Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Olmuyor ve Açılmıyorsa KESİN ÇÖZÜM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
123.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süredir kullanmadığım galaxy tab 3 'ü bugün şarja taktım ve hiçbir tepki vermedi..Ne açılıyordu ne şarj oluyordu..

Türk sitelerinde biraz araştırdım ve bu sorunu yaşayanları gördüm..Edindiğim bilgiye göre tabletlerin şarjını tam bitirmemek lazımmış..Bu sorunu yaşayıp çözemeyenler cihazı servise vermişler..Serviste bataryaya şok verilip sonrasında şarj edilerek düzelmiş..

Ancak youtubeden ingilizce olarak çözümünü aradım ve buldum..Evde kendi başınıza çok rahat yapabilirsiniz..

Bu videodakinin aynısını yaptım..Tabletin kapağını çıkarmak için bu adamın kullandığı plastikten elinizden yoksa benim gibi kredi kartı ya da daha ince sert bir kart kullanabilirsiniz..Bıçakla denemeyin metal görünümlü plastikte hasarlar oluyor..Kullanmayacağınız bir kart olursa iyi olur çünkü kartın da köşeleri yamuluyor..Kapağı çıkarıp videoda gösterlien kabloların oraya bir çatalın ucunu sokarak çıkartabilirsiniz..Biraz bekleyip geri elinizle takın oturduğundan emin olun..Şarja takın verin coşkuyu gitsin tablet şarj olmaya başlıyor..

Ben paylaşmak istedim bu tip bir sorunu olan varsa servislerde boşuna sürünmesin diye..Umarım faydası olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemans -- 8 Ağustos 2022; 18:4:44 >

• Gerçekten işe yaradı arkadaş. Ve size teşekkür edebilmek için siteye üye oldum.
  • Tableti 3 aydır kullanmıyordum ve bugün şarj olmadığını fark ettim.Bi kaç yere daha baktım 20 dk şarjdan sonra açılıyo falan yazıyordu denedim olmadı.Ama bu videoyu bulunca hemen denedim teşekkürler...
  • Yardımcı olduysak ne mutlu
  • Tam bitirdikten sonra takinca hemen acilmaz.Dolmam icin zaman ister cihar.Bircok modelde boyledir bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tab 3 kullanıyorum geçen hafta tableti sıfırladim uygulamaları tekrar yükledim tabletin saati doğru olmasına rağmen instagram Swarm gibi uygulamalarda hep 2 saat önce olarak gösteriyor. Tablet Otomatik saat ayarida yok nasıl duzelticem bilmiyorum. Yardım lütfen :(

• Yokmu fikri olan? :(

• quote:

Orijinalden alıntı: obsmnn

Yokmu fikri olan? :(

Fikrim yok google da arayabilirsiniz..Sorununuzu da tam anlamadım ama yeni konu açabilirsiniz yeri bu konu değil çünkü..
  • Google'da aradım ama bulamadım yeni konu açtım ama cevap verilmedi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemans

Merhaba arkadaşlar..

Uzun süredir kullanmadığım galaxy tab 3 'ü bugün şarja taktım ve hiçbir tepki vermedi..Ne açılıyordu ne şarj oluyordu..

Türk sitelerinde biraz araştırdım ve bu sorunu yaşayanları gördüm..Edindiğim bilgiye göre tabletlerin şarjını tam bitirmemek lazımmış..Bu sorunu yaşayıp çözemeyenler cihazı servise vermişler..Serviste bataryaya şok verilip sonrasında şarj edilerek düzelmiş..

Ancak youtubeden ingilizce olarak çözümünü aradım ve buldum..Evde kendi başınıza çok rahat yapabilirsiniz..

Bu videodakinin aynısını yaptım..Tabletin kapağını çıkarmak için bu adamın kullandığı plastikten elinizden yoksa benim gibi kredi kartı ya da daha ince sert bir kart kullanabilirsiniz..Bıçakla denemeyin metal görünümlü plastikte hasarlar oluyor..Kullanmayacağınız bir kart olursa iyi olur çünkü kartın da köşeleri yamuluyor..Kapağı çıkarıp videoda gösterlien kabloların oraya bir çatalın ucunu sokarak çıkartabilirsiniz..Biraz bekleyip geri elinizle takın oturduğundan emin olun..Şarja takın verin coşkuyu gitsin tablet şarj olmaya başlıyor..

Ben paylaşmak istedim bu tip bir sorunu olan varsa servislerde boşuna sürünmesin diye..Umarım faydası olur..

Biraz geç oldu ama hocam gösterilen işlemleri yaptım şarja taktım oldu şarj olıyo ama tablet in güç tuşuna basıyom açılmıyo hard reset attım gene olmadı

• Bugün başıma geldi bu olay. 2 aydır hiç şarj etmediğim Samsung Galaxy Tab 4 T232 tabletimi bugün şarj edeyim dedim ama herhangi bir tepki vermedi. Tuş kombinasyonları da denedim ama yeniden şarj almaya başlamasını sağlayamadım. Bu konuda gördüğüm videodan sonra tabletin arka kapağını söktüm ve bataryadan çıkan kabloyu asıl devreden ayırdım. 1-2 dakika bekledikten sonra kabloyu yerine yeniden taktım. Sonuç olarak, tablet şarj almaya başladı nihayet

Bu arada bu tabletin arka kapağını sökmez inanılmaz zor, çok dikkatli olmanız lazım. O kadar uğraştırıcı ki, bi ara tableti duvara çarpacak noktaya geldim . Ayrıca batarya kablosunun girişi de pek küçük, dikkatli bir şekilde ve bir cımbız yardımıyla söküp takmanızı öneririm.

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Olmuyor ve Açılmıyorsa KESİN ÇÖZÜM !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snoppy -- 25 Kasım 2015; 17:24:25 >

• Bilgi için teşekkür ederim hocam.işimize yaradı

• Benimde başıma geldi. İlk başta servise götürdüm. Adamda aynı bu şekilde pil soketini çıkartıp taktı. O sayede her bozulduğunda kendim tamir ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu işlemi yapmama rağmen açılmıyor,başka tavsiyesi olan var mı ?
  • Konuyu hortlatmak zorundayım çünkü az önce yeğenimin şarj olmayan tabletini sizin sayenizde servise düdüklenmeden hayata döndürdüm ne kadar teşekkür etsek azdır üstadım eyvallah
  • niyomania kullanıcısına yanıt
    Rica ederim :)

• benim tabletimde samgung tab 5 nerden bakarsan 5 yada 6 kere garantiye gitti şarz olmuyor şarza takıyorum şarzı düşüyor ama açılıyo 5 saniye bile durmadan geri kapanıyo arka kapak açılmıyo ne yaptıysam yardım edermisiniz
  • Ben de bu yöntemle problemi cözdüm. Tesekkürler.
  • Bu yöntem diğer Galaxy tabletler için de olumlu sonuç verir mi acaba?
    Özellikle açılma, geç şarj problemleri vs. için?
  • Arkadaşlar n8005 samsung ne açılıyor nede sarj oluyor video da sayfa kullanilmıyor şase bataryadaki kablolaramı yoksa bataryanin kablolarin takildigi yeremi şase yaptiracagım slm lr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.