Şimdi Ara

Suriyelilerin tamamını eğitim sistemimize alacağız(850 bin suriyeli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
2.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'de eğitim çağında bulunan 850 bin Suriyeli’den 483 binine bu imkanın sağlandığını belirterek, "Önümüzdeki dönemde de Suriyelilerin tamamını kendi eğitim sistemimize alacağız. Kendi evlatlarımıza hangi eğitimi veriyorsak onlara da o eğitimi vereceğiz" ifadesini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/milli-egitim-bakani-yilmaz-suriyelilerin-tamamini-egitim-sistemimize-alacagiz-40364022

• Biz Türkler olarak yakın zaman içerisinde azınlık olmayalım? Olayın gidişatı bunu gösteriyor.
  • Nereli oldukları hangi dine ait oldukları önemli olmayan ÇOCUKlar. Nereden gelirse gelsin ailesi ne olursa olsun yaşama ve eğitim hakkına sahip olmalıdırlar. Ne güzel ki eğitim verilecekmiş. Verilmeli zaten. Çocukların sağda solda boş boş gezip dilencilik(en iyimser şekli) yaptırılmasına karşıyımdır. Onlara barışı,güzellikleri,birlik ve beraberliği ve en önemlisi insanlığı öğretmeliyiz ki suriyede gördükleri zulüm ile yetişmesinler.
  • işte bunun için kızımı özel okulda okutmak için para biriktiriyorum..
  • eğitime tabi tutulmaları güzel bir gelişme. Vatandaş olacaklarsa bari okumuş vatandaş olsunlar.
  • İleride kürt sorununa ek olarak arap sorunuda ortaya çıkar.
    Tabelayı değiştirip Enayi Cumhuriyeti yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 13 Şubat 2017; 16:31:33 >
  • Bizdeki sürekli değişen sistemle suriyeliler bildiklerinide unutur.
  • Suan altyazı geciyor haberlerde. El bab'da 1 asker daha şehit olmuş.. yazık. onlar krallar gibi yaşarken bu ülkede, benim mehmedim suriyelerde şehit oluyor. yazık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sampon

Nereli oldukları hangi dine ait oldukları önemli olmayan ÇOCUKlar. Nereden gelirse gelsin ailesi ne olursa olsun yaşama ve eğitim hakkına sahip olmalıdırlar. Ne güzel ki eğitim verilecekmiş. Verilmeli zaten. Çocukların sağda solda boş boş gezip dilencilik(en iyimser şekli) yaptırılmasına karşıyımdır. Onlara barışı,güzellikleri,birlik ve beraberliği ve en önemlisi insanlığı öğretmeliyiz ki suriyede gördükleri zulüm ile yetişmesinler.

Bu ülkenin, bu kişileri,topluma kazandırabilecek bir düzeni,işleyişi yok.Gerek toplumsal yönden,gerekse ekonomik yönden çöken bir ülkedeyiz.İş alanı yok,sanayi yok,teknoloji yok.İşsiz sayısı her geçen gün artıyor.Çarkı döndüremiyorsun.Sen kendi ülkenin vatandaşlarına iyi bir gelecek sunamazken,milyonlarca suriyeliye mi güzel bir gelecek sunacaksın.
    Bir başka konu da,bunlar çocuk olmasına çoçukta,Türk değiller,ulusları farklı ve çocuk olarakta kalmayacaklar.Yarın bir gün ülke yönetime gelecekler,ülkenin geleceği hakkında karar verecekler.Sayıları da az değil.Kusura bakma da bir Türk ülkesi,bir ulus devlet için,dili,kültürü,ulusu farklı,oldukça hızlı üreyen,bu kadar insanın varlığı,bunların ülke yönetimine ortak edilmesi,yurttaş yapılması,demografik yapının bozulması oldukça sakıncalıdır.Yalnızca şu nedenden dolayı bile bu insanlara yurttaşlık verilmemelidir.
    Gerçi içimizdeki araplar varken,bu sözlerinde bir anlamı yokta,yazıyoruz işte,söylesen etkisi yok,sussan gönül razı değil diyip.Bu ülkeye Türkiye dediğime de bakma,aslında arap ülkesidir.Düşlerle gerçekleri karıştırıyorum,arada sırada,bağışlayın beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 13 Şubat 2017; 17:13:11 >

• 850000 çocuğun ekonomiye anormal bir yükü olacak. Sonumuz hayrola, tek isteğim savas bitince hepsinin geldigi gibi dönmeleri, bu ulkenin de Suriyeye donusmemesi. Bu gunahsiz cocuklar ileride basimiza buyuk dertler acacaklar hem ekonomik hem de kulturel yonden.

