Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumlara hak verdim. Aralıgı beklemeden 34000 TL ye ok ledim.
  • arkadaşlar,

suzuki grand vitara düşünüyorum,
    3k olanını, fiyatları oldukça güzel 2007-2008 model 25-30.000 tl arasına yuksek modelli düşük km alınır gibi ve ilan sayısı da fazla..

size sormak istediğim bazı hususlar var...

1) öncelikle bu aracın sürüşü keyiflimidir,
    2) tork ve beygir değerleri araca düşük mu kalıyor? ara hızlanmaları nasıl, araba çokmu hantal,( bu yönde kötü yorumlar okudum da )
    3) Düşük yakıt tüketimi olan Dizele alışkın olduğumdan LPG ile binerim muhtemelen yakıt tüketim değeri nedir performansına olumsuz etkisi varmıdır?
    4) bu aracın kronik sorunu nedir?
    5) süspansiyonu yol tutuşu ve konforu, ve yol sesi durumu nasıldır sizce?
    6) parçaları pahalımıdr, bakım masrafları ?
    7) vergisi nekadardır ?
    8) arabanızın aklınıza gelen kötü 3 özelliğini yazarmısınız?
    9) en tutulan rengi nedir?
    10) sizin aklınıza gelen ve yazmak istediğiniz özellikleri nelerdir?

• Arkadaşlar selamlar.
    Suzuki swift 1,2 GL AT'yi hafta sonu Adana'da test etme fırsatım oldu. Araca dair genel intibalarım oldukça olumlu. Vergi avantajı, sarsıntısız konforlu vites geçişleri ve zengin standart donanımı oldukça cazip. Görevli oldukça ilgili ve bilgilendiriciydi. Ancak buna rağmen hem ona sormayı unuttuğum, hem de sitesinde bulamadığım bir takım donanım özellikleri hakkında bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

1. Yol bilgisayarı var mı? "Bilgi ekranı" olarak geçen donanım yol bilgisayarı mıdır?
    2. Kliması manuel miydi?
    3. Otomatik yanan farlar, yağmur sensörlü silecekler, kendiliğinden kararan dikiz aynası veya soğutmalı torpido gözü var mıydı? Bunların "olmazsa olmaz" özellikler olmadığının farkındayım. Ama bu sınıf araçları birbiriyle kıyaslıyorum, bunlarda kriterlerde sadece bazıları.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraq

Arkadaşlar selamlar.
    Suzuki swift 1,2 GL AT'yi hafta sonu Adana'da test etme fırsatım oldu. Araca dair genel intibalarım oldukça olumlu. Vergi avantajı, sarsıntısız konforlu vites geçişleri ve zengin standart donanımı oldukça cazip. Görevli oldukça ilgili ve bilgilendiriciydi. Ancak buna rağmen hem ona sormayı unuttuğum, hem de sitesinde bulamadığım bir takım donanım özellikleri hakkında bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

1. Yol bilgisayarı var mı? "Bilgi ekranı" olarak geçen donanım yol bilgisayarı mıdır?
    2. Kliması manuel miydi?
    3. Otomatik yanan farlar, yağmur sensörlü silecekler, kendiliğinden kararan dikiz aynası veya soğutmalı torpido gözü var mıydı? Bunların "olmazsa olmaz" özellikler olmadığının farkındayım. Ama bu sınıf araçları birbiriyle kıyaslıyorum, bunlarda kriterlerde sadece bazıları.

Teşekkürler.

Merhaba,
    Bayide iyice incelemiştim, aklımda kaldığı kadarıyla yazayım.
    1. Yol bilgisayarı var. Dış ısı, saat, anlık yakıt, kalan yakıtla gidilebilecek mesafe ... vs gösteriyor.
    2. Kliması manuel.
    3. Yok. Zaten başka bir markadaki bu rakamlara alınabilecek başka bir araçta da yoktur muhtemelen.
    İç dikiz aynası gece görüşlü, hatta benim Splash'ımda bile gece görüşlü. (pek olan bir özellik olmadığı için 'bile' dedim)
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarier

Yorumlara hak verdim. Aralıgı beklemeden 34000 TL ye ok ledim.

Hayırlı olsun, pişman olmayacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraq

Arkadaşlar selamlar.

2. Kliması manuel miydi?

Teşekkürler.

adepex cevaplamış ama bende kullanıcı olarak yazayım.

1. Km - Devir saatleri arasındaki ekranda yol bilgisayarı. Toplam km, saat, ısı, gidilen mesafe, anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi, kalan yakıt ile gidilecek mesafe.

2. Klima Manuel

3. far ve yağmur sensörü yok. dikiz aynası gece görüşlü. torpidoda soğutma yok, torpidonun bir güzelliği cep kısmı geniş ve kapakla tek parça. yani kapağı açınca cepte kapakla birlikte aşağı iniyor o yüzden içinden birşey almak, içine birşey koymak kolaylaşıyor. kapağı açıpta eğilip içine bakmak zorunda kalmıyorsunuz.

• adepex ve sputnikk, cevaplar için teşekkürler.
  • Tesekkur ederim.
    Hafta sonuna kadar biterse almaya gidecegim.
    Benimde içim rahat dolar 1900 oldu. 2012 modeli beklemek gercekten kumar olurdu. Gelenlerin fiyatı sanırım cok daha yuksek olacaktır...
    Arabayı aldıktan sonra dusuncelerimi yazarım.
  • arkadaşlar ben arkadaki logoları yenilemek istiyorum.. Suzuki ve Ortadaki S Logosu ile Swift yazısı.. Bu istediklerimi nerde bulabilirim acaba?

Suzuki Swift 1.3 MT 4x2 2006
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

arkadaşlar ben arkadaki logoları yenilemek istiyorum.. Suzuki ve Ortadaki S Logosu ile Swift yazısı.. Bu istediklerimi nerde bulabilirim acaba?

Suzuki Swift 1.3 MT 4x2 2006

Merhaba,
    Ben Splash için Suzuki logolu anahtarlık almıştım internetten.
    İnternetten satış yapan sitelere bakabilirsiniz, hatta şöyle bir şey gördüm ben:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-suzuki-swift-ledli-logo-beyaz-led-bedava-kargo-55660706/detay/?

Servise sordunuz mu bilmiyorum, muhtemelen pek pahalı bir şey değildir.
    Bir de bulunduğunuz ildeki yedek parça/ aksesuar satan dükkanlara bir bakabilirsiniz.

• Herkese tekrar merhaba,
    Hayırlısı ile cumartesi arabayı almaya gidecegim. kol dayama yok sanırım swiftlerde degil mi? suzuki swift 2011 kullanan arkadaslar kol dayama sorununu nasıl çözmüşler? nette 1-2 oem kol dayama ilanı gordum suzuki swift icin, ama emin olamadım. Yarın her ne kadar satın almıs oldugum yeri arayacagım ama bu konuyu netleştirmek istedim.
  • quote:

Herkese tekrar merhaba,
    Hayırlısı ile cumartesi arabayı almaya gidecegim. kol dayama yok sanırım swiftlerde degil mi? suzuki swift 2011 kullanan arkadaslar kol dayama sorununu nasıl çözmüşler? nette 1-2 oem kol dayama ilanı gordum suzuki swift icin, ama emin olamadım. Yarın her ne kadar satın almıs oldugum yeri arayacagım ama bu konuyu netleştirmek istedim.

Araçta kol dayama yok, sonradan taktırılabiliyor. Lakin el freni üzerinde bir yere muhtemelen delerek bir vida ile tutturmaları gerekiyor. Delinmeden takılan bir tane bulursanız daha güzel olur. Bir de aracın iç döşemeleri rengine uyumlu olmalı tabi.

Bunun yanı sıra önceki sayfalarda yeni Swift alan ve sıfır araç alacak arkadaşlara fikir vermek için yazdığım bir yazıyı kopyalayıp buraya da ekliyorum, belki faydası olur.

NOT-
    Arabayla birlikte:
    1. Ruhsat ve yedek anahtarı
    2. Faturasını (tam ödediğiniz rakam olmalı)
    3. Garanti belgesini
    4. Teknik belgesini (Orjinali ya da kopyası)
    5. Sigorta poliçesini
    6. Hediye takacakları park sensörünün garanti belgesini
    7. Ödeyeceklere Temmuz Bandrolünün dekontunu,
    almayı unutmayın.
    8. Yedek lastiği kontrol edin.
    9. Bir de aracı teslim alırken imza atmadan önce aracın her yerini tedbir amaçlı kontrol edin.
    10. Araç için ödediğiniz rakamı banka havalesi ile göndermiş olmanız gerek, dekontlarını muhafaza edin.
    12. Aldığınız yer ayrıca bir servis ise park sensörünün onlarda takıldığını GARANTİ AÇISINDAN servis sistemine işlemelerini rica edin.
    13. Eğer alarm taktırma fikriniz olacaksa ücretini ödeyip aracı teslim almadan (park sensörünü takacakları süreçte) takmalarını rica edin, sonrası için kolaylık olur. Mümkünse arabanın orjinal anahtarına entegre edilecek bir alarm isteyin.

Bunlar Suzuki'den bağımsız 0 araç alırken yapılması/ dikkat edilmesi gereken bazı işlemler.
    Benim aracı aldığım Suzuki bayisi çok profesyoneldi ve hiç sorun yaşamadım, hepsini zaten kendileri hazırlamışlardı ve teslim ettiler. Bir sorun çıkmaz ama genel bilgi olarak yazdım.

Saygılar.

• Merhabalar. Takip ettiğim her aracın forumlarında aynı şeyi soruyorum, gören olursa kızmaz inşallah ;)
    Swift'te otomatik camlarda tek basışta açma ve/veya kapama özelliği var mı? Varsa ön iki camda mı, sadece sürücü tarafında mı?
    Herkese kazasız belasız günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quenloth

Merhabalar. Takip ettiğim her aracın forumlarında aynı şeyi soruyorum, gören olursa kızmaz inşallah ;)
    Swift'te otomatik camlarda tek basışta açma ve/veya kapama özelliği var mı? Varsa ön iki camda mı, sadece sürücü tarafında mı?
    Herkese kazasız belasız günler dilerim.

merhaba,
    2011 modelde sadece sürücü tarafında var. yalnızca açarken.
  • quote:

Herkese tekrar merhaba,

Tekrar hayırlı olsun.
    ben aracı alırken aldığım yerin servisi park sensörünü taktığı anda sormuştum. bunlar için henüz gelmedi. eskilerinkide belki uyar ama güzel olmaz dediler. ara ara sorun gelmişse takarız dediler ama ben birdaha sormadım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

Herkese tekrar merhaba,

Tekrar hayırlı olsun.
    ben aracı alırken aldığım yerin servisi park sensörünü taktığı anda sormuştum. bunlar için henüz gelmedi. eskilerinkide belki uyar ama güzel olmaz dediler. ara ara sorun gelmişse takarız dediler ama ben birdaha sormadım açıkçası.

Anladım,
    Aracı aldıgım yerle de gorustum. Onlarda bizde yok, hic de takmadık dediler. Ama nette 140 tl lik ve 40 tl lik modeller var. Suzukiswift 2005-2011 uyar diyorlar. Kullanan birilerinden fikir almak lazım.

• quote:

quote:

quote:

Herkese tekrar merhaba,

Tekrar hayırlı olsun.

Anladım,
    Aracı aldıgım yerle de gorustum. Onlarda bizde yok, hic de takmadık dediler. Ama nette 140 tl lik ve 40 tl lik modeller var. Suzukiswift 2005-2011 uyar diyorlar. Kullanan birilerinden fikir almak lazım.

armster diye bir marka var. arkadaşım hyundai era sına taktı. bizimkilere uyanı varmı bilmiyorum ama o çok memnun. 150TL ye almış.

• quote:

quote:

quote:

Herkese tekrar merhaba,

Tekrar hayırlı olsun.

Anladım,

evet armster piyasada var. Suzuki swift icin yaklasık 150 tl,
    bizzat gormeden veya kullanan yorumu ogrenmeden direk almak istemem,

• quote:

quote:

quote:

Herkese tekrar merhaba,

Tekrar hayırlı olsun.

Anladım,

mecidiyeköyde oto aksesuarcısından aldım. 37 tl idi fiyatı. kendim gittim 30 liraya montajıyla taktırdım. gayet orjinal duruyor. dilerseniz yazarım numarasını adresini vs.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.