Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.498
Cevap
28
Favori
42.599
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 13:24:41 Konu Sahibi

Diğer anthem başlığında konu yardım ve kullanıcı ların bilgi paylaşımı yerine daha çok gergin ortam oluşması sebebi ile
      yeni başlıkta ,hem kulanıcı fikirleri hem yapılan güncelemeler kullanan arkadaşların ince ayar ve tavsiyelerinin paylaşıldığı,
      Daha dostca bir ortam olsun istedik..
      Anthem avr hakkında bilgi almak isteyen,cihaz hakkında soruları olan arkadaşlar bu başlıkta elimizden geldiğince bildiklerimizi paylaşacağız.

Aşağıda forma üye olan Anthem Avr ve Anthem Processor kullanan arkadaşların isimleri yer almaktadır.

ANTHEM AVM 60 =Kanomete

ANTHEM MRX 1120 =Engin...eraycelik80...atm41...beyazfatih...Mehmet Ali Karakaya

ANTHEM MRX 710 =joven...erdote...OoZ...Saka...Erolözen...muhendis1969

ANTHEM MRX 510 = ....

ANTHEM MRX 500 =Semsal01

Aşağıda forma üye olan Anthem Power Amplifier kullanan arkadaşların isimleri yer almaktadır.

ANTHEM MCA 525 =Kanomete

ANTHEM MCA 30 =Joven

Cihazı yeni alan arkadaşlar ARC eski versiyon olabilir, kontrol edip yeni ARC-2 buradan download edip kurun ARC-2 Software v1.1.2882
      Download etmek için mic. üzerindeki serial numarayı yazmanız gerekiyor.http://www.anthemav.com/support/latest-software.php

Cihazınızı tekrar kontrol edip günceleme numarasına bakarak son MRX 710-510-310 hangi cihaz ise Software Upgrade v1.2.6 (240 volt) yükleyin,burada dikkat etmeniz gereken volt değerleri.
      Türkiye için geçerli olan 240 volt değer..

Çok yakında çıkacak olan türkçe kullanım kılavuzunu buradan yayınlayacağız, src elektronik sitesinden de indirebilirsiniz..

Bu bölümde ise kullanıcı arkadaşların yorumları yayınlanacaktır. Mümkün ise kullanan arkadaşların küçük bir incelemesini paylaşmak isteriz..
      ANTHEM AVR ÜYE İNCELEMELERİ

ANTHEM MRX 710...İnceleme: erdote 06/03/2015....inceleme ve yorumlar geldikçe eklenecektir.

Merhab uzun araştırmalarım sonucu anthem mrx 710 almaya karar verdim..Bu kararımda kullanan arkadaşların yorumları dikkat çekici olması idi.
      Hangi cihazlardan vazgeçip bu cihazı aldıklarını görünce bende çok şaşırdım.
      Kullandıkları cihaz benim hayalimi süsleyen cihazlardı,ama anthemi dinledikten sonra o muhteşem heybetli cihazlardan vazgeçip
      adı sanı duyulmamış,sadece yabancı formlarda övgü ile bahsedilen cihaza geçiş yapmışlar.
      Bu geçiş yapan arkadaşlar dan hiç biride pişman değil ve tam tersine oldukçada memnunlardı.

Dedim bu işte bir gariplik var,içi boş görünen bir cihaz, hiç bir ayrıntı özelik yok, sadece fm radyo,benim 18 sene önce aldığım yamaha ya benziyor,
      sadece fm radyo,,Biraz araştırdım neyseki çift hdmi çıkışı ve 4k desteklemesi benim olmaz ise olmazlarımdı.
      Özelikle çift hdmi çıkışı benim kullanım alanımda çok önemli bir özellik.
      Peki başka bir ayrıntı yok neden bu kadar pahalı bu cihaz,günlerce bu soruyu sordum kendime,
      güncel markaların neredeyse omlet yapan modelini çıkarması an meselesi iken,bu cihaz da internet radyo bile yoktu..

Bütün bu kuşkularım arasında bana al bu cihazı dedirten nedenler vardı. yaklaşık 20 senedir sinema sistemi kullanırım,
      oto kalibrasyon da dahil olmak üzere hiç birisinden istediğim sonucu alamamıştım,,düşünün her filime başladığımda elim kumanda da.
      sub sesini aç,centere biraz daha ses ver, sur,hop ayarlarını biraz kıs,bir müddet sonra bass sese çok yüklendik deyip biraz kısma isteği.
      Tam ayarları tuturdum derken bir sonraki filime uymayan ses oluşmuş,hadi birdaha ayarlarını karıştır..Artık sıkılmıştım bunlardan.