Ben Türk çocuklarının geleceği için bu çocukların Türkiyede okumasini istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 13 Şubat 2017; 16:40:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah belanızı versin, başka bir şey demiyorum.
  • quote:

Nereli oldukları hangi dine ait oldukları önemli olmayan ÇOCUKlar. Nereden gelirse gelsin ailesi ne olursa olsun yaşama ve eğitim hakkına sahip olmalıdırlar. Ne güzel ki eğitim verilecekmiş. Verilmeli zaten. Çocukların sağda solda boş boş gezip dilencilik(en iyimser şekli) yaptırılmasına karşıyımdır. Onlara barışı,güzellikleri,birlik ve beraberliği ve en önemlisi insanlığı öğretmeliyiz ki suriyede gördükleri zulüm ile yetişmesinler.

Bu devletib devamı için onlar gönderilmelidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi durup düşünelim.

Suriye'de iç savaş çıkıyor,

Suriyeliler ülkesine sahip çıkmayıp kaçıyor,

Türkiye bunları alıyor,

Suriye karıştı diye kendi evlatlarını Suriye'ye gönderiyor,

Suriyeliler vatandaşlık alıp senin benim kendimizi parçalayıp öğretmeni mühendis, doktor olup kazandığımız haklara tek bir kararla sahip oluyor,

Gelip oy kullanıyor senin benim gibi(Ülkemizin kaderini belirleyebiliyor bu suriyeli),

Ben deli gibi vergiler altında eziliyorum,

Suriyeli otobüse bedava biniyor, kalacak yerini devlet karşılıyor, maaş alıyor, yan gelip yatıyor,

( duyduğuma göre çalışmayıp asgari ücret alanları varmış; destekleyebilen ya da çürüten olursa silerim.)

Siz hala çok güzel bir hükümete sahip olduğumuza; çok adil bir ülkede yaşadığımıza inanıyorsunuz.

Hükümeti bu kadar savunanların çoğu da eminim ya işsizdir ya asgari ücretlidir ya da öğrencidir henüz(geleceğin işsizi). hadi hayırlısı

• aferin
  • Şu açık ki bu ülke yıkılmanın,yok olmanın,silinmenin eşiğine gelmiştir.10 yıl sonra bu ülke olur diyebiliyor musunuz,ben diyemiyorum.Etnik,toplumsal sorunlar,yerlerde sürünen niteliksiz eğitim,ülkeye egemen olan gerici,geriletici,çölleştirici,çoraklaştırıcı düşünce yapısı,her geçen gün katlanarak artan araplaştırma kurumları imam hatipler,bir arada yaşama yaşama,ortak bir gelecek kurma olasılıkları ve olanakları kalmayan,birleştirici değerleri olmayan,kafalarda ayrılmış insanlar,sanayide,teknolojide,bilimde yokları oynayan,üretemeyen,bitik bir ülke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

850000 çocuğun ekonomiye anormal bir yükü olacak. Sonumuz hayrola, tek isteğim savas bitince hepsinin geldigi gibi dönmeleri, bu ulkenin de Suriyeye donusmemesi. Bu gunahsiz cocuklar ileride basimiza buyuk dertler acacaklar hem ekonomik hem de kulturel yonden.

Ben Türk çocuklarının geleceği için bu çocukların Türkiyede okumasini istemiyorum.

850.000 kişi ekonomiye değil sıradan vatandaşın üzerine yük olacak bunların her tür harcamaları senin benim cebimden karşılanacak ama sorun olan bu değil asıl sorun olan bu adamların geri gönderilmeyişi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

quote:

Bu ülkenin, bu kişileri,topluma kazandırabilecek bir düzeni,işleyişi yok.Gerek toplumsal yönden,gerekse ekonomik yönden çöken bir ülkedeyiz.İş alanı yok,sanayi yok,teknoloji yok.İşsiz sayısı her geçen gün artıyor.Çarkı döndüremiyorsun.Sen kendi ülkenin vatandaşlarına iyi bir gelecek sunamazken,milyonlarca suriyeliye mi güzel bir gelecek sunacaksın.
    Bir başka konu da,bunlar çocuk olmasına çoçukta,Türk değiller,ulusları farklı ve çocuk olarakta kalmayacaklar.Yarın bir gün ülke yönetime gelecekler,ülkenin geleceği hakkında karar verecekler.Sayıları da az değil.Kusura bakma da bir Türk ülkesi,bir ulus devlet için,dili,kültürü,ulusu farklı,oldukça hızlı üreyen,bu kadar insanın varlığı,bunların ülke yönetimine ortak edilmesi,yurttaş yapılması,demografik yapının bozulması oldukça sakıncalıdır.Yalnızca şu nedenden dolayı bile bu insanlara yurttaşlık verilmemelidir.
    Gerçi içimizdeki araplar varken,bu sözlerinde bir anlamı yokta,yazıyoruz işte,söylesen etkisi yok,sussan gönül razı değil diyip.Bu ülkeye Türkiye dediğime de bakma,aslında arap ülkesidir.Düşlerle gerçekleri karıştırıyorum,arada sırada,bağışlayın beni.

Ben eğitimden bahsediyorum sen ise 'iş bulma,çalışma'dan bahsediyorsun. Senin saydığın sorunların çözümü bu çocukları yok sayınca bitmeyecek. Üniversite okumayı iş kapısı olarak gördükçe daha çok bu sorunlar çıkacak. İş imkanı yok demek saçmalık İş beğenememe problemi var. Nitelikli Eleman problemi var bu ülkenin. Diploma almak için okuyan(okuyan dediğime bakma açıp bir kitap bile okumadan mezun olan onbinlerce kişi) kişilerle doluyuz. Problem bizlerde çalışmıyoruz hazıra konmaya çalışıyoruz. Kendimizi geliştirmediğimiz sürece bu böyle devam edecek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

quote:

Ben eğitimden bahsediyorum sen ise 'iş bulma,çalışma'dan bahsediyorsun. Senin saydığın sorunların çözümü bu çocukları yok sayınca bitmeyecek. Üniversite okumayı iş kapısı olarak gördükçe daha çok bu sorunlar çıkacak. İş imkanı yok demek saçmalık İş beğenememe problemi var. Nitelikli Eleman problemi var bu ülkenin. Diploma almak için okuyan(okuyan dediğime bakma açıp bir kitap bile okumadan mezun olan onbinlerce kişi) kişilerle doluyuz. Problem bizlerde çalışmıyoruz hazıra konmaya çalışıyoruz. Kendimizi geliştirmediğimiz sürece bu böyle devam edecek

Bu çocukları yok sayınca bitmeyecek,ama bu çocuklar yurttaş olunca,bu sorun daha da büyüyecek ve bu soruna başka sorunlarda eklenecek.Dediğim gibi çocukta olsalar,soyları,kökenleri,dilleri de farklı.Sayıları da çok fazla.3 milyonun üzerinde insan.Etnik sorun ithalini,ama onlar çocuk ya diyerek olağanlaştıramazsın.10 yıl sonra sayıları da korkunç bir sayıya ulaşır,üreme hızlarına bakacak olursak.Tabi o zamana kadar ülke yıkılmazsa.Şamdaki emevi caminde namaz kılmak isteyenlerin,ülkeyi getirdiği durum bu.
    Doğrudur,iş olanağı da var.Bir markette,günde 10 saat çalışarak,asgari ücret alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 13 Şubat 2017; 17:37:46 >

• Suriyeli : 1'e 10 Çoğalıyor, çocuklarına 1200 TL BURS, Sınavsız üniversite, vergisiz dükkan, öncelikli sağlık hakları
    Türkiyeli : 1'e 2 Çoğalıyor, çocuklarına 425 TL faizli KREDİ, motor olan sınav sistemi, nefes alsa ona da vergi kesilcek, gss falan derken hiç olan sağlık hakları
  • Allahın belaları bu arapları ülkemize sorarken kimse bize sordu mu ? Hepsi aylak aylak serserilik yapıyor. Allah topunun belasını versin. Yok mu bunların hepsini kökten sınırdışı edecek milliyetçi, cepçi olmayan bi parti gidip hemen vericem oyumu bu nedir kardeşim yav. İnşallah HEPAR sesini duyurur da oy kapar sağdan soldan güzel bi politika ile bütün bu arapları sınırdışı eder lanet herifler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.