Şimdi Ara

Superonline Upload Hızları Arttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
213
Cevap
4
Favori
13.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 114
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 11 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • detanaoq (11 mesaj) nofearl (8 mesaj) BurakLEE (7 mesaj) hsngencer (7 mesaj) mnihatgokcek (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (138 mesaj) Mobil (46 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (18 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Superonline >> Superonline Upload Hızları Arttı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    16 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Superonline 50Mbps kullanıyorum bugün upload hızım 20 megabite çıktı,sonun'da uploadları arttırdılar galiba.Başka artan varmı?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Evimde 2 kızım var, bir tanesi 8. diğeri de 10. sınıf.
    Evde upload yetmediğinden dolayı 2 internet hattı var.
    Her iki kızımın hem zoom (ben pek sevemedim uygulamayı) hem Cisco Webex hemde online webinarda sunum+canlı ders izleme+vidyo seyretme ders saatleri var.İki 5 Mbps upload ile bu upload probleminin üstesinden gelmeye çalışıyoruz bir şekilde ama mesela dün sabah çocuklarım telekonferans yaparken bana canlı webinar linki geldi.
    Görüntülü konuşmak zorundaydım ve o yüzden kızlarımın vidyokonferansını Millenicom hattıma atıp kendi toplantımı VDF üzerinden yaptım.

Sonuç : 5 Mbps upload ile aynı IPden çıkış yapan 2 öğrenci ne telekonferans yapabildi, ne dersi seyredebildi ne de soru sorabildi.
    - Diğer hatta ben VDF ile sunumlarımı yaptım, 12 kişi ile aynı anda vidyo konferans gerçekleştirdim ve Azure ile OneDrive'a aynı anda dosya yükledim.

Şu devirde en düşük upload bence en az 10 Mbps/kişi olmalı.
    Donanimhaberde pek ses yok ama diğer forumlarda da kullanıcılar upload hızlarının 20mbps'ye çıktığını söylüyorlar. Umalım ki kalıcı olsun ve diğer internet sağlayıcılardan da iyi haberler gelsin.
    SOL yetkilileriyle görüştük. Upload hızını deneme amaçlı bazı müşterilerde yükselttklerini belirttiler. Eğer genele yayılan bir uygulama olursa bizim müşterlerimizin de yararlanması için görüşeceğiz.
    Bu açıklamanız samimi değil. Upload hızında Superonline fiber hizmeti kullananların geneli etkilendi, ya superonline size yalan atıyor ya da siz samimi değilsiniz.
    Eskişehirden selamlar alper bey, 1 ay önce süperonline bağlattım, 20 mbit upload hızı tüm kullanıcılar için geçerli kanımca. Bir ayrım söz konusu olduğunu sanmıyorum.
  • Teğmen
    138 Mesaj
    Donanimhaberde pek ses yok ama diğer forumlarda da kullanıcılar upload hızlarının 20mbps'ye çıktığını söylüyorlar. Umalım ki kalıcı olsun ve diğer internet sağlayıcılardan da iyi haberler gelsin.
    20 gözüküyor suanda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Galatasaray.. Diablo 3 CADAVAROS#2806
  • Emekli Yönetici
    28294 Mesaj

Gerçekten bende de 20 megabit olmuş.

|
    |
    || AMD Ryzen 9 3900X 4.250Ghz@1.296v || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB SSD || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma || Cougar Conquer Kasa || Logitech G930 Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi ve Apple Pencil || DJI Mavic Air 2 Fly More Combo Drone || Apple MacBook Pro 16'' (2019 Late) - Intel Core i9 9880H / 32 GB 2666MHz DDR4 / 1TB SSD / AMD Radeon Pro 5500M 8 GB
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj
    Mutfaktan internet nasıl çekiyor diye test ediyim dedim. Wifi tek çubuktaydı. 8 mbit down gördüm. tam kapatıyordum ki upload 35 40 lara peak yapıp 25 mbit e düştü.

Şans eseri.

Şuan 24 mbit bağlantıda kabloyla 47 mbit down gördüm. upload da nedense error verdi. 2 3 tane test yapıp sonucu atarım.

Edit:

Arkadaşlar çok abanmayalım. Belki bir deneme süreci başlatmış olabilirler. Upload kullanımının artıp artmayacağına dair. Resmi bir açıklamaya kadar sakin duralım.

