Şimdi Ara

sxg75 ve 3g

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sxg75 telefonum ve vodafone hattım var. 3g aboneliğimi aktive ettirdim ve kullanabileceğime dair mesaj da geldi. ama görüntülü konuşma yapmak istediğimde video çağrısı kapsama alanında değilsiniz diye uyarı çıkıyor.
    1. şehir merkezinde değil de ilçede yaşıyorum.
    2. simkartımda vodafone logosu var çok eski değil desteklemiyor olabilir mi.
    3. telefonda yapmam gereken bir ayar olabilir mi?

yukarıdaki muhtemel sebeplerden hangisi olabilir? yardımlarınız için teşekkür ediyorum..

• bende avea kullanıyorum aynı hatayı bende alıyorum.

müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek lazım, umarım sxg75 destekliyordur.
  • arkadaşlar 3g hayırlı olsun sxg mizin yıllardır kullanamadığımız özelliği artık aktif. bugün turkcell ile ankara bahçelievlerde karşı taraf ile mükemmel şekilde kullandım görüntülü konuşma özelliğini. şebeke işaretinde UMTS yazarsa 3g kapsama alanında olduğunuzu anlarsınız. hepinize hayırlı görüşmeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 30 Temmuz 2009; 13:07:13 >
  • ayarlar-şebeke-şebeke modu ndan sadece umts seçiyor musunuz? yoksa üstteki umts yazısı otomatik olarak mı çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadx

sxg75 telefonum ve vodafone hattım var. 3g aboneliğimi aktive ettirdim ve kullanabileceğime dair mesaj da geldi. ama görüntülü konuşma yapmak istediğimde video çağrısı kapsama alanında değilsiniz diye uyarı çıkıyor.
    1. şehir merkezinde değil de ilçede yaşıyorum.
    2. simkartımda vodafone logosu var çok eski değil desteklemiyor olabilir mi.
    3. telefonda yapmam gereken bir ayar olabilir mi?

yukarıdaki muhtemel sebeplerden hangisi olabilir? yardımlarınız için teşekkür ediyorum..

şebeke işaretinin yanında UMTS yazdığında ancak çalışıyor. zamanla kapsamı genişletirler. 2. dediğinizle ilgisi yok.

3. seçenek için de
    quote:

Orijinalden alıntı: sadx

ayarlar-şebeke-şebeke modu ndan sadece umts seçiyor musunuz? yoksa üstteki umts yazısı otomatik olarak mı çıkıyor?

şebeke - mod seçimini aşağıdaki mesajda ayrıntılı olarak anlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 31 Temmuz 2009; 0:53:16 >

• Arkadaşlar bugün görüntülü konuşmayı ve UMTS olayını iyice test ettim. şebekeden mod seçimini otomatik yaparsanız UMTS siyali azaldığında ya da ses çağrısı yaparken GSM ye geçiyor ve üst ortada profil işaretinin yanında GPRS yazıyor. görüşmenizi bitirdiğinizde ya da UMTS sinyali tekrar arttığında yeniden şebeke sinyal işaretinin sağında UMTS yazısı çıkıyor ve profil işaretinin sağındaki GPRS yazısı yokoluyor. benim oturduğum bölgde umts sinyali iyi olmasına karşın kafasına göre GSM ye geçiyordu ben de mod seçimini UMTS ye ve otomatik şebekeyi kapalı duruma çevirdim. bulunduğunuz bölgede umts sinyali yoksa bu durumda tel şebeke bulamaz. böyle olunca dikkat edin tekrar gsm ye ya da otomatiğe geçirin. özet olarak sürekli umts şebekesi olan yerdyseniz modu sadece UMTS ye getirin. umts olmayan yerlere de seyahat ediyorsanız sizi arayanların ulaşailmesi için otomatiğe getirin ya da sadece gsm ye getirin. biraz karışık mı oldu? umarım faydası olur.
    gelelim görüntülü konuşma olayına. karşınızdaki de sizin gibi 3g kapsama alanı olan yerdeyse ve şebeke sinyalinin yanında umts ya da 3g yazıyorsa adres defterinden isminin üzerine gidip sxg mizin sol kenarında bulunan iki tuştan üsttekine basarak (yeşilin üstündeki) görüntülü aramayı başlatıyoruz. karşı taraf umts bölgesinde değilse uyarıyor. umts bölgesinde ama tel GSM modunda ise 1 kez çalıp görüşme bitti diyor buna dikkat edin. herneyse aradığımız kişi 3g kapsama alanındaysa ve mod UMTS(3G9 de ise teli çalıyor ve şahıs yes tuşuna basıyor. sonra ona bir soru geliyor video görüntüsü gönderilsin mi diye. evet dediği anda kopun gitsin. Cep telefonunda ilk görüntülü konuşma deneyimine başlıyorsunuz. size çağrı geldiğinde de normal şekilde cevap tuşuna basın yanlız dikkat edin sesli görüşmedeki gibi hemen bağlantı başlamıyor. birkaç sn duraksamadan sonra video görüntüsü gönderilsin mi diye soru çıkıyor ekranda yani uygunsuz durumda iseniz görüntü yollamayabiliyorsunuz. ama bunlar ilk denemeler olduğu için insan düzgün bir şekilde kamera karşısına geçiyor:) tabii kamera demişken görüntülü konuşma esnasında seçeneklerden arka kamerayı seçerek kameranın arkasındaki görüntünün de karşı tarafa gitmesini saglayabiliyorsunuz böylece telefonu evirip çevirmeye gerek dkalmıyor. nasıl rüya gibi değil mi? şu anda telefonu ilk aldığım gündeki kadar hevesli ve sevinçliyim. bizler yıllar öncesinden GPS i ve 3G yi yani geleceği görerek bu telefonları almıştık. dosta düşmana yüzümüz kara çıkmadı. çoğu kişiler gereksiz buldu çoğu dalga geçti, bir çoğu siemensin kapanışından dem vurdu ama biz yılmadık. sxg kullandık ve şu an işte buralara kadar geldik.yaşasın sxg kardeşliği. yaşasın teknoloji. yaşasın internet.

• +1.000
    Daha kullanamasamda alt yapısı hazır bu telefona sahip olduğum için dahada mutluyum.
    Herzaman SXG 75
  • Arkadaşlar Turkcelın destekleyen cihazlar listesinde ilk günlerde bizim telefonu görüyordum ama şimdi yok..
    Sonra dun 3g yı aktif hale getirdiğimde bıldırdıgınız telefon modeli tanımlanamamıştır lütfen çağrı merkezini arayınız dedi..
    Turkcell neden boyle yapar ki..birsürü var millette bu telefondan illa ki gidip yeni telefon mu alalım yani..
    Esefle kınıyorum ..
  • arkadaslar goruntulu konusmada karsi tarafin sesi bana az geliyor acaba sizde de oylemi bunun bir caresi varmi
  • kulaklıkla deneyebilirsiniz bir de yan ses açma tuşları ile sesi son seviyeye getirin. görüntülü onuşmada ses arka hoparlörden geliyor. arka hoparlörlerin sesi yeterli aslında ama gürültülü bir ortamda duyulmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umera

Arkadaşlar Turkcelın destekleyen cihazlar listesinde ilk günlerde bizim telefonu görüyordum ama şimdi yok..
    Sonra dun 3g yı aktif hale getirdiğimde bıldırdıgınız telefon modeli tanımlanamamıştır lütfen çağrı merkezini arayınız dedi..
    Turkcell neden boyle yapar ki..birsürü var millette bu telefondan illa ki gidip yeni telefon mu alalım yani..
    Esefle kınıyorum ..

listede hala var sxg75
  • mobil tvyi deneyen oldumu
  • Görüntü kalitesi çok güzel beğendim.
    Yalnız aşırı şarj tükemi var, konuş yada konuşma 3g şarj düşmanı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.