Şimdi Ara

Tasker Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
13
Favori
8.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir süredir aktif olarak kullandığım program hakkında hem sizi bilgilendirmek hem de task ve profile alışverişi gerçekleştirebilmek amacıyla bu konuyu açtım.

Motorola bölümünün altında da var bir tasker başlığı ama çok cansız kalmış kuytu köşede kaldığı için.

Programımız bu

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=tr

Ücreli olup google'a yazsanız bile ücretsizini bulabileceğiniz bir uygulama.

Uygulamanın yapabileceklerine gelirsek eğer

1. Wifi ağına bağlı iken otomatik olarak mobil veriyi kapatabilirsiniz. Aynı şekilde bağlantınız kesildiği zaman mobil verinin tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Evinize girdiğiniz zaman Kablosuz'u otomatik olarak açmasını sağlayabilirsiniz.

3. Her gece belirli saatte eğer kablosuz ağa bağlı iseniz mobil veriyi kapatmasını, parlaklığı düşürmesini ve istediğiniz programları uyutmasını sağlayabilirsiniz.

4. Arama reddettiğinizde otomatik olarak mesaj atmasını.

5. 'WRU' gibi basit bir şey yazıp mesaj atarak cihazınızın o an için bulunduğu konumu, ne kadar şarjının kaldığını vb size yollamasını sağlayabilirsiniz.

6. Kimi cihazlar şarjı bitip kapandığı zaman tekrar açılması biraz zaman alıyor, kimisi de nadiren de olsa çökebiliyor. Cihazı istediğiniz şarj yüzdesinde kapattırabilirsiniz. Bu sayede acil bir durumda tekrar açabilmeniz için bir miktar şarja sahip olabilirsiniz.

7. Şarjınız azaldığında güç tasarruf modunun yaptığından daha fazla şeyi yapabilir wifi, bluetooth, gps vb. kapatabilirsiniz.

Ve daha bir çok özellik.

Kullanan arkadaşlarımızla buradan yardımlaşarak değişik profile ve task'lar bulabilmemiz dileğiyle.

Yapamadığınız bir şey olduğunda ben ve yazacak olan arkadaşlar eminim yardımcı olacaktır.

• Senin kendi yorumun nedir program ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4RedSea

Senin kendi yorumun nedir program ile
    Bence parasını hakeden bir program. Hem angaryadan kurtarıyor hem de şarjdan tasarruf sağlıyor.

Mesela her sabah saat 7'de alarm,sistem vb sesleri sonuna kadar açmasını sağlıyorum. Akşamdan sessizde unutsam da telefonu sesi kendi açtığı için alarm ya da arama duymama gibi bir sorunum olmuyor.

Kablosuza bağlanınca mobil veriyi kapatmasını ve kopunca açmasını da kullanıyorum. Her biri şarjdan tasarruf ve beni angaryadan kurtarması demek.

Hiç olmadı google'dan ilaçlı bulup kurup denenmesini tavsiye ederim.
  • Denemek için kendi sitesinde trial mevcut. Yanlış bilmiyorsam 7 günlük veriyor.
    Ben 2nci günde orijinalini aldım. Şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chai

Denemek için kendi sitesinde trial mevcut. Yanlış bilmiyorsam 7 günlük veriyor.
    Ben 2nci günde orijinalini aldım. Şiddetle tavsiye ederim.
    Yükleyeli birkaç dakika oldu.

Karışık ama çok detaylı bir program.
    Aaa dur bi karıştırayım mantığıyla yaklaşırsanız yolunuzu bulmanız çok zor olur.
    Tam da yapmamı istediği şeyler var onları bulacağım derseniz işinize çok yarar.

Haritadan evimi bulup, 100m yakınına gelince Veriyi kapatıp WiFi açmasını söyledim. Bakalım neler olacak ileride..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Yükleyeli birkaç dakika oldu.

Karışık ama çok detaylı bir program.
    Aaa dur bi karıştırayım mantığıyla yaklaşırsanız yolunuzu bulmanız çok zor olur.
    Tam da yapmamı istediği şeyler var onları bulacağım derseniz işinize çok yarar.

