Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KafzieL

Merhaba sayın Suzuki sevenler...

Şu sıralar ilk arabamı almak için yoğun bir arayış içerisindeyim.15000-20000tl arasında araç bakıyorum...İstanbul'da yaşadığım için ve malul trafik ve benzin fiyatından dolayı DİZEL bir araç bakmaktayım.

Birçok aday içerisinden sonunda 2-3 seçeneğe indirdim. Şu ana kadar Opel Corsa 1.3 CDTI, Fiat Punto 1.3 Multijet ve Ford Fiesta 1.4 TDCI seçeneklerine odaklandım hep ve o modelleri inceledim.

Tam karar verdim tamam Opel Corsa olsun diyordum kiiiii Suzuki Swift'i gördüm ve resmen aşık oldum arabaya

Hemen inceledim, yorumları okudum tatmin oldum diyordum kii Dizel'inin olmadığını öğrendim. Var ama 2011 modellerde var ki o da çok pahalı...

Demem o ki arabayı çok beğendim ama BENZİNLİ olduğu için çekiniyorum almaya. Siz kullanan arkadaşlar arabadan, sürüşünden, vites geçişlerinden, kalkışından, yokuş tırmanma, geri kayma performansından ve yakıt performansından memnun musunuz acaba? Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

Teşekkürler

hocam ben 2011 1,2 otomatik benzinli kullanıyorum. Aracın çok güzel ve çok keyifli olduğunu daha önce defalarca dile getirdik getirmektende sıkılmayacağız
    aracı genellikle benim hanım kullanıyor, çok sakin kullandığı için onun kullanımında 40-43 lt yakıtla 650-680 km gittiği oluyor fakat ben kullanınca 580-600 km kadar iniyor

düz viteste durum nasıl bilemiyorum.

ille dizel olsun dersende bende fiestayı tercih etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sputnikk -- 17 Ekim 2011; 17:59:38 >

• Yani diyorsunuz ki km'de 30-35 kuruş fln yakıyor 4x2 'ler öyle mi?

Mevcut dizellerin 20-25 kuruş yaktığı düşünülürse iyi bir tercih olur mu acaba???
  • quote:

Yani diyorsunuz ki km'de 30-35 kuruş fln yakıyor 4x2 'ler öyle mi?

Mevcut dizellerin 20-25 kuruş yaktığı düşünülürse iyi bir tercih olur mu acaba???

hocam benzinin fiyat 4,35 lira. 100 km yol için 30 lira verirsin. ben dizel araba sevmem binek olarak, ama ekonomi yapacam diosan benzinliye bulaşma
  • quote:

şu an için öyle.
    tabi tercih yaparken şunada dikkat etmek lazım yılda nekadar yol yapacaksın? ortalama 20.000 - 25.000 arası yapar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

şu an için öyle.
    tabi tercih yaparken şunada dikkat etmek lazım yılda nekadar yol yapacaksın? ortalama 20.000 - 25.000 arası yapar mısın?

15000-20000 km arası yapacağım yılda..
  • quote:

quote:

quote:

şu an için öyle.

15000-20000 km arası yapacağım yılda..

en kötüsünden düşününce yılda 20.000 km yaptığınızı düşünür ve benzin ile mazot arasında km başına 15kr fark edeceğini varsayarsak 0,15 kr x 20.000 km = 3.000 TL yılda fazladan yakıta ödeyeceğiniz rakam. Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bana göre dizel mantıklı.

• quote:

Merhaba sayın Suzuki sevenler...

Şu sıralar ilk arabamı almak için yoğun bir arayış içerisindeyim.15000-20000tl arasında araç bakıyorum...İstanbul'da yaşadığım için ve malul trafik ve benzin fiyatından dolayı DİZEL bir araç bakmaktayım.

Birçok aday içerisinden sonunda 2-3 seçeneğe indirdim. Şu ana kadar Opel Corsa 1.3 CDTI, Fiat Punto 1.3 Multijet ve Ford Fiesta 1.4 TDCI seçeneklerine odaklandım hep ve o modelleri inceledim.

Tam karar verdim tamam Opel Corsa olsun diyordum kiiiii Suzuki Swift'i gördüm ve resmen aşık oldum arabaya

Hemen inceledim, yorumları okudum tatmin oldum diyordum kii Dizel'inin olmadığını öğrendim. Var ama 2011 modellerde var ki o da çok pahalı...

