Şimdi Ara

superonlinelı olmamak için birsürü sebep

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) Fatura 10 gün gecikti diye hizmetin durdurulması

2)Apartmanımda tel kutusunda arızadan dolayı internet kesildi. Komşum ttnet li aynı gün şikayet kaydı oluşturmuşuzdur muhtemelen benimki daha önce. Kulağım kapımda teknik ekibin gelmesini bekledim tabiki ertesi gün bir ekip geldi ttnet çalışanları. Ve ekip komşunun arızasını giderip gitti neyse 3-4 gün sonra yine ttnet ekibi gelip benim arızamı giderdi şaka gibi

3)İnternette anlamsız kopmalar yavaşlık herşey dizboyu bunu sebepten saymıyorum herneyse dedim modem değiştireyim belliki cihazında enterasanlığı var. Hatta cihazın arızasını buldum dnsle ilgili problem yaşıyor. Değiştirmek istedim ve değişim 1hafta sonra sonuçlandı unuttum belkide 2hafta sürdü. Gelip en yakın şubemizden alın dendi. İş günleri içerisinde gidemedim ve alamadım. Sorun şu ki kargoya vermesi çokmu zor hadi onu geçtim ilk kurulumda evime ekibiyle getirmesi umut veriyordu.

4)Faturama ek birisi tablet almış ve ödemeleri otomatik yaptığım için anlamadan birkaç ay ödemişim taksitlerini sonradan anladımki hakkaten birisi tablet almış ve ben ödüyorum. Bunu bildirdim ve bu olayı çözmeleri iki ayımı aldı. Bildirme derken bikere bildirmek değil. en az 10kez tel yolu ile donanimhaberde de bir konum var buna ait,sikayet sitesi ve twitterda 10larca twit.

5)2ayda yanlışlığı çözen superonline alacağını dava edip 1 ay içinde hacizi koydu önüme

6)daha neler neler yarın devam edeceğim.

• Süperonline nasıl bir firma olduğunu son çıkardığı tarifeler ve paketlerle kendini gösterdi başka bir söze gerek yok!

Türkcell Süperonline Kullanmayın , kullandırtmayın.

2 Yıl sonunda Türk Telekom'a geçtim resmen rahatlık varmış tam hızımı alıyorum ve 35 Mb'dan sonra 16'ya düşüyor.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    kullanmayın kullandırtmayın diyorsunuzda vdsl olmama rağmen adamlar aldığım paket hızını veriyor ve en düşük pinge sahip iss diğer iss ler böyle hizmet verdide biz mi geçmedik hocam simdi turknete geçsem anamın ağlayacağını biliyorum ne oyun oynanır nede bir şey yapılır büyük şehirde yaşıyorsanız veya yakınsanız her iss iyi hizmet veriyor tabi ama uzak küçük şehirlerde yaşıyorsanız olmuyor benim türk Telekom yönlendirmem mardinden arkadaşım var pingim cok diye şikayet ediyordu adam mersinde yaşıyor diyarbakırdan yönlendirmesi var oyun oynayamıyor ama eski şehirde evinde sol fiber kullandığı zaman 50 55 pingle lol oynayabiliyor vodafone denedim olmadı türk Telekom denedim olmadı en iyi sonucu solden aldım ben kısacası lafım size değil hocam benim gibi düşünen çok kişi vardır bence turksat olsa onu denerim ama turksattında ping iş çözme kurnazlık olarak tt den bir farkı yok her yol sole çıkıyor kazıkçı ve kan emicide olsa ben aldığım hizmete bakıyorum adam fiber kullanmıyor ki burada sorun yaşayanların %90 ı vdsl yada adsl kullananlar oda türk telekomun çıkardığı sorunlar yüzünden ha sol bu durumu iyi yönetebiliyormu yönetemiyor bu konuda rezil bir firma evet

