Şimdi Ara

Superonline resmi cevap: Ceonun yaptığı indirim Münferitdir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, bir arkadaşımıza ceo nun twitter üzerinden yaptığı indirimin aynısını bende istedim. Öncellikle isteğimi Ceo ya twitterdan yazarak ilettim. Ceo engelledi. Müşteri hizmetleri ise 40 gün sonra cevap yazarak. "İndirimin münferit olduğunu, müşteri memnuniye açısından yapıldığını, şirketin genel uygulaması olmadığını" ifade ederek bana aynı fiyatlı interneti veremeyeceklerini söylediler.

Durumun etik olmadığını, BTK kuralları kapsamında aboneler arasında ayrımcalık yapamayacaklarını kişiye özel fiyat belirlemeyeceklerini ve herşeyden öte durumun etik olmadığını ifade ettiğimde ise "Aktarabilecek farklı bir bilgi olmadıklarını" ifade ederek bundan sonraki yazışmalara cevap vermediler.

Ne zaman adam oluruz?

Birlik olup diğer ülkerdeki interneti aynı veya yakın ücretli ülkemize getirmek için baskı kurarsak adam oluruz. Ben şahsen ceo nun bu davranışı için 40 a yakın şikayet yazışması, 20 ye yakın BTK şikayeti yazdım. Sonuç alamadım ancak tepkisiz de kalmamaya çalıştım.

• Hukuk olmadığından ülkede nereye şikayet ederseniz edin sonuç alamazsınız :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirket adamın. İstediğine bedavaya hizmet verir, istedğine indirim yapar, istediğine ise normal fiyattan hizmet sunar. Hukuki açıdan bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta hukuksal bir sonucu olsa dünyadaki bütün şirketler hukuksuzluk yapıyor diyebiliriz. Herkes bir tanıdığına ya da sevdiği bir kişiye daha uygun fiyattan hizmet verir. Sen evini boyatacağın zaman bir tanıdığın varsa ona söylersin uygun yapar. Ama bir başkasına normal fiyattan yapar. O zaman da şikayet eder misin peki ?
    Not: sol adsl müşterisiyim.
  • İlgili hukuk maddesi:

MADDE 5 – (1) Elektronik haberleşme hizmetlerinden yararlanan tüketiciler aşağıda sıralanan haklara sahiptir;

a) Benzer konumdaki tüketicilerin hizmetlere eşit şartlarda erişebilme ve ayrım gözetmeyen adil ücretlerle hizmetlerden yararlanma hakkı,

BTK tüketici yönetmeliği Resmi Gazete Tarihi: 28.07.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27655
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bagwell486

Şirket adamın. İstediğine bedavaya hizmet verir, istedğine indirim yapar, istediğine ise normal fiyattan hizmet sunar. Hukuki açıdan bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta hukuksal bir sonucu olsa dünyadaki bütün şirketler hukuksuzluk yapıyor diyebiliriz. Herkes bir tanıdığına ya da sevdiği bir kişiye daha uygun fiyattan hizmet verir. Sen evini boyatacağın zaman bir tanıdığın varsa ona söylersin uygun yapar. Ama bir başkasına normal fiyattan yapar. O zaman da şikayet eder misin peki ?

1-) Şirket adamın değil, adam sadece CEO. O şirkette halkın bile hissesi var. Bir çok ortaktan oluşan bir şirket.

2-) İletişim hizmeti kolunda bağlayıcı yasalar ve yönetmelikler var, bir üste yasa maddesini resmi gazete numarası ile paylaştım.

• Adamın iyi niyetini suistimal ediyor, indirim alan arkadaşın da buraya yazdığına pişman ediyorsunuz.

• Bagwell486 B kullanıcısına yanıt
    Bu zihniyet yüzünden bu haldeyiz işte. İsteyen istediği gibi at koşturuyor ülkede.

