Şimdi Ara

Takım komutanı çalışma saatleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yedek subaylıkta takım komutanlarının çalışma saatleri nelerdir? Hafta sonu nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gideceğiniz yer ve görev yaptığınız tabur/bölüğe göre değişecektir. Genelde 8-5 mesainiz olur. Nöbetçi veya görevli olmadığınız zamanlar hafta sonunuz boş olur. Görevli dediğim, usta birliğinizin bulunduğu şehre gelen şehit cenazeleri, emekli subay/astsubay cenazeleri, bazı önemli günler(bulunduğunuz şehirle ilgili de olabilir) gibi durumlarda görev verildiği taktirde 1 nolu dediğimiz tören kıyafetlerinizi giyer katılırsınız.

Denetleme dönemi 1 ay kadar mesai konusunda esnek olabilir. 1-2 gün yarım saat erken veya 1-2 saat geç mesai çıkışınız olur. Askerde 3 defa denetlemeye denk geldim. Biri Kütahya'da acemi birliğinde idi. Tugayda yürüyüş için en iyi bölük bizdik, ilk hafta sabah eğitim öğleden sonra yürüyüşle geçmişti. Eğitimde planın gerisinde kaldığımız için ilk hafta sonu da eğitimle geçmişti. Dolayısıyla başımızdaki 4 asteğmen de mesai yapmıştı.

Diğer taraftan piyade sınıfını hizmet bölüğüne de veriyorlar. Eskişehir'de böyle bir asteğmen vardı. Yemekhaneden sorumlu oluyor. Ramazanda epey mesai yapmıştı. Hizmetten (1 sağlıkçı, 1 meslekçi, 1 takım komutanı) 3 asteğmen 8er saat dönüşümlü 7/24 yemekhane başındaydılar. Hatta bölük komutanları, üs komutanına yazı yazıp ramazan boyunca nöbetten bile düşürmüştü bu arkadaşları.

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Gideceğiniz yer ve görev yaptığınız tabur/bölüğe göre değişecektir. Genelde 8-5 mesainiz olur. Nöbetçi veya görevli olmadığınız zamanlar hafta sonunuz boş olur. Görevli dediğim, usta birliğinizin bulunduğu şehre gelen şehit cenazeleri, emekli subay/astsubay cenazeleri, bazı önemli günler(bulunduğunuz şehirle ilgili de olabilir) gibi durumlarda görev verildiği taktirde 1 nolu dediğimiz tören kıyafetlerinizi giyer katılırsınız.

Denetleme dönemi 1 ay kadar mesai konusunda esnek olabilir. 1-2 gün yarım saat erken veya 1-2 saat geç mesai çıkışınız olur. Askerde 3 defa denetlemeye denk geldim. Biri Kütahya'da acemi birliğinde idi. Tugayda yürüyüş için en iyi bölük bizdik, ilk hafta sabah eğitim öğleden sonra yürüyüşle geçmişti. Eğitimde planın gerisinde kaldığımız için ilk hafta sonu da eğitimle geçmişti. Dolayısıyla başımızdaki 4 asteğmen de mesai yapmıştı.

Diğer taraftan piyade sınıfını hizmet bölüğüne de veriyorlar. Eskişehir'de böyle bir asteğmen vardı. Yemekhaneden sorumlu oluyor. Ramazanda epey mesai yapmıştı. Hizmetten (1 sağlıkçı, 1 meslekçi, 1 takım komutanı) 3 asteğmen 8er saat dönüşümlü 7/24 yemekhane başındaydılar. Hatta bölük komutanları, üs komutanına yazı yazıp ramazan boyunca nöbetten bile düşürmüştü bu arkadaşları.
    Ben ingilizce çalışmayı planlıyorum askerde. 5 den sonra rahatsam iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.