Zaten torrent ve cloud depolama kullanmayan ortalama bir müşteri en fazla 4 5 gb upload tüketimi yapıyor ve 5 mbit onlara fazlasıyla yetiyor. Belli ki amaçları 20 mbit upload vererek abone sayılarını arttırmak. Eğer upload tüketiminde çok büyük bir artış olmazsa da gerçekleşir gibi.

İSS'lere asıl maliyet yurtdışı upload çıkışları oluyor. Gb başına yüklü paralar ödüyorlar. Download da ise tam tersi, neredeyse bedavaya mal oluyor. 1 mbit, 5 mbit hızlar şaka gibiydi. 20 mbit cuk diye otrumuş. Bu arada download da artmış çok mutluyum...

Son dakika editi Download Hızım 100 mbit e çıktı. 24 mbit, taahhütüm'ün son haftasıydı, Devam!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolSnow -- 7 Nisan 2020; 18:41:50 >
    |
    |

• Yarbay
    2187 Mesaj
    VDF ve Millenicom aynı değişen bir şey yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 7 Nisan 2020; 17:12:12 >

• Yarbay
    5919 Mesaj
    Bende de 20 olmuş

|
    |
    Asus ROG Strix Z490-G Gaming Wi-Fi Intel Z490 4600 MHz DDR4 // INTEL Core i5 10400 Soket 1200 10. Nesil // ASUS TUF GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X 320 Bit // GSKILL Trident Z Neo RGB 16GB (2x8) DDR4 3600Mhz CL16 // GSKILL Trident Z Neo RGB 16GB (2x8) DDR4 3600Mhz CL16 // Adata XPG SX8200 Pro 256GB 3500MB/1200MBs NVMe PCIe M.2 SSD // Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold // CORSAIR Crystal Serisi 280X RGB Tempered Glass USB 3.0 Beyaz Mid Tower Kasa // 65ju7500 4k tv
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not

*Yeğenime Test yap gönder dedim. Sonuç bu. Uçuyor Dayı diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

dowload ve upload arttı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇikolatalıEkmek™ -- 7 Nisan 2020; 17:45:45 >
    |
    |
  • Yarbay
    3706 Mesaj
    Download aynı sadece upload yukseldi

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

24 mbit lik downloadum 50 mbit olmuş. Belli ki bir denme sürecindeler.
    |
    |
    cadavaros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet sadece fiber abonelerine özel sanırım. ben superonline üzerinden kablonet abonesiyim bende herhangi bir değişiklik yok
    |
    |
    Btuhansp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bende dowload 24 dü sabahtan beri 35 küsür veriyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    cadavaros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3706 Mesaj
    Download yapinca belli oluyor

|
    |
  • Yarbay
    5919 Mesaj
    Deneme için bence en uygun zaman millet evde interneti sömürüyor bakalım bu yoğunluğu kaldırabiliyorlarmı bence kaldırırlar sorun olacağını sanmam.
    |
    |
    Asus ROG Strix Z490-G Gaming Wi-Fi Intel Z490 4600 MHz DDR4 // INTEL Core i5 10400 Soket 1200 10. Nesil // ASUS TUF GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X 320 Bit // GSKILL Trident Z Neo RGB 16GB (2x8) DDR4 3600Mhz CL16 // GSKILL Trident Z Neo RGB 16GB (2x8) DDR4 3600Mhz CL16 // Adata XPG SX8200 Pro 256GB 3500MB/1200MBs NVMe PCIe M.2 SSD // Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold // CORSAIR Crystal Serisi 280X RGB Tempered Glass USB 3.0 Beyaz Mid Tower Kasa // 65ju7500 4k tv
  • Yarbay
    2485 Mesaj

evet 20mbps olmuş...
    |
    |

INTEL=Güvenlik açıkları...

çöp intele tapınanlara çöp satın...
  • Yarbay
    2625 Mesaj
    sonunda arttırmaya karar verdiler galiba

|
    |

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 9 3950X @4.7Ghz / Asus x570 TUF / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB
  • Teğmen
    142 Mesaj
    Bugün Geforce Now ile Bannerlord oynadım. Optimizasyon olmadığı için oyunda açıkçası ilaç gibi geliyor. Ama genellikle kalite düşük oluyordu blurlu bir şekilde. Bugün hemen hemen cam gibiydi oyun tatmin ediciydi. İnternet hızımıda iki katına çıkarmışlar normalde 25mbt şuan 50mbt download 20mbt upload alıyorum. Hız konusunda herhalde kampanya yaptılar coronadan kaynaklı diye düşündüm ama umarım upload hızı kalıcıdır.
    |
    |

Bize yok mu?

Reklamlar
SEO
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.