Şimdi Ara

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+ kutusunu kullanmak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WoLeRiNe Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
334
Cevap
25
Favori
86.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben tplink av600 nano powerline adaptorunu kullaniyorum memnunum tplink in powerline konusunda bircok urunu var size uygun olanini bulabilirsiniz diger markalarin urunuyle ilgili bilgim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajekdo

Ben tplink av600 nano powerline adaptorunu kullaniyorum memnunum tplink in powerline konusunda bircok urunu var size uygun olanini bulabilirsiniz diger markalarin urunuyle ilgili bilgim yok
    Teşekkürler
  • Turkcell TV+ RT-AC88U router ile çalıştırıyorum. Ayarlarım aşağıdaki gibi...

iptv bölümü vid: 103, prio: 4, igmp devre dışı
    Yönetim, sistem bölümü, ntp sunucu : cpentp.superonline.net
  • strategos kullanıcısına yanıt
    Kardeşim saolasın bir deneyeyim senin turkcell superonline platinium mu? Ne zamandır bu ayarlarlarla kullanıyorsun ben denemiştim zamanında yapamamıştım şimdi tekrar deneyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3'lü firsat kampayasimdan yararlaniyorum. Ayarlari yaklasik 10 aydir kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategos -- 12 Ocak 2019; 21:57:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Farklı kampanyaları kullanıyoruz muhtemelen kullandığımız iptv kutusuda farklı bendeki ffth sizdeki de fftth mi yoksa fttb mi kiminde oluyor bu ayar kiminde olmuyor sebebini anlayamadım ben ntp serverdan sanıyordum ama onuda değiştirdim yine bir şey olmadı.

• Bende sagemcom di384 4k kutu ve huawei hg255 router var. Daireme direk cat6 kablo geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategos -- 13 Ocak 2019; 7:33:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    :) bende huwaei iptv huwaei router var bide ftth fiber geliyor. Büyük ihtimalle bunlar etkili çünkü aynı sorunu yaşayanların çoğu gpon ve eski huwaei iptv var sanırım. Teşekkür ederim. Sagem güzel mi huwaei leşte :)))

• ben sagemcom 4k'dan memnunum. gpon kullanımının etkilediğini düşünmüyorum. huawei routera root şifresi ile giriş yapın, huawei iptv kullandığınız için farklı bir ayar olabilir...
    Root girişi yapınca 103 4 yani sizin ayarlar gibi çıkıyor sanırım orası herkeste aynı. Belki sagemdendir bilemiyorum ama yinede çok teşekkür ederim.

• quote:

Dostlar huawei i uzaktan erisim kapali halde tamamen kendi ayarlarinizla root girisi yaparak resimdeki gibi ayarlarsaniz iptv sorunsuz calisiyor takilma olmadan sikintisiz yalniz ip kutusu icin dhcp den dhcp ip atayip ona gore port yonlendirmesindeki 192 li ipyi yapilandirin ikinci onemli husus igmp proxy ayarinin etkinlestirilmesi ve wan_iptv olarak ayarlanmasi bu ayar olmazsa yayin takilmaya ve sonra yayin kesildi demeye basliyor. Bu arada mru ve mss ayari benim sistemime gore ayarli https://www.sordum.net/7119/baglantimizin-en-iyi-mtu-degerini-bulalim/ bu sitedeki yazilanlari izleyerek sizin icin en uygun mtu modemdeki adina gore mru ve mss ayarini bulabilirsiniz mtu dan 40 cikartirsaniz mss ayarini elde ediyorsunuz. ip tv icin mtu ve mss yi ellemeyin

Ellerine sağlık ayarlar hala geçerli problemsiz şekilde izleyebiliyorum. Şimdi kafama takılan bir soru var. Sahibinden'de falan tv plus kutu satıyorlar. Bundan alıp bağlayıp yan oda tarzı izleme yapabilen varmı ?

• bu yöntem sanırım artık çalışmıyor. böyle yapınca internet komple gidiyor ve müşteri hizmetlerini arayıp tekrar açtırıyoruz. sanırım apartmandaki hub dan sinyal kesiliyor. buradaki ayarları belki yanlış yapıyorum. bu konuda çözüm getirebilecek arkadaşlar var mıdır?

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+  kutusunu kullanmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhatCares -- 20 Nisan 2019; 18:55:55 >

• WhatCares W kullanıcısına yanıt
    Merhaba isp profilini ve iptv stb baglanti noktasini ayarlaman lazim ayrica coga gonderimi etkinlestirmen lazim

• quote:

Merhaba isp profilini ve iptv stb baglanti noktasini ayarlaman lazim ayrica coga gonderimi etkinlestirmen lazim
    merhabalar. hocam dediğin gibi daha önce yaptım hatta ayarlarım şu şekilde. ancak ilk defa karşılaştığım birşey var.bu ayarları aynı bu şekilde yapınca internet bağlantısı komple gidiyor.wan ışığı sönüyor. sonra interneti tekrar açtırmak için müşteri hizmetlerini arıyoruz sanırım apartmandaki hub daki benim network ün bağlı olduğu sinyal gidiyor o ona restart atıyorlar diye düşünüyorum. bunu nasıl aşabilirim? interneti kullanıcı adı ve şifre girerek bağlanıyorum iptv yi izleyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhatCares -- 21 Nisan 2019; 11:8:25 >

Internet VID 0 PRIO 1 yapmaniz lazim onun haricinde dhcp rotasinda microsoft haricinde neler var
  • quote:

Internet VID 0 PRIO 1 yapmaniz lazim onun haricinde dhcp rotasinda microsoft haricinde neler var
    bu şekilde mi yapmam lazım hocam? turkcell tv+ modemin port 4üne bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhatCares -- 21 Nisan 2019; 15:28:0 >

Evet birde dhcp rotasini devre disi biraktiginizda coga gonderim kapanmiyorsa dhcp rotasini devre disi yapin yok coga gonderim kapaniyorsa dhcp rotasini rfc3442&microsoft yapin
  • quote:

Evet birde dhcp rotasini devre disi biraktiginizda coga gonderim kapanmiyorsa dhcp rotasini devre disi yapin yok coga gonderim kapaniyorsa dhcp rotasini rfc3442&microsoft yapin
    şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum hocam. internet değerindeki 0 kısmını değiştirmemi istiyor. ayrıca dhcp rotasini devre disi bırakıyorum çoğa gönderim kısmı kapanmıyor onuda belirttiğiniz gibi devre dışı yaptım.

Normalde 0 ve 1 i girmek gerekmiyor ancak sizin ayar sekmeniz boyle olunca vlanid ve prio yu girmek lazim. 0 ve 1 i kabul etmiyorsa tv+ da calismiyor ve dediginiz gibi internet erisiminde sorun yasanmasina sebep oluyor. Superonline in vermis oldugu modemi sifirlayip kendi root ayarlarinizla azda olsa duzgun bir sekilde kullanabilirsiniz. Superonline in modemine sadece tv+ ve bu modemi baglarsiniz bu modem router olarak gorev yapar.

• dediğin gibi sadece superonlinenin verdiği routeri kendi asus routerimin lan portuna bağlayıp ona internet sağlayarak turkcell tv+ olarak çalıştırmak için adım adım nasıl yapacağız hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhatCares -- 26 Nisan 2019; 23:1:38 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.