Şirket adamın değil. CEO nedir bir araştırın. Ayrıca hukuki açıdan da sıkıntılı bir durum. Yukarıda arkadaş ilgili maddeyi vermiş zaten. Sonuçta bahsettiğimiz şey mahalle bakkalının veresiye ürün vermesi kadar basit bir şey değil , sizin verdiğiniz örnek de bu konuyla bağdaşmıyor. Kurumsal bir şirketten bahsediyoruz. Ha ülkede hukuk ne düzeyde orası tartışılır.

Bir internet servis sağlayıcı var. Bu şirketin bir tarifesi var ve bu tarifenin binlerce müşterisi var. Bu tarifeye üye olan müşterilerin hepsi aynı fiyatı ödüyor ve eşit hızı alıyorlar , biri hariç. O halde diğer müşteriler de aynı fiyata o bir kişinin aldığı hizmeti isteme hakkına sahiptir. Yani ya herkes aynı hıza çıkartılacak ya da herkes tarifede belirtilen hız neyse o hızda kalacak.

Suç o bir kişide değil , "kurumsal" şirkette.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın pişman olduğu falan yok hocam , kendince hava atıyor forumda.
  • Bu yaptığınız ayıp yahu. Ceo böyle bir inisiyatif kullanmış. Ne var bunda? Hem buraya söyleyen arkadaşı hemde ceo yu zor durumda bırakıyorsunuz. bazen hayretler içinde izliyorum sizi. Görende interneti bedava verdi sanacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam,

Böyle şeylerin doğru olduğunu söylemiyorum ancak, aynı firma aynı hizmeti herkese aynı fiyat ile satmak zorunda gibi bir yaptırım yok ki. Bkz. Digiturk'te iptal ettireceğim deyince farklı teklif alan bir sürü insan var. Keza, otomobil almaya gidince, herkese aynı fiyatı mı veriyorlar.? Verebilirler, ama vermek zorunda değiller.

Sonuçta arkadaş bir ricada bulunmuş, CEO da bir şekilde kabul etmiş. Bu herkes için geçerli olmalıdır anlamına gelmez.

Keza Amazon'da müşteri hizmetlerine bağlanıp bazı ricaları kabul ettirme imkanınız oluyor. Bence arkadaşın bu kadar üzerine gidilmesi gereksiz olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeboys0

Bu yaptığınız ayıp yahu. Ceo böyle bir inisiyatif kullanmış. Ne var bunda? Hem buraya söyleyen arkadaşı hemde ceo yu zor durumda bırakıyorsunuz. bazen hayretler içinde izliyorum sizi. Görende interneti bedava verdi sanacak.

Yanlış düşünce, o insiyatif bana neden kullanılmıyor? Benim ne eksiğim var? Diyeceksin sende istedinmi ? Evet istedim Twitterdan engelledim. Bunun cevabını verirsen evet susarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Hocam,

Böyle şeylerin doğru olduğunu söylemiyorum ancak, aynı firma aynı hizmeti herkese aynı fiyat ile satmak zorunda gibi bir yaptırım yok ki. Bkz. Digiturk'te iptal ettireceğim deyince farklı teklif alan bir sürü insan var. Keza, otomobil almaya gidince, herkese aynı fiyatı mı veriyorlar.? Verebilirler, ama vermek zorunda değiller.

Sonuçta arkadaş bir ricada bulunmuş, CEO da bir şekilde kabul etmiş. Bu herkes için geçerli olmalıdır anlamına gelmez.

Keza Amazon'da müşteri hizmetlerine bağlanıp bazı ricaları kabul ettirme imkanınız oluyor. Bence arkadaşın bu kadar üzerine gidilmesi gereksiz olmuş.