Haritadan evimi bulup, 100m yakınına gelince Veriyi kapatıp WiFi açmasını söyledim. Bakalım neler olacak ileride..

Alıntıları Göster
    Ben tasker'da sesli komutlar üzerine kafa patlatıyorum.
    Mesela araba kullanırken şunu ara bunu ara. Şu işlemi yap gibi.
    Şu an üzerine çalıştığım konu google'da aradığım birşeyi bana sesli olarak geri okuması.
    İngilizce olarak yapılıyor google arama ile. Ama Türkçe olarak yok malesef.
    Cihazım rootlu olsaydı arama sonrası tackback'i otomatik açıp sonucu okuttuktan sonra tekrar kapattıracaktım. Ama root olmadığı için başka yol arıyorum.
  • Electric Blue kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

CPU Frekansını değiştirme, kullanılmayan programları freeze etme gibi özellikler root gerektiriyor. Mesela bu iki özellikle şarj kullanım sürenizi gözle görülür şekilde uzatabilirsiniz.

Çok yazmak istediğim halde işten güçten fırsat bulamıyorum. şurda da bazı bilgiler mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75746989/mpage_2/tm.htm

Bir arkadaş önermiş, motorola altından çıkarıp daha genel bir yere taşınmasını. Moderatörler yardımcı olursa sevinirim. Konuyu açan benim ama ben değiştiremiyorum sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin334

Selamlar,

CPU Frekansını değiştirme, kullanılmayan programları freeze etme gibi özellikler root gerektiriyor. Mesela bu iki özellikle şarj kullanım sürenizi gözle görülür şekilde uzatabilirsiniz.

Çok yazmak istediğim halde işten güçten fırsat bulamıyorum. şurda da bazı bilgiler mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75746989/mpage_2/tm.htm

Bir arkadaş önermiş, motorola altından çıkarıp daha genel bir yere taşınmasını. Moderatörler yardımcı olursa sevinirim. Konuyu açan benim ama ben değiştiremiyorum sanırım.
    Tasker konusunda benim de birkaç sorum olacak. İnternet bankacılığı ile günde 4 farkı hesabımı en az birer kere kontrol etmem gerekiyor ki numara ve şifreleri girmek işkence oluyor. Programlar açıldığı zaman wait ile 5an beklemesini ardından input ile müşteri numarasını ve şifresini girdirebiliyorum fakat bu esnada volume up tuşuna bastığımda bir sonraki komuta geçmesini beceremedim. Yani programa girdim müşteri numaramı vs girme ekranına ulaşım müşteri numarası yazma alanına tıkladım volume up tuşuna bastığımda numarayı girecek duracak alttaki şifreye tıklayıp volume up bastığımda sonraki komut olan şifremi girecek. Bu esnada bir sorun daha ortaya çıkıyor; şifreyi girdikten sonra giriş sms geliyor bu gelen mesajdaki numaraları banka programına girmek gerekiyor fakat mesaj uygulamasını açıp banka programına dönünce otomasyon sıralanıp baştan başlıyor ya bunu engellemem lazım ya da standart kalıpta gelen smslerin içinden kodu taskera okutup otomatik giriş işlevini yaptırmalıyım. Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Tüm isteklerimi bilmeseniz bile her adım için önerilerinizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantico

Ben tasker'da sesli komutlar üzerine kafa patlatıyorum.
    Mesela araba kullanırken şunu ara bunu ara. Şu işlemi yap gibi.
    Şu an üzerine çalıştığım konu google'da aradığım birşeyi bana sesli olarak geri okuması.
    İngilizce olarak yapılıyor google arama ile. Ama Türkçe olarak yok malesef.
    Cihazım rootlu olsaydı arama sonrası tackback'i otomatik açıp sonucu okuttuktan sonra tekrar kapattıracaktım. Ama root olmadığı için başka yol arıyorum.

Asistan B diye bir programı kurcalamıştım geçenlerde. Ios 'taki siri mantığına yakın. İşinize yarar mı diye düşündüm ama bilemedim kurcalamak lazım. Rootsuz çok zor gibi ama. Root zararlı bişey değil sonuçta. Verin bence coşkuyu telefona :)

@ersin334

Hocam konuyu kimse göremiyor orada diye uygulamar bölümüne açayım dedim.

Bu şekilde daha çok arkadaşa ulaşırız.

Olmadı oradaki paylaşımları bu tarafa kopyalayarak daha düzenli hale de getirebiliriz.

@chai

Bazı sorular tam senlik.
  • Haklısın rootsuz zor biliyorum.
    Malesef note2 kullaniyorum. Samsung knox diye bir belayi başımız sardı. Root yaparsam geri dönüşü yok. Cihazın 1 yıldan fazla garantisi var. Bozmak istemiyorum. Şimdiye kadar kaç cihaz kullandım rotsuz kullanmadim. Allaj samsunga akıl fikir versin...
  • therkut kullanıcısına yanıt
    Ben banka i?lerinde falan ?ifremin biryerlerde olmasyndan çok ho?lanmyyorum ama ?öyle yapylabilir kabaca sanki,

Bir parametremiz olsun "Banka" diye
    Bir baskasi da "SmsSifre" olsun
    Banka uygulamasina girince Set Banka "1" ve ekrana Banka 1 yaz //takip kolaylassin diye
    Banka 1 setli iken volume up basilirsa müsteri no'yu input ile ver ve Banka'yi 2 setle //ekrana Banka 2 yaz
    Banka 2 setli iken volume up basilirsa sifreyi gir ve SMS oku profilini çalistir ve Banka yi 3 setle // ekrana Banka 3 yaz
    Banka 3 setli iken volume up basilirsa SmsSifre'yi input ile gir ve Banka 4 setle // ekrana Banka 4 yaz

Banka Uygulamasindan çikarken Banka'yi 0 yap

Banka 1 den büyük iken volume down basilirsa

Banka=Banka-1 yapsinki geri gelme ihtiyaci falan olursa kullanilabilsin tabi ekrana da yazsin

SMS oku da mesajin içini oku ve SmsMesaj'a at mesajin tamamini mesajin formatina göre parametreyi bosluklardan split ederek sifreyi al ve SmsSifreye at

ilk aklima gelen bu tarz bisey kurmaya çalismak ama bence banka tarzi isler için tasker kullanmamak daha mantikli.
    Yanlis bilmiyorsam tasker'da backup lar herseyi clear text olarak tutuyor ki banka sifresinin ortada kayitli olmasi cok sagliksiz :)

Herhangi bir adimda yardima ihtiyaç olursa kafa yorabilirz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chai -- 4 Mart 2014; 11:45:41 >
  • Volume up'ı nasıl tanımlayacağım onu bilmiyorum. Daha birkaç gündür kurcalıyorum taskerı o yüzden çok acemiyim. Şu yazdıklarından pek birşey anlamadım açıkçası :-) bu isteğimle ilgili ders bulamadım youtube daki eğitim vidyolarda.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 4 Mart 2014; 17:10:01 >
  • therkut kullanıcısına yanıt
    Volume up düğmesini tasker algılayamıyormuş maalesef. Yukarıdakini yazdıktan sonra Tasker'ın kendi sitesinden baktım ve direk olarak bunu algılayamadığı kesin.

Bunu algılayamadığı için başka bir yöntem bulmamız lazım ama en azından mesajdan sifreyi alma örneğini yapabilirim. Sifre mesajının nasıl olduğunu paylaşabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chai

Volume up düğmesini tasker algılayamıyormuş maalesef. Yukarıdakini yazdıktan sonra Tasker'ın kendi sitesinden baktım ve direk olarak bunu algılayamadığı kesin.

Bunu algılayamadığı için başka bir yöntem bulmamız lazım ama en azından mesajdan sifreyi alma örneğini yapabilirim. Sifre mesajının nasıl olduğunu paylaşabilir misin?

Bu ney ?
     Tasker Kullanıcıları Kulübü
  • Evomania kullanıcısına yanıt
    ehehe gerçekten güzel buluş ama orası action'ın altı , yani profil tanımladığın yer değil. Senin bulduğun yer Tasker'a volume up tuşuna bastırmaya yarıyor :).

E tabi bir de Tasker'ın kendi sayfası var:

" Can Tasker detect volume button presses ?

No, sorry, that's not possible ATM.
    The closest you can get is to detect changes in a volume variable (e.g. %VOLR for the ringer volume) via event Variable Set."
  • Arkadaslar tasker kurdum telefona fakat 90mb ram kullaniyor arkaplanda iki profille sarji cok yemezmi bu sizde durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Arkadaslar tasker kurdum telefona fakat 90mb ram kullaniyor arkaplanda iki profille sarji cok yemezmi bu sizde durum nedir?
    root yapmayı bilsek keşkede şu açılışta çalışan gereksiz programları birde telefon hafızasını temizleyebilsem.500 mb boş yer kaldı telefon hafızasında kasmaya başladı eskiden hiç kasma yapmıyordu bilmiyorum tam olarak onunla mı alakalı yoksa başka bir program mı kastırıyor.Birde benim htc one x nerdeyse 2 yıllık olacak son 2 haftadır yoğun kullanımda 4 saati zor çıkarıyor bişey oldu telefona ama anlayamadım themer yükledim o mu yapıyor yada emin değilim.

HTC root yapmaktan anlayan bir arkadaş skype üzerinden yardımcı olabilirse birlikte root yapmayı deneyebiliriz ilgilenen olursa saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmutlu35

root yapmayı bilsek keşkede şu açılışta çalışan gereksiz programları birde telefon hafızasını temizleyebilsem.500 mb boş yer kaldı telefon hafızasında kasmaya başladı eskiden hiç kasma yapmıyordu bilmiyorum tam olarak onunla mı alakalı yoksa başka bir program mı kastırıyor.Birde benim htc one x nerdeyse 2 yıllık olacak son 2 haftadır yoğun kullanımda 4 saati zor çıkarıyor bişey oldu telefona ama anlayamadım themer yükledim o mu yapıyor yada emin değilim.

HTC root yapmaktan anlayan bir arkadaş skype üzerinden yardımcı olabilirse birlikte root yapmayı deneyebiliriz ilgilenen olursa saygılar..

Alıntıları Göster
    Hocam her bankanın gönderdiği mesaj içeriği farklı ama örnek olarak bitane vereyim diğerlerini kendim takılmalık

427686 TEK KULLANIMLIK SIFRESIYLE INTERNET/CEP SUBESI'NE GIRIS YAPABILIRSINIZ.

@chai
  • Dun denedim biraz. En mantiklisi wait komutuyla yaptirmak.

Mesela yapi kredi uygulamasini actigimda 8 saniyelik wait komutu devreye giriyor.

Ben mobil sube/ kullanici kodu kismina giriyorum o sirada.

Wait ardindan kullanici kodumu girip 8 saniyelik bir wait daha basliyor

Sifre kismina tiklamis oluyorum. Onu da yazdiriyor.

Yapi kredi mesaj atinca ekrana kendi kendine sifreyi yazayim mi uyarisi cikariyor. Tamam diyorum ve giris basarili oluyor.

Mesajdan okumayi chai tarif edecektir. Bu sekilde hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Dun denedim biraz. En mantiklisi wait komutuyla yaptirmak.

Mesela yapi kredi uygulamasini actigimda 8 saniyelik wait komutu devreye giriyor.

Ben mobil sube/ kullanici kodu kismina giriyorum o sirada.

Wait ardindan kullanici kodumu girip 8 saniyelik bir wait daha basliyor

Sifre kismina tiklamis oluyorum. Onu da yazdiriyor.

Yapi kredi mesaj atinca ekrana kendi kendine sifreyi yazayim mi uyarisi cikariyor. Tamam diyorum ve giris basarili oluyor.

Mesajdan okumayi chai tarif edecektir. Bu sekilde hallolur.
    Selamlar arkadaşlar, "Galaxy s4 i9500 telefonum android sürümü 4.3" tasker kurdum profil kısmında pluginin içi boş içinde şarj aletini , kulaklığı , vs vs bağladığında gibi seçenekler olması gerekiyor, bende çıkmıyor, düşünceleriniz nelerdir...

Ayrıca task kısmındaki gps aç kapa da çalışmıyor, seçince kırmızı oluyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.