Şimdi Ara

Tarihçiyim Soruları Alayım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.657
Cevap
94
Favori
42.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

quote:

Orijinalden alıntı: 1,1-dimetil hekzan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akıldakalıcı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akıldakalıcı

Dersim İsyanı hakkında çok şey söyleniyor. Siz ne diyorsunuz ?

Binlerce insan öldürüldü. Yüzlerce asker öldürüldü. Zulümdür katliamdır.

İsyanı başlatan kimdir ? İsyanın başladığı sıralar da Türkiye dış politikada ki gündeminde hangi devlet ve hangi meseleler baştaydı ?

Dostum Cumhuriyet Tarihi ile aram pek yok. Malum Orta Çağcıyım. Cumhuriyet Tarihçisi bir arkadaşım var. Her senesini ezbere bilir. Detaylı bilgi alıp mutlaka döneceğim sana.

Cumhuriyet tarihiyle araniz yoksa, Mustafa Armagan gibi bir tarihciye hangi mantikla yalanci diyorsunuz ? Kendisi yakin tarihi belgeleriyle ve ispatlariyla yazan gayet bilgili bir tarihci.

Bence siz tarafli olmayi birakip yakin tarihin gerceklerine bakin. Ya da bu isi yapanlar hosunuza gitmeyen seyler soylediklerinde yalancilikla suclamayin. Objektif olun.

Cumhuriyet Tarihi ile aram yok demek; bu konuda çok da bilgili değilim demek. Ancak Mustafa Armağan tamamiyle belirli bir zümreye hizmet eden birisidir. Böyle birisine gayet bilgili bir tarihçi diyorsan sana daha da cevap yazmayacağım. Benim kadar objektif bir tarihçi bulursan gel, ne istersen yapacağım. İyi günler.

Cevap yazip yazmamaniz umrumda degil. Ancak Mustafa Armaganin belli bir zumreye hitap etmesini garip karsilamaniz gulunc. Bu ulkede cogu insan icin Mustafa Kemal peygamber yakin tarihse onun yazdigi kutsal kitaptir. Bu donemin gerceklerini yazan birisi bi zahmet dislansin. Ben hapsedilmedigine sasiriyorum.

Varsa Mustafa Armaganin yalan yazdigi bir yazi paylasin biz de gorelim. Ancak yalan yazmiyor, sirf zaman gazetesinde yaziyor diye bu sahsi tarihci olarak kabul etmiyorsaniz...

O tarihi yazan insanların kime hizmet ettiği belli.Atatürk'e hakaret edenden geçilmiyor ortalık sen ne hapsinden bahsediyorsun? Önüne gelen adam araştırmacı tarihçi diye çıkıp orada burada uydurma yazılar yazıyor.

Her yazilan dogrudur demedik zaten. Ancak sizin bildiginizin aksini soyleyen birini dislamak bu ulkede cok yapilan bir sey.

Daha az önce yukarıda varsa yanlış yazdığı bir şey göster demişsin. Şimdi de kalkmış burada ben dediği her şey doğru demedim ki diyorsun. Atatürk'e vatan haini diyen birisini neden ciddiye alayım ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ayraç
  • quote:

Orijinalden alıntı: WADE46

quote:

Orijinalden alıntı: WADE46

Atatürk'ün bursa nutku gerçek mi ?

bizim soru arada kaynadı

Doğru hocam var böyle bir nutuk. Yukarıda cevapladım.

• Rusların 2.dünya savaşında almanyaya saldırma ihtimali ne kadardı? Hitler haklı bir sebepten mi Sovyetler' e girdi. 1939-40-41 deki üyük sovyet silahlanması buna bir kanıtmıdır?
  • İskender in eşcinsel olmadığını nereden biliyorsunuz merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaTil13

fsm den önce gemileri karadan yürüten var mı?

http://karelidefter.blogspot.com/2009/08/gemileri-karadan-goturenler.html
  • ERMENİ SOYKIRIMI DEDİKLERİ ŞEY GERÇEKTEN OLDU MU ?
  • Çok güzel konu olmuş hocam, takipteyim. Tarihle ilgili herhangi bir sorum olursa ilk size danışacağım.
  • şimdi tarihle alakası çok yok ama bi arkadaşın soyadı voyvada çok sizi kazığa bağlıcam felan diyo
  • 1. Halife imparator Nero mu doğru söyle ?

• osmanlıdaki harem sistemi nedir ne değildir açıklar mısın
  • Ermeni soykırımında net olarak kaç kişi öldü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

quote:

Türkler müslümanlığı kılıç zoru ile mi kabul ettiler ?

hayır kendi istekleriyle
  • Porphyrogenetos nedir?

