Şimdi Ara

TANIX TX6S , TX6 Allwinner H616&H6 4gb ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.783
Cevap
22
Favori
125.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tanix TX6

Cihaz fiyatına göre performanslı, Pubg testinden antutu testine kadar başarılı sonuç verdi.

Marka: Tanix
    Model: TX6

donanım
    CPU: Allwinner H6 Cortex A53, Dört Çekirdekli
    GPU: Mali-T720
    RAM: 4GB DDR3
    ROM: 32GB eMMC
    Maks. Genişletilmiş Kapasite: 32G

İletişim
    WiFi: 2.4G / 5G WiFi, 802.11 a / b / g / n / ac
    Bluetooth: Bluetooth 4.1
    LAN: 100M

medya
    Kod Çözücü Biçimi: H.263, H.264, H.265, HD MPEG4
    Video formatı: AVI, DAT, ISO, MKV, MP4, MPEG, RM, WMV
    Ses formatı: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA
    Fotoğraf Formatı: BMP, GIF, JPEG, JPG, PNG, TIFF
    5.1 Surround Ses Çıktısı Desteği: Evet

arayüzey AV, DC Güç Bağlantı Noktası, HD, LAN, TF kart yuvası, USB2.0, USB3.0
    Diğer özellikler
    Sistem Biti: 64Bit
    Sistem Aktivasyonu: Evet
    Anten: Evet
    Dil: Çoklu dil
    HDMI Versiyonu: 2.0
    Diğer İşlevler: DLNA, ISO Dosyaları, Miracast
    Uzaktan Kumanda Bataryası: 2 x AAA Batarya (dahil değildir)

Güç Güç Kaynağı: Şarj Adaptörü
    Güç Tüketimi: 6W
    Güç Türü: Harici Güç Adaptörü Modu
    Boyutlar ve Ağırlık Ürün ağırlığı: 0.180 kg
    Paket ağırlığı: 0.50 kg
    Ürün boyutu (U x G x Y): 7.70 x 7.70 x 1.70 cm / 3.03 x 3.03 x 0.67 inç
    Paket boyutu (U x G x Y): 15.50 x 13.70 x 8.00 cm / 6.18 x 4.57 x 2.32 inç
    Paket İçeriği
    1 x TV Kutusu
    1 x Güç Adaptörü
    1 x HDMI Kablosu
    1 Uzaktan Kumanda
    1 x İngilizce Kılavuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 4 Şubat 2020; 19:35:21 >

• Arkadaşlar ufak bir canlandirma yapalım konuya.
    Öncelikle cihazdaki bazı anlar yavaşlama,duraklama gibi tepkilerin yazılımla pek alakası yok.en azından android 7 olan yazılımla yok.android 9 olan yazilimsa biraz sebep ama başlıca sebep işlemci sıcaklığı.normalde cihaz boşta duruyorken 70-75 derece bir sıcaklığa, işlemciye biraz yük binmeye başladımi 85-90 dereceye,full yük bindiği zamanda 95-98 dereceye çıkıyor...95 derceye ulaştığı zaman zaten cihaz sapitmaya başlıyor haliyle.
    Yazın havalar ısınınca bu değer tahminimce 110 dereceye kadar rahat çıkar ve cihazı elimize alırız
    İnşallah olmaz tabi öyle birşey
    Üzerinde takılı olan heatsink çok basit ve yetersiz.elimde olan daha büyük bir heatsink'i (bayağı büyüktü,dremel yardimiyla 1 cm keserek küçülttüm) taktım.takarken üzerinde gelen yapiskan pedide çıkartıp yerine normal ısı pedi koydum.elimde vardı zaten.cihaz üzerinde gelen, kapağa takılı olan düz metal sogutucuyuda çıkardım.baska türlü yeni taktigim heatsink sigmiyordu çünkü.zaten o metal plakaninda soğutmaya pek faydası yoktu...
    Sonuç: şuan bostaki sicakligim 55 derece.yuk altında 65-68 derece,full yük altında en fazla 75 derece.cihaz çok daha iyi ve akıcı oldu.kesinlikle olumlu yönde bir etkisi oldu.sitede sorun var heralde fotoğrafları yukliyemedim,en kısa zamanda yukliycem

