Şimdi Ara

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+ kutusunu kullanmak (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
26
Favori
86.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam kendi Routerımız kullanarak Superonline nınki Bridge ve TVplus Superonline bağlı ve çalışıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvvventr kullanıcısına yanıt
    Onu denedim ancak bir sonuc elde edemedim.

• TVPLUS ı Superonline routerı dışında kendi routerımızla ya da en azından her ikisini de bağlayarak ama kendi başka routerımızı ana Router olarak kullanabilmemizi başaracak bilgili bir arkadaş duy sesimizi ☹️

Evdeki kurulumum şu şekilde idi.
    H267A üzerinde tvplus ve wr841hp vardı. H267A dhcp açık. Wr841hp genel olarak dağıtıcı ve wifisi kullanıyordum. Ayrıca evin diğer tarafında nbg418-v2 wifi repeater olarak görev yapıyordu.

Bugün şöyle bir değişiklik yaptım.
    NBG418N V2'yi aldım tvplus yanına koydum. Router moduna aldım. (DHCP kapalı.) H267a üzerinden NBG418 ip'sini DMZ'de dhcp_tr olarak açtım. H267a lan portundan çıkıp tvplus'a giren ethernet kablosunu nbg418 üzerinde bir lan portuna taktım. yine nbg418 üzerinden bir lan portundanda tvplus'a giriş yaptım.

Şu anda tvplus tüm özellikleri ile çalışıyor. nbg418 wifi ve lan dağıtımıda sıkıntısız yapıyor.
  • Anladığım kadarıyla ikisi de Router modunda çalışıyor ve siz double Nat olmasın diye DMZ yaptınız ikinci Router için ? Peki böyle yapınca double Nat olup olmadığını kontrol ettiniz mi

Zyxel ayarları içinde nat kısmı aktif değil. Kontrolü nasıl sağlayacağım. Şu an hiç aklıma gelmedi. :)

Zyxel de şuanda tüm ethernetler ve wi-fi de çalışıyor paşa paşa. (Tv yide kablolu bağladım. 4k youtube daha bi güzel oldu.)

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+  kutusunu kullanmak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bugün Zyxel routera lan kablosu ile laptop bağladım.
    Hız testi filan yaparken baktımki yayında download testinin sonu ve upload testinin başlangıcı ile donma oluyor.
    Ayrıca download hızım oradan bağladığımda düşük çıkıyor.

Sol modem üstüne bağlı diğer router üzerindeki masaüstü bilgisayarımda tv açık iken yaptığım testte herhangi bir düşme olmuyor. Hız düşme görmem sanırım o router üzerindeki 100mbit genişliğin kullanılmasından ötürü diye düşünüyorum.

Aynı şekilde Zyxel routera wifi ile bağlanıp test yaptığımda 100mbit gelen hattan 50-60mbit yararlanabiliyorum. lakin 52mbit-55mbit aralığında hız testinde yakaladığı anda tekrar donma yaptığını farkettim.

Daha sonra 5-6 tane 1gb büyüklüğünde test dosyaları indirmeye başladım laptop ile. Kesinlikle takılma yapmadı.

Neden ve Çözüm arıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 21 Eylül 2019; 8:3:17 >
  • Synology 2600rt ile kullanıcı adı şifre ile internet bağlantısını yaptım internette problemin yok ancak tv+ çalışmamakta gördüğüm kadarıyla sagem cihazla kullananlar var farklı cihaz ile tv+ (4k olmayan) kullanabilen varmı
    Ayarlarım bu şekilde detaylı bi ayar menüsüde yok. Tv+ açılırken 5 te takılıyor
    https://i.imgyukle.com/2019/09/30/owiv4o.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murlek -- 30 Eylül 2019; 4:7:48 >
  • murlek kullanıcısına yanıt
    Ben de hala bir umut bekliyorum, yok mu bu işi çözebilecek uzman biri koca Türkiye’de ve donanımhaber de? TV plus ı başka bir Router kullanarak çalıştıracak?

• Çözebilen varmı arkadaşlar.
  • Koca Türkiye’de kendi Router ı dışında Turkcell TV çalıştırabilecek bir babayiğit bulma ümidiyle ....