• nazi almanyası dönemindeki SS askerlerinin silahı nedir?
  • Osmanlı tarihinin en iyi ve kötü padişahı?
  • Su an Turkiyede yasayan ermeniler Turkiye icin bi tehlike arz ediyor mu??
    Yanlis anlasilmasin, mesela Ermenistan hukumeti katliami savunurken Turkiye ermenisnin tavri ne kadar samimi ola bilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaTil13

fsm den önce gemileri karadan yürüten var mı?

venedikli komutan yurutuyor fatihten 18 veya 19 yil once hatta 1453 de adamin heykelini yapiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OldWolF3

Ermeni soykırımında net olarak kaç kişi öldü?

1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKADAM.

quote:

Orijinalden alıntı: 2n2

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Whitfield

quote:

Orijinalden alıntı: Whitfield

Hitler'in Alman sevgisi mi yoksa Yahudi nefreti mi daha fazlaydı? Bana göre Yahudi nefreti ama

N'oldu niye bu soruyu atladınız arada

Hocam çok soru geliyor o yüzden atlayabiliyorum bazen kusura bakma.

Hitler'in Alman sevgisinden çok Yahudi nefreti vardı. Daha ergenlik döneminde iş bulmaya çalıştığını ancak bulamadığını, devletin her türlü üst kademesinde ve iş verenlerinin çoğunun Yahudi olduğunu Kavgam adlı eserinde belirtir. Bu yüzden asıl amacı Alman devletinin yükseltmekten çok Yahudileri ülkeden def etmek olmuştur.

Hitlerin Yahudileri öldürmesinde ki amaç İsrail topraklarına yahudileri göndermek miydi? Yahudi lobisi fark ettirmeden Hitler'i kullandı mı?

İsrail toprakları Rotschild ailesi tarafından, Filistin devletinin borçları karışılığında mı satın alındı?

2. Dünya savaşının çıkış sebebi Milliyetcilik kavramını ortaya çıkararak imparatorlukların yıkılması mı ?

Kurtuluş savaşından önce İstanbul işgal edilmişti. Fakat biz savaşı kazanınca neden işgal güçleri hiç bir direniş göstermeden İstanbul'dan ayrıldılar ?
    Aynı kuvvetler Çanakkale'yi geçmek için ellerinden geleni yapmışlardı. Sonra geçtiler ama hiçbir şey yapmadan geri gittiler tek bir mermi bile atmadılar neden?

Hitler döneminde bir Yahudi devleti yoktu. İsrail toprakları da yoktu.

Sadece komplo teorisi.

II. Dünya Savaşı'nın çıkış sebebi Hitler'in Polonya'ya saldırmasıdır. O dediğin neden I. Dünya Savaşı.

Anlattığın şeylerde kronolojik olarak bir bilgi yanlışı var. Ayrıca Çanakkale'yi geçemediler. Direniş olmamasının sebebi ise Mondros ile elimizin kolumuzun bağlanması.

Teşekkürler ama aklıma yatmayan şeyler var o yüzden soruyorum..

Hitler döneminde yahudi devleti yoktu... Peki Balfour Deklarasyonu hakkında ne diyeceksiniz ?

İsrail topraklarının satın alınması veya başka türlü ele geçirilmesi Balfour Deklarasyonu sayesinde olmadı mı?

Yahudilerin avrupa topraklarını bırakarak orta doğuda ki topraklara göç etme zamanı 2. Dünya savaşı'nın sonrasına denk gelmesi rastlantı o zaman ?

"Direniş olmamasının sebebi ise Mondros ile elimizin kolumuzun bağlanması" demişsiniz ben işgal güçleri neden İstanbul'da direnmedi diye sormuştum...

Balfour öyle bir devletin kurulmasını öngörüyordu. İsrail'in kuruluşu 1948'dir. İkinci Dünya Savaşı'nın bitişi 1945. İlluminati şeylerine pek de inanma.

o zaman bunların hepsi rastlantı ilginç....

Rastlantı demiyorum. Ama illa olayı illuminati gibi şeylere de bağlamak yanlış.

İlluminati demedim ki ???

şu soru arada kaynadı :) "Direniş olmamasının sebebi ise Mondros ile elimizin kolumuzun bağlanması" demişsiniz ben işgal güçleri neden İstanbul'da direnmedi diye sormuştum...

Anadolu'da yunan kuvvetlerini yenmemiz ve ingiltere'de hükümet değişikliği.

tamam neden çekildiler değil çekilirken neden İzmir gibi İstanbul'u yakmadılar ? ellerinde bu güç vardı, karşı koyacak kimse yoktu, bütün kuvvetlerimiz anadolu'da idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2n2 -- 17 Haziran 2013; 14:53:35 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.