Demem o ki arabayı çok beğendim ama BENZİNLİ olduğu için çekiniyorum almaya. Siz kullanan arkadaşlar arabadan, sürüşünden, vites geçişlerinden, kalkışından, yokuş tırmanma, geri kayma performansından ve yakıt performansından memnun musunuz acaba? Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

Teşekkürler

Öncelikle Swift'in genel kullanım, kalite, kullanım kolaylığı, dayanıklılık açısından sizi memnun edeceğinden emin olabiliriniz.
    Sonrasında genel olarak dizel bir aracın yapacağınız kilometreye bağlı olarak daha ekonomik olacağı ortaya çıkmış.
    Baktınız mı bilmiyorum ama Suzuki Splash'a da bir bakabilirsiniz. Splash'ın 1.3 multijet dizel motorlu versiyonu var. Hatta Fiat'ın ödüllü dizel motoru.
    Ben çok fazla km yapmadığım için dizel araçlara bakmamıştım, lakin aldığım özel H versiyonunun dizeli olsaydı Splash'ın dizel versiyonunu alırdım hakikaten. Ha Splash'ın benzinli versiyonu yukarıda belirttiğiniz dizel rakamları kadar yakıyor o ayrı. Bir de dizeli olsaydı herhalde süper olurdu.
    Benzin çok pahalı, lpg de düşünmüyorsanız dizel bir araç mantıklı olabilir.

Bu arada arkadaşlar arasında Swift'i lpg ile kullanan var mı acaba, yakıt durumu nasıl?

• 2011 Cool beyaz inci Suzuki Swift 1,2 AT GL 'yi eşim için, şehiriçi kullanım amaçlı aldık. Bayi showroom'da sergilemek üzere tavana siyah panoramik görünümlü film çekmiş. Ayrıca ön camlara da arka camlara uygun olarak renkli film çekmiş. Çok albenili duruyor.

Karar verme aşamasında paylaşımları ve cevapları ile yardımcı olan forumdaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraq

2011 Cool beyaz inci Suzuki Swift 1,2 AT GL 'yi eşim için, şehiriçi kullanım amaçlı aldık. Bayi showroom'da sergilemek üzere tavana siyah panoramik görünümlü film çekmiş. Ayrıca ön camlara da arka camlara uygun olarak renkli film çekmiş. Çok albenili duruyor.

Karar verme aşamasında paylaşımları ve cevapları ile yardımcı olan forumdaşlara teşekkürler.

hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler
  • quote:

2011 Cool beyaz inci Suzuki Swift 1,2 AT GL 'yi eşim için, şehiriçi kullanım amaçlı aldık. Bayi showroom'da sergilemek üzere tavana siyah panoramik görünümlü film çekmiş. Ayrıca ön camlara da arka camlara uygun olarak renkli film çekmiş. Çok albenili duruyor.

hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
  • quote:

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • quote:

çok dogru bır secım bende esım ıcın aldım Allah kazasız belasız kullanmayı nasıb etsın
  • Merhaba,

Yeni kasa Swifti kısa süre önce inceleme fırsatı buldum. Kasa 10 cm kadar uzamış. Ön ve arka farlar uzamış. Önceki kasa daha küt geliyordu şimdiki kasa daha hoş duruyor. Tavan kısmında çıtaların hizasında kavis büküm verilmiş. Göğüs bölümü daha kaliteli fakat plastik aksam vasatın biraz üstü. Arka koltuk diz mesafesi segment için normal. Baş mesafesi normal. Arka sıra 2 kişilik. 3 kişi dersem ayıp olur. Bagaja 2 küçük valiz koyabilirsiniz. Arka koltuklar yattığında 0 hizasına gelmiyor. Bagaj seviyesinin üzerinde kalıyor.

1.2 motoru Splashtan almış. Splash verilerine baktığımızda tüketim daha fazla görünüyor. Nasıl oluyorda Swift teknik verilerinde düşük oluyor ? Vardır bir açıklaması...

1.3 Fiat Dizel motor ile bu sene anlaşma sonlandığı içn 2012 için dizel durumu belli değil. Suzukinin kendi dizel üretim çalışmaları olduğunu duydum. Kasa konusunda da marjinal bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Gerçi şartlara göre her an her şey değişebilir.

Araçta hız sabitleyici yok. Yağmur/park sensörü yok. 6 yıllık yerli araçta bile varken bu araçta bu özellikler yok. Bazı donanımları neden eklemezler anlaşılır değil. Sadece otomatik viteste hill hold var. Tüketimi arttırıyor. Şu an satılan araç Autoshow versiyonundan daha düşük donanımda. Avrupada farklı donanım seviyesinde modellerde var. Fiyat ve stok politikası sebebiyle bu sene başka model gelmeyecek. Benzinli araca takip ettiğim kadarıyla 2 veya 3 kez zam geldi. Avrupa ile fiyatlar dengelendi. Bu yılki borçlarından dolayı ( Doğuş oto gitgelleri) hareket edemiyorlar. Görünürde kampanya yok. . Showroom modelleri 2011 yılı ( Yani 2011 Haziran öncesi üretimler) 2012 ilk çeyrekte ancak yeni modeller gelir. Aracı test etmedim ama süspansiyonların sert olduğunu duydum. Test eden varsa bilgi verebilir.

