Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • suzuki sahibi değilim ama 2008 model bir swift'i kısa süre kullanmıştım. çok güzel bir araba. malesef tr'deki bazı ön yargılar yüzünden hak ettiği değeri alamıyor .

umarım tr distribütörü gereken yatırımları yapar, yedek parça ve yetkili servis ağı daha da kaliteli hale getirililir.... fiyatları da türkiye için güzel..

bazen diyorum keşke doğuş alsaydı tr ithalatını, fiyatı biraz artardı ama en azından hak ettiği değeri alırdı. ...
  • szk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave1907 -- 14 Eylül 2011; 21:34:34 >
  • 1-2 aydır sağ arka kapıyı açıp kapatırken çok gıcırdamaya başladı.Hızlı açarsan ses yok ama biraz yavaşa açıp kaparsan gacırgucur sesler çıkıyor.Prakatikere gittim reyon görevlisi Sonax SX90 diye sprey önerdi.Aldım sıktım birkaç gün ses yok sonra yine başlıyor..Allah kaza bela vermesin,Şubat ayındaki periyodik bakımdan öncede servise gitmek istemiyorum.Daha 1,5 senelik arabada sinir bozucu bir ses,ki çok kullanılmayan bir arabada hoş olmuyor!Bazı forumlarda gres yağı demişler ama,birde size sorayım dedim.Sesi kesmek için ne yapmamı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

1-2 aydır sağ arka kapıyı açıp kapatırken çok gıcırdamaya başladı.Hızlı açarsan ses yok ama biraz yavaşa açıp kaparsan gacırgucur sesler çıkıyor.Prakatikere gittim reyon görevlisi Sonax SX90 diye sprey önerdi.Aldım sıktım birkaç gün ses yok sonra yine başlıyor..Allah kaza bela vermesin,Şubat ayındaki periyodik bakımdan öncede servise gitmek istemiyorum.Daha 1,5 senelik arabada sinir bozucu bir ses,ki çok kullanılmayan bir arabada hoş olmuyor!Bazı forumlarda gres yağı demişler ama,birde size sorayım dedim.Sesi kesmek için ne yapmamı önerirsiniz?

wd40 diye bir sprey var 6-7 lira civarı bauhauslarda vardı. onunla bir deneyin büyük ihtimal hallolur sorun

• quote:

1-2 aydır sağ arka kapıyı açıp kapatırken çok gıcırdamaya başladı.Hızlı açarsan ses yok ama biraz yavaşa açıp kaparsan gacırgucur sesler çıkıyor.Prakatikere gittim reyon görevlisi Sonax SX90 diye sprey önerdi.Aldım sıktım birkaç gün ses yok sonra yine başlıyor..Allah kaza bela vermesin,Şubat ayındaki periyodik bakımdan öncede servise gitmek istemiyorum.Daha 1,5 senelik arabada sinir bozucu bir ses,ki çok kullanılmayan bir arabada hoş olmuyor!Bazı forumlarda gres yağı demişler ama,birde size sorayım dedim.Sesi kesmek için ne yapmamı önerirsiniz?

syakincil,

Üzülecek, endişe edecek bir şey yok. Hiç merak etmeyin. Ben arabamı aldığımda dört kapıdan da hafif şekilde de olsa ses geliyordu. Muhtemelen arka kapıları çok sık kullanmadığınız için o şekilde olmuştur.

Ben 3M marka hem yağlama için hem de pas giderici olarak kullanılan bir sprey aldım. 8-9 lira gibi bir fiyata Koçtaş'tan almıştım, hatta bir alana bir bedava gibi bir promosyonu vardı, iki taneini bantlamışlardı. İki üç defa güzelce sıktıktak sonra tamamen geçti.

