Şimdi Ara

SYMBOL 2013 (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
35.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mimyapı

Arkadaşlar benim aracta camın gögüs ile birlestigi yerde huzursuz edici bir ses geliyor. Aracı servise götürdüm bisey yok dediler. Fakat bazen ses asırı derecede artıyor. Olmazsa aracı 2 gün serviste bırakacam. Yeni bir aracta böyle bir sorunla karsılasmam canımı sıktı. Hayırlısı...

merhaba arkadaşlar bu dediğiniz ses hafif tıkırtı şeklinde benim araçta da var sağ kapının ordan geliyor ben kapının içinden geliyor sanmıştım. siz problemi çözdünüzmü?
    birde benim sol camı kapatırken cam tam yerine otururken çıt diye bir ses geliyor. Servise gittim sorun cam krikosun da dediler değiştirdik dediler. Ses geçmişti şimdi yeniden başladı sizde de böyle bir şey varmı?
  • 2 aydır servise gidiyorum halen çözemediler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar Yeni Symbolün yakıt deposunu ölçen oldu mu? ben 2 defa denedim aynı istasyonun farklı pompalarından 63 litre benzin aldı kitapçıkta yaklaşık 50 litre yazıyor. renaulta konuyla ilgili yazdım aracınızın yakıt boruları dolum hattı v.b. gibi sebeblerle fazla yakıt alabilir siz 50 litrede yakıt alımını durdurmalısınız dediler. Pompacı bizi kandırmıyorsa yeni symbolün deposu 60 litrelik galiba
  • Birde konuları birleştirsek daha iyi olur düşüncesindeyim 2 konu olmuş SYMBOL 2013 - 2013 SYMBOL ANA KONU
  • Kırmızı ısık yanınca depoyu fullettim 210 tl lik yakıt aldım. Yani 44-45 litre civarı. İcindede 7 litre olsa 52 litre civarı olur. Bu arada tatile çıktım. 848 km ye 190 tl yakmış. Sehirler arası 224 krs ediyor çok iyi....

• Arkadaşlar ben de turbo touch modelini daha yeni aldım. R-NAV'a 1300 verilcek bir para olmadığını düşündüğümden istemedim. Sırf dokunmatik ve navigasyon diye ona o para verilmez düşüncesindeyim. Orjinal cd hastayım. Takıyorum cdmi ordan dinliyorum.R-nav olunca cd çaları olmuyor. Bir de gidicem tablet pc alıp arabada ve işte kullanacam. Beyaz renk, trafik, kasko, stepne, konfor paketi dahil bana 37000 TL'ye maal oldu. Biraz indirim yaptılar. Bana herkes su motoru mu 0.9 motor dedi. Ben de neymiş diye bindiğimde arabanın 90 beygir olmasını kanıtlarcasına bir ivmesi var. Sollarken turbonun aktif olduğunu anlıyorsun.Düzgün yolda arabayla 130'u geçtim sallama yok.Arkadaş 175 yapmış videosunu gösterdi. Şehir içinde kullanacaklara tavsiyemdir.Bu tavsiyem de yumuşak bir süspansiyonunun şehir içinde giderken mide bulandırıcı küçük çukurlara girildiğinde konfor sağlamasındandır. Fakat şehir dışında bozuk viraşlı yollarda arkadan bir kayma söz konusu. O da güvenlik önlemleri sonucu kendini çok iyi topluyor. Eco özelliğini daha hiç kullanmadım. Arabayı sadece şehir içinde kullandım. Ortalama 5.9 lt. yakmışım. Hor kullanan birisi değilim. Ama bu zamanla düşüyor. 6.5'lerden düşmeye başladı. Arabayı kullananlara tavsiyem 2500 devirden yukarda kullanın o zaman yakmıyor. Bagajına 5 tane orta boy valiz çok rahat sığdı. Arkası yüksek içi geniş vites geçişlerine ilk başta alışamadım. Seni istediğin vitese götürüyor ama. Şanzımandaki yayları sanki yolu belli olsun diye koymuşlar. Vergisi ucuz. Benim eksik gördüğüm olaylardan biri iç malzeme bildiğin sert plastik. O hoşuma gitmedi. İlerde tıkırtı yapmaz inş. Önünü çok beğeniyorum arkası itici bence :). Tekerlekleri küçük gibi duruyor. Yükleme yapınca daha şık duruyor :). Hızlanırken tatlı bir turbo sesi içeri kadar giriyor. 100 ü geçince ses alımı diğer symbollere oranla az. Ama bir VW gibi değil. Abim derici o deri koltuk kaplayacak bedavaya. Fakat yanda airbag çıkışı olduğu için orada çok zorlanacam dedi. Bir eksi yanı eco modunda kullanan arkadaşlar %10-20 arası yakıt tasarrufu aldığını fakat performansın da aynı şekilde düştüğü kanaatinde. Direksiyon deri konfor paketinde o zaman daha iyi oluyor. Keşke direksiyonu daha küçük yapsalardı. Vites topuzunu da aynı şekilde küçük tatlı koyabilirlerdi. Benim açımdan iyi bazen çok dalıyorum vitesi bulamıyorum :) Bu para verilir mi verilmez mi siz bilirsiniz. Çok araştırdım 2. el jettalar astraları. Hepsi 100bin km'den fazla. Kız gibi arabaya binmek var kullanılmış kıza binmek var. Fikir sizin daha ne yazayım :D

• Symbol 2013 ile 2013 symbol forumu nasıl birlesecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Kırmızı ısık yanınca depoyu fullettim 210 tl lik yakıt aldım. Yani 44-45 litre civarı. İcindede 7 litre olsa 52 litre civarı olur. Bu arada tatile çıktım. 848 km ye 190 tl yakmış. Sehirler arası 224 krs ediyor çok iyi....

aynen hacı şehir dışı performansı çok iyi.
  • s.a aracına kol dayama taktıran var mı?
  • bunyas288 B kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorunla servise gittim. Depo ile benzin giriş yeri arasında 16 lt benzin alıyormuş. Hesapladım gerçekten öyle. @bunyas288
  • Renoyu her zaman sevmisimdir. Zamaninda brodvey almistik sifir, 11 yol tik demeden kullandik...

