Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, yaklaşık 3 aylık takip sonrasında hayırlısıyla benimde bir swift'im oldu :D
    Gebze'deyim. Araç iki haftalık ve ufak tefek sıkıntılarıyla aldım. İnşallah uzun vadede sıkıntı çıkaracak bir durumla karşılaşmam. Siyah 2007 Model 180bin km 'de ama temiz bir araç.
    -Tekerlek
    -Park ve fren lambaları
    -Doldurmak için CD (: bunlar ilk etaptaki masraflarım oldu.
    Bir sorum olacak bu araçların debriyajı fazla mı yukarıda kavrıyor yoksa benim ekstradan baskı balata masrafım mı çıkacak biri yanıtlarsa sevinirim.
    İyi Forumlar:)
  • phlebotomus P kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, evet debriyajı biraz gariptir. Ne kadara aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • westberlin kullanıcısına yanıt
    30bin liraya aldım. Biraz alışmam lazım anlaşılan. İlk arabam olduğu için biraz gergin kullanıyorum. Yarım debriyaj diye bir kavram yok bayırda her türlü kaçıyor e zaten dizel de değil normal ama işte acemi de olunca zor oluyor :)
    Birde arada bir vites geçmiyor çok kemikli vites ya da ben öyle sanıyorum. Yakın zamanda bir bilene göstermek lazım. İstanbul Anadoluda Aykon var servis hizmeti veriyor mu iyi mi bilen var mı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar,

Geçen haftasonu aracıma park halinde çöp kamyonu girmesi nedeniyle sağ ön kapıdaki sacda yırtılma, sağ ön çamurlukta küçük bir göçme meydana geldi. Kamu aracı oldugu için polis tutanak tuttu ve bende 0 kusur bulundu. Sigorta firmamı aradığımda beni yetkili servis yerine RS servise yönlendirdi. Koşuyolu suzuki servisi aradığımda beni başka özel servise yönlendirdiler. Pendik aykon'u aradığımda ise buraya getirin biz hallederiz dediler. Sizce nereye götürmeliyim?

Ayrıca karşı tarafın sigortasının yetkili servisle anlaşması varmı yokmu şuan onuda bilmiyorum. (Kaza istanbul dışında oldu. Rapor yarın elime ulaşacak). Eğer anlaşması yoksa ben cebimden ödeyip karşı tarafın sigorta firmasından mı talep edeceğim parayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerotolerance -- 8 Ekim 2018; 15:54:54 >

• zerotolerance Z kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Suzuki servisinfe yaptırmak isterseniz siz cebimizden ödüyorsunuz, şirket hesabınıza yatırıyor parayı. Ama telaşlanmayın prosedür aynı, tamirattan önce exper geliyor yine.

• Arkadaşlar merhaba. Ayrı bir konu olmadığı için buraya yazmak durumundayım.

Almak istediğim bir araç var. Suzuki splash. Tercih sebebim ise yüksek bir araç olması. İçinin de geniş olması. Araçta 1.2 86bg lik motor mevcut. Swiftlerde kullanılan 1.2 motora benzer olduğunu tahmin ediyorum. Araçtan zaten çok ender var. Bir tane içime sinen araç var ancak oda lpg li. Suzuki servislerini aradım.

Lpg nin sübaplarda sıkıntı çıkarttığını belirttiler. Ancak kaç km de olacağının öngörülemediğini söylediler. Bende bir hesaplama yaptım. Araç lpg li olursa tahminen km de 15kr gibi bir tasarruf sağlayacak. Yani 30 bin km de 4.500tl gibi bir tasarruf. Yani bu doğrultuda sübaplarda sıkıntı çıkarsa da masrafın 3.000 tl civarı olacağı, hatta ilk problemde sübapların tamir gibi bir işlem yapılabileceği söyleniyor. Araçtaki lpg atiker. Alan arkadaş 20bin km yapmış ve lpg takılıymış. Hiçbir sorun yaşamamış. Araç 90bin km de. Bende senede 10bin km civarı yaparım diyorum. Memnun kalırsam kolay kolay da satmam. Sizce bu düşüncemi uygulamaya geçirmem mantıklı mıdır? Araç gerçekten istediğim bir araç. Acelem de yok beklerim ancak araçtan piyasada çok az olduğu için donanım olarak da dolu bu araç, kaçırmak istemiyorum.

Bir diğer ihtimal aracı alıp benzinde kullanmak. O zaman herhangi bir sorun yaşar mıyım acaba?

• Selamlar.Antifiriz ile ilgili bilgisi olan var mı? Hangi renkte antifiiriz kullanmalıyız? Aracım 1.2 at k12b motor

• Merhabalar arkadaşlar 2008 swift aldım 1 hafta kadar oldu. Arabadan pek anlamıyorum o yüzden sorumu maruz görün. Benim arabadaki orijinal teyp CD çalar var, aux veya USB girişi yok. Buna aux ekleme imkanımız var mıdır kendi şarkılarımı dinlemek istiyorum ama belli model altı swiftlerde aux bağlantısı yok teyp arkasında gibi şeyler okudum. Bunu net bilen biri var mıdır? Veya kendi şarkılarımı başka şekilde nasıl dinleyebilirim arabadan?

• Hydros kullanıcısına yanıt
    Ya CD'ye çekeceksiniz ya da çakmaklıktan FM Transmitter alacaksınız(ses kalitesi biraz düşüyor) başka çareniz yok. AUX konusunda da bir aparat var, o aparatı alıp teybin arkasına takıyorlar ve bir kablo çıkartıyorlar o şekilde oluyor.

• Herkese merhabalar,

Suzuki Swift 1.2 gl mt sahibiyim. Bir sorun yaşıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı merak ediyorum. Birkaç ay önce durduk yere seyir halinde aracın gazına basmama rağmen araç gaz yemedi. Devir 2000-3000’ün üstüne çıkmıyor, çıksa da motor güç üretmiyordu. Arabayı sağa çekip bir kaç dakika seri şekilde gaza bastıktan sonra sorun düzeldi. Sonraki gün ustaya götürdüm arıza lambasından bakarak sorunun gaz kelebeğinden olduğunu söyledi. Gaz kelebeğini temizleyeceğini vs söyledi. Gaz kelebeği temizlendi ama geçen hafta otobanda giderken yine aynı sorun oldu, yine kenara çekip aynı şeyi yapınca düzeldi. Bu sorun yarın öbür gün daha büyük soruna yol açar mı? Benzer sorun yaşayan var mı?

Diğer sorum ise: arabamın bakımını yapmam gerekiyor motor yağı için tavsiyesi olan var mı? Hangi motor yağını kullanıyorsunuz, yoksa direkt ustaya götürüp rastgele mi yağ koyuyorsunuz?

Son sorum: lastik ebatları ve kullandığınız lastik marka modeli ne? Hangisini tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

• Merhaba, lpg varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tornavidayasar

Herkese merhabalar,

Suzuki Swift 1.2 gl mt sahibiyim. Bir sorun yaşıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı merak ediyorum. Birkaç ay önce durduk yere seyir halinde aracın gazına basmama rağmen araç gaz yemedi. Devir 2000-3000’ün üstüne çıkmıyor, çıksa da motor güç üretmiyordu. Arabayı sağa çekip bir kaç dakika seri şekilde gaza bastıktan sonra sorun düzeldi. Sonraki gün ustaya götürdüm arıza lambasından bakarak sorunun gaz kelebeğinden olduğunu söyledi. Gaz kelebeğini temizleyeceğini vs söyledi. Gaz kelebeği temizlendi ama geçen hafta otobanda giderken yine aynı sorun oldu, yine kenara çekip aynı şeyi yapınca düzeldi. Bu sorun yarın öbür gün daha büyük soruna yol açar mı? Benzer sorun yaşayan var mı?

Diğer sorum ise: arabamın bakımını yapmam gerekiyor motor yağı için tavsiyesi olan var mı? Hangi motor yağını kullanıyorsunuz, yoksa direkt ustaya götürüp rastgele mi yağ koyuyorsunuz?

Son sorum: lastik ebatları ve kullandığınız lastik marka modeli ne? Hangisini tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.
    gaz sorunu megane ile başıma gelmişti, sorunu fren pedalındaki müşürün arızalanmasıydı. araç gaz ile frene aynı anda basmayı engellediği için frendeki sorun gaz kesmeye neden oluyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tornavidayasar

Herkese merhabalar,

Aynı sorun bende vardı, lpg den kaynaklandığını anladım. Shell den gaz aldım, ben kredi kartı çektirirken pompacı dolduğu halde gazı kesmedi onun için olduğunu düşündüm, filtre ve yazılım güncellendi bir daha yapmadı, geçenlerde yine shellden almak zorunda kaldım yine yaptı. Sorun gazdan kaynaklanıyor. Motorda sanki silindirlerde biri çalışmıyormuş gibi ses geliyor ve araç titriyor, hızlanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

gaz sorunu megane ile başıma gelmişti, sorunu fren pedalındaki müşürün arızalanmasıydı. araç gaz ile frene aynı anda basmayı engellediği için frendeki sorun gaz kesmeye neden oluyordu.

Alıntıları Göster
    Peki nasıl çözdünüz sorunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: selo078

Aynı sorun bende vardı, lpg den kaynaklandığını anladım. Shell den gaz aldım, ben kredi kartı çektirirken pompacı dolduğu halde gazı kesmedi onun için olduğunu düşündüm, filtre ve yazılım güncellendi bir daha yapmadı, geçenlerde yine shellden almak zorunda kaldım yine yaptı. Sorun gazdan kaynaklanıyor. Motorda sanki silindirlerde biri çalışmıyormuş gibi ses geliyor ve araç titriyor, hızlanmıyor.

Alıntıları Göster
    Yok hocam lpg yok arabada. Ama taktırmayı düşünüyorum. Var mı tavsiye ettiğiniz bir marka?

• Usb bağlantısı ara ara kopuyor ve telefondan müzik dinlerken otomatik FM radyoya atıyor. Sizde de oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

Usb bağlantısı ara ara kopuyor ve telefondan müzik dinlerken otomatik FM radyoya atıyor. Sizde de oluyor mu?
    Bende de oluyor arada. TRT FM'e atlıyor arada :)

• kartal1071 K kullanıcısına yanıt
    Sorun nerde olabilir acaba bu durumda?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

Sorun nerde olabilir acaba bu durumda?
    Belli bir süre sonra kendiliğinden usbye dönüyor yine. Neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.