Servise gitmenize gerek olacak bir şey yok bence, her arabada olabiliyor.
    Söyledğiniz gibi Allah kaza bela vermesin.
    Ankara'dan selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 17 Eylül 2011; 10:51:23 >

• 1 yıldır her gün aldığıma dua ediyorum bu şirin canavarı. bir araba bu kadar mı uslu, karizmatik olur. çok tutmamış olmasına da ayrıca seviniyorum:) her gören "abi kaça bunlar şimdi" diye sormadan geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilsadvocate

1 yıldır her gün aldığıma dua ediyorum bu şirin canavarı. bir araba bu kadar mı uslu, karizmatik olur. çok tutmamış olmasına da ayrıca seviniyorum:) her gören "abi kaça bunlar şimdi" diye sormadan geçmiyor.

aynen, oto yıkamacıda, benzincide sorup duruyorlar. fiyatları nasıl, memnun musun gibilerden. japonların mini cooper ı abisi
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bir süreden beri Ankara'da Suzuki satış showroom'u yoktu maalesef. Yeni Swift'i görüp inceleme fırsatım olmamıştı.
    Bilgi olsun: Ankara'da MB Başayar firması Suzuki'nin satışına ve servis hizmetine başlamış. Bugün bir kaç arkadaşımla gittik.
    Suzuki'nin her modeli renk renk vardı, çok hoşuma gitti. Aynı showroom'da Mazda, Kia ve bir de minibüs markasının satışını yapıyorlardı.
    Satış görevlileri de gayet nazik ve bilgililer.
    Neyse asıl konu: Yeni Swift'i kesinlikle çok beğendim. Kaslı bir spor hb olmuş. İç tasarımı ve malzeme kalitesi kesinlikle başarılı.
    7 hava yastığı, Abs, Esp, Ebd, renkli camlar, cd mp3 çalar ve usp girişi, klima, uzaktam kumanda, otomatik 4 cam ... vs vs standart.
    Metalik renk farkı vs alınmıyor. Dolayısıyla farklı forumlarda baz versiyonu 28 bin liraya falan satılan arabalarla nasıl kıyaslıyorlar anlamıyorum.
    SX4'ü de inceledim, bence tam bir aile arabası.

Sonuç olarak yeni Swift'ten alan arkadaşlar iyi yapmışlar. Splash'tan sonraki arabam kesinlikle yeni Swift ya da SX4 olur inşaallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Arkadaşlar merhaba,
    Bir süreden beri Ankara'da Suzuki satış showroom'u yoktu maalesef. Yeni Swift'i görüp inceleme fırsatım olmamıştı.
    Bilgi olsun: Ankara'da MB Başayar firması Suzuki'nin satışına ve servis hizmetine başlamış. Bugün bir kaç arkadaşımla gittik.
    Suzuki'nin her modeli renk renk vardı, çok hoşuma gitti. Aynı showroom'da Mazda, Kia ve bir de minibüs markasının satışını yapıyorlardı.
    Neyse asıl konu: Yeni Swift'i kesinlikle çok beğendim. Kaslı bir spor hb olmuş. İç tasarımı ve malzeme kalitesi kesinlikle başarılı.
    7 hava yastığı, Abs, Esp, Ebd, renkli camlar, cd mp3 çalar ve usp girişi, klima, uzaktam kumanda, otomatik 4 cam ... vs vs standart.
    Metalik renk farkı vs alınmıyor. Dolayısıyla farklı forumlarda baz versiyonu 28 bin liraya falan satılan arabalarla nasıl kıyaslıyorlar anlamıyorum.

Sonuç olarak yeni Swift'ten alan arkadaşlar iyi yapmışlar. Splash'tan sonraki arabam kesinlikle yeni Swift ya da SX4 olur inşaallah.

o kıyasladıkları araç komedi. yeni aveo demişler sene 2011 ama arka camlar manuel, dış aynalar manuel, sis farı yok, jantlar kapak, 4 hoparlör falan. adam akıllı swiftle kıyaslanacak modeli 34 bin lira olan ltz versiyonu. ama gidip de 3 milyar fazla verip de o araca da binmem.

