Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

Hic ama hic online oyun oynamadigim icin port konusu da yardimci olamiyorum malesef. Ancak dmz vermenize ragmen baglanti kabul etmemesi cok sacma. Firmware de sikintimi var acaba.

Hocam nasıl modem anlamadım zaten.Kendi sitesinde bile yok ya da benim gözlerde problem var.Bulabilsem bir yerden firmware değiştireceğim ama o zaman da sıkıntı çıkarmasın bu Sol denen faşist firma.Beterin beteri var derler doğruymuş.Ttnet'in boş yere günahını alıyormuşum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killuminati25

quote:

Hic ama hic online oyun oynamadigim icin port konusu da yardimci olamiyorum malesef. Ancak dmz vermenize ragmen baglanti kabul etmemesi cok sacma. Firmware de sikintimi var acaba.

Hocam nasıl modem anlamadım zaten.Kendi sitesinde bile yok ya da benim gözlerde problem var.Bulabilsem bir yerden firmware değiştireceğim ama o zaman da sıkıntı çıkarmasın bu Sol denen faşist firma.Beterin beteri var derler doğruymuş.Ttnet'in boş yere günahını alıyormuşum.

Alıntıları Göster
    SOL altyapısı TTNET den kat kat iyi. Modem fw bulamazsın bu ISP ye özel model. Yazılımı SOL günceller.
    DMZ ye rağmen port engelli ise sorun başka yerde olabilir.

• quote:

SOL altyapısı TTNET den kat kat iyi. Modem fw bulamazsın bu ISP ye özel model. Yazılımı SOL günceller.

Bilemiyorum hocam.Dün tekrar aradım.Modeminizde hiçbir port açık değil,ekip göndereceğim dedi.Adamlar geldi hiçbir bilgileri yok port hakkında.Adam gelmiş sorun yaşadığınız oyunun adminiyle görüştünüz mü diyor gel de çıldırma.Dedim modemi değiştirin hg253 ile 11'de geleceklerdi bakalım.

Edit:Adamlar geldi Hg253s taktılar sorun modemdenmiş sıkıntı düzeldi.Aman diyeyim bu modemden uzak durun Manisalık olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killuminati25 -- 18 Kasım 2015; 11:43:16 >
  • quote:

quote:

Bilemiyorum hocam.Dün tekrar aradım.Modeminizde hiçbir port açık değil,ekip göndereceğim dedi.Adamlar geldi hiçbir bilgileri yok port hakkında.Adam gelmiş sorun yaşadığınız oyunun adminiyle görüştünüz mü diyor gel de çıldırma.Dedim modemi değiştirin hg253 ile 11'de geleceklerdi bakalım.

Edit:Adamlar geldi Hg253s taktılar sorun modemdenmiş sıkıntı düzeldi.Aman diyeyim bu modemden uzak durun Manisalık olursunuz.

Alıntıları Göster
    Selamlar arkadaşlar. Bende HG255s kullanıcısıyım. Bu modeme aynı anda en fazla kaç kullanıcı bağlanabilir? Kuruluma gelen arkadaşlar ethernet ve wifi ile tolamda en fazla 12 kişi bağlanabileceğini söylemişti? Bilgisi olan var mı? Teşekkürler...

• bercalan21 B kullanıcısına yanıt
    25-30 baglanir. Ac destekli modemlerin islemcisi kuvvetli oluyor.
  • quote:

Hg253 Modemim bozuldu Sol'u aradım gelip Hg255s taktılar.Taktıklarından beri battlelog server listesinde pingler görünmüyor.Oyuna girince sıkıntı yok pingler normal düzeyde ama farklı zaman aralıklarında birden oyundan düşüyorum ve 3659 portunu açın hatasını alıyorum.Arayüzden açtım portu ama port checkerda açılmamış görünüyor ve sıkıntı devam ediyor.Güvenlik duvarı devre dışı,kullandığım virüs programı da yok.Lütfen yardım edin.

Battlelog'a attığım ping:

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

Açtığım port:

Portun durumu:

Benim için de transmisyon da port sorunu vardı, 13 senedir açtığım gibi aynı şekilde port açtım, dmz ayarladım, firewall kapattım ama yine de torrent indiremedim gitti, sonra Mh aramasinda aynı işlemi eleman yaptı, ki bakıyorum gerçekten aynı ve o yapınca herşey sorunsuz çalıştı. 2 aydır çatır çatır download yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

quote:

Hg253 Modemim bozuldu Sol'u aradım gelip Hg255s taktılar.Taktıklarından beri battlelog server listesinde pingler görünmüyor.Oyuna girince sıkıntı yok pingler normal düzeyde ama farklı zaman aralıklarında birden oyundan düşüyorum ve 3659 portunu açın hatasını alıyorum.Arayüzden açtım portu ama port checkerda açılmamış görünüyor ve sıkıntı devam ediyor.Güvenlik duvarı devre dışı,kullandığım virüs programı da yok.Lütfen yardım edin.

Battlelog'a attığım ping:

Açtığım port:

Portun durumu:

Benim için de transmisyon da port sorunu vardı, 13 senedir açtığım gibi aynı şekilde port açtım, dmz ayarladım, firewall kapattım ama yine de torrent indiremedim gitti, sonra Mh aramasinda aynı işlemi eleman yaptı, ki bakıyorum gerçekten aynı ve o yapınca herşey sorunsuz çalıştı. 2 aydır çatır çatır download yapıyorum.

Alıntıları Göster
    HG255 in bu sorunlarını görünce, aslında HG253s ile herşey yolundaysa değiştirmemekte fayda var gibi.
    Elinizi cebinize atıp 5ghz destekli Wireless Router / AP alırsanız, wifi dağıtımını başka cihazla yapabilirsiniz hiç bir zorluğu yok.

• quote:

HG255 in bu sorunlarını görünce, aslında HG253s ile herşey yolundaysa değiştirmemekte fayda var gibi.
    Elinizi cebinize atıp 5ghz destekli Wireless Router / AP alırsanız, wifi dağıtımını başka cihazla yapabilirsiniz hiç bir zorluğu yok.

Superonlineın verdiği routeri kullanmanıza gerek yok. Kullanmazsınız