Bu arada ben hiç üs seri cihaz kullanmadım,en pahalı cihazım pio 1223 oldu. bazen lx modelerde bu sıkıntılar olurmu acaba diye düşünürdüm.
      Kendi kendime sanırım lx serisi ve diğer markaların üst serilerinde yukarda yazdığım sıkıntılar olmaz derdim, o cihazlar boşuna pahalı değil derdim.
      Mutlaka bu üst serilere geçip bu sıkıntılardan kurtulmalıyım diye düşünürdüm,onlarda bu kalibrasyon sıkıntısı acaba yokmuydu,oda muamma idi.
      Ama kullanan çoğu arkadaşım lx modeli cok başarılıda buluyordu,,Zaten bende pio nun ses rengini çok beğeniyordum,stereo da çok başarılı cihazlar yapıyorlardı.
      en azından bana yetiyordu,peki ne idi beni anthem almaya iten..

En önemli sebebi, pio her yıl yeni cihazlar çıkarıyor bu kimi arkadaşlara göre çok iyi bir durum du,ama fark ettimki bu aynı zamanda ciddi maddi kayıptı.
      örnek vereyim lx 77 almaya bir ara karar verdim,fiyat sordum bana özel 5200 tl dediler,biraz daha ucuza alan arkadaşlar olmuştu aslında,ama bu bile iyi fiyattı.
      300tl daha ucuza verse idi o gün o cihazı alıcaktım,aradan 15 gün belkide 20 gün geçti, bir baktım fiyat 4300 tl düşmüş.Bir hafta sonra telefon açtım,
      3900tl fiyat aldım.Bu nasıl bir fiyat politikası,,bu durum sadece pio için geçerli değil sanırım bütün güncel cihaz üreten firmalar da durum aynı.

Yaptığım araştırmalarda anthem'de böyle bir durum yoktu,özel kampanyalar haricinde bırakın fiyat düşmeyi dolara bağlı fiyat artışı oluyordu,
      firma her sene yerine ortalama 3 sene sonra yeni cihaz çıkarıyordu,.Buda sizin cihazınızın değerini koruyan bir durum du.

Diğer bir sebeb ise kullanan arkadaşlar ile yaptığım soğbetlerde aldığım bilgiler idi,,bi kere hiç bir arkadaş bu cihazı mutlaka al baskısı yoktu,
      söyledikleri kaliteli bir cihaz ve kısık seste bile tork bir ses sitilinin olması,işte bu söz özelikle benim dikkatimi çekti.
      Oda kalibrasyonu nun çok etkili olduğu ve gerçek değerleri verdiği,ayarlardan sonra filimleri hiç bir ayarına dokunmadan izledikleri,
      buda çok önemli idi,..Gerçekten dediklerinin hepsi vardı bu cihazda,adamlar sese odaklanmışlar, sesi ne kadar açarsam açayım sesde en ufak bir rahatsızlık olmadı.
      Bass sesi kısayım tizi kısayım gibi rahatsız bir durum hiç olmadı..
      Ben hep sinemadaki o sesi yakalamanın hesaplarını yapıyordum,farklı bir cihaz arıyordum,sinemadaki ani ses bu cihazda var arkadaşlar,daha önce izlediğim
      filimi izlerken bile eğerki yerimden sıçrıyorsam ben demekki o sahnedeki sesi daha önce duymamışım,hisetirmemiş bana center o sesi..

Burada yazdıklarım tamamen benim başımdan geçenler,özelikle pionner markasını kötülemek değil amacım,zaten söyledim ben lx ve üst seri cihazlar hiç dinlemedim,
      belki o cihazlarda bu kadar güzel ses verir,bunu bilmeden yorum yaptım kimse bu yorumlarımı kendi cihazları üzerine almasın lütfen..

Allah herkese gönlünden geçen ve beklentilerini karşılayacak cihazlar nasip etsin....
      İki fotoda ben göndereyim renklensin konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanomete -- 1 Aralık 2017; 13:26:58 >

|
      |
      Bahsedilenler: joven , OoZ.. , erdote

Lexicon Mc-10 Processor & Anthem MCA 525 Power - Bowers-Wilkins & SVS SB13 Ultra

• Yarbay
      5609 Mesaj
      06 Mart 2015 13:49:00
      hayırlı olsun konu, ama zaten vardı neden gerek duydunuz? :)

Loading......................
      Installation is complete.
      1 Link
      2 Link
      3 Link
    • Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 13:54:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: by@li

hayırlı olsun konu, ama zaten vardı neden gerek duydunuz? :)

Teşekkürler üstat.