yeni swifte gelince araç dediğiniz gibi kaslı duruyor. gayet güzel olmuş. 2 şeyi sevemedim bir arka bagaj kapağını bir de müzik sistemi böyle eski teypleri andırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: punk89

quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Arkadaşlar merhaba,

o kıyasladıkları araç komedi. yeni aveo demişler sene 2011 ama arka camlar manuel, dış aynalar manuel, sis farı yok, jantlar kapak, 4 hoparlör falan. adam akıllı swiftle kıyaslanacak modeli 34 bin lira olan ltz versiyonu. ama gidip de 3 milyar fazla verip de o araca da binmem.

yeni swifte gelince araç dediğiniz gibi kaslı duruyor. gayet güzel olmuş. 2 şeyi sevemedim bir arka bagaj kapağını bir de müzik sistemi böyle eski teypleri andırıyor

Bence de komedi. Göz var nizam var demekten kendimi alamadım. Mitsubishi Colt'a benzetmişler ama olmamış arada kalmış gibi.
    Sonuç olarak ne dizayn olarak, ne kalite olarak, ne teknik özellik olarak Suzuki Swift'i kıyaslayabilecekleri bir araba kesinlikle değil. Neyse sevenleri de vardır herhalde.
    Haa bir de farklı forumlarda 'Suzuki'nin pek modeli yok, Suzuki tutulmadı, arabaları çok küçük, Swift Türk insanına hitap etmiyor, ' ... gibi yorumlar yazan insanlar oluyor. Suzuki'yi bilmeden, arabadan anlamadan, muhtemelen araba kullanmayı dahi bilmeden cahil cahil yorumlar yazan insanları çok garipsiyorum.

Bagaj kısmında stopların olduğu bölüm biraz bombeli olmuş, bir de bagaj kısmı tampon üzeri enlemesine bir kesit gibi duruyor. Bana da önce bir garip geldi ama sonradan beğendim, arabanın genel dizayn akışı ile uyumlu sanki. Hele yandan bakıldığında arka stoplar ve ön farlar aynı eğimle uyumlu duruyor.
    Radyosuna pek dikkat etmedim. Yeni Swift kullanan arkadaşlar bilir.
    Müzik sistemi Panasonic mi acaba?
    Bir de anti-theft mi acaba - müzik sistemi yanında anti-theft yazıyor mu acaba?

• İzmir'de yillardir tek yetkili satici ve servis olarak hizmet veren Oto İsik'in artik suzuki ile alakasi kalmamis.anlasmalari bitmis.Ozdemirler grup ile anlasilmis.Ayni zamanda Kia,Skoda ve Gelly bayisi.Ancak suzuki sitesinde sadece satis bolumunde var.izmirde su an servis yok.umarim bu servis problemi en kisa zamanda cozulur.oto isik iyiydi bir tek suzukiye bakiyordu
    simdi servis isi de ozdemirler de olursa( ki bayisi olduguna gore servisi de olmasi en mantiklisi )3firmanin araclarina bakan bir servis olacak.yigilma sira bekleme ve iscilik kalitesi dusebilir.Suzuki ilerlemesi lazimken geriliyor.
  • quote:

İzmir'de yillardir tek yetkili satici ve servis olarak hizmet veren Oto İsik'in artik suzuki ile alakasi kalmamis.anlasmalari bitmis.Ozdemirler grup ile anlasilmis.Ayni zamanda Kia,Skoda ve Gelly bayisi.Ancak suzuki sitesinde sadece satis bolumunde var.izmirde su an servis yok.umarim bu servis problemi en kisa zamanda cozulur.oto isik iyiydi bir tek suzukiye bakiyordu
    simdi servis isi de ozdemirler de olursa( ki bayisi olduguna gore servisi de olmasi en mantiklisi )3firmanin araclarina bakan bir servis olacak.yigilma sira bekleme ve iscilik kalitesi dusebilir.Suzuki ilerlemesi lazimken geriliyor.