• Shegorath S kullanıcısına yanıt
    Tracert de gördüğünüz isimlere göre cevap vermeyiniz :)
    Turknete çok nadir ir kısım yurtdışına 30 küsür pingle çıktığını gördüm. Sol da bunu görmedim
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    türknet istanbulun belli kesimlerinde yaşayanlar sayılı kişiler cs gibi oyunları 30 pingle oynuyor evet saysan kaç kişi çıkar acaba ama sol binlerce kişiye düşük ping veriyor turknet gibi değil bi sol forumuna bakın birde türknet forumuna bakın kaç tane şikayet var en düşük 30 ping verdi diye bir kaç kişiye en düşük ortalamaya sahip olmuyor en iyi hizmeti vermişde olmuyor pingim var crc m var neden oyunlara giremiyorum neden oyundan atıyor neden aksamları hızım sürekli düşüyor 70mbit paketteyim neden 20 alıyorum diyenlerin bir çoğu türknet ve türk Telekom kullanıcıları soldede istanbulda oturan bir abim var 35 38 ping civarı ile yurt dışına çıkış sağlıyor nadir kişilerden biri soldede evet ama genel kaliteden bahsediyorum ben burada turk telekomdada 35 pingle almanya 50 pingle londraya ulaşan gördüm konu bu değil yani kısacası
    Kesinlikle katılıyorum. Ben Ankara-Demetevler-Özevler Mahallesindeyim. Yıllardır TTNET kullanıyorum, 128 KBPS iken açtırmıştım, böyle bir rezalet görmedim. Arızaları bile gidermiyorlar artık... Tracert'ta sizi gezdirdikleri abuk çıkış noktaları da cabası... Ankara'da genelde çıkışlar Ulus'tandır. Bağlantı önce Balgat, sonra Uşak, oradan da dönüp Ankara, İstanbul ve dışarıya çıkıyor... Rezillik rezillik üstüne... Örgü olsa bu kadar alakasız örülür yani, kördüğüm resmen... Allah'tan PING, TTNET üzerinden 10 çıkıyor... Dışarıda daha felaket paketler gitmiyor...

Haaaaa... Ben Superonline 4x4 demiyorum ama adamlar sana sıfır altyapı getiriyor, malum arkadaşlar gibi kutuya kadar porsche, oradan da hacı murat mantığı güdüp fiberden bakıra mekik yapmıyor, daireye kadar (içerisi dahil...) fiber kabloyla altyapı alıyorsunuz. Eyvallah, TTNET'in Superonline'a göre biraz daha PING avantajı var, ama parazitti, kopmaydı, sinyal düştüydü v.s. gibi sorunlarla uğraşıp, saç baş yolmuyorsunuz TTNET'teki gibi... PING de olmazsa, 10-15 olursa tadından yenmez... :) Artık o kadar da olmazsa TTNET'e yuh olsun, hem tekel, hem de yılların altyapısı...

Aşağı taraf (Demet bölgesi) 4 yıldır kullanıyor, hiçbir sıkıntı yok. Bize daha yeni getirecekler. Protokol metni istedim firmadan 9 maddelik bir sözleşmeleri var. Yalan yok, binada kablolamaya, kutuya tarafınızca zarar verildiğini anlarsak, bizden başkasına müdahale ettirdiğinizi, oynadığınızı anlarsak buluruz diyorlar. :) Onun harici ücretti, masraftı yansıtmayacaklarını, yalnız altyapıları için her daim binaya her türlü giriş sağlayabileceklerini belirtmişler... Bugün imzalar bitsin, teslim edeceğiz yarın... Artık sokağa gelirse de sıraya konacak zaten... İlk etapta yöneticiyle veya ilgiliyle irtibata geçiyorlar çekmeye geldiklerinde zaten...

Kısacası her firmanın hizmette iyi olduğu, kötü olduğu noktalar var. Sizin dediğiniz gibi, ben de bölgede Türknet veya Superonline ADSL almayı çok düşündüm, fakat adam bu hizmeti arızalı TTNET altyapısından aldığı zaman mevcuttakinden daha kötü bir hizmetle karşı karşıya kalacaksınız. Üstelik, her arızada "Bu abone bizden çıktı..." deyip daha beter sallayıp, sorunu olabildiğince sinir krizleri geçirerek, kavga ede ede çözdüreceksiniz. Sonuçta açılan talep TTNET'e bildiriliyor, onlar da ne zaman çözerse... Ben bu konuda pek Superonline'ın sıkıntılı olduğunu zannetmiyorum. Tek sorun, arıza talebinizin Superonline tarafında ne derece kaale alındığı ve takip edildiği, TTNET'in ne kadar stabil bir çözüm sağlayabildiği... Sonuçta altyapı sahibi TTNET... Superonline, tü kaka demek bence yanlış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 25 Mayıs 2017; 14:3:11 >

