Şimdi Ara

Sürekli çöken bilgisayar problemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bizim masaüstü bilgisayarı yeniden kurmama rağmen 2 gün geçmeden yeniden çöküyor ve masaüstü ekranı gelmeden kendine yeniden reset atıyor. Herhangi değişik bir işlem de yapılmıyor böyle olması için bir neden yok yani.

Sizce sistemin kurulu olduğu 120Gb'lık SSD bozulduysa böyle bir şey yapabilir mi?

• Başlığı okuyarak HDD bozulmuş kardeşim demek için gelmiştim ama sistemde SSD takılıymış. Yani SSD arızalarını hiç bilmiyorum o yüzden ikinci yönteme geçeyim. Format attığınız iso yu değiştirdikten sonra format atarmısın, windows 7 kullandığım yıllar da başıma gelen bir durum. Eğer yine aynısı oluyorsa. SSD olabilir tabi. (SSD olamasaydı kesinlikle HDD derdim)
  • Anladım hocam. O zaman windows'u depo olarak kullandığım HDD'ye kurup deneyeyim birde. Eğer aynı hatayı yaşamazsak SSD çöp olmuş demektir çok teşekkürler.
  • HeroTürk kullanıcısına yanıt
    Eğer sorun devam ediyorsa yazın araştırırız.

Kolay gelsin
  • Merhaba işletim sistemi sürekli çöküyorsa SSD/HDD %100 arızalıdır. HD Tune programını indirerek Health sekmesini ve Error scan sekmesini yavaş tarama yaparak SS atın ki sorun olup olmadığı hakkında bilgi verelim.
  • Anladım hocam, ben SSD'nin bozulduğuna emin olduğum için yeniden kurmadan yeni bir SSD sipariş verdim, onu bekliyorum. Tekrar kurunca eğer sorun olursa haber veririm, çok teşekkürler ilginiz için. İyi ki varsınız.
  • hocam senin sorunun neredeyse tıpatıp aynısı bende de var ve ben de ssd'min bozuk olduğundan şüpheleniyorum, acaba yeni aldığın ssd'den sonra problem çözüldü mü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.