Calistigim şirket bir ay kadar önce yeni sembol verdi. Su an araç 6400 kilometrelerde. Pek umdugum gibi cikmadi ne yazikki... Daha bu kilometrede torpidosunda citirti pitirti girla gidiyor. Sağ kapisindan araci ilk aldigim andan beri bir takirti geliyor. Sadece benim kullandigim araçta değil, bize verilen 7 aracin hepsinde ayni takirti var. Direksiyon şehir disinda virajlara biraz hizli girdiğimizde yoldaki tüm sarsintiyi, gozle gorulur sekilde sarsilarak hissettiriyor. Koltuk kumaslari düşük kalite...

İyi yanlari ise az motor sesi alması ve az yakmasi. Yinede 120 km hizdan pek asagi görmediğimiz icin 5 litre yakiyor. Bu arada araç 1.5 dizel...

Son donemde gelmesini beklediğimiz hurda indirimiyle birlikte sifir araç fiyatları yükseldi. Su an benim kullandigim en düşük donanimli dizel versiyonu bile kirkikibin civarlarında. Üstelik arabanin orasindan buradindan bir suru şey eksiltmisler... Ben bu arabaya bu parayi vermezdim, çok fazla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer8888 -- 27 Ekim 2013; 17:20:15 >

• Selam olsun..

uzunyolda ki yeni symbol 2013 1.2 joy un yakıt tüketimimi paylaşmak istedim sıcağı sıcağına :)

video : http://www.youtube.com/watch?v=g4RDpbWqn4c
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıcouldnt

Selam olsun..

uzunyolda ki yeni symbol 2013 1.2 joy un yakıt tüketimimi paylaşmak istedim sıcağı sıcağına :)

video : http://www.youtube.com/watch?v=g4RDpbWqn4c

Merhaba, aynı arabadan bizde de var fakat yol bilgisayarında sadece gidilen km, saat ve bakım zamanı yazıyor bakım zamanı da "-----" ile gösteriliyor. Sizin yol bilgisayarınız gibi olması için ne yapmam gerekiyor ya da sorunun ne olduğu hakkında bilginiz var mı?

• mrb..

symbol ün joy modellerinde yol bilgisayarı aktif gelmiyo ama özelliği içinde barındırıyor..

aktifleştirmek için hani arıza tesbiti için vs aracı bilgisayara bağlıyorlar ya. bilgisayara bağlandığında bi takım işlemler yapıp açılıyo 30 saniye bile sürmüyo.

bakıma gittiğinizde servis müdürü ile konuşup rica ederek yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıcouldnt -- 24 Ağustos 2014; 20:29:45 >
  • Teşekkürler arkadaşım bunu öğrendiğim iyi oldu ilk gidişimde bende açtırayım.
  • Merhabalar.

2013 1.5 symbol sahibiyiz.

aracın 2 haftadır gündüz farları çalışmıyor. (kontağı çevirdiğimizde yanan farlar.) Nedendir, çözümü nedir
  • selam.. onun varya ben gunduz farı gibi :)

şimdiye kadar 100 tl den fazladır aldığım lambalar.paso patlıyo :)

bi internet stesinden turuncu olanları aldım hoşuma gitti ama çabuk patlıyo..

seninkilerin 2 sebebi var

ya sigortası atmıştır.

aracın kullanma kılavuzunda sigorta işlevleri mevcut. oradan bakabilirsin.

zira yedek 1 tane bile sigorta koymamışlardı ben alıp bir sürü koymmştum.

yada ampullerin 2 side kesilmiş olabilir.
  • 2013 symbol ile bu yaz memleketde trafige kapali gibi bir alanda sartlari zorlayayim dedim. Arac (%5 egim) yokus asagi 195i gordu. Şunu soylemek istiyorum ki 200 goren yok denecek kadar azdir yada cok ama cok uzun yol gerekli. 195 kmde yakit tuketimi anlik 8.5litreydi

• Arkadaşlar Merhaba,

Son 1,5 yıl içinde sıfır araç satın almış araç sahiplerini kapsayan bir araştıma var, araçlar hakkında fiker ve beklentilerinizi belitiyorsunuz, sohbet eşliğinde geçiyor, Amaç Tüketicinin fikrini almak.
    Araştırmaya katılan katılımcıya da 150 TL bir çok markada geçen H.çeki hediye ediyoruz.

Katılmak isteyen arkadaşlar lütfen bana PM atın.
  • Arkadaşlar dun bakıma gittim.

Araçlarımızda yeni kasa symbol lerde

yokuş kalkış desteği --hil holder-- mevcut fakat aktif değil

bilgisayara bağlanılarak aktifleştiriliyor.

bakıma gidincerica edin servis müdüründen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıcouldnt -- 29 Eylül 2014; 16:48:47 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.