TX6 romlar burada:
    Android 9.0 rom:https://yadi.sk/d/VnM-ISJpV8agAw
    Android 7.0 rom:https://drive.google.com/drive/folders/1G5LWA8Vqs2bERuIsEEOloj2_gNsQrCim?fbclid=IwAR32nsaMAzTf03jJKA371KumZrU_f0haZrLdmBv6_mNydr69nXYMO72nUTc

Android 7 için bu rom'u indiriyoruz "TX6_release_H6_7.0_20181219 - PC versiyonu"

PhoenixCard Tool 3.10:http://www.mediafire.com/file/betsc0x3nev6nmm/PhoenixCard+V310.00org.zip

- TX6 için bin uzantılı romu indirin.
    - PhoenixCard Tool'u indirip zipten çıkarın ve klasör içindeki PhoenixCard.exe'den çalıştırın.
    - İmg file kısmından rom'u gösterin.
    - Kart okuyucuyla SD kartı PC'ye takıp fat32 olarak formatlayın.
    - Phoenix'de Disk check kısmına tıklayın SD kartı görecek.
    - Burn'a tıklayıp SD karta yazmasını bekleyin. Yazma işi bitti uyarısı gelene kadar bekleyin.
    - SD kartı TX6'ya takın ve güç kablosunu söküp takın. Bott ekranında SD karttan kurulum başlayacak yeşil ilerleme çubuğu belirecek ve yükleme bitince uyarı verecek.
    - Tekrar güç kablosunu söküp takın yeni rom ile açılacak cihaz.

Aşağıdaki sayfaları Türkçeye çevirip faydalanabilirsiniz.
    https://www.getdroidtips.com/stock-firmware-tanix-tx6-tv-box/
    https://www.getdroidtips.com/flash-firmware-phoenixcard-tool/

Ben TX6 4/32GB cihaz için uyguladım sorunsuz çalıştı. 4/64GB için kesin birşey diyemem.

Hızlı cevap yazmak yerine biraz bekletip dosya isimleriyle girişeyim dedim.

gerekenler:

windows Pc

sd card okuyucu/yazıcı

/ Veya Male to male USB

burada yol ayrılıyor....

Daha az zahmetli olan sdcard yöntemi:

1. bu dosyayı aratıp internetten indirin: "EachLink_H6_MINI-SCV2"
    2. Bu programı aratıp indirin: "PhoenixCard_V310_00" kurun, açın , açınca "img file" tuşundan "rom" u gösterin.
    3. Sd card'ı sdcard reader'a takın, ve reader i da pc ye bağlayın. Phoenixcard programın da üst kısım "disk" yazan yerde aynı sürücü gözüktüğünden emin olun yani disc card reader pc de E: sürücüsü diye gözüktüyse orada da E: duruyor olmalı.
    4. "Burn"
    5. İşlem sonunda success diyecek, windows ta diski çıkart işlemi ile sdcard'ı sökün , içine taktığınız sdcard ı tüm fişleri söküp tx6 ya takın.
    6. tx6 yi hdmi a bağlayın
    7. tx6 ya adaptör ü bağlayın: Siyah ekran kırmızı çerçeveli yeşil bir bar dolmaya başlayacak. 5 dk sonra işlem bitmiş olur.
    8. Önemli: sdcard ı tx6 dan sökün (sd kartı bi daha takmayın)ve adaptörü sökün ve tekrar takın,.

Cihaz artık android 7.0, 3gb ram var, öndeki saat artık yok, usb 2 lerden bi tanesi çalışmıyacak ama alet artık medya düzgün oynatabilicek.

