Şimdi Ara

TAM DA ARADIĞIM ARACI BULDUM DİYORDUM Kİ;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Almak istediğim yeni aracı sizlerin yorumlarıyla ve test sürüşüyle alayım dedim ve görüşlerinize başvurdum. Ancak çevremdeki kişilerden gelen başka yorumlar kafamı karıştırıyor. Malum, bu tür alımları sıklıkla yapmadığım içinde yanlış karar vermek istemiyorum.

Tercih konusunda aşağıda yer alan araç listesini harflerle verilen başlıklar bazında 1 den 5 e kadar (1 en düşük 5 en yüksek) puanlandırmanızı rica edeceğim. Tüm araçlar sıfır olacak şekilde değerlendirme yapınız lütfen.

Yeni Focus Titanium 5K 1.6i
    Toyota Corolla 1.6
    Skoda OctoviaAmbiente 1.4 TSI 122 bg
    VW Golf 1.4 TSI 122 bg manuel
    VW Jetta 1.4 122 bg manuel
    Mazda 3

A - Güvenlik
    B - Konfor
    C - İşçilik/malzeme kalitesi
    D - Performans
    E - 5 yıl sonunda 2. el satış

örneğin; Yeni Focus Titanium 5K 1.6i A-5, B-5, C-4, D-3, E-4 gibi

olumlu, olumsuz tüm yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehilak -- 5 Şubat 2010; 17:14:56 >

• Bu gunlerde benzinli arac almaya kalkmak cesaret isi. En az yakan benzinli bile artik cok yakar hale geldi.

Artik 102hp motorlu audi ve vw onermedigim icin onlari es geciyorum. 2003 a3 de var bizde 102hp. Cok sorun yasatmadi ama artik ayni motoru tercih etmek de gereksiz.

Cruze'a acikcasi guvenmiyorum.

Bu sartlarda benzinli 1.6 bir araca o kadar para ayirmayi dusunmesem de yerinizde olsam Corolla ve Focus arasinda kalirdim.

Honda Civic de dusunebilirsiniz.
  • Skoda OctoviaAmbiente 1.6
    VW Golf 1.6 102 bg
    VW Jetta 1.6 102 bg bunların motoru aynı 100 beygir araç almazdım yeni olacaksa

cruze da da 109 beygirlik motor kasaya yetmediği çok yaktığı şikayetleri var

bunların arasında 6 ileri vites ve 124 beygirlik motoruyla corolla 1.6 alırdım
  • Tuuberk ve hunter yorumlar için teşekkürler,

Hunter bu arada ne zaman imzanda yazanları görsem çok duygulanıyorum. Üzerinde düşünülmesi gereken ve çok zaman alacak bir konu.
  • Aynen,Corolla-Focus-Civic arasından seçim yapınız.Bana sorarsanız ben Corolla seçerdim muhtemelen.
  • herhesin dediğini dinle bildiğini yap. bu iş birazda zevk meselesi. herkes a modelini dedi diye kiç hoşuna gitmese bile a modelini mi alacaksın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikum

herhesin dediğini dinle bildiğini yap. bu iş birazda zevk meselesi. herkes a modelini dedi diye kiç hoşuna gitmese bile a modelini mi alacaksın?

Tabiki almayacağım, test sürüşleride burada belirleyici etken olacaktır.
    Ancak araçların hepsini uzun süreli kullanma fırsatı olamayacağı için herkesin görüşüne kıymet vermek lazım diye düşünüyorum.
  • kimsenin söylediğini dinleme arkadaşım.. en doğrusunu sen biliyorsun.. bir haftanı ayır ve 2-3 er günlük dilimlerde istediğin markaların forumlarına bak incele, eksi yönlerini, artı yönlerini öğren, (kronik sorunları, yol tutuş, yakıt, kullanım zevki, ses yalıtımı, konfor, donanım vsvs)
    en son da bi deneme sürüşü yap, paşa gönlün hangisine binmek istiyorsa el sıkış bitti gitti..

diğer türlü forumlarda sorarsan bu tip soruları objektif yorumlar alamazsın ve ha bire kafan karışır.. (ki karışmış da)

hayırlı olsun şimdiden..
  • Sıfır km. ve benzinli bir araç alacak olsaydım, daha yeni teknolojili ve daha verimli motorlar kullanan şu araçlardan birini seçerdim:

Seat Leon 1.4 TSI 125HP Style + ESP

Fiat Bravo Dynamic 1.4 T-Jet 120HP + ESP

Megane III HB Impressor 1.4T 130HP
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehilak

Tuuberk ve hunter yorumlar için teşekkürler,

Hunter bu arada ne zaman imzanda yazanları görsem çok duygulanıyorum. Üzerinde düşünülmesi gereken ve çok zaman alacak bir konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: atiyba

Sıfır km. ve benzinli bir araç alacak olsaydım, daha yeni teknolojili ve daha verimli motorlar kullanan şu araçlardan birini seçerdim:

Seat Leon 1.4 TSI 125HP Style + ESP

Fiat Bravo Dynamic 1.4 T-Jet 120HP + ESP

Megane III HB Impressor 1.4T 130HP

Öneri için teşekkürler,
    yeniliğide açık biriyim ancak, DSG şanzuman içinde yenilik dendi ama sorun yaşayanlar hallerinden pek memnu değil.
    Denenmiş ve iyi sonuçlar alınmışları tercih ederim.
  • Lav kırmızısı bir Fiat Bravo alın. 1.4 T-jet motoru ile.