Yeni bir sayfa açalım, başka hiç bir markanın adı geçmesin yalnız ANTHEM konuşulsun ve kullanıp foruma yazmaya çekinen arkadaşlarda paylaşımda bulunsun istedik.
      |
      |

Lexicon Mc-10 Processor & Anthem MCA 525 Power - Bowers-Wilkins & SVS SB13 Ultra
    • Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 13:57:44 Konu Sahibi
      Mesela ''ENGİN''
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      4389 Mesaj
      06 Mart 2015 14:00:16
      ANTHEM CLUB!!!!

Kapıya da bodyguard koyun benden söylemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 6 Mart 2015; 14:32:53 >
      |
      |

• Yarbay
      5609 Mesaj
      06 Mart 2015 14:00:54
      Öylede, bu konuda da çok gereksiz tartışmalar zaman içinde olacaktır bunu engelleyemezsiniz. :)

Neyse yine foruma hayırlı olsun. Umarım çok eğlenceli ve değerli bilgiler paylaşılır.

Loading......................
      Installation is complete.
      1 Link
      2 Link
      3 Link
    • Binbaşı
      1931 Mesaj
      06 Mart 2015 14:05:49
      Konu hayırlı olsun ama zaten vardı. Bir tane daha açmaya gerek var mıydı?
      Bir cihaz hakkında birden fazla konu da tratışma olması forumda araştırma yapanlar açısından sıkıntı olabiliyor.
      Diğer konunun başlığı değişse daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

A/V Sistem: LG 47LM660S 3D LED TV / Panasonic PT-AT6000E Projeksiyon / Projektorpark 235x132 Gold Screen (Motorlu) / Sonic Frontiers Line 1 Stereo Pre-Amp. / Vincent SP-T800 Monoblock Power Amp. / Yamaha RX-V2067 AVR / Oppo BDP-105EU Blu-ray Player / Sonos Connect / D-Smart HD PVR / Monster Power Center HTS-5100 / Logitech Harmony 900 Remote / Speaker (Front: Monitor Audio PL200 - Cen.: Wharfedale Jade C2 - Surr.: Focal Sib Jet Black - Sub.: ....) / Kablolar (Speaker: Van den Hul, TTAF - HDMI: Chord SuperShield - Interconnect: Wireworld, Oehlbach, TTAF - Power: Lookab Optirius)
      Diğer: Qnap TS-412 Turbo NAS / Zyxel NSA-210 NAS / APC SUA-1000i Smart-UPS & AP9619 Network Card
    • Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 14:31:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Konu hayırlı olsun ama zaten vardı. Bir tane daha açmaya gerek var mıydı?
      Bir cihaz hakkında birden fazla konu da tratışma olması forumda araştırma yapanlar açısından sıkıntı olabiliyor.
      Diğer konunun başlığı değişse daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Selam,

Burada başka markaları konuşmadan Anthem ile ilgili paylaşımlar yapmayı düşünüyoruz. En azından Anthem kullanıcıları olarak.
      |
      |

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 14:33:14 Konu Sahibi

Evet amacımız güzel şeyler paylaşmak.
      |
      |
      by@li kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 14:44:19 Konu Sahibi
      Sevgili Anthem kullanıcıları,

Türkçe kullanma klavuzunu yakın zamanda buradan paylaşacağız.

Saygılar.

• Kurmay Yarbay
      4389 Mesaj
      06 Mart 2015 14:48:34
      Tükçe kullanma kılavuzu olmadan nasıl satılıyor?

6502 sayılı Tüketicinin korunması konulu kanuna aykırıdır...

g) Tanıtma ve kullanma kılavuzu: Tüketicinin kullanımına sunulan malların tanıtım, kullanım, kurulum, bakım ve basit onarımına ilişkin kılavuzu ve gerektiğinde uluslararası sembol ve işaretleri kapsayan etiketi,

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Mart 2015 15:01:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Tükçe kullanma kılavuzu olmadan nasıl satılıyor?

6502 sayılı Tüketicinin korunması konulu kanuna aykırıdır...

g) Tanıtma ve kullanma kılavuzu: Tüketicinin kullanımına sunulan malların tanıtım, kullanım, kurulum, bakım ve basit onarımına ilişkin kılavuzu ve gerektiğinde uluslararası sembol ve işaretleri kapsayan etiketi,

Maalesef benim kullandığım blu-ray dada yok. Olmadığını söylememize ve hatırlatmamıza rağmen hazırlıkta yok.

