Şimdi Ara

Tamron 70-300 mm LD DI Macro İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
5.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuya yazdıktan sonra ısrarla o lensi alma pişman olursun diye yardimci olan arkadaşların etkisiyle siparişi iptal edip gidip hayyamdan 55/250 aldım. Sanırım heryerde tripot taşımak zor gelecekti. Bu gerçekten titreşim konusunda çok başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forrestt. kullanıcısına yanıt
    hadi ya. güle güle kullanın.

ayrıca ben bu lens ile yüzlerce kare çektim şimdiye kadar tripod kullanmadım.

Elinizdeki lens IS (titreşim) yönünden tabi daha güzel bir lens. İyi çekimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 10 Şubat 2014; 17:20:07 >
  • Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam sizede

• Bende Bugun Canon 70D ve Tamron objektifi aldim,burada 5 yil garantisiyle birlikte 99€ neyse bunu görmem iyi oldu buna hangi filtreyi alayim.?
  • AsiL27 A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.

62 mm lens çapı var. İhtiyaca göre istediğiniz bir filtreyi alabilirsiniz.

Benim kullandığım; phottix 1 mm UV filtre 62 mm

fotoda gözüküyor;

http://img850.imageshack.us/img850/1520/1fgs.jpg
  • Selam Arkadaşlar , Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro Nikon Uyumlu almak istiyorum.Acıkcası heryerde Nikon 55-300 yonlendiriyorlar.Ama Ben Sadece Tripod Manuel Netleme ve 200mm üzerinde kullanacam genelde ve Ağırlıklı olarak AY ve Güneş cekeceğim timelapse olarak sizce bu şartlar bu lens keskinlik ve düşük ışıkta acısından beni tatmin eder mi ?

Makinam Nikon D5300 sorunsuz calısır mı ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilgrimage -- 28 Şubat 2015; 0:45:02 >
  • pilgrimage P kullanıcısına yanıt
    Nikon cephesinde kıyas yapamayağım. O meseleyi hiç bilmiyorum.
    Keskinlik ve netlik meselesinde teknik detayı bilmek gerekiyor. Alırken bende karşılaştırmak için aradım taradım ama çok birşey anlamadım. Ve maalesef ne kadar para o kadar iyi lens mantığını işletip gücümün yettiğini aldım.

İkinci el varsa ona da bakın. Beğenmezseniz satarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 sene önce yorum yapmışım. Yazdıklarımın hepsi tuttu, steadyshot ile 300mm de rahat fotoğraf çekiyorum, makroya giriş yapmamıda sağladı dediğim gibi.

Tele istiyorsanız bütçenizde az ise öneririm her türlü. Sigma alanlarda var kullanmadığımdan yorum yapmayacağım Tamron u sevdim.

Markanızın alternatifleride var ama bu sizin bütçenize bağlı, mesela bende 55-300 vardı ama 200Tl civarı açığım vardı bende tamronu aldım geçtim. Henüz doğaya da çıkamadım zaten bu lensle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an tamron 70-300mm di ld ile sony sal 75-300mm arasında kaldım.
    Tamronun macro olması cezbediyor sony nin ise makineyle aynı marka olması.
    Hangi foruma girdiysem 55-250 öneriyolar da ona şuan 500 lira vericek bütçe yok.
    İşin en güzel yanı sony nin gövdeden titreşim engellemesi ama anlıyamadığım insanların neden bu değer aralığından kaçması?
    Şimdi lens alma arifesindeyim bakalım araştırmalar sürücek sizdende bir fikir almak isterim
  • Konu güzel olmuş eline sağlık. Bende tamron 70 300 ve canon 70 300 arasındayım sanırım makineyle aynı marka olsun mantığı ile canon alıcam. tabi bu arada 55 250 ıs II modeli ilgimi çekiyor ama pahalı.
  • 600d makine ve sonra 50mm lens aldıktan sonra bu lensi almayı planlıyorum. Umarım para kısa sürede birikir

• Lensi almayı düşünenler için bir kaç tane de ben fotoğraf ekleyeyim . Hemen hepsi makineden çıktığı gibi . Bu fiyat seviyesinde alınabilecek en iyi tele lens . Makro modu oldukça başarılı . Özellikle Sony ve Pentax kullanıcıları için kesinlikle çantada olması gereken bir lens . Canon ve Nikon kullananlar için tripodsuz kullanım oldukça zor , bu bakımdan nikon kullananlar 55-200 VR , Canon kullananlar da 55-250 IS modellerine yönelseler daha iyi olur . Ancak tripodlu kullanılırsa alınabilir .

Tamron 70-300 mm LD DI Macro İncelemesi

• CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflar için teşekkürler. Ayrıca 500px 'den takip ettim.

Uzun zamandır açtığım konuya bakmıyordum. Objektifi alalı 1,5 yıl olmuş neredeyse ve halen kullanıyorum. Şu sıralar artık bana yetmediği kanaatindeyim. (uzun zamandır)

İlk yorumlarımda yazdıklarım halen geçerli.. Yeni başlayanlar ve kısıtılı bütçe için ideal bir objektif..

Titreşim zımbırtısı yok ama tripod yada monopod kullanmadan da canon makinemde düzgün ışık koşulunda eksikliğini hissetmediğimi belirtmek isterim.

İyi çekimler.. :)

Ek olarak sizin eklediğiniz fotolara " s image " yaparsanız ön izleme olarak açılırlar. Tıklayınca büyür.. Sayfayı ziyaret edenler daha kolay açar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 13 Ağustos 2015; 4:10:10 >
    Fotoğraflar için kişisel ayar yapılabilen bir fonksiyon var forumda. Belirlediğiniz boyutlardan daha bütük fotoğraf/tresimler olursa yine belirlediğiniz boyutlara forumun kendisi küçültebiliyor. Ayarlar / Tercihler bölümünden bu düzenlemeleri yapabilirsiniz.
  • fotoğraflar 1024 x 768 olarak boyutlandırıldı zaten upload ederken , sayfa sorunsuz açılıyor bende . Uzun süredir bu şekilde fotoğraf paylaşıyorum pek çok forumda
  • 600d için alsam mı almasam mı tereddütte kaldım ama. Ben tripod kullanmayı pek sevmiyorum

• Ellerinize güveniyorsanız alabilirsiniz En azından ikinci el alıp denersiniz , olmazsa zarar etmeden satarsınız tekrar .
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    İkinci el pek düşünmüyorum ama, fiyatlardan dolayı mecbur bunu alacağız artık

• sucuklukahve kullanıcısına yanıt
    Birikmiş param olsaydı elimdeki 70-300 ü size satardım.

Şimdi bunu versem yerine daha iyi birşey alacak bütçe yok.

Bende 600d ile kullanıyorum. Düzgün ışık şartlarında tripod falan gerekmiyor o kadar da.

Bütçe yoksa ikinci el tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ikinci el olayına pek sıcak bakmıyorum. Bütçe uzun vadede olur hocam elbet, daha makine yok 50mm yok 70-300 araştırıyoruz. Doğmamış çocuk şu an benim için 600d, bi elime alayım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.