Şimdi Ara

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+ kutusunu kullanmak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
25
Favori
86.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WAN şifresini almak kolay, zaten Root kullanıcısına çevirince WAN kullanıcı adı şifresini girmek gerekiyor yoksa internete bağlanamazsınız. Uzaktan erişim ayarlarındaki uzaktan erişim şifresini nasıl alabilirizin peşindeyim şimdi. Onu da alırsak piyasadaki herhangi bir router'ı TV+ dahil SoL router'ı olarak kullanabiliriz. Çünkü kendi router'ında bile Uzaktan erişim açılmayınca TV+ çalışmıyor şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakten

Hocam bence bunlarla uğraşmayın. SOL'ün verdiği modeme TV+ kutusunu ve elinizdeki modemi bağlayın. Kendi modeminizi internet dağıtıcı olarak kullanın. SOL'ün modeminde WİFİ'yi kapatın sadece TV+ için çalışsın. Ben şu an öyle kullanıyorum.
    Öyle kullanacaksanız bile Root menüleri açık normal bir router'a çevirip kullanmak daha uygun. Şu anda yukarıda bahsettiğim yöntemle bunu sağlamış durumdayım zaten. Hatta Root modunda port açınca CGN'den çıkma işlemi için MH'den port açtırmaya gerek kalmadan port gerçekten açıldı ve arada bir gelen 10'lu IP'ler artık gelmiyor. Kısıtlanmış haliyle port açılmış görünse de port gerçekte açılmıyordu.

HG255'in arkasına kendi router'ınızı bağlayacaksanız, hg255 internet ayarlarında wan ayarını bridged yaparsanız hg255 internete çıkıyor ve TV+ IP alıyor, kendi router'ınızda wan kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizde kendi router'ınız wan IP'si alıyor. Yani hg255 köprü görevi görüyor. Tabi bunu yapabilmek için hg255'i Root modunda açmanız lazım. User modunda bu ayarlar görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 19 Eylül 2018; 11:20:44 >

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=134465839 buradaki ayarlara gore yaptiginda sorunsuzca tv+ kullanabilirsin. Uzaktan erisime gerek yok. Uzaktan erisimi acsan bile root sifresi degistigi icin baglanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajekdo

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=134465839 buradaki ayarlara gore yaptiginda sorunsuzca tv+ kullanabilirsin. Uzaktan erisime gerek yok. Uzaktan erisimi acsan bile root sifresi degistigi icin baglanmaz.
    O ayarlar zaten yapılmış olmasına rağmen kanal 30 saniye içinde donmaya başlıyor ve 1 dakika sonra sinyal kayboldu hatası ve ekran tamamen kararıyordu. Uzaktan erişimi açınca sorun düzeldi. Bağlansa da bağlanmasa da açık olup olmadığını kontrol eden bir mekanizma kurmuş olabilirler.

Yok ben aldım ama çok zahmetli bence hatta yaptığım teslerde cat7 kablo kullanıyorum hani bunu belirteyim fark var mı bilmiyorum cat5e ile arasında. Ama yaptığım testlerde ping atınca tracert de oyunlarda bir fark yok bide mesela root erişimi her cihaz için farklı bende mesela zte var onun root girişi ile ilgili bir makale birşey yok varsa bilgilendirirseniz çok makbule geçer :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar konunun yeri olmayabilir ama TV+ STB rootlayabilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Pfsense kurmuştum eve, fakat IPTV yi bağlanamıyor hatası alıyordum. Konuyu biraz okuduktan sonra uğraşılmaması gerektiğini anladım.
    Alternatif IP tv hizmeti veren ve böyle router vs.. seçmeyen bir yer biliyor musunuz?
    Root modunda bende port açtım hala cgn'deyim. Siz hala cgn dışı ip alabiliyor musunuz?
  • Elanorth kullanıcısına yanıt
    Valla sanmıyorum öyle bir iptv yok sanırım iptv türkiyede oturmadı bide eğer bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

• evilboy51 E kullanıcısına yanıt
    Bende pek cgn sorunu çıkmıyor zaten. Arada bir 10 ile başlayan IP geliyor. Modemi kapatıp açınca tekrar normal IP geliyor. Şimdilik sorun edecek seviyede değil. Port açma olayı hala geçerli bir yöntem mi bilemiyorum. CGN zorlaması olmaması; bölgemde henüz IP sorunu olmadığından, platin paket kullandığımdan gibi sebeplerden de olabilir.
  • Kanser eder bunlar adamı;
    Evimde 1 hattım ve 2 tane turkcell tv bulunan odam var.

İhtiyaç üzerine 3. bir tv plus kullanmak istediğimiz söyledim, 3.'yü vermiyoruz maks. 2 tane dediler.

2. bir üyelik alalım 2 hattım olsun ona tv bağlayın dedim her daire'ye 1 port açabiliyoruz diyorlar.

Nette baktım millet tv kutusunu satıyor bunu alsam zaten evimde aktif olan herhangi bir porta takıp izleyebilirmiyim?

Yoksa kutular'da hatta ait mi?
  • bir süredir SOL modemi yerine Asus router kullandığım için tv+ izlenemiyordu kutusundan. bir gelişme var mı acaba? son durum nedir?
  • Designer83 kullanıcısına yanıt
    Bir hafta önce denedim olmadı ama Aile profilini açıp denesek olur mu acaba ip falan farklı ya? Hani saçma gelebilir ama buda bir fikir deneyen olursa yazabilir mi?

