Şimdi Ara

suriyeliler tarafından boğazı kesilen/ bıçak saplanan Türk genci.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
5
Favori
41.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
495 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Kardeşimizin sağlık durumu hala aynı.

Edit2: Gaziantep Valiliğinden olayla ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre,
    • Bıçaklama olayında parmağı olan 3 Suriyeli yakalandı.
    • Sosyal medyadan provokasyon yapıp halkı sokağa çağıran 12 Türk gözaltına alındı.

Edit3: Yaralı kardeşimizin babasına "Seçim var sus" dendiği İDDİA edildi.

Edit4: Kardeşimizin kana ihtiyacı varmış deniliyor. B Rh (+) kan grubu. Yardımcı olmak isteyenler kızılay kan merkezinde kardeşimizin adıyla kan bağışı yapabilirler.

Edit5: Olayla ilgili yaralı kardeşimizin babasının açıklaması. Video olarak ulaşabilirsiniz. Açıklamasında "Bütün yetkililer bana diyor ki sus. Seçim var sus sonra halledeceğiz" diyorlar. https://twitter.com/fuatozhan/status/1077936374899265536

Edit6: Kardeşimizi kaybettiğimize dair haberler yayılıyor. Ancak teyit edilmiş değil. Gelişme oldukça yazacağım.

Daha beter fotoğraflar vardı. Kardeşimizin boynunda bıçak varkenki vs (bıçağı bırakıp kaçmışlar) ama koymaya gönlüm razı gelmedi. Merak edenler twitterdan ulaşabilir görsellere...

Suriyelileri savunan arkadaşlarım mazluma elbet yardım edilecek. Ama avrupadaki gibi sokakta gezmeyecekler onlar için belirlenen sınırlarda yaşamaları ardından ülkelerine dönmeleri gerekirdi.

Bu kadar sosyalist olmanız gülümsetti beni gerçekten. SSCB sizin kadar sosyalist değildi be.

Hadi madem bu kadar çok seviyorsunuz bu Suriyeli kardeşlerinizi karınızı kızınızı cocuğunuzu alın Kadiköy İsparktan başlayın sahil boyu yürüyün bakalım kaç adım atabileceksiniz? Bakalım arkanıza bakmadan yürüyebilecek misiniz? Adamlar bütün toplu sosyal hizmetlerde 30-40 kişi takılıyor. İsparka arada bir araba parkediyorum onların içinden geçiyorum. İnsanlar arkasına bakmadan yürüyemiyorlar kendi ülkelerinde.

Sizce de evlerine dönme zamanları gelmedi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leandrejose -- 26 Aralık 2018; 23:55:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu ilk değil sonda olmayacak. Suriyede hapishaneleri açmışlardı. Ne kadar tecavüzcü katil varsa bizim ülkemize geldi. Ve bu arkadaş 23 yaşında. Hayatını kurması gerekirken yaşadığı şeye bak. Biri değil hepsinin dönmesi lazım. Avrupanın neden kapılarını mültecilere kapattığını inşallah anlarlar.
    Muhtemelen hepiniz benden gençsinizdir. Bundan 10 ya da 15 yıl sonra ülkede 10 milyon üzerinde Suriyeli olacak ve şimdikine göre çok daha fazla hak, örgütlülük, nefret taşıyor olacaklar.
    O zaman kendi ülkenizde mültecilerden dolayı başka ülkede mülteci olmak zorunda kalabilirsiniz. Ve bunların tamamı, bir partinin iktidar hevesi yüzünden olacak.
    Kesinlikle katılıyorum.

Kendi vatandaşlarımızın durumu ortadayken suriyelilere harcanan para insanın içini acıtıyor.

Bu suriyeliler neden bu kadar bilinçsizce bu ülkeye sokuldu bir tane adam da çıksın açıklasın. Bizde anlayalım. Ne olduğu belli olmayan tipler elini kolunu sallayarak ülkeye giriyor. Ya valla bazen düşündükçe insanın kafayı yiyesi geliyor. Çünkü mantıklı tek bir, bak tek ya tek bir açıklaması yok şu yapılanın. O yüzden en güzeli düşünmemek. Birşey olacağı yok. Sen burada konuş ben konuşayım bir başkası konuşsun bişey değişmeyecek. Bu kafa yapısı değişmedikçe hiçbişey olacağı yok maalesef.