Bence 7 ye dönmeye gerek yok. Kumandadan normal kapatınca uykuya geçiyor ve açınca ses gelmiyor ama kapatma tuşuna uzunca basarak kaptınca cihaz tamamen kapanıyor ve açınca ses sorunu olmuyor. 2 gündür bu şekilde kullanıyorum bir sıkıntı olmadı uykuya geçme olayı ayarlardan kapansa düzelir belkide. Bunun dışında bir sorun yaratmadı bana. Tv boxtan beklenti nedir bilmiyorum ama bana göre medya oynatıcı olarak şuan için benim ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı ve mumnunum bu cihazdan. Fazlada kurcamaya gerek yok
  • Teşekkürler inceleme için. Antutu skoru biraz daha düşük olsa da bu videoda cihaz gt1 mini, km9 hepsinden hızlı görünüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İncelediğim cihazlardan, Mx10 mini , Eachlink H6 , Tanix Tx6 fiyat performans olarak beğendiğim cihazlar Videomu izlediğiniz için teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize emeğinize sağlık
  • cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize sağlık Mithat bey. ...
    Sizin 4k videoları kullanalım bari. ..Telif yok. .
    Bu cihazda netflix durumu nedir. .? Birde allwinner islemcler biraz ısıyı sever. .cihaz isindimi acaba. ..?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 2 Şubat 2019; 0:34:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Elinize sağlık Mithat bey. ...
    Sizin 4k videoları kullanalım bari. ..Telif yok. .
    Bu cihazda netflix durumu nedir. .? Birde allwinner islemcler biraz ısıyı sever. .cihaz isindimi acaba. ..?
    Teşekkürler
    Sağolun, test için kullandığım youtube 4k film fragmanına bile telif gelince çareyi böyle buldum
    Cihaz netflix i 480p açar , bende abonelik yok ancak abone arkadaşlar bir apk ile 560p izleyebildiklerini söylüyorlar ,sanırım opera browser?? ile 1080p izleniyormuş..
    Videoda da gördüğünüz gibi ısı var ancak donma takılma yok ,cihaz kaliteli..
    Ben teşekkür ederim..

• Opera tarayıcı bilgisayarda 1080p açıyor.
    Box larda bir arkadaş dışında test eden yok.
    Beelink gelince herşeyi deneyeceğiz.
    Full bilgilerle sahnedeyiz. 😊

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler çok güzel bi inceleme olmuş
  • Diwanji kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler

• Teşekkürler inceleme için. Ben de sipariş verdim. İptv ve 1080 filmleri izlemek için kullanacapım. Senelerdir Egrrat 160s kullanıyorum umarım emaktarı aratmaz...

• Şimdiden hayırlı olsun, iyi günlerde güle güle kullanın

• İncelemeye bakarak aldık bi tane. Hayırlısı olsun.

• Hayırlı olsun

• Mouse ve klavye ne önerirsiniz ? Ayrica samsung telefonu nasil yansitabilirim?

• linksiz kullanıcısına yanıt
    Klavye ve mouse için logitech in herhangi bir modeli olabilir, cihaz yansıtma programları yüklü olarak geliyor

• miki kullanıcısına yanıt
    Hangi siteden aldiniz hocam ? Kac güne geldi?

güzel inceleme olmuş,ellerine sağlık.dostum birşeyi deneyebilirsen çok sevinirim,3D bd.iso oynatabiliyormu?alt-alta,üst-üste çakma 3d den bahsetmiyorum,orjinal 3D şeklinde,hafif bulur şekilde basit 3D gözlükle izlenen şekilden bahsediyorum.
    3d tv yoksa bile,bu modda oynatmayı denediğinde ekrana görüntü verebiliyorsa,tamamdır.
    bende tanix mini L var,kendi oynatıcısında 3D bd.iso başlatınca hdmı sinyal kesiliyor.ama alt-alta,üst-üste oynatıyor.bütün video programlarını,kodi vs hepsini denedim malesef
    sonuç alamadım.eaclink h6 veya tanix tx6 araştırıyordum senin yazına denk geldim.
    teşekkürler.
    Hocam 2.inceleme videosu gelicek mi

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Selam , tanix t6 yı yeni sahibine verdim, eachlink h6 kutusunda duruyor , ilk fırsatta denerim çok teşekkürler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.