Şimdi Ara

TAM DA ARADIĞIM ARACI BULDUM DİYORDUM Kİ; (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence focus titanium veya toyota corlla düşünmelisiniz.Sorunsuzluk ve sedan bir araç istiyorsanız=corolla, iyi direksiyon tepkileri ve yol tutuş istiyorsanız ise focus ama kasa değişimi yakında olacağından size çok değer kaybettire bilir.diğerleri içinse wv ler ölü motor, skoda 2. eli düşük, cruze yakıtta üzebilir. iyi forumlar...
  • Bu arada max bütçeniz ne kadar ?
  • Mazda 3, Honda Civic, Mitsubishi Lancer gibi seçenekleri hiç düşünmemişsiniz sanki Seçeneklerinizdeki Corolla ve Focusla baş edebilecek araçlar bence..
  • Bunlar içinde en iyi seçenek Corolla'dır...
  • Mazda 3
  • Beklenti çok önemli.Corolla yada Civic diyorum.Ben Civic tercih ettim.

3 gün önce bir tanıdığımın 2010 1.4 tsi jettasını (exclucive) kullandım.Daha sonra civic ime bindiğimde ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım.Bu tamamen kişisel görüşümdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdil83

abi corollanın duruşu yeeter ya...:)

evet.... oyuncak araba gibi duruyor. orası burası şişmiş. arka farlarındaki kırmızı çıkıntıyı da hiç dile getirmiyorum.
  • Orijinalden alıntı: Şenol Tırak

evet.... oyuncak araba gibi duruyor. orası burası şişmiş. arka farlarındaki kırmızı çıkıntıyı da hiç dile getirmiyorum.

Zevk meselesi tabi... Benim ilk gördüğümden beri almak istediğim bir araçtı bu yeni corolla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classteacher -- 23 Ocak 2010; 19:38:10 >
  • Corolla 5 puan alır diğerlerine eğer imkanım corollaya yeterse dönüp bakmam nedeni

diğer araçlarla kıyaslamam çünkü kullandım corolla 2 yıl doğuda en zorlu yollarda kullandım 1991 modeldi ve şu anki 2002 aracıma taş çıkarırdı 1998 hondadan dinç astradan güçlü sağlam arabaydı rahattı seviyorum walla hele yeni casa corolla inanılmaz bir araba alırsan memnun kalırsın yeni kasa civic kötü diyemem ama ben toyota sevdalısıyım zaten cruze 20 binde olsa ncap dan 10 yildız daha alsa o motor seçenekleri ile alınmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehilak

Yeni Focus Titanium 5K 1.6i
    Toyota Corolla 1.6
    Skoda OctoviaAmbiente 1.6
    VW Golf 1.6 102 bg
    VW Jetta 1.6 102 bg
    Chevrolet Cruze 1.6 LS

A - Güvenlik
    B - Konfor
    C - İşçilik/malzeme kalitesi
    D - Performans
    E - 5 yıl sonunda 2. el satış

Toyota Corolla d4d dizel tavsiye ederim. Ortalama 4.5 litre yaksa, kilometrede ortalama 15 kuruş eder. Sıfır alınacaksa benzinlilere yaklaşmayın derim.

Focus un da dizeli tercih edilebilir. Süspansiyonu ve malzeme kalitesi corolla kadar başarılı değil.

Octavia Elegance modeli tek kelimeyle süper, ambiente ya da classice dönüp bakmam. Direksiyon bile plastik. Dizeli 2.0 motor, vergisi yüksek. 1.4 TSI motoru tercih edilebilir ancak fiyatı çok yüksek ve fazla kullanımda benzin yine de pahalıya gelir. İkinci eli de çok düşer.

Jetta VW kalitesi tartışılmaz. Ancak ikinci elde çok kaybettirir ve servisi çok pahalı. Golf de aynı durumda. Sıfırı pahalı bence değmez. Tercih meselesi

Bu arada servis olayında Ford önde gibi. 10 000 km ye kadar servise uğramıyorsunuz bile.

Cruze süspansiyon ve bagaj hacmi hariç süper. Ancak benzinli motor can sıkar. LPG ile tercih edilebilir. Frenleri ve hızlanması çok başarılı. İç malzeme işçiliği koltuklar hariç çok çok iyi.

Ben alacak olsam sıfır Corolla dizel alırdım.

Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

• Honda Civic veya Mazda 3 hepsinden daha iyi bana göre. Önceliklerinize göre kendinz belirleyeceksiniz seçiminizi. Milletin paralar döküp kanat taktığı, cant yaptığı arabalara binmeye değil bakmaya utanıyorum ben mesela ama adam kendini dünyanın en prestijli adamı sanıyor kullanırken. Yani arabayı kim ne derse desin tamamen kendi zevk ve seçiminize göre alın. Miletin beğenisini de sallamayın zerre kadar.
  • Düşündüğünüz marka/modeller arasından:

VW Jetta 1.6 102 bg

A- 5 | B- 5 |C- 5 | D- 4 | E- 4

Benim tavsiyem ise

Seat Leon Style Pack 1.4Lt TSI 125 HP veya
    Seat Leon Style Pack 1.8Lt TSI 160 HP

A- 5 | B- 5 | C- 5 | D- 5 | E- 4

Veya

Benzinli olarak; Audi A3 1.4 TFSI 125 HP & Audi A3 1.8 TFSI 160 HP
    Dizel olarak; Audi A3 2.0 TDI 140 HP

A- 5 | B- 5 | C- 5 | D- 5 | E- 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jsrcb -- 24 Ocak 2010; 11:51:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeon78

Mazda 3

mazda da şuan satılan 36 bin civarında verilen 3 modelin de 109 beygir mi ne yanlış olmasın yüzlü bişey (110 değil) bir motor var 5 ileri , güzel araç ama motor bağırıyor sesi bariz içeride hatta test ederken eleman radyoyu açtı hemen. toyota bariz daha sessiz ve konforlu mazdaya göre , mazda da da bir alman arabası kalitesi var gibi

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 24 Ocak 2010; 10:23:57 >
  • Mazda'da motor düşük devirlerde yetersiz kalıyor biraz, yüksek devri sever.
    Ancak motorun bağırtısı sizi yanlış yönlendirmesin, araç soğukken bağırır, 3-4 dakka sonra rölantide çalışığ çalışmadığını anlayamazsınız.
    Zincir tahriklidir o yüzden ilk çalışmada da bir çok kişi bunun arızası var der zira metalin vurma sesi çıkar zincirden dolayı.

Mazdanın motoru güvenilirlik ve arıza yapmama üzerine dizayn edilmiştir. Motor hor kullanımı kaldırır. Arıza yapma ihrtimali en düşük arabadır. Düşünün ikinci sırada Mercedes var.

Performans açısında 2.0 motor yakışırdı Mazda 3'e. ABD'de 2.0 ve 2.3 olarak var zaten. Ancak genel kullanım olarak ben son derece memnunum.
  • Bu listede benim tercihim fiyat/performans oranına ve yeni olmasına dayanarak Cruze olurdu.Yeni focus diye birşey yok zaten,kasa makyaj yiyeli 2 sene olacak nerdeyse,yeni demenin manası yokYeni golf diyebiliriz,fakat onunda fiyatı diğerlerine nazaran pahalı ve ben tipini nedense sevemiyorum.Octavia 1.4 tsi olursa düşünülebilir bence..Corollaya da hem güncel olmamasında hem de dışarıda hergün onlarca gri'sinden gördüğüm için puan vermiyorum..Not:diğer bir öneri,Bence Mazda3 ve Lancera da bir bakın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdil83

abi corollanın duruşu yeeter ya...:)

Güzel demişsiniz, duruşu çok güzel ama bir de klasik japon mantığını aşıp aracın içine çalışsalar! Örneğin iç konsol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roadstar

Bu arada max bütçeniz ne kadar ?

Aradığım aracı bulmam durumunda 40.000 e kadar çıkabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErDa_

Mazda 3, Honda Civic, Mitsubishi Lancer gibi seçenekleri hiç düşünmemişsiniz sanki Seçeneklerinizdeki Corolla ve Focusla baş edebilecek araçlar bence..

Japon otomobillerinde klasik problem, iyi işçilik ancak göze hitap etmeyen karoser ve iç tasarım. Aslında biraz zevk meselesi, bazı arkadaşlar tasvip etmeyecek ama Honda civic karoser anlamında beni cezbetmiyor.
    Mitsubishi ise Japonya ya gitseniz Mitsubishi personeli bile kendi araçlarını tercih etmiyor.
    Mazda hakkında çok bilgim yok, ama düşünmüyorum aslında.
  • Arkadaşlar tüm yorumlar için çok teşekkürler.

Bahsi geçen araçlar arasında en yeni sayılabilecek otomobil Cruze ve onun hakkında aslına bakarsanız çokta bilgim yok. Saydığım 5 kriter açısından bu aracı değerlendirebilecek kullanan-kullanmayan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.