Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iki gün önce servise uğradım. Yeni Swift ve Jimny Eylül ayında gelecek hocam dediler. Bakalım gelecek mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizak3453

Bende düşünüyorum arkadaşlar taktıran var mı? 2016 model benimki. . Sizin kaç modeldi ?

Alıntıları Göster
    haziran ayı içinde 2013 otomatık vites 1,2 swift aldım. atike rgolt taktırıdm ve 10 gün önce istanbuldan gaziantep mardın siirt donüşte kapadokyayı gezerek dolaştım.yaklaşık 4000 KM yol yaptım 21 kuruş yakıt tüketimi oldu km başına şeir içindede 25 kuruş yakıyor.Performansına gelince herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.yeri geldi 160 ı bile gördu ortalama 120 km ile gidip geldım.aracın tek sıkıntısı hafif olsa bıle yokuşlu yollarda oerformansının düşmesi zaten bu swiftlerin geleneksel özelliği. Devirli kullanımla ancak 110 la gidebiliyor.Bizim araçlar şehiriçi için ideal şehirlerarası için pek ideal değil.

• Selam arkadaşlar,

Buradaki yorumları okudum Swift 1.2 GL otomatik almaya karar verdim, umarım pişman olmam. Tavsiye edebileceğiniz araç varsa, yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler
  • 2012 swift sahibiyim 2 günden beri gözüm takılıyor. arabanın gösterge panel ışıkları far kapılı ikende yanıyordu sanki ama şimdi yanmıyor ben mi yanlış hatırlıyorum kullananlar bir cevap verebilir mi?

bir de arabanın bayram günü aküsü bitti bence acilen 44A değilde 60A akü taktırdım o anda bulamadım bir sakıncası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayabusaking

Benim aracım yeni kasa 2011 1.2 at

Güvenlik konusu düşündürüyor açıkcası
    takdırdınız mı hocam ne yaptınız ?
  • vlks V kullanıcısına yanıt
    Merhaba, farlar kapalıyken gösterge ışıkları yanmıyor, benim aküde 60A problem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg taktırmadım arkadaşlar performans kaybını ve avmye girememek gibi etkenleri düşününce ve de güvenlik konusu beni düşündürdü ve vazgeçtim.

• Akü amper yüksekliği bir sorun çıkartmaz ben de yüksek amper taktırmıştım herhangi bir sorun yaşamadım.

• bugün 2000 model bir swift aldım.vakit darlığı nedeniyle düzgün bakım ve kontrol yaptıramadım maalesef.yaş itibariyle sorunları olacaktır tabi.istanbuldan yalovaya getirdik sorunsuzca.bakalım ilerde belki daha çok severim.umarım çok ağır problemleri yoktur.bundan önce kullandığım uno hobby yle kıyaslayınca mercedes gibi geldi araç :D

bu arada arka sol kapının cam açma kolu yok.bulabileceğim yedek parçacı hakkında bilgisi olan var mı?
  • Merhabalar

Ankarada suzuki swift 2009 model araca bakım yaptırabileceğim bir özel servis var mı?
  • selamlar, eşimin kullandığı 2009 model 73.000 km deki 4x4 swift i satmak istiyoruz. ne kadara gider ortalama bir tahmin var mı?
    araç siyah, kazasız, boyasız. 2 kez dolu hasarı gözüküyor tramerde. 2. dolu yağışından dolayı kaputta boya çatlağı oluştu. boyanmasındansa değişmesini istedim. onun dışında ufak tefek çizikler var.
    teşekkürler...
  • Selamlar,

Yaklasik 1 ay once aracimi periyodik bakima soktum yag, polen filtresi, yag filtresi vb periyodik aksamlar degistik. 600tl fatura cikarttilar.

Aracimla bakimdan sonra 1000km yol yaptim ve yol bilgisayari 6.5 gosterdi. Bu yolun yarisi en az 120km hizla gittim ve klima yine yolun yarisinda acikti.

Istanbul icinde ise suanda yol bilgisayarim 7.2 gosteriyor. Bakimdan once 8.7 idi. Gerci suan fazla sakin kullaniyorum. Malum benzin 7tl oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerotolerance -- 19 Ağustos 2018; 14:10:44 >
  • kalles_papaz kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar.

O ayarda, o kilometrede araçların şu anda fiyatları 35bin. 3 aydır swift bakıyorum ve favorilere attığım ilanların ne sıklıkla yok olduğunu görüyorum. Yılda 10bin km altı yapan arabalar hızla yok oluyor zaten. Aciliyeti varsa 35 yazıp satın yoksa 37 yazın araç başında pazarlık edin. Ben kendime 28 bin liralık bir araç bakıyorum bana da ortalama 130binde 2006-2008 bir araç düşecek sanırım.

• Ara ara konuya uğramak lazım. Bayram tatili verilerini tutuyorum, yaklaşıl 3.000 - 3.500 km yol yapacağım gibi duruyor, tatil bitince net sonuçları paylaşacağım. En azından aklında LPG olayı olan arkadaşlara kılavuz olur.

• Merak edenler için yakın zamanda ölçtüğüm yakıt tüketim değerlerimi paylaşıyorum. 2016 model otomatik swift için;

İstanbul-Antalya arası yaklaşık 800 km gidiş: yol bilgisayarının gösterdiği ortalama tüketim 5.2

Antalya'da daha çok dağ-bayır gezdik haliyle tüketim arttı. Hatta yol çalışmalarından dolayı toprak yollarda uzun süre ortalama 10-20 km hızlarda gitmek zorunda kaldım! Sonuç itibariyle gidiş dönüş toplam 2000 km civarı ortalama tüketim ise 5.6 idi.
  • Merhaba!. 2008 Suzuki SWift 4x4 sahibiyim. 155.000 km de. Bir kaç sorum olacak.

1- Aracım su eksiltiyor. Özellikle klima açıkken. Ama performansta sıkıntı yok. 1000 km yol geldim. Hiç bi sorun olmadı. Yağı yeni değişti. Yagda da su kaçağı falan yok. Sorun nerede olabilir.

2- sağa sola dönüşlerde alttan bi ses geliyor. 4x4 olması ile alakalı mi. Sanki şaft tan geliyo gibi. Kasılıyor sanki.

3- 4X4 sürekli aktifmi. Saftı sokup 4x4 u iptal Etsem sıkıntı olurmu.

4- katalizörü iptal ettirsem sıkıntı olurmu.

5- geri vitese geçişte bi sertlik ve zorluk var. Normalmi.

Cevaplarınız benim icin önemli. Bulunduğum yerde iyi usta yok. Saygılar

• Araca cok yakiyor diyorlar arkadaslar dogru mudur bu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanelly

Araca cok yakiyor diyorlar arkadaslar dogru mudur bu
    2 mesaj geride, paylaştığım şehirler arası yakıt değerlerine bakabilirsin.
  • mr-ibrahim M kullanıcısına yanıt
    İstanbul ici 2008 2009 model benzinli bir swiftin degerlerini merak ediyorum aslinda

• 2000 model kasa swiftin arka koltuk yattığında bagaj düz oluyor mu bilgi verebilecek ve fotoğraf atabilecek arkadaş var mı
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.