Şimdi Ara

taşınabilir hardiskim yere düştü..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba marka 1 tblık harddiskim yere düştü. Bilgisayarıma takınca yerel disk olarak algılıyor. Biçimlendirme yapmamı istiyor. Formatını ntsc olarak biçimlendirmek istediğimde biçimlendirme tamamlanamıyor. Ancak fat olarak hızlı biçimlendirme yapınca oldu. Ancak hala yerel disk olarak görüyor ve bu şekilde problemsiz olarak kullanabileceğimden de emin değilim ve ntsc olarak kullanmak istiyorum çünkü büyük boyutlu filmler atıyorum içine.. Garantisi bitti harddiskin. O yüzden kendim bi çare bulabilirmiyim..

• ntsc değil ,öncelikle ntfs herneyse fat 32 şeklinde biçimlendirin hd tune adlı program ile hdd nizi bir bad sector taraması yaptırın ve resim ekleyin print screen ile...
  •  taşınabilir hardiskim yere düştü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperrrrrr -- 20 Şubat 2010; 15:37:38 >
  • Tarama uzun sürdü quick scan yaptım ve netice bu. Kırmızı bölgeleri düzeltmenin yolu yokmu veya en azından kırmızı bölgelere rastlamadan kullanmanın..
  • daha önce var mıydı bu bad sectörler? buyük ihtimal darbeye baglı olustu okunamaz bölümler bu iş bir pas gibidir zamanla ilerler ancak bu bölümleri kaldıracak programlar var yani bad sector diskinizde duruyor ancak o bölümleri kullanım dısı yapıyorsunuz...maalesef hdd lerin böyle bir dezavantajı var...
  • Daha önce varmıydı ben de bilmiyorum.O bölgeleri kullanım dışı yapmak istiyorum. Hangi programlarla ve nasıl yapabilirim...
  • flobo hdd bad sector repair,repair harddisk bad sector pro 2009 gibi yazılımlar mevcut deneyebilirsiniz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.