Bu konuda SRC Sertaç Beye rica ettik ve bir kaç güne hazır olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanomete -- 6 Mart 2015; 15:02:44 >
      |
      |

• Yarbay
      2194 Mesaj
      06 Mart 2015 19:18:50
      Hayırlı olsun yeni başlık,, umarım burada daha saygılı ve yardımlaşma amaçlı yazılar olur.
      Şimdi kulanıcı adlarınıda ilk sayfada paylaşırsan çok daha güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 7 Mart 2015; 2:27:06 >
      |
      |

avr: anthem mrx 710 + front: paradigm monitor 11 v6 +center: paradigm cc190+ surround: paradigm surround 3+surround back: Wharfedale wh-20 +Sub: paradıgm sub12+sub:JBL L 8400 P + projeksiyon: Epson tw 9000w + Samsun 46 C 750+ media oynatıcı:Zidoo x9s ...
      pc sistem.win 10 64+ intel core i5 işlemci + amd redeon asus rx 580 + 16 gb ram + samsung ssd 250gb 850 evo -320 gb hdd-2 tb harici hdd + 700waat powersupply..
      kulaklık:Sound Blaster EVO ZxR
    • Yarbay
      2194 Mesaj
      07 Mart 2015 02:28:39
      Konu amacına doğru gitmeye başladı,
      |
      |

avr: anthem mrx 710 + front: paradigm monitor 11 v6 +center: paradigm cc190+ surround: paradigm surround 3+surround back: Wharfedale wh-20 +Sub: paradıgm sub12+sub:JBL L 8400 P + projeksiyon: Epson tw 9000w + Samsun 46 C 750+ media oynatıcı:Zidoo x9s ...
      pc sistem.win 10 64+ intel core i5 işlemci + amd redeon asus rx 580 + 16 gb ram + samsung ssd 250gb 850 evo -320 gb hdd-2 tb harici hdd + 700waat powersupply..
    • Yüzbaşı
      391 Mesaj
      07 Mart 2015 10:42:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: joven

Tuncay
      Resimlerini mesajına eklerken sayfa düzeni içersinde daha "S image yada Toplu S image"
      Yaparsan sayfa yüklenirken daha iyi gözükür bu şekilde sayfada taşma yapıyor

Evet haklısın,düzelttim şimdi..
      |
      |

• Yarbay
      2672 Mesaj
      07 Mart 2015 11:16:52

sayın joven ikonların sinema performansı nasıl özelliklede ikon vocal centeri çok merak ediyorum..
      |
      |
      Bahsedilenler: joven

• Teğmen
      114 Mesaj
      07 Mart 2015 21:03:18
      Arkadaşlar güncel sürücüleri indirdim bağlantılarda tamam ama bir türlü

kalibrasyonu yapamadım hem amfi hem de bilgisayar network ayarları falan

hepsini bi özetleyebilirmisiniz

• Yarbay
      2194 Mesaj
      07 Mart 2015 23:03:10

Bilgisayar ile avr arasındaki cat5 kablo bağlantısını yap, bilgisayarın ağ bağlantıları bölümünden network ayarlarını yap,
      Bu biraz anlatması uzun iş,bunun nasıl yapıldığını sayfanın başına video lu yüklemek lazım..
      Özcan sana özelden telefon numaramı vereyim ordan nasıl yapıldığını anlatırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 7 Mart 2015; 23:09:32 >
      |
      |
      OoZ.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2194 Mesaj
      08 Mart 2015 17:51:43
      Kanomete..mic kurulumunda ince ayarlar var demiştin, anlatirsan herkes faydalanır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      08 Mart 2015 22:24:08
      Oncelikle yeni topic hayirli Olsun..
      Anthem mrx510 cumartesi diinleme firsatim oldu.hem sinema hemde stereo olarak oldukca basarili buldum.
      Surround larin zenginligi oldukca sasirtici geldi bana..
      Sistem paradigm monitor 9 ,monitor 7 ,center 3 ve sub tan olusuyordu.
      5.1 in bu kadar dengeli caldigini cogu cihazda gormedim...
      bugune Kadar denedigim sistemleri Yamaha,pio,Onkyo olarak Ifade edebilirim.
      Src Elektronik e demo ve misafirperverligi icin tesekkur ederim.
      Belkide bu topikte kullanicilar listesine yakin zamanda katilanlar arasinda olurum.
      Herkese iyi dinletiler dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Tv:LG 65B7V Oled-Pioneer 5080xa-Prismbube xbmc receiver-Vu Solo2-Nvidia Shield
      Cinema :OPPO-203UHD-SONY VPL-HW40ES SXRD Projektor-Elite Screen Ezframe R106WH1-Receiver:Anthem Mrx-1120
      Front and Rear Speakers:Paradigm Monitor 9,Paradigm Center3 ,Chord XT-40 speaker cables
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
nice türkiye
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,702
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.