• oasisngn kullanıcısına yanıt
    Kardeş vodafone dayım hgs255s verdiler vodafone stickerini söktün superonline yazıyor :D neyse bunun otomatik güncelleme ve uzaktan erişimi kapama yolu varmı?
    Vodafone fiber şifresini veriyor diye duydum ama bilmiyorum bide yeni modem almak istemiyorum

• Merhaba arkadaşlar. Tv Plus kutusu hediye geldi 12 ay boyunca. Şöyle bir sıkıntım var, bu tv plus tivibu gibi değil illa ki modem ile bağlantı kurulacak dendi bana yoksa kullanamazmışım. Modemim fiber kablolar binanın boşluğundan geldiği için hem kablo kirliliği olmasın diye hem de radyasyona fazla maruz kalmayalım diye tv ye oldukça uzak yerde ve duvarda raflık üzerinde durmakta. Şimdi ben tv plus'ı kullanmak istersem illa cat 6 kablosu mu satın alacağım arkadaşlar? Başka bir çözümü yok mu, hiç kablo derdine girmeden, odadan odaya kabloları götürmeden... Bu ismini unuttuğum bir teknoloji vardı elektirik hattından interneti veriyordu biraz pahalıydı galiba o işe yarar mı?
  • Sanusani kullanıcısına yanıt
    Merhaba evet isinize yarar ihtiyaciniz olan cihaz power line adapter ancak bu cihazin elektrik tesisatinizin duzenine, kablo kalitesine, evdeki elektrik hattina bagli cihaz sayisina, adaptoru taktiginiz prizin uzatmami yoksa cihazi direk duvardaki prize bagli olmasina gore iletim menzili degisiyor tabiki akim korumali prizlerde calismiyor. Soyle anlatiyim bende bu urunu kullaniyorum normalde 6 li uzatmaya takip kullaniyordum ayni uzatmaya bilgisayari ses sistemini ve monitoru baglamistim sorunsuz bir sekilde kullaniyordum daha sonra yazici aldim onuda 6 li prize taktim artik cihaz calismamaya basladi o altili prizi bagladigim duvardaki prize baglamam gerekti calismasi icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajekdo -- 5 Ocak 2019; 12:42:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolgezer1783

bir bizim memlekette oluyor bunlar çıldırmamak elde değil elin ecnebisi iptvnin kurulumuna kadar herşeyi kendi sitesinde yayınlıyor biz kendi imkanlarımızla buluyoruz ha oda yetmiyor bide türlü türlü zorluklar çıkartıyorlar turkcellde çalışan bir arkadaş yok mu ya niçin bunlar yapılıyor gerçekten mantıklı bir açıklaması var mı merak ediyorum. Taahüt 2019da bitiyor sonra bakalım soracaklar bana geçmek istermisiniz diye acaba hangi yüzle. Getirsinler netgear linksys falan parası neyse verelim. Huwaei markaya bakarmısın 3. dünya ülkelerinde satamadıklar marka routerları bize kakalıyorlar sonra bunu kullanmak zorundasın sebep? bu ucuz ondan daha ucuzu yok bundan ucuzu olsa size o çöpleri verecez çünkü.

Sebebi aslında superonline' ın ucuz modemi özel olarak sipariş ediip bizlere dayatması. Biz de üzerine para variyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: evilboy51

Root modunda bende port açtım hala cgn'deyim. Siz hala cgn dışı ip alabiliyor musunuz?

Uzak erişimi aktive edip müşterihizmetlerinden port yönlendirme talebinde bulunduğunuzda CNG' den çıkartıyor. Root aktivasyonunu sonrasında yapıp port yönlendirmesini aktif tutarsanız CNG' ye düşmüyor. 3 aydan fazla süredir CNG' ye düşmedim.

Çoktandır düşünüyordum. Bu yöntemi deneyeceğim artık başka çare kalmadı malesef. Eskiden uydunet' i böyle kullanıyordum. TV' nin yanına 4 tane cihaz bağlayacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 5 Ocak 2019; 13:33:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajekdo

Merhaba evet isinize yarar ihtiyaciniz olan cihaz power line adapter ancak bu cihazin elektrik tesisatinizin duzenine, kablo kalitesine, evdeki elektrik hattina bagli cihaz sayisina, adaptoru taktiginiz prizin uzatmami yoksa cihazi direk duvardaki prize bagli olmasina gore iletim menzili degisiyor tabiki akim korumali prizlerde calismiyor. Soyle anlatiyim bende bu urunu kullaniyorum normalde 6 li uzatmaya takip kullaniyordum ayni uzatmaya bilgisayari ses sistemini ve monitoru baglamistim sorunsuz bir sekilde kullaniyordum daha sonra yazici aldim onuda 6 li prize taktim artik cihaz calismamaya basladi o altili prizi bagladigim duvardaki prize baglamam gerekti calismasi icin.
    Teşekkür ederim. Hatırladım ismini söyleyince :). Siz hangi marka powerline kullanıyorsunuz ve memnun musunuz? Akıllı tv için de almayı düşünüyordum, powerline.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.