Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğin gibi tüm kanal ayarları vs otomatik degilde kanal secerek yaptim 5 g de kanal degistirdiginde kopma yasanmiyor fakat 2.4 te Kopmanin sonu yok superonline teknik servisinin dedigi 2,4 ü kullanin 5g yi kullanmayin 2,4 ten verim alamiyoruz ki 5g yi kullanmayalim. Verdikleri En guzel modem hg253s ti onuda vermiyorlar artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackiealfonzo kullanıcısına yanıt
    Wifi analyzer programınıda kullanarak 2.4 ghzde en uygun kanalı seçin bu şekilde kopmaları asgari seviyeye çekmiş olursunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim deneyeceğim

• Merhaba; internet ip adresimi browsera yazınca modem ana sayfası geliyor. Bu normal mi? Vodafone'dan alınan HG255s'in root şifresini de bulamadım. (HG255sC163B029) Yardımcı olabilir misiniz?
  • Büyük ihtimalle yukarıda belirten olmuştur, bir dosya indirirken çok hızlı başlıyor, sonra yavaşlayıp duruyor ve indirme hata veriyor. Benim eklemek istediğim nokta şu ki, aynı dosyayı, aynı bağlantı ile VPNe bağlanıp indirirsem ne hız ne de bağlantı kopması yaşamıyorum. Bu sıkıntının donanımsal değil de SOL kaynaklı olduğunu düşündürttü bana. Daha hakim arkadaşlardan düşüncelerini bekliyorum.
  • Bu kablosuz bağlantı sorununun başkalarında da olduğuna sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Yok mu bunun bir çözümü? Adamlar geldi modem değişti ama fark eden bir şey olmadı. Kablosuz internet kullanılmıyor resmen. 5 ghz'i kapattım, yine fark eden bir şey olmadı. Çözümünü bilen varsa çok güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dharky -- 22 Haziran 2019; 2:2:6 >
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Normal. Root sifresi fbr_2015. Ancak bu root sifresini modemin internet baglantisini kesip sifirladiginizda kullanabilirsiniz. Cunku isp ler root sifresini degistiriyor. Sizinde tr69 kapatmaniz ve root sifresini degistirmeniz lazim

• Hg255s modemle önceki modemim bozulduktan sonra tanıştım, superonline geldi taktı şöyle güzel ;5ghz falan diye... Sevindim doğal olarak, ama maalesef bir türlü dikiş tutmadı. 2.aya girdim belki 3 kez servis geldi ama sorun bulmadılar. Sorun şu;wifide anlık kopma... Ama her cihazda değil, eski modemi istedim artık o modemin olmadığını söylediler. Büyük ihtimalle taahhüt bitince başka bir servise başvuracağım

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım. Taahhüte de yeni başladık sayılır. Düzelmezse dava ile erken kapatmayı düşünüyorum açıkçası. Bunların keyfi olsun diye 7-8 ay bekleyemem, 150 lira fatura ödediğim hizmetten yararlanamıyorsam sorunumu çözmeleri gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dharky

Aynı durumdayım. Taahhüte de yeni başladık sayılır. Düzelmezse dava ile erken kapatmayı düşünüyorum açıkçası. Bunların keyfi olsun diye 7-8 ay bekleyemem, 150 lira fatura ödediğim hizmetten yararlanamıyorsam sorunumu çözmeleri gerek.
    Nasıl bir yol izleyeceksin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44 plaka -- 24 Haziran 2019; 0:39:8 >
  • 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Verilere bakınca wifi'da korkunç miktarda paket kaybı görünüyor. Sorun olduğu gayet belli yani. Sorunu çözemelerse ya da sorun yok derlerse taahhütümü iptal etmelerini isteyeceğim. Kabul etmezlerse de durumu hakem heyetine danışacağım. Tonla para öderken böyle bir hizmet almak canımı sıkıyor.
  • Sabah derdimi anlatan bir şikayette bulundum sitelerinden. Birkaç saat içinde işe yaramaz bomboş bir cevap geldi.
     Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

• Bana da gelen servis kablolu kullanımda sorun görmeyince sizin sözleşmenizde yazan taahhüt kablolu kullanım verileri içindir dedi. Ben evde sadece kablosuz kullanıyorum;kablosuz olarak bağlanan en az 10 cihaz var bana küfreder gibi "bu kullanım kablolu içindir" demeye getirdi. Bendeki sorun sadece bazı cihazlarda anlık kopma olması;bilgisayar ım ve benim telefonum da çok kopma olurken eşimin telefonunda sorun yok. Eşimin telefonu kirin işlemcili benim ki snapdragon

• Aynı cihaz süper online fiber kullanıyorum. Hız test sonuçlarım;
    Ping: 8 ms
    Download : 22 mb
    Upload: 5,2 mb

İnternetim çok yavaş. Kafayı yiyeceğim vallaha. Evde tek bilgisayardaki durumum bu.
  • 7 dijit WAN şifresi tamam, bu arada modem ekranında 8 digit nokta var o dikkatimi çekti. Ama mac cloning de gerekli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronus75 -- 24 Haziran 2019; 23:41:20 >
  • wifi kopmalarından dolayı 2.kez modem değişimi gerçekleşti sabah 09.00 sularında yeni modem takıldı. Sabahtan beri aktif olarak kullanıyorum bakalım nasıl bir sonuç olacak. Önce ki modem sürekli wifi kopmaları yaşanıyordu çıldırtıyordu insanı. Superonline artık yeni bir modeme geçmesi gerekiyor yoksa çok kan kaybedecekler bu gidişle bu cihaz adamı hasta eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

wifi kopmalarından dolayı 2.kez modem değişimi gerçekleşti sabah 09.00 sularında yeni modem takıldı. Sabahtan beri aktif olarak kullanıyorum bakalım nasıl bir sonuç olacak. Önce ki modem sürekli wifi kopmaları yaşanıyordu çıldırtıyordu insanı. Superonline artık yeni bir modeme geçmesi gerekiyor yoksa çok kan kaybedecekler bu gidişle bu cihaz adamı hasta eder.
    Aynı model markayı mı taktılar hocam

• Arkadaşlar peki rootlayıp yeni modem bağlayınca wifi sorunlarınız çözüldü mü? O uğraşa değiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Aynı model markayı mı taktılar hocam

Alıntıları Göster
    Aynen hg255s, yakaşık 14-15 saattir telefon ve laptop bağlı herhangi bir kopma yaşanmadı. Bir önce ki modem günde 10-15 kez kopma yaşanıyordu inşallah tekrarlamaz ama pek ümidim yok gibi :) Yurt dışı forum sitelerinde araştırdığım kadarıyla hg255s kronik sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

Aynen hg255s, yakaşık 14-15 saattir telefon ve laptop bağlı herhangi bir kopma yaşanmadı. Bir önce ki modem günde 10-15 kez kopma yaşanıyordu inşallah tekrarlamaz ama pek ümidim yok gibi :) Yurt dışı forum sitelerinde araştırdığım kadarıyla hg255s kronik sorun

Alıntıları Göster
    Anladım hocam, inşallah kopma olmaz

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.