Şimdi Ara

tabletten TV' ye görüntü aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
75.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HDMI çıkışı olmayan tabletlerde ek bir aparat almadan görüntüyü TV' ye aktarmak mümkün mü?
    Şöyle ki wifi özelliği olmayan fakat DLNA özelliği olan Full HD bir TV kullanıyorum. Tableti bir media olarak da kullanmak istiyorum. Mümkün müdür, buna yapan yazılımlar var mıdır?

• Önce Wifi adaptoru alıp modem üzerinden Tv niz aga baglanacak ve sonrasında da uygun program gerekli.
    Tabletiniz Rootsuz ise Samsung un kendi allshare yazılımı bu işi hallediyor.
    Rootlu ise 3. parti yazılım gerekecek. Örneğin 'Smart viewer' gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 9 Mart 2013; 16:53:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

Önce Wifi adaptoru alıp modem üzerinden Tv niz aga baglanacak ve sonrasında da uygun program gerekli.
    Tabletiniz Rootsuz ise Samsung un kendi allshare yazılımı bu işi hallediyor.
    Rootlu ise 3. parti yazılım gerekecek. Örneğin 'Smart viewer' gibi..

hocam, tabletin görüntü aktarım hızı nasıl? yani 720p filmlerde bir takılma, atlama oluyor mu?
  • Bende wifi aparatı yok. Denemek için Samsung Smart tv yi modeme kablolu bagladım. Tabletim P6800 ve Rootlu. Ag baglantısı kuruldu ama görüntü aktaramadım.
    Sorun, rootlu tabletim için uygun programı bulamadım.

Ekleme:
    Biraz araştırınca imediashare diye bir program buldum ve tabletdeki görüntüleri ve sesleri Smart Tv ye aktarabildim.
    HD görüntü mümkün..
    720p konusu modeminin data transfer hızı ile alakalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 10 Mart 2013; 12:32:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de smart fakat wifi olmayan bir tv var tabletten foto video vs dlna ile goruntuleyebiliyorum

Ama tablet ekranini yansitamadim nedense

Tv ağa kablolu olarak bagli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SirJustice kullanıcısına yanıt
    aynı sıkıntı bende de var maalesef yansıtmayı o şekilde yapmak mümkün değil tabletin screen mirroring özelliği var ama tv nin yok o nedenle yansıtamıyorum 2013 ve sonraki tv modellerde bu özellik bildiğim kadarıyla var öncesinde yok çözüm ise bu yansıtmayı sağlayacak aparat yani dongle ya da chromecast gibi aygıt almak başka çare bulamadım
  • Direk HDMi Adaptör Önerebilir misiniz ? Samsug un kendi adaptörü çok pahalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.