Son söz ; Araç çok oturaklı duruyor. 1.2 Yakıt tüketimi doğru ise 2-3 kişilik aileler için ideal duruyor.

Söylemeden geçemeyeceğim ;Benzin ve motorin fiyat seviyesi görünen o ki dahada yaklaşacak. Dün TV'de taksici bir abi şunu dedi ; Bu ülkede suyla çalışan araç üretilsin suya zam gelir. Güncelleme yapılır. Hesapta 1600 cc üzerine zam geldi. Kimi kandırıyorlar ? Hedeflerini ,gelen zamlar dolayısıyla tutturamayan firmalar satış yapabildiği segmente zam yapmaya başladı bile. 1600 cc altına zam gelmemesi imkansız. Birileri çok güzel hikaye anlatıyor bizde dinliyoruz.

• İyi dilekler için bir kez daha teşekkürler.
  • merhaba.

swiftlerde arka cam için silecek suyu nerden koyuluyor ve püskürtme olayı arka cam için nasıl çalışıyor ?

bir türlü çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave1907

merhaba.

swiftlerde arka cam için silecek suyu nerden koyuluyor ve püskürtme olayı arka cam için nasıl çalışıyor ?

bir türlü çözemedim

ön cam için koyduğun su zaten arka cama da iletiliyor. silecek kolunun en dış tarafını ileri doğru 1 kademe çevirirseniz fasılalı olur, 2 kademe çevirseniz sürekli siler, bi kademe daha ileri yaptığınızda su püskürtür
  • quote:

Orijinalden alıntı: punk89

quote:

Orijinalden alıntı: brave1907

merhaba.

bir türlü çözemedim

ön cam için koyduğun su zaten arka cama da iletiliyor. silecek kolunun en dış tarafını ileri doğru 1 kademe çevirirseniz fasılalı olur, 2 kademe çevirseniz sürekli siler, bi kademe daha ileri yaptığınızda su püskürtür

çok teşekkür ederim.
  • herkese günaydın,
    malum kış yaklaşıyor, araştırmalara şimdiden başlayayım diyorum. kış lastiği olarak daha önce kullandığınız önerebileceğiniz bir marka var mıdır?
    araç üzerinde continental marka latikle geldi. daha önce continental hiç kullanmamıştım ama şuana kadar çok memnunum fakat görüştüğüm continental bayisi swift için uygun kış lastiği continentalde yok dedi.
    bu arada üzerindeki lastik ölçüsü 185 55 R16
  • quote:

herkese günaydın,
    malum kış yaklaşıyor, araştırmalara şimdiden başlayayım diyorum. kış lastiği olarak daha önce kullandığınız önerebileceğiniz bir marka var mıdır?
    araç üzerinde continental marka latikle geldi. daha önce continental hiç kullanmamıştım ama şuana kadar çok memnunum fakat görüştüğüm continental bayisi swift için uygun kış lastiği continentalde yok dedi.

istanbulda yaşıyorsanız kesinlikle kış lastiğine ihtiyacınız yok malum 1-2 gün kar yağıyor onda da sizin aracınızda kar lastiği olsa bile başkasında olmuyor riske girmeyip araçla çıkmıyoruz

• quote:

herkese günaydın,

Merhaba,
    Diğer arabamız için geçen kış başında Michelin Alpine A4 diye bir lastik almıştım, gayet memnun kaldım.
    Şimdi Splash için de ondan almayı düşünüyorum. Bu arada Splash'ın H versiyonunun lastikleri 185-60-15. Tanesi 150-170 lira arasında fiyat veriyorlar.
    Splash'ı kışın pek çıkartmak fikrinde olmadığım için daha ucuz bir lastik de bakabilirim.

Şöyle düşünün, kışın pek çıkarmam zaman zaman kullanırım diyorsanız daha uygun fiyatlı bir lastiğe de bakabilirsiniz.
    Ama alayım nasıl olsa senelerce kullanılacak derseniz Michelin Alpine fena değil. Pazarlıkla falan 150 liradan alınabilir, belki daha da düşebilir.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.