Şimdi Ara

Tam İngilizce Bilmeden Python Öğrenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Udemy den türkçe python kursu satın aldım ama ingilizcem b1 seviyesinde olduğu için acaba diyorum, aslında ingilizce şu an daha önemli benim için ama yazılıma heveslendim bir anda. İkisini de götürebilecek miyim bakalım
    Siz ne tavsiye edersiniz

• Bence İngilizceyi en iyi öğrenmenin yolu ilgi duyduğun alanı decode etmeye çalışmaktır. Misal oyuncu arkadaşları düşünelim. Çoğu birçok kelimeyi oyunlar üzerinden öğrenmiştir. Sen de programlamayı anlamaya çalışarak İngilizceyi sökebilirsin. Ben lisedeyken teknoloji haberlerine takık biriydim ve Türkçe siteler pek memnun etmiyordu. Kendi kendime Engagdet okumaya çalışa çalışa İngilizceyi söktüm.
  • yalnız ingilizcen b1 olsa internetteki kaynakları %90 anlayacak seviyede olurdun. bilkent hazırlığını geçen biri b2 başlarında oluyor, ben de hazırlık okurken kendimi c1 sanıyordum pre-fac (low advanced) kurunda. Hocama sordum şimdi biz c1 mi oluyoruz diye. hayır siz daha b2'in başlarındasınız demişti. kadın cambridge doktoralı ingilizce hocası, kendisinin bile c1'in ortalarında olduğunu söyledi. c2'de native speaker oluyor, yani ana dili ingilizce olan "iyi eğitimli" insanlar.

python için düzgün türkçe kaynak yok b1'nin başlarında bile olsan yabancı videoları ve kitapları anlaman lazım. türkçe ile olmuyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dakath -- 23 Nisan 2018; 18:30:10 >
  • b1 iyidir. ben a1 ingilizce ile çok kurs bitirdim. bu biraz kendi kendini besleyen bir durum. sen öğrendikçe ingilzicen de gelişiyor.
  • Gerekli ingilizce düzeyi, kitaba göre de değişiyor. Python değil de Perl'den örnek vereyim. O'Reilly'nin en popüler iki Perl kitabı, Programming Perl ve Learning Perl'dir. Bunlardan Learning Perl son derece sade İngilizce deyimiyle 'straight' İngilizce kullanır fakat Programmin Perl oldukça ileri İngilizce kullanıyor ve bazen konuları anlatırken esprili bir dil kullanıyor o esnada coğu kez bilinmeyen, değişik kelimeler çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

up
    Lütfen içeriksiz tek heceli mesajlarla gereksiz yer kaplamayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 8 Ağustos 2021; 20:3:53 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

öğrendin mi pythonu angaratıplı

• 0alametifarika0 kullanıcısına yanıt

Öğrendim hocam machine learningi de öğrenme aşamasındayım

Çok yvaş kaldım okukdan dolayı, okul zorluyor:( yeterince zaman kalmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

hocam ingilizce bilerek mi başladınız öğrenmye

yabancı dil ile programlama dili öğrenme arasında direkt bir bağlantı yok. beyindeki y. dil öğrenme bölgesiyle prog. dili öğrenme bölgesinin konumları bile farklı. İngilizcesi berbat olup programlamayı cok iyi bilen ünlü kişiler var örneğin Ruby'nin tasarımcısı ve implementörü Japon Yukihiro Matsumoto, Fransanın telekom sektöründe projeler bitirmiş O'Reilly'de belge yayınlamış Fransız Laurent Rosenfeld. Cok kötü ingilizceleri vardır. Rus programcılar da İngilizce bilgileriyle ünlü değildir fakat Adobe Photoshop vs gibi iyi korunan paket yazılımları kırıp, offline aktivasyon falan yapıyorlar.

• çok açıklayıcı bir yazı olmuş hocam teşekkürler

konuda tecrübeli birisiniz sanıyorum python öğrenmeye başlayacağım udemyden kurs mu almalıyım yoksa netteki pdfler üzerinden mi ilerlemeliyim

Udemy gibi video kurs mu, netteki PDF'ler mi diye soruyorsan netteki PDF'ler derim. ancak hobi amaçlı ve ufak dahi olsa gerçek bir proje de bitirsen daha iyi öğrenebilirsin. öyle bir projeye başlamadan veya başladıktan sonra çeşitli algoritma problemlerini çözersen kalıcı şekilde iyi öğrenebilirsin.

• hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama ilerleyen süreçte bu problemleri bulabileceğim ya da çözülmüşleri inceleyebileceğim bir kaynak var mı

Değişik ve ilginç algoritmaların Python ile çözümü üzerine belge (PDF) soruyorsan benim bildiğim pek yok. websitesi olarakhttps://www.geeksforgeeks.org ve benzeri birkaç sitede değişik ve ilginç algoritmaların Python ile çözümü bulunabiliyor.

Bu sitede algoritmaların çözümü üzerine şöyle bir ana konu var:

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/149690350

Reddit ve Hacker News'ta da bazen ilginç algoritmalar ve çözümleri üzerine tatminkar konular dönüyor.

• çok teşekkürler hocam

• google translete sağolsun

ama yine de yetersiz kalabiliyor.

• @vonderplanitz

Kaptan hiç uğramaz oldun :(

• berce B kullanıcısına yanıt
    Meşgulum reyiz. Sürekli on-tox olup benim on-tox olduğum anı yakalamalısın :)

• Korono mı diye endişelendim, Arada ses ver , Meraklandırma! Buradan olsun en azından!

on-tox mintoxlamaya gel!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 15 Ağustos 2021; 14:29:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.