Şimdi Ara

Tavsiyeye ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,siteye yeni üye oldum.Bir konuda size danışmak istiyorum çünkü karar vermekte zorlanıyorum.Ben ilkokulda bilimle ve mühendislikle çok ilgili bir çocuktum.Fen lisesinde bilime olan ilgimi öldürdüler.Yıldız Teknikte ise mühendisliğe olan ilgimi öldürüyorlar.Şu an 3.sınıfım.Üniversiteye ilk başladığımda matematik ve fizik gibi mühendisliğin temeli olan dersleri çok iyi öğrenmek için thomas calculus ve servay almıştım.Ama bu servis dersi hocalarımız ellerinde a4 kağıtlarıyla gelip kağıttan hızlıca konuları tahtaya yazarak çok hızlı konuları işlediler.Bu yüzden konulara kitaplardan yetişemedim.Ben de her öğrenci gibi çıkmış sınav sorularını çözüp dersleri geçtim.Ondan sonraki yıllardaki matematik derslerinde sayısal çözüm yöntemleri ve mühendislik matematiği gibi sadece geçmek ve devre analizinde işime yarayacak şeyleri öğrenmek için çalıştım.Ama şu an kendimi bir mühendis gibi hissetmiyorum.Bir mühendisin hangi mühendislik olursa olsun çok iyi matematik bilmesi gerektiğini düşünüyorum.O yüzden aklımda tekrardan calculus'a başlamak ve yavaş yavaş anlayarak bitirmek var.Tabi bunu okul derslerimi etkilemiyecek şekilde günde 1 saat ayırarak yapmayı düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz?Bir elektronik mühendisi çok iyi matematik bilmeli mi yoksa sadece devre analizinde kullanacağı kadar mı bilmeli?Örneğin analizde kullandığımız karmaşık sayılar ve diferansiyel denklemler gibi.Lütfen görüşlerinizi bildirin.Bu şekilde mezun olup bir şirkette mühendis adı altında mühendislik olmayan şeyler yapmak istemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.