Şimdi Ara

Taksiciler İmamoğlu'na küstü :D Yeni Taksi Yönetim Modeli Toplantısına Katılmadılar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Insan gibi hizmet veren uberi yasaklanmasaydi keske yasak dolu ulkede yasamak kotu

• RevengeRain kullanıcısına yanıt

Naziler mi teknolojiyle dadaşmış buna gülerim dönemin 20 yıl ilerisinin teknolojisine sahiptiler insansız savaş araçları,akıllı bombalar ve ilk jet uçakları onların döneminde çıkmıştır.Ayrıca o yıllarda otomasyon yok gibi birşey hem müttefikler hem almanlar insan gücünü kullanıyordu savaşı kaybetmelerinin sebebide kişisel hırs ve kararların orduyu bitirmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Kendisini başkan seçen %10 ( yarısı hadepe )Emanet oy sahiplerini memnun etmek icin rant kapısı yaratmaya çalişıyor bence. 50 bin taksi olsa trafik çözülmeden hiç bir şey çözülmez. Derdi Rant.

Aramızda bir taksici var beyler xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf bu şark kurnazlarına karşı yaptığı taksi düzenlemesi için bile oy verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 22 Ekim 2020; 8:39:48 >
  • Yukarıda bir arkadaş yazmış. Kimse pek bilmez.

"İkiz plaka" muhabbeti vardır. İki taksi aynı araba, aynı plaka. Birisi Anadolu diğeri Avrupa yakasında çalışır.

Yani bilinen resmi rakamlar haricinde, söylendiği gibi en az 5.000 adet zaten korsan taksi var. Korsan da değil, bildiğiniz "sahte"...

Ne vergi verirler, ne bilmemne yaparlar, ama her şeye karşılar beyefendiler.

Bu her halta itiraz edenler zaten şoför değil, plaka sahipleri. Küsmüşlermiş, sie! ......na koduklarım. Düşün şu ülkenin milletin yakasından. Şoförleri ayrı it, kendileri ayrı it, yeter lan.

En kısa sürede "dolmuş" ve "minibüs" denen ilkelliği ve itliği de bitirmeleri temennisi ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 22 Ekim 2020; 8:46:27 >
  • ist da oturmuyorum ama tüm türkiyede olan bir gercek var taksi plakaları milyonlarca lira bu rakamlar ellerinde patladı diyede üzülüyorlar bunlar , kim dedi size fiyatarı buraya getirin diye yazıya göre sistem çok güzel ve düşünülerek oluşturulmuş Başkana tebrikler

düşünsenize uber geldiğinde adamları dövdüler

neden uber bunlardan iyi para kazandı adam bir kendine sorar değilmi ? araştırır neden millet bizi değilde uberi tercih ediyor du diye

şimdide biz karşıyız buna küstük

• Bu iş taksicilerin keyfine göre yapılmıyor zaten, halk böyle istiyor, hadlerini bilsinler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavikıs M kullanıcısına yanıt

İş o raddeye gelirse bir torba yasayla taksi işletmeciliğini belediyelerin elinden alıp ulaştırma bakanlığına bağlarlar, yani bunlar çözüm değil. Çözüm hükümetinde ikna edilmesinde. Onlar ikna edilmediği sürece geçirilemez.

• Benim babam taksici sigortasını kendi ödüyor normalde çalıştıran kişi ödemesi gerekir. İmamoglu bunada el atsa acaba. ayrietten pazar günleri 24 saat çalışıyor. Sabit maaşlı + sigorta sistemi olsa gerçekten güzel olur destek verir taksicilerde...

• şu anki taksiler o kadar denetimden uzak ve laubali vaziyetteler ki, son bindiğim 4 taksinden 3'ünde fiş bile yoktu. bakın, yazın klima çalışmıyor oluşunu, kışın kalorifer çalışmıyor oluşunu falan daha saymadım bile. fiş bile bulundurmuyo adamlar.