Yeni nesil şanzumanlar konusunda haklısınız, biraz fazla nazikler ve sorun çıkarmaya yatkınlar. Fakat motorlar pek öyle değil. Sonuçta dağa bayıra vurmadıkça sizi üzmezler. 1.6 atmosferik bir motor size bir performans sunmayacak ancak boyundan büyük yakıt tüketecek. Nereden biliyorum; kendimden (1.6 twinport easytronic astra). Düşük hacimli atmosferik motorlar ne yolda yeterince keyif veriyor, ne benzincide. Uzak durun diyemiycem, rafine ve performans beklentisi olmayan için yeterliler. Fakat tüketim vs; bence tercih etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 22 Ocak 2010; 18:21:42 >
  • Toyota Corolla alın,mecbur olmadıkça satmazsınız.
  • bencede corolla tabiki zevk senin
  • honda civici tercih ederdim şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

A:JETTA hariç hepsi 5(zaten 5 yıldızlılar) cruze aldığı başarılı puanlar standart esp vs olduğu için hepsinden bir adım öndedir.....

B:konfor konusunda hepsine 5 focus hariç o fazla ses yapıyor......

C:malzeme kalitesi focus ve jetta hariç gerisine 5 jetta focus 4

D:performans konusunda hepsine 4 1.6 benzler için........

E:golf jetta corolla değerlerini korurlar focus da ağır gider ama değer çok kaybetmez 5....skoda için 4 cruze için bu şartlarda 3 diyorum......

Jetta hariç demişsiniz.Neye dayanarak söylediniz bunu?8 havayastığını standart koymuş adamlar,hata mı yaptılar?Başka modeller gibi standardına 2-4 havayastığı mı koysaydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehilak

Selamlar,
    Almak istediğim yeni aracı sizlerin yorumlarıyla ve test sürüşüyle alayım dedim ve görüşlerinize başvurdum. Ancak çevremdeki kişilerden gelen başka yorumlar kafamı karıştırıyor. Malum, bu tür alımları sıklıkla yapmadığım içinde yanlış karar vermek istemiyorum.

Tercih konusunda aşağıda yer alan araç listesini harflerle verilen başlıklar bazında 1 den 5 e kadar (1 en düşük 5 en yüksek) puanlandırmanızı rica edeceğim. Tüm araçlar sıfır olacak şekilde değerlendirme yapınız lütfen.

Yeni Focus Titanium 5K 1.6i
    Toyota Corolla 1.6
    Skoda OctoviaAmbiente 1.6
    VW Golf 1.6 102 bg
    VW Jetta 1.6 102 bg
    Chevrolet Cruze 1.6 LS

A - Güvenlik
    B - Konfor
    C - İşçilik/malzeme kalitesi
    D - Performans
    E - 5 yıl sonunda 2. el satış

örneğin; Yeni Focus Titanium 5K 1.6i A-5, B-5, C-4, D-3, E-4 gibi

olumlu, olumsuz tüm yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

CRUZE 1.6 LS...................:?
    OCTAVİA 1.6....................:İKİNCİ ELİ BÜYÜK SIKINTI AYRICA JETTA ALABİLECEKSEN GEREK YOK BENCE
    GOLF-JETTA.....................:OTOMOBİLLERE SÖYLENECEK SÖZ YOK TABİ AMA 1.6 102 HP KESİNLİKLE DÜŞÜNME DERİM NE HAKKINI VERİR NEDE HUZUR
    FOCUS ...........................:ODA KENDİNİ KANITLAMIŞ Bİ ARAÇ SENİN ZEVKİNE KALMIŞ DİĞERLERİNDEN ÇOK Bİ ARTISI YOK ZEVK MESELESİ
    COROLLA........................:BENCE PARANIN HAKINI SONUNA KADAR VERECEK TEK SEÇENEK ARAÇ KALİTESİ SERVİS KALİTESİ İKİNCİ ELDE ARANILAN
    OLMASI VE TABİ JAPONLARIN TEMEL ÖZELLİĞİ OLARAK SORUN ÇIKARMAMASI

• 8 değil arkadaşın vw sayı saymayı öğrendiğinde 6 diyecek inşallah.

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: ncap

A:JETTA hariç hepsi 5(zaten 5 yıldızlılar) cruze aldığı başarılı puanlar standart esp vs olduğu için hepsinden bir adım öndedir.....

B:konfor konusunda hepsine 5 focus hariç o fazla ses yapıyor......

C:malzeme kalitesi focus ve jetta hariç gerisine 5 jetta focus 4

D:performans konusunda hepsine 4 1.6 benzler için........

E:golf jetta corolla değerlerini korurlar focus da ağır gider ama değer çok kaybetmez 5....skoda için 4 cruze için bu şartlarda 3 diyorum......

Jetta hariç demişsiniz.Neye dayanarak söylediniz bunu?8 havayastığını standart koymuş adamlar,hata mı yaptılar?Başka modeller gibi standardına 2-4 havayastığı mı koysaydı?

• +VVTİ ile yüksek performans kısmen düşük tüketim
    +2.elde satış kolaylığı
    +Kısmen Sorunsuz ve dayanıklı olması
    +Kaliteli servisleri vb..

gibi sebeplerden dolayı 1,6 124hp Corolla 6 ileri.
  • golf te 7,jettada 6 hava yastığı var.

golf te ekstra sürücü diz hava yastığı mevcut.ayrıca corolla da diz hava yastığı ile 7 adet.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.