• Fiber altyapınız varsa süperonlineden iyi internet sağlayan yok.Ama yoksa Al birini vur ötekini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calıgula -- 25 Mayıs 2017; 14:35:16 >
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    hocam benim oturduğum yerde yapa yada vae var tam emin değilim bu yüzden hiç sıkıntı çekmiyorum zaten bir fark olmayacak olsa olmazdı ben hiç bir zaman ttnet kullanırken frankfurta 55 60 ping aldığımı hatırlamıyorum ama sole vdsl e geçtim dünya varmış dedim sürekli interneti kontrol etmek paranoyak oldum ttnet kullanırken acaba şimdi ping olucakmı acaba hızım düşücekmi acaba oyundan atarmı yani bu bahsettiğim şey adsl değil ya boru gibi fiberden bahsediyorum fiber kısmına geçersekte sol fiber kullanıpta ben şikayetçi olan çok az kişi gördüm vdsl ve adsl de ttnet engellemediği zaman sole geçen arkadaşlarda durumlarından memnum oluyor genelde yani superonlinede istanbuldaki adamın pingi 40 ise ki çoğu öyle izmirdeki 45 ankaradaki 50 Trabzon mersinde felansan 55 60 oluyor pingin ttnetteki gibi istanbulda güzel bir yerde yaşıyorsan 40 mersine gidince 100 olan bir ping değil adamların verdikleri hizmet 5 aydır lolde 70 in üzerinde ping görmedim evet en iyisi değil ama yaşadığım yere göre çok şaşırdım her yerim dağ ne düzgün omurga var nede bir şey aynı altyapıydı madem tt neden aynı hizmeti veremiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shegorath -- 25 Mayıs 2017; 15:22:45 >

marmaris amsterdam 40 pingle eriştim ben de zamanında :) şuanda 60
    google ise 30
  • süperonline i xbox one da kullanıyorum yag gibi 25 megabit 16 ya düsüncede oyunlar akıcı oynanıyor ping bakmadım ama bakınca buraya yazıcam

ve süperonline bizim demet de 4 yıldır cok iyi sürekli evlere gelip bi sorun varmıı diyorlar gelip sorun varsa çözüyorlar her ay ugruyorlar evimize

memnunmusunuz diye ttnet de böyle bişi görmedim ve 16 megabit satip 6 megabite sabitlediklerini gördüm ve yalandan altyapı yok deyip geçiştiriyorlar

fiberde en iyisi sol fiyat ve performans açısından en iyisi

25 megabit limitsiz figer firmalarda akk siz 250 tl iken sol da 90 tl sadece

diger firmalarda 250 tl ye 25 megabit alıyor iken sol da

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/fiber-platin-paketler-kampanyasi

100 megabit kullanırsınız 50 tl daha verip hemde komple sınırsız

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/tum-tarifeler.aspx

ttnet de 24 megabit int sınırsız 235 tl

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

25 Mbps'e kadar :2 Mbps'e kadar 249,99 TL / Ay

• ping degerlerim

ankarada 6ms

londrada 60

moskovada 78 ms

berlin 60ms

los angales 204 ms

new york 136 ms

çin halk cumhuriyeti 260 ms
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    hocam ben zaten sol en iyi sonuçları veriyor diyorum ısrarla kötü olduğuna direten arkadaşlar varda yada ttnetin türknetin felan daha iyi olduğunu göstermeye calısan
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

süperonline i xbox one da kullanıyorum yag gibi 25 megabit 16 ya düsüncede oyunlar akıcı oynanıyor ping bakmadım ama bakınca buraya yazıcam

ve süperonline bizim demet de 4 yıldır cok iyi sürekli evlere gelip bi sorun varmıı diyorlar gelip sorun varsa çözüyorlar her ay ugruyorlar evimize

memnunmusunuz diye ttnet de böyle bişi görmedim ve 16 megabit satip 6 megabite sabitlediklerini gördüm ve yalandan altyapı yok deyip geçiştiriyorlar

fiberde en iyisi sol fiyat ve performans açısından en iyisi

25 megabit limitsiz figer firmalarda akk siz 250 tl iken sol da 90 tl sadece

diger firmalarda 250 tl ye 25 megabit alıyor iken sol da

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/fiber-platin-paketler-kampanyasi

100 megabit kullanırsınız 50 tl daha verip hemde komple sınırsız

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/tum-tarifeler.aspx

ttnet de 24 megabit int sınırsız 235 tl

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

25 Mbps'e kadar :2 Mbps'e kadar 249,99 TL / Ay

Superonlinenin taahhutlu paketini ornek verip digerlerinin tarife sayfasini koymussun. Digerleri de gayet o ayarlarda. Ayrica 100mbps akkli internet vodafone gibi yan saticilardan 60tl gibi rakamlara alinabiliyor. Akkyi gectikten sonra 24 mbpsye dustugu icin o da 24mbps sinirsiz internet oluyor.
    http://www.vodafone.com.tr/Net/fibermax-anahtar-teslim-tarifeler.php
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,520,gercek-sinirsiz-kampanya
    Ttnin de vardir elbet ama bak icin zamanim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 26 Mayıs 2017; 13:01:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1. madde 10 gün değil hocam 2. fatura çıktıktan sonra takip eden ayın 15'i. en azından bende böyle

4.madde tam bir rezillik, bayi işin içinde olabilir.