Yasayı ne yapacaz? Amazon un uyması gerekip uymadığı bir yasa varmı? Digiturk örneği ise iptal edilmesi aşamasında verilen bir indirim. Burada benzer durumda ( iptal ettirmek isteyen abonelere) zaten ayrımsız benzer indirimler sunuluyor. Ceo ya twitterdan mesaj atarak indirim alınabiliyorsa ? Atmayan abonenin suçu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsaglam

quote:

Bu yaptığınız ayıp yahu. Ceo böyle bir inisiyatif kullanmış. Ne var bunda? Hem buraya söyleyen arkadaşı hemde ceo yu zor durumda bırakıyorsunuz. bazen hayretler içinde izliyorum sizi. Görende interneti bedava verdi sanacak.

Yanlış düşünce, o insiyatif bana neden kullanılmıyor? Benim ne eksiğim var? Diyeceksin sende istedinmi ? Evet istedim Twitterdan engelledim. Bunun cevabını verirsen evet susarım.

Şans topu sana çıkmadı. Sende yazsaydın ceoya ilk başta. Şanslı kişi sen olabilirdin. Ben turkcell den kişiye özel ek yüzde 20 indirim aldım. Ona da hakkını ara dava ac o zaman. Sonuçta senin neyin eksik ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla ben anlamıyorum. Arkadaşlar "Kişiye Özel" kavramı nedir? Bu kişileri özel yapan nedir? Biz neden özel değiliz. Yarın birgün hukuk önündede birisi sizin alehinize karar verip, o kişi özel kişi derlerse şaşırmayın bu mantıkla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemsaglam

quote:

Şans topu sana çıkmadı. Sende yazsaydın ceoya ilk başta. Şanslı kişi sen olabilirdin. Ben turkcell den kişiye özel ek yüzde 20 indirim aldım. Ona da hakkını ara dava ac o zaman. Sonuçta senin neyin eksik ki.

kesinlikle hakkımı arıyorum sıkıntı yok. aramayanlar düşünsün.

• Gözünüz mü kaldı anlamıyorum vermiş işte adam. Size ne ? Türkiye'de ağzınızla kuş tutsanız da 100Mbps internetin 55Tl olmasına imkan yok. Adam kıyak geçmiş diye herkese 55TL'den 100Mbps vercek değil ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bagwell486

Şirket adamın. İstediğine bedavaya hizmet verir, istedğine indirim yapar, istediğine ise normal fiyattan hizmet sunar. Hukuki açıdan bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta hukuksal bir sonucu olsa dünyadaki bütün şirketler hukuksuzluk yapıyor diyebiliriz. Herkes bir tanıdığına ya da sevdiği bir kişiye daha uygun fiyattan hizmet verir. Sen evini boyatacağın zaman bir tanıdığın varsa ona söylersin uygun yapar. Ama bir başkasına normal fiyattan yapar. O zaman da şikayet eder misin peki ?

Arkadaşa aynen katılıyorum. O zaman bütün fiyatlar aynı olsun sol adls kullanıyorum 57 TL bu fiyata daha hızlı paket var şirket istediği fiyatı koyar. Bu bir ticaret

Not: Türkiyede ki internet sorunu nu çözen turkcell superoline çözer ve turknet fiyatları düşürttürür(mecburen). Mobilden örnek alın niye mobil internet iyi turkcell sayesinde özel şirket olduğu için

• ceo azar işitmese çaktırmadan aynı indirimden verirdi...
  • ceoların böyle yapma hakları var ne yazık ki. kıyak yaptığı arkadaş görgüsüz o ayrı. adam o kadar tembihlemiş, gelip bunu paylaşıyor.
    ama adsl'de her gbın bir maaliyeti var olayı kesinlikle blöften başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylik -- 25 Nisan 2017; 2:46:58 >
  • Arkadaşlar gelin boykot uygulayalım. Modemlerini önlerinde kırınca herhalde (Digiturk te olanlar gibi) anlayacaklar. Gelin ilk defa birlik olalım . Boykot uygulayalım gerekirse modem kırmayalım.Yeter yahu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.