• Router değiştirip, TV+ kullanabilen bir babayiğit yok mu cidden?
  • banada bugün bağlandı tv+ önceden linksysea7500 modemimi bağlayıp kullanıyordum ..şimdi yine hg255s modeme mecbur kaldık çünkü buşekilde tv+ çalışmıyor ne yapma lazım yolu yordamı nedir varsa bi klavuz çoook makbule geçer
  • arkadaşlar hala hg255s modem ile turkcell tv izleyebilen varmı bende letgodan huawei ec2108v5 cihaz aldım maalesef aktivasyon yapamadım cihazı şu an apple tv de uygulamadan turkcell tv kullanıyorum oda 100 lü ip almıyor hg255s modemden bugün sol u arayıp yalnızca turkcell tv plus abonesi olmak istiyorum dedim artık tv plus için hem kutu hemde modem bağlıyorlarmış ayrı olarak modem sadece tv plus kullanmak içinmiş sanırım umutlar bitti
  • arkadaşlar
    1-superonline fiber hattınızı superonline modemi haricinde bir cihazda ( mikrotik vs ) kullanım adımını geçtiniz ve internete sorunsuz bağlandınız varsayalım.
    2-turkcell tv cihazınızın dhcp den ip aldığına emin olun.
    3-yeni bir vlan interface tanımlayın ve 103 id sini verin ismini de örneğin iptv verin.
    4-iptv interface e bakan bir taraftan dhcp client açın ama buradan gelen default route u almayın, mesela bana 100.100.46.134/22 ip yi verdi defaut gateway i de 100.100.44.1 ama bunu defaut gateway olarak eklemedim, çünkü defaut gateway olarak pppoe den gelen ip default gateway tanımlı, üstüne bunuda tanımlarsanız internet kesilir
    5-son olarak ta 2 tane static route ekleyin 10.31.0.0/16 ve 172.31.0.0/16 networklerine 100.100.44.1 üzerinden
    bu şekilde hem internet hem turkcell tv çalışıyor sorunsuz.

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+  kutusunu kullanmak

• Merhabalar, bu yöntem çalıştı mı?

Benim sorunum modem sonrası bir cihaz daha olması. Yine mikrotik access point uzerinden dagitiyorum. Dhcp client tanımlayınca hem iç ip hem de superonline ipsi mi ayarlanmış oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: subaynet

arkadaşlar
    1-superonline fiber hattınızı superonline modemi haricinde bir cihazda ( mikrotik vs ) kullanım adımını geçtiniz ve internete sorunsuz bağlandınız varsayalım.
    2-turkcell tv cihazınızın dhcp den ip aldığına emin olun.
    3-yeni bir vlan interface tanımlayın ve 103 id sini verin ismini de örneğin iptv verin.
    4-iptv interface e bakan bir taraftan dhcp client açın ama buradan gelen default route u almayın, mesela bana 100.100.46.134/22 ip yi verdi defaut gateway i de 100.100.44.1 ama bunu defaut gateway olarak eklemedim, çünkü defaut gateway olarak pppoe den gelen ip default gateway tanımlı, üstüne bunuda tanımlarsanız internet kesilir
    5-son olarak ta 2 tane static route ekleyin 10.31.0.0/16 ve 172.31.0.0/16 networklerine 100.100.44.1 üzerinden
    bu şekilde hem internet hem turkcell tv çalışıyor sorunsuz.

Bu şekilde yaptım bende cihaz açılıyor yayın geliyor felan ama canlı yayın 1 dakika sonra felan donmaya başlıyor ama yayını geri alınca hiç bir sıkıntı yok.

• MinimaL1Te kullanıcısına yanıt
    Bende de sıkıntı var, donuyor 1 dakika sonrasında. Kanal değiştiriyorum. Tekrar 1 dakika sonra donuyor.

Çözüm nasıl olmalı acaba ?
  • Ben de TP Link in TL-WA901ND modeli vardı. Setuptan Repeater olarak ayarladım ve Mac adresini de Superonline modeminin Mac adresi olarak değiştirdim. TV+ kutusunu ethernetten bağladım ve sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eromay

Ben de TP Link in TL-WA901ND modeli vardı. Setuptan Repeater olarak ayarladım ve Mac adresini de Superonline modeminin Mac adresi olarak değiştirdim. TV+ kutusunu ethernetten bağladım ve sorunsuz çalışıyor.
    sonuçta superonline modemi duruyor tplinkte tek port var sen bişey yapmamışsın öyle zaten çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.