şu anda İstanbul'da taksiler sadece bir kesime çalışmadan para kazandırmak için varlar. taksi sayısı az, var olan taksiler kalite olarak rezil durumda ve çoğu yere götürmüyorlar zaten. bunların hepsinin nedeni ranttır. ben taksiye para öderken arkada iş yapmayan:

- hat sahibi
    - galerici
    - günlük şöför ayarlayan aracı

adındaki üç farklı kişiye de para kazandırmak zorudna değilim. bu kişiler benim ödediğim paradan haksız pay alıyorlar. normalde sistem hat sahibinin taksiyi kendi işletmesi için kurulmuş, günümüzde ise taksiyi işleten kişi ile hat sahibinin alakası yok. araya birsürü adam girmiş. kademe kademe bir sistem kurulmuş. sonuç? tüm aracılar para alıyolar ve taksiyi işletene kişiye para kalmıyo. durum bu olunca da, taksiyi işleten kişi para kazanabilmek için:

- asla klima açmıyo, kışın kalorifer bile açmıyolar çoğu
    - çoğu yere gitmeyi reddediyolar

eğer hiçbir iş yapmadan haksız pay alan yasa dışı aracılar olmasalardı, taksi hizmeti bu kadar kötü düzeyde olmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• RevengeRain kullanıcısına yanıt

Söylediklerinin diğerleri doğru da naziler kısmı hatalı. Filminden tut, oyununa kadar nazilerin yaptığı garip teknolojik aletlerden bahseder hep. Hatta hitlerin ölmediği bu ufoları onun yaptığı gibi fanteziler de vardır. Geçen sene bir belgesel izlemiştim nazi bir doktorun gittiği bir köyde 1940 lardan beri sürekli ikiz doğan bebeklerden bahsediyordu. Ne yaptıysa tüm köy ikizdi. Adamın bulduğu şey ya onunla birlikte kayboldu ya da şuan birilerinin elinde. Bu sadece bir örnek.

Almanların yenilme nedeni tek başına tüm dünyaya diş geçirmeye çalışmak. Hepsine nefesi yetmedi ama teke tek olsaydı fena yapardı.

• alternatif çözüm plaka kime aitse 2. dereceden akrabaları hariç kimse taksiyi kullanamayacak, yakalanın aracı bağlanacak on binlerce lira ceza yazacak. Ondan sonra görün bakın mafya mı kalıyor.

• Ekrem reyiz yine vurmuş gol olmuş 👍👍👍

• Küserseler ekime küsmezseler kasım ayına kadar yolları var.. Yeni araçlar piyasaya çıkınca dağa küsen tavşan gibi olacaklar.

• Vaaah kıyamam...

• Sonuna kadar desteklediğim uygulama, ne olduğu belli olmayan kara bir düzen var. Ülkede zenginlerin 2şer 3er taksi plakası var, fiyatını serbest piyasa kisvesi altında milyonlar üzerinden değerlendiriyorlar.

Art niyet abi tartışmasız art niyet taksiciler gerçekten hizmet etmek için daha iyi olmak için çalışsalar bu önlemler bu düzenlemelere gerek kalmayacak. Malum partide destekledi bunları şu an kendileri kral zannediyorlar, it iti ısırmaz tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

Söylediklerinin diğerleri doğru da naziler kısmı hatalı. Filminden tut, oyununa kadar nazilerin yaptığı garip teknolojik aletlerden bahseder hep. Hatta hitlerin ölmediği bu ufoları onun yaptığı gibi fanteziler de vardır. Geçen sene bir belgesel izlemiştim nazi bir doktorun gittiği bir köyde 1940 lardan beri sürekli ikiz doğan bebeklerden bahsediyordu. Ne yaptıysa tüm köy ikizdi. Adamın bulduğu şey ya onunla birlikte kayboldu ya da şuan birilerinin elinde. Bu sadece bir örnek.

Almanların yenilme nedeni tek başına tüm dünyaya diş geçirmeye çalışmak. Hepsine nefesi yetmedi ama teke tek olsaydı fena yapardı.

Teknolojide zirvedeydiler haklısınız, ben otomasyou kastettim. ABD-İngiltere gibi devletler askeri araçlarını minimum işçi gücü, maksimum makine gücüyle üretmeye çalışırlarken Naziler maksimum işçi gücüyle üretmeyi tercih ettiler.

Dönemlerinde en ileri teknolojiye sahiptiler ama otomasyon konusunda gerideydiler/isteksizdiler.

• djoz kullanıcısına yanıt

aynen çok doğru yazmışsın

bunların zihniyetine göre yeni ev yapılmasın çünkü önceden alanlarınkilerin değeri düşüyor

yeni araba da üretilmesin

yeni altnda üretilmesin

hiçbir şeyin yenisini yapılmasın

bim a101 migros gibi büyük sermayeli marketler haricinde kimseye ruhsat verilmesin kimse yapamasın

• mavikıs M kullanıcısına yanıt
    :) buna bir cevap yazardım da korktum.

Anın araştırmasını yapacak b ve yargılamasını yapacak c aynı d ye bağlı hocam.

D> ( kapsıyor tuşu yok ) a ,b , c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jervis -- 22 Ekim 2020; 15:23:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.