Suriyelilerin ilerde açacağı sorunları görmek için ufacık bir zeka belirtisinin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Daha bu konuyla ilgili yazılacak çok şey var yazmaya kalksak kitap olur ama maalesef okuyan olmaz
    Bunu bile bile kendi ülkemize yapıyoruz. Avrupalı ben neden ülkeme alayım diyor. Hiç burnunu sokturtmuyor. Soktursa özel olarak kampta askerleri eşlik ediyor kaçmasınlar diye. Adam neden kendi vatandaşının boğazını kestirtsin kendi ülkesinde.

Ya daha bunlar yeni geliyor kamplara iskandinav bir aktivist kampta hemşire gibi onlara yardımcı olmak için yardım kuruluşu eşliğinde orada. Kadına tecavüz edip boğazını kestiler o kampta. Bu olay 4-5 sene önce olmuştu tam nerede oldu bilmiyorum ama gördüğümde dehşete düştüm.

Irkçı değilim fakat kendi vatandaşlarımız burada rahat yaşamalı. Bi genç sevgilisiyle dolaşıyor diye Manisa’da suriyeliler tarafından öldürmemeli. Gaziantepte 23 yaşındaki gencimiz bu olayı yaşamamalı.

Bazı gerçekler acıdır kendi vatandaşını korumak -iş, güvenlik, eğitim vs - için devletin bu adamları geri göndermesi lazım.
  • Aksi bir olay olsaydı ırkçılık diye ortalığı ayağa kaldıracak o kadar çok kansız var ki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kkratoss kullanıcısına yanıt
    Bu ilk değil sonda olmayacak. Suriyede hapishaneleri açmışlardı. Ne kadar tecavüzcü katil varsa bizim ülkemize geldi. Ve bu arkadaş 23 yaşında. Hayatını kurması gerekirken yaşadığı şeye bak. Biri değil hepsinin dönmesi lazım. Avrupanın neden kapılarını mültecilere kapattığını inşallah anlarlar.

• Mağdur olan suriyeli olsaydı birileri karısıyla birlikte tvlerde ağlardı.

• Yazık bu gençliğe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 güne yayın yasağı gelir.

Süleyman soylu çıkar der ki provokasyona gelmeyin suriyeliler kardeşim.Bunu protesto eden türk vatandaşları gözaltına alınır.

Olay kapanır.
  • arapların kökünü bu ülkeden kazımak lazım

ulan senin ülkende zaten işsizlik var ülke zaten gelişmiyor tamam kendi yağımızda kavruluruz eyvallah da sen ne haddine ülkeye milyonlarca arabı sokarsın millet senin yüzünden ezilmek zorundamı ama sende suç yok sana oy verenlerde suç.

kendiside millete rabia işaretini gösteriyor kendince milleti araplaştırmaya çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 25 Aralık 2018; 5:23:40 >
  • deniz006 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum.

Kendi vatandaşlarımızın durumu ortadayken suriyelilere harcanan para insanın içini acıtıyor.

Bu suriyeliler neden bu kadar bilinçsizce bu ülkeye sokuldu bir tane adam da çıksın açıklasın. Bizde anlayalım. Ne olduğu belli olmayan tipler elini kolunu sallayarak ülkeye giriyor. Ya valla bazen düşündükçe insanın kafayı yiyesi geliyor. Çünkü mantıklı tek bir, bak tek ya tek bir açıklaması yok şu yapılanın. O yüzden en güzeli düşünmemek. Birşey olacağı yok. Sen burada konuş ben konuşayım bir başkası konuşsun bişey değişmeyecek. Bu kafa yapısı değişmedikçe hiçbişey olacağı yok maalesef.

