Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ajekdo

Normal. Root sifresi fbr_2015. Ancak bu root sifresini modemin internet baglantisini kesip sifirladiginizda kullanabilirsiniz. Cunku isp ler root sifresini degistiriyor. Sizinde tr69 kapatmaniz ve root sifresini degistirmeniz lazim
    Selam. Ben modemden bıkıp Tenda AC18 aldım, şifreyi çözdüm. Bir de mac adresi sorunu mu var? Root ile ne yapıyoruz kısaca anlatır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3phisto

root şifresini değiştirmek lazım, bunun için de kullanıcı adı ve şifresini öğrenmek lazım ki fabrika ayarlarına dönünce internete bağlanabilelim
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137906040

kullanıcı adı= Root
    şifre= fbr_2015_Hua
    Yazılan root şifreleri geçerli değil, doğru şifre nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronus75 -- 25 Haziran 2019; 7:50:20 >
  • srcn09 kullanıcısına yanıt
    Hocam modemin istastiklerini atar mısın bu kayıp paket olayı devam ediyor mu?
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    Hocam şifrenin doğru olması lazım, o şekilde hallettik ancak modemi sıfırladıktan sonra internete bağlamadan yapmanız lazım yoksa tekrar şifreyi değiştirirler. Önceki mesajlarda detaylı anlatılmış zaten.
  • Farklı modem kullananlardan biri allah rızası için yazsın, kablosuz bağlantıdaki sorunlar çözüldü mü farklı modeme geçince? Çok uğraştırıyor mu ya da herhangi bir cezası var mı? Cidden kafayı yiyeceğim.
  • Dharky D kullanıcısına yanıt
    Dostum aldıgın cihaza göre kablosuz olayı değişir iyi bir router alırsan sorun yaşamazsın ve herhangi bir cezası yok sadece süperonlineyi bir sorun oldugunda ararsanız ve hattınızı kontrol ederlerse cihaz onların sisteminde kapalı görünür onları cihazını kullanmadıgınız için internetle ilgili bir sorun yaşarsanız aldıgınız router yerine onların routerını takarsınız ondan sonra ararsınız bu kadar basit ve işlemin uğraştırması olayı ise bilginize göre değişir ama konudaki favori mesajları taki ederseniz bir sorun yaşamadan işlemleri yaparsınız router önerisi isterseniz xiaomi mi router 3g ye bakabilirsiniz cihazın pekçok alternatif firmwaresi var ve uygun fiyatlı
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Kablosuz öyle çok yüksek performans versin istemiyorum ama Superonline modemde kablosuz kullanamıyoruz. Kopmaktan başka bir şey yapmıyor. Yani kablosuz düzgün çalışsın yeter. Xiaomi 3G modeme bakacağım. Yalnız bana 4 lan portu lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dharky -- 30 Haziran 2019; 16:3:36 >
    Tenda AC18 Routera bakabilirsin ve Merlin Firmware olanı alırsan normal firmwareden daha iyi verim alırsın

https://tr.aliexpress.com/item/33045247073.html?spm=a2g0o.cart.0.0.75153c0020TM3T
    Bu biraz pahalıymış ama ya :( 50 dolar civarının üzerine çıkmak istemiyorum.
    Dostum senin bütçende düzgün routerlarda 2 port var anca 500 tl üstüne çıkınca 4 portlu düzgün bir router bulabilirsin onların başındada bu attıgım router geliyor
  • Bende Virtualbox sayesinde şifremi çabucak aldım ama:

Aldığım şifre 7 haneli

Huawei'nin 192.168.1.1'de gösterdiği şifre gizli bir şekilde 8 haneli olarak gözüküyor.

Nerde yanlışlık yaptığımı anlayamadım.
    https://www.n11.com/arama?q=Tenda+AC18

525,74 TL den başlıyor.
    https://fccid.io/V7TAC18

2.412-2.462 GHz 2.4 GHz WiFi 910 mW
    5.18-5.24 GHz 5 GHz WiFi 270 mW
    5.745-5.825 GHz 5 GHz WiFi 580 mW
  • mactotherack kullanıcısına yanıt
    Virtualbox kullanarak aldiginiz sifre dogru sifredir. Superonline modem arayuzunde yanlis sifre gosteriyor o yuzden iciniz rahat olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, bu modemi alırsam superonline'dan geçiş için bir rehber falan bulabilir miyim?
  • Herkese merhabalar,
    Evde bu modemden mevcut Veküçük siyah bir fiber kutusu ile beraber kullanılıyor. Fiber kablosu küçük siyah kutuya bağlı ve o kutu ethernet kablosuyla modemin wan girişine bağlı durumda.

Evde bebek olduğu için modemi arka ordaya almak istiyorum bir süreliğine .
    taşınmak istenen odada telefon kablosu çıkış yeri mevcut.
    Kontrol amaçlı telefonu götürdüm denedim bağlantılarda problem yok.

Önce modemin phone1 yazan kısmına telefon bağlantı kablosunu doğrudan bağladım . Sonuç alamadım. Sonra splitter ile denedim fakat yine bi sonuç vermedi.
    Sonra telefonu da bağlayayım dedim splitter ile hem telefon hem modemi aynı anda çalıştırmak istedim. Telefon meşgul çalışıyordu.
    diğerdenemelerde olduğu gibi zaten modemin internet ışığı da bir türlü yanmadı.
    Problem nedir anlamadım bu modeme telefon kablosu üzerinden bağlantı yapamaz mıyız?

Teşekkürler. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 11 Temmuz 2019; 6:34:59 >

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
    Merhaba modemin internete cikabilmesi icin fiber kablosunun girip ethernet kablosunun ciktigi kutunun (gpon terminali) ethernet kablosunun modemin wan girisine baglanmasi gerekiyor yoksa internet baglantisi alamazsiniz cunku gpon terminali fiber internet baglantisini ethernet baglantisina ceviriyor. Egerki superonline fiber uzerinden ses hizmeti aliyorsaniz modemin phone 1 ve phone 2 cikislarini kullanarak ev telefonu ozelligini kullanabilirsiniz. Burada yapabileceginiz 2 secenek var ilki wan portuna baglanan etherneti arka odaya kadar uzatacaksiniz ikincisi arka odaya kadar tekrar fiber cektirteceksiniz. Ilk secenek daha ucuz ve kolay olur.

• merhaba arkadaşlar,
    superonline şu sıralar yine bu modemi mi veriyor?
    internet sitesinde 53'le biten model var.
    başka konularda da gördüğüm kadarıyla tilgin ve pirelli daha da kötülermiş.
    ne tavsiye ediyorsunuz, başka bir seçeneğimiz var mı?

5 ghz'de kanal sabitleyince hız ve kopma durumları nasıl?
  • genc1923 G kullanıcısına yanıt
    5ghz daha bile kötü. Cidden allah belasını versin şu heriflerin, paramızla rezil olmayı geçtim, para verip modem bile alamıyoruz.
  • Yeni "makyajlı" hg255s lerden bağlatan var mı? (turkcell superonline değil turkcell fiber yazan) bağlatan varsa donanım ve yazılım sürümünü paylaşabilirse memnun olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HG658v2 nasıl peki, o da sıkıntılı mı?
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.