Şimdi Ara

Tavsiye! Emanet Araç almayın, Kimseye aracınızı emanet vermeyin. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
16.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben babamın arabasını bile, kendisi yanımda iken kullanmıyorum. Kendi aracımı da kimseye vermem. Yanında olsam bile. Aklınız başınıza geç gelmiş bence... En doğrusu almamak-vermemek.
  • Sakınan göze çöp batarmış, geçmiş olsun.
  • kaliteli olsa öyle durduk yere ciddi bir arıza yapmazdı.

acilen satıp porche al
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Bu tip işin içine maddiyatın girdiği durumlarda değil arkadaş, aile üyeleri bile maalesef bir birine giriyor. Ben de hiç bir zaman kimseden emanet araba vs almam, eğer durum çok acilse de gidilmesi gereken yere götürmesi için rica ederim ki herkesin içi rahat olsun.
    Size de geçmiş olsun, bir müsibet bin nasihatten iyidir diye boşuna dememişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölüm - kalım meselesi olmadıkça emanet araba almam.
    Ama araba isteyene de vermem, istediği yere kadar bırakırım.
  • Akrabadan ne ödünç araba alinir, nede parasıyla alınır. Akrabadan çöp alınmaz.
    Bu lafimi panonuza asin.
    Tecrübe içerir.

• aq böyle bi boktan konuya 5 sayfa yazı yazarlar, bir hayati bir konu yazarız kimse yüzüne bile bakmaz
  • En güzeli. Kendi aracından başkasını kullanamayacaksın
  • Arkadaş olaydan bağımsız olarak söylüyorum. Herkes yetişkin birer birey. Aklı mantığı olan kendi kendine der ki kardeşim ben bisiklet mi ödünç alıyorum? Araba yani bizim gibi bir ülke için servet. İstenmemesi lazım insanlar nasıl bu kadar rahat isteyebiliyor anlamış değilim. Gel yemeği mi paylaşayım zamanı mı paylaşayım ama arkadaş araba da paylaşılmaz. Trafik yani bu bir şey olsa Allah korusun. Senden para nasıl alacağım. Araba değer kaybedecek , cana zarar gelecek vs... Ben hayatta kimseden istemem amcam da dahildir yani.
  • Konu sahibi çok güzel bir noktaya değinmiş.Her gün konuları okuyorum forumda insanlar kesin olmayan şeylerden eminmiş gibi konuşuyorlar halbuki bu kadar kesin konuşmamaları lazım.

Misal işte o insanların başına gelse bu tesadüfi olay illa emanet verdiği arkadaşını suçlarlardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • senin çok önemli konun hangisi ?
    bir gün başına gelirse anlarsın önemli olup olmadığını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 29 Ağustos 2019; 2:20:44 >
  • Kusura bakmayın ama 10 yaşında mükemmel araç olamaz. Yok efendim araç süper, yok efendim ses gelse hemen gösteririmle bu aracı aklamayazsınız. 1-2 yaşında olsa hadi neyse ama 10 yaşında araç kullanıyorsanız ne kadar özenli olursanız olun eliniz cebinizde gezmeniz gerekir. Her an her yerde sorun çıkabilir ve siz de buna hazırlıklı olmak zorundasınız.

Çoğu insan sırf sorunlarla uğraşmamak için, maliyetine katlanıp sıfır araç alıp 3 yılda bir yenileme yapıyor.

• Doğal olarak aracı emanet mi vermiş emanet mi almış sorusuna yanıt aradım ama olmamış öyle bir şey.
    Bu nasıl başlık bu nasıl içerik.
    Varsayımlarla yaşasak hiç bir iş yapamayız.
  • Eee ne anlattı bu şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz1907

Doğal olarak aracı emanet mi vermiş emanet mi almış sorusuna yanıt aradım ama olmamış öyle bir şey.
    Bu nasıl başlık bu nasıl içerik.
    Varsayımlarla yaşasak hiç bir iş yapamayız.
    bende aynen, adamın arabası bozulmuş arabanızı kimseye vermeyin arabanız bozulabilir demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: atakanozbaki

aq böyle bi boktan konuya 5 sayfa yazı yazarlar, bir hayati bir konu yazarız kimse yüzüne bile bakmaz
    Hocam ben forumda yeniyim, ama forumu az çok çöktüm, daha çok lümpen ezik tayfanın takıldığı bir yer, hani şu dışarda sürekli gördüğünüz top sakallı takım elbiseyle otobüse metroya binen, bir sorun karşısında ‘ beyefendi bu yaptığınız hiç doğru değil toplum kurallarına aykırı siiz güvenliğe şikayet etmek zorunda kalacağım’ tarzı şeyler söyleyen tayfa varya onların çoğu burda, ben bi konu açtım, konu da vodafone a numaramı taşıdığımı ve çok kalitesiz olduğunu yazdım, adam bana ‘ sen hayatımda gördüğüm en iğrenç insansın dedi’ ama seviyorum böyle garip insanlarla uğraşmayı onları analiz ediyorum, neden bu kadar ezik olduklarını anlamaya çalışıyorum, bu konuya bak mesela adam yazmış arabamı kendim bozdum bu yüzden kimseye araba vermeyin 5 sayfa mesaj hepsi o lümpen tayfanın yorumları, arkadaşına araç vermeyin demiş ya bu eziklerde bunu savunur, çünkü birine araç vermek bir risktir ve bunlar asla risk almazlar hayatlarını kabullenmişlerdir aylık 3bin liraya çalışırlar ve ömür boyu yeter o onlara, arkadaşlık gibi değerleri yoktur

• Geçmiş olsun, emanet konusunda haklısınız fakat 20bin₺'ye blok motoru hazır halde alabilirdiniz. Eğer motor hacmi 2.0 üzeri değilse. Sonuçta 10 yaşındaki araba. Dizel Benzinli farketmez. Ankara Yıldız Sanayisinde az km kazalı aracın motorunu bulmak mümkün satan kişiler durumuyla ilgili bilgi veriyorlar. Tamir için 20k₺ aşırı pahalı bence tamircinizi gözden geçirmelisiniz.
  • canaydin0 C kullanıcısına yanıt
    Sadece 2-3 hafta motor alıp koyalım mı tamir mi ettirelim, ve motor araştırma safhası sürdü. Sadece kullanılan parça 12-13 bin civarı çıktı. Yıldız sanayide 50km olduğu söylenen bir motor bulduk, çıkmacılara güvenemedik. Ortak karar sıfır motor yapıldı. İstanbul’da 22 bin tl istediler motora, Ankara’da 18 bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkTime -- 29 Ağustos 2019; 14:31:21 >
  • Araç sevmeyen biri olarak söz konusu olmayacak eylemlerdir benim için ayrıca arkadaş çevremin hepsinde araba var asla istemedim 2 senedir değil sürmek direksiyona elim değmedi trafikteki apaçiliği kaldıracak bünye yok bende geçen hafta lüks bir motosikletimi sattım sevmiyorum yok bitti motorlu araç maceram :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 29 Ağustos 2019; 17:4:39 >
  • Bu zamana kadar emanet araba ne aldım ne verdim. Verip de iyi olacağıma vermeyip kötü olurum daha iyi. Arkadaşlarım bazen anahtarı önüme atıyor al biraz tur at diye ama hep reddettim. Zaten çevremdekiler aracıma nasıl baktığımı bildiğinden dolayı, hiç kimse istemeye tenezzül etmedi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.