Şimdi Ara

tam prof. SLR makine için istek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

10 - 12 mp
    2000 ISO
    2-4 gb kapasite
    tam autofocus
    14- ve üzeri optik zoom
    Çok hızlı tepki süreleri (0, 01 saniye deklanşör gecikmesi; 0, 8 saniye açılış süresi)

civarı özelliklerde tam profesyonel SLR makina arıyorum.

fiyatın 1000 - 1500 ytl civarında olması daha iyi olur. marka olarak sony, canon, lumix, nikon veyahut Fujifilm tercihimdir.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

• Hocam şu verdiğim özelliklere dayanarak soruyorum;

Temel fotoğraf bilgisine sahip misiniz?

+14x optik zoomderken? SLR sisteini biliyoruz heralde?
  • çok fazla bilgim olmadığı için burada soruyorum.

birkaç haftalık bilgim var. yani araştırmam diyelim.
  • Bana sorarsanız acele etmeyin Dediğiniz özellikler şu an piyasadaki slr'ların %90'ında mevcut

bu arada "tam pro" dediğiniz segment size çok fazla kaçar, size giriş seviyesi veya orta segment bi dslr lazım.

Şöyle görsel olarak göstermem yeter sanırım;

Profesyönel segment;

Giriş seviyesi;

Özellik olarak farkları saymiyim, görsel olarak görmeniz yeterli sanırım

14x -10x optik zoom olayı da dslr'larda tek lens ile zor; olsa bile emin olun vasat optik performans sunarlar. bu "x" farktörünü 2-3 lenslik bir setle tamamlayabilirsiniz ilerde.

Dediğim gibi, alırken acele etmeyin
  • tamam optik zoom konusunda ısrarcı değilim...

peki diğer özellikler?
  • 200 iso dediğiniz 1600 iso'dur 3200iso 'ya kadar çıkar şu an giriş seviyesi de dahil..

Açılış süresi de aynı şekilde. 2-4Gb hafıza kartı desteği de sanırım şu an 8-16Gb 'a kadar

İlla model tavsiyesi de isterseniz Canon'da 400D Nikon'da D80 Pentax'ta K100Dsuper Sony'de Alpha100
  • kolay gelsin işiniz zor wallahi
  • Yook zor degil hocam....
    Hakan gayet açıklayıcı bilgi veriyor..
  • Canon EOS450D Aldım :) Gayet memnunum :)

http://www.flickr.com/photos/haritsu
  • Hayırlı olsun.
  • Bence ilk başta sizi bir SLR sıkabilir. Mesela Canon SX110 veya S5IS ile başlamanız daha iyi olabilir. İlk başta SLR ile başlayan pek çok kişi var etrafta, artık fotoğraf çekmiyorlar. Ama yine de tercih sizin. İlla bir SLR alacaksanız sizin için bir 400D veya 450D iyi seçim olabilir, yüksek ISO performansından dolayı.
  • @cengizdehmen,
    @haritsu, Canon 450D almış .Çok ta memnunmuş...
    Bir evvelki POST....
    quote:

Orjinalden alıntı: haritsu
    Canon EOS450D Aldım :) Gayet memnunum :)

quote:

Orjinalden alıntı: cengizdehmen
    Bence ilk başta sizi bir SLR sıkabilir. Mesela Canon SX110 veya S5IS ile başlamanız daha iyi olabilir. İlk başta SLR ile başlayan pek çok kişi var etrafta, artık fotoğraf çekmiyorlar. Ama yine de tercih sizin. İlla bir SLR alacaksanız sizin için bir 400D veya 450D iyi seçim olabilir, yüksek ISO performansından dolayı.
  • quote:

Bence ilk başta sizi bir SLR sıkabilir. Mesela Canon SX110 veya S5IS ile başlamanız daha iyi olabilir. İlk başta SLR ile başlayan pek çok kişi var etrafta, artık fotoğraf çekmiyorlar. Ama yine de tercih sizin. İlla bir SLR alacaksanız sizin için bir 400D veya 450D iyi seçim olabilir, yüksek ISO performansından dolayı.

arkadaşlar SLR istiyorum diye yazmışım :) niye herkes amatör başla diye ısrar ediyor anlamıyorum :) Ki artık makinayı alalı uzun vakit oldu :))
  • @haritsu,
    http://www.flickr.com/photos/haritsu
    linkindeki fotograflarınıza da baktım ve bakmaya devam ediyorum. İçinde çok güzel olanlarda var.....
    Başarılar dilerim.....
    quote:

arkadaşlar SLR istiyorum diye yazmışım :) niye herkes amatör başla diye ısrar ediyor anlamıyorum :) Ki artık makinayı alalı uzun vakit oldu :))
  • teşekkür ederim bipekkan :) Kendimce bişiler yapmaya çalışıyorum. Bu ay SIGMA 18-200MM alacağım. Tripod ile HDR çekimler yapıyorum şu aralar :)
  • Yine de başlıkta istediğini almamışsın

Giriş seviyesi DSLR
  • evet, fikrimi değiştirdim :) Şimdilik bu yetiyor.
  • quote:

Dikkatimden kaçmış, kusura bakmayın.
    Bu arada, 450D hayırlı olsun.
  • Teşekkür ederim :)
  • quote:

evet, fikrimi değiştirdim :) Şimdilik bu yetiyor.

uzun bi süre idare eder zaten senin o makineyi hemen alıp kullanman imkansız gibi bi şeydi.acemiydin çünkü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.