5. haciz olayı Allah'ın cezası tüm Türk işletmecilerde var. vodafone, ttnet, turkcell vs (kablo tv yi en bonkör olan) hizmet beş para etmesede paralarını almada çok mahirler. Üniversite yıllarında kullandığım ve kapattığım hattıma (2000 yılında) 1 liralık borç için "BİR TÜRK LİRASI" 480 tl avukat ve icra masrafı ödettiler 12 yıl sonra.

Bende son zamanlarda sinyal kalitesinden memnun değilim ama bu zamana kadar hepsini kullandım yine de kötünün iyisi kesinlikle "fiber superonline" diyorum diyorum.
  • Bu arada faturalarımı tekrar inceledim tablet bedelini en son faturadan kalan taksitlerini silmişler ödediklerime çökmüşler. Ama hacizle 250tl lik borç için 575 tl borç ödedim şimdi sosyal medyadan yazışıyoruz. İban ver geri yollayalım diyorlar 107tl. Ne yapıcam bilmiyorum şuan.Hiç mi akıl mantık yok borçlarımdan alacaklarım düşülür öyle son bir bedel çıkarın insanları bukadar mı ... derdindeler. Şu akla geliyor orda çalışan adam IT vb. bedel iptal dediğinde gidip bu bedel neymiş nerdeymiş diye iki kurcalamıyorlar. Ordaki çalışan detaylı incelemeden günü kurtarmak adına hesap makinesiyle dört işlem yapıyor. Şirketin gerçekten dürtme derdi olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalcin_89

Bu arada faturalarımı tekrar inceledim tablet bedelini en son faturadan kalan taksitlerini silmişler ödediklerime çökmüşler. Ama hacizle 250tl lik borç için 575 tl borç ödedim şimdi sosyal medyadan yazışıyoruz. İban ver geri yollayalım diyorlar 107tl. Ne yapıcam bilmiyorum şuan.Hiç mi akıl mantık yok borçlarımdan alacaklarım düşülür öyle son bir bedel çıkarın insanları bukadar mı ... derdindeler. Şu akla geliyor orda çalışan adam IT vb. bedel iptal dediğinde gidip bu bedel neymiş nerdeymiş diye iki kurcalamıyorlar. Ordaki çalışan detaylı incelemeden günü kurtarmak adına hesap makinesiyle dört işlem yapıyor. Şirketin gerçekten dürtme derdi olmayabilir.

Oyle olsa bile uygulanan faize onlari da dahil etmislerdir.

Simdi geri odeyecekleri bedelin icinde de degildir.

Yukaridaki arkadasin dedigi gibi 1tl icin yapmadiklarini birakmayan bu firmalar kendileri borclu oldugunda hic bir yaptirima maruz kalmiyor.

4 5 yillik internet kullanicilari e devletten kontrol ederlerse isslerin kendilerine 5 10 tl borclu oldugunu gorebilir. Ama bunu almaniz icin sizin e devlete girip bu durumu farkedip iban nonuzu verip talep etmeniz gerekiyor. Yoksa ne arayan var ne soran. Biz neden onlara haciz ve faiz uygulayamiyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sadece çamur atmak için konu açan tipler çoğalmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

sadece çamur atmak için konu açan tipler çoğalmış...

Sol ilk açıldığında gayet iyi hizmet veriyordu arıyorduk çağrı merkezini bilgili insanlarla anlaşıp çözüyorduk şimdi arıyorum bana televizyonun modemi etkilediğini buyüzden anlık kesintiler yaşıyormuşum taahhütüm bitsin kurtulcak bu asalak parazitlerden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheContact kullanıcısına yanıt
    telefonda konuşan personel taşeron olduğundan konuya yabancı o nedenle düzgün çözüm sunamıyorlar teknik sorun olunca belirt... sorunu çözmen kolaylaşır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

telefonda konuşan personel taşeron olduğundan konuya yabancı o nedenle düzgün çözüm sunamıyorlar teknik sorun olunca belirt... sorunu çözmen kolaylaşır...

Teknik sorunum var deyince başka birine mi bağlayacaklar??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.