Suriyelilerin ilerde açacağı sorunları görmek için ufacık bir zeka belirtisinin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Daha bu konuyla ilgili yazılacak çok şey var yazmaya kalksak kitap olur ama maalesef okuyan olmaz

• .

• Muhtemelen hepiniz benden gençsinizdir. Bundan 10 ya da 15 yıl sonra ülkede 10 milyon üzerinde Suriyeli olacak ve şimdikine göre çok daha fazla hak, örgütlülük, nefret taşıyor olacaklar.
    O zaman kendi ülkenizde mültecilerden dolayı başka ülkede mülteci olmak zorunda kalabilirsiniz. Ve bunların tamamı, bir partinin iktidar hevesi yüzünden olacak.
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Bunu bile bile kendi ülkemize yapıyoruz. Avrupalı ben neden ülkeme alayım diyor. Hiç burnunu sokturtmuyor. Soktursa özel olarak kampta askerleri eşlik ediyor kaçmasınlar diye. Adam neden kendi vatandaşının boğazını kestirtsin kendi ülkesinde.

Ya daha bunlar yeni geliyor kamplara iskandinav bir aktivist kampta hemşire gibi onlara yardımcı olmak için yardım kuruluşu eşliğinde orada. Kadına tecavüz edip boğazını kestiler o kampta. Bu olay 4-5 sene önce olmuştu tam nerede oldu bilmiyorum ama gördüğümde dehşete düştüm.

Irkçı değilim fakat kendi vatandaşlarımız burada rahat yaşamalı. Bi genç sevgilisiyle dolaşıyor diye Manisa’da suriyeliler tarafından öldürmemeli. Gaziantepte 23 yaşındaki gencimiz bu olayı yaşamamalı.

Bazı gerçekler acıdır kendi vatandaşını korumak -iş, güvenlik, eğitim vs - için devletin bu adamları geri göndermesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz006

arapların kökünü bu ülkeden kazımak lazım

ulan senin ülkende zaten işsizlik var ülke zaten gelişmiyor tamam kendi yağımızda kavruluruz eyvallah da sen ne haddine ülkeye milyonlarca arabı sokarsın millet senin yüzünden ezilmek zorundamı ama sende suç yok sana oy verenlerde suç.

kendiside millete rabia işaretini gösteriyor kendince milleti araplaştırmaya çalışıyor
    Ülkenin başında Türküm demeye korkan ama Arap seven, Arapçı bir lider ve bunu her koşulda acından ölse de sürüm sürüm sürünse de takım tutar gibi destekleyen %52 lik bi cahil güruh varken bu ülkeden Arapları kovmak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 25 Aralık 2018; 9:19:31 >
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Baba şimdi haberlerde Şam’da yılbaşı diye haber gördüm TV’de. Gayet mutlular şamı süslemişler insanlar noel kutluyor 😁

https://tr.sputniknews.com/videokulubu/201812241036783728-noel-sam-suriye-susleme/

• bunu siz istediniz.

Türklük yerine araplığı seçtiniz. şimdi araplarla birlikte batacaksınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben başka bir şehire gidince insanlar geldiğim şehiri kötü sanmasin diye hareketlerime hep dikkat ediyorum. Allahın arabı savaştan kaçip gelip benim ülke vatandaşımın boğazını kesiyor haberler korkuyorsa vay ki ne vay

• Gönül isterdi ki diyip zırvalayan iç işleri bakanı evlat senin olmadığından atıp tutarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 25 Aralık 2018; 9:58:48 >
  • Allah bunların gelmesine sebep olanların gözlerini kör etsin, çoluğundan çocuğundan çıkarsın diicem ama beddua edemiyorum =(
    Allah bildiği gibi yapsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dayı belki sen düzgün bir insansın bunu hak ettin ya da hak etmedin bunu bilemem ama seçim sonucu YÜZDE 62 EVET ÇIKMIŞ bu yaşananları bir bakıma halk istemiş İnşallah tez vakitte hayata tutunur sağlığına kavuşur
  • Troller cevap verin öyle bedavaya devlette bir yere gelmeyi beklemeyin her koşulda savunun konuşun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.