Ankara'da da MB Başayar diye bir firma Suzuki'nin satışını almış. Yukarıda yazmıştım. Suzuki'nin sitesinde yine satış yetkilisi olarak görünüyor, servis kısmında yazmıyor lakin orada konuştuğumuz görevliler servis hizmeti de vermeye başladıklarını söylemişlerdi. Sanırım siteye henüz yansımamış. Ankara'da iki tane servis oldu diye ben sevindim biraz. Belki bakım vs servis ücretlerinin düşmesini sağlar.
    Bence de İzmir'de ve başka büyük şehirlerde birden fazla servis olması gerekir. Umarım öyle yığılma, sıra bekleme ve işcilik kalitesinin düşmesi gibi durumlar olmaz.
    Suzuki ve Doğuş Grubu anlaşamadığında Suzuki yetkilileri atak yapacağız, markayı çok daha yükseklere taşıyacağız demişlerdi. İnşallah yaparlar, bekliyoruz.
    Swift'in yarısı kadar bir arabayı başka bir marka yapsa sabah akşam reklamını yapar bas bas bağırırdı. Yeni Swift'in reklamını görmedim ben. Bir tek internette dolaşan küçük reklamlar var.

• merhabalar herkese, bi sorum vardı. 2008 swift 4*4 üm var. bagaj ı ikiye bolen parça pandizot sanırım o kayıp. nasıl temın edebılırım. servıse sordum 150 lıra gıbı bı fıyatı olduğunu soyledı ve 1 ayda japonyadan geleceğını soyledı sıparış uzerıne. daha uygun bır şekılde temın edebıleceğım bır çıkmacı vs yedek parcacı varmıdır?. ıstanbul da oturuyorum
  • Arkadaşlar bu arada yeni Swift'e zam gelmiş.
    1.2 GL MT (Manuel) 31.900 TL
    1.2 GL AT (Otomatik) 34.800 TL olmuş.
  • Herkese merhaba,
    Eşim için araba bakıyoruz. Otomatik olmasını istiyoruz.
    Sınıfında en donanımlısı+malzeme işçiliginin kalitesi nedeniyle suzuki ye karar verdik.
    1.2 otomatigi test de ettim. Aracın torku yeterli geldi bana. klimayı acıp da kullandım. Cok kasmadı.
    Simdi konu hakkında bilgisi olan arkadaslara 1-2 sorum olacak.
    Suan satılanlar 2011 model oldugu söylendi. 2012 modeller ancak ocaktan sonra gelir dediler. dogru mu? Hepimiz biliyoruz ki ağustostan sonra 2012 ler alınabiliyor(baska markalarda)
    2.sorum ise; Bizim işimiz acil degil sonucta, aralık ayında arabayı almak daha mantıklı degil mi? kampanya-kota doldurma vs nedeniyle iyi bir kampanya olur mu?
    Ayrıca gittigim satıs ofisi, metalik renk+park sensoru ile 35000 lira fiyat cekti. Opak beyaz yok dedi. Bana guvenilir gelmedi. Yani her sekilde metalik beyaz almak mı zorundayız?
    Sonucta göz gore gore kazık yemek kimse istemez.
    Yeni swift otomatik kullanan arkadaslar da kullanım ve bakım ücretleri hakkında bilgi verirse cok sevinirim.
    Dr.Mehmet SARIER

• quote:

Orijinalden alıntı: sarier

Herkese merhaba,
    Sınıfında en donanımlısı+malzeme işçiliginin kalitesi nedeniyle suzuki ye karar verdik.
    1.2 otomatigi test de ettim. Aracın torku yeterli geldi bana. klimayı acıp da kullandım. Cok kasmadı.
    Suan satılanlar 2011 model oldugu söylendi. 2012 modeller ancak ocaktan sonra gelir dediler. dogru mu? Hepimiz biliyoruz ki ağustostan sonra 2012 ler alınabiliyor(baska markalarda)
    2.sorum ise; Bizim işimiz acil degil sonucta, aralık ayında arabayı almak daha mantıklı degil mi? kampanya-kota doldurma vs nedeniyle iyi bir kampanya olur mu?
    Ayrıca gittigim satıs ofisi, metalik renk+park sensoru ile 35000 lira fiyat cekti. Opak beyaz yok dedi. Bana guvenilir gelmedi. Yani her sekilde metalik beyaz almak mı zorundayız?
    Yeni swift otomatik kullanan arkadaslar da kullanım ve bakım ücretleri hakkında bilgi verirse cok sevinirim.
    Dr.Mehmet SARIER

çok dogru bır karar ben esıme 10 agustosta aldım 32600 lıraya ozamanda dedıler bana ocaktan önce baska araba gelmıcek ve fıyatları 37000 gıbı olucak dedıler ben kırmızı otomatık aldım cok ama cok memnunuz kendımde caddy var her hafta sonu esımle kavga edıyoruz suzıkı ıcın kesınlıkle tavsıye ederım bende daha once eskı kasa 2008 4x4 vardı yenısı kadar zevk vermıyordu ama bu yenı kasa harıka olmus bende alırken opak degılde metalık beyaz vardı benım esım kırmızıyı sectı kız kardesımde sıyah tercıh ettı ıkı tane aldık ıkısındende cok memnunuz 2012 konusuna gelınce emın olkı 2012 modeller de cok asırı fıyat artısı olucak bursa bayısı ıle yıllardır alısverısım var bursaya 12 adet swıft geldı ınankı geldıgı gun hepsı satıldı bence bu fıyattan bulmusken hemen al kacırma

• quote:

Herkese merhaba,
    Dr.Mehmet SARIER

Mehmet Bey merhaba,
    Öncelikle kararınız çok güzel. Ben Suzuki Splash kullanıyorum, almadan önce çok araştırmıştım, endişelerim olmuştu lakin şimdi iyi ki almışım diyorum.
    Kuzenimde Swift'in eski kasası var ve senelerdir kullanıyor bir sorun çıkartmadı.
    Sorularınızı ben de bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışayım.

1. Suzuki sene dolmadan yeni modelleri getirmiyor, yani 2012 modeller ancak aralıkta gelecektir.
    2. Arabayı keşke iki hafta önce alsaydınız bir hafta falan önce zam geldi, önceden otomatiği 32-33 bin lira arasında bir rakamdı.
    Yani beklerseniz eğer yine zam gelebilir belki, çünkü normalde Swift daha pahalı bir araç.
    Şöyle ki: Suzuki ile Doğuş grubu bir süre görüşmüş ve sonuçta anlaşamayarak ayrılmışlardı. Bu süreçte Suzuki'nin mevcut distribütörü para kaybetti, üstelik istediği gibi satışlar yapamadı. Bu kayıplarına karşılık olarak Suzuki merkezi Swift'i indirimli olarak verdi ve Türkiye'de bu şekilde satıldı. Keşke lansman dönemini yakalayabilseydiniz. Aralık ayına kadar bekleyebilirsiniz pek tabi ancak zam gelme ihtimali bence olabilir. Başka bir kampanya olur mu bilmiyorum lakin Suzuki Türkiye'ye çok sayıda gelmiyor zaten ve kota vs diye indirim olmaz diye akıl yürütebiliyorum.
    3. Yeni Swift'te iki farklı beyaz var, opak beyaz yok diye biliyorum.
    Rakama gelince Swift otomatiği 34.800 sitesinde yazan rakam. Park sensörü ile 35.000 çok iyi bir rakam değil gibi. Ben sahibinden.com sitesinde uzuki bayilerinin ilanlarında daha uygun fiyatlar görmüştüm.

Bence yapılması gereken farklı bayileri arayarak fiyat almak olur. Bulunduğunuz ile yakın yerlerdeki bayileri de arayabilirsiniz.
    sahibinden.com sitesinde bayilerin sıfır Suzuki ilanları var, onları mutlaka inceleyin. Daha düşük rakamlar alabileceğinizi düşünüyorum.
    Hatta hatta benim favorim olan SX4 modelinin otomatiğini 34.000 liraya manuel olanını da 32.000 liraya satan bir bayi bile var.

Son cümlenize istinaden de şunu yazabilirim. Yeni Swift otomatik yeni çıktığı için alanların da kullanım ve bakım ücretleri şöyledir diye yazabileceğini sanmıyorum. Kuzenimde söylediğim gibi bir tane eski Swift düz vites var. Yıllık genel bakımları dışında bir ücret ödenmedi. (yağ değişimi vs gibi işlemler) Şu ana kadar bir arıza vs de yapmadı.
    Ben Suzuki Splash kullanıyorum, benim aracım da 4 aylık. Servisinde taktırdığım alarm ve park ensörü dışında bir harcamam olmadı. Yıllık bakım ücretlerini sormuştum 200-300 lira arasında olur dediler.

Bildiğim kadarıyla belki faydası olur diye yazdım, umarım işinize yarar. Pek tabi karar sizin.

Selamlar, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 3 Ekim 2011; 0:25:57 >

• quote:

Herkese merhaba,
    Dr.Mehmet SARIER

Merhaba,
    aracı 25 ağustosta teslim aldım, ve çok çok memnunum. iyiki almışım. 33.400 e aldım. metalik boya farkı yok ve park sensörü hediye etmişlerdi.
    aralık ayını bekleme opsiyonun varsa diğer marka ve modellerde ciddi indirim alırsın ama bu araçta ne olur bilemem.
    bayinin alırken bana söylediği aracı doğuş ile suzuki anlaşabilseydi satış fiyatı 38000 - 39000 civarında olacağıydı fakat anlaşmazlık sonucu varolan distribütörün zararını karşılayabilmesi amacıyla bu fiyata çekildiği.
    ama araç hakkında zerre tereddütün olmasın. süper bir araç.

• Gunaydın herkese,
    Mesajları okudum tesekkur ederim yardımlarınız icin. bugun bulundugum sehrin yakınındaki bir sehirdeki suzuki satıs ofisini aradım. Metalik boya+park sensoru 34000 teklif ettim. Sanırım kabul edecekler. 2012 modeller aralık ayında gelecekmiş. ama kesinlikle bu fiyat dan olmaz dediler. Araba ihtiyacı acil degil. Eşimin aracı var. Tek dusundugum turkiyede aracların satıs donemi aralık ayıdır. Aralıkta 2012 modeller de bu fiyatdan satılırsa üzülürüm acıkcası.
  • quote:

Gunaydın herkese,
    Mesajları okudum tesekkur ederim yardımlarınız icin. bugun bulundugum sehrin yakınındaki bir sehirdeki suzuki satıs ofisini aradım. Metalik boya+park sensoru 34000 teklif ettim. Sanırım kabul edecekler. 2012 modeller aralık ayında gelecekmiş. ama kesinlikle bu fiyat dan olmaz dediler. Araba ihtiyacı acil degil. Eşimin aracı var. Tek dusundugum turkiyede aracların satıs donemi aralık ayıdır. Aralıkta 2012 modeller de bu fiyatdan satılırsa üzülürüm acıkcası.

Sayın sarıer,
    Farklı şehirleri farklı bayileri siz arayın yine de. 34.000 lirayı kabul ederlerse güzel bir rakam olur pek tabi.
    Diğer taraftan 2012 modeli bu fiyattan satılırsa neden üzülecekiniz onu anlamıyorum. Yani 2011 sonu ya da 2012 model olması sizin için neden bu kadar önemli? Ben kullanacağım ve ticari bir amaç gütmeden alacağım bir araç için model yılını çok önemsemezdim açıkcası.
    Lakin hakikaten içinizde endişeler varsa, üzülecekiniz bekleyin dilerseniz. En doğrusu içinizden gelen sesi dinlemek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 4 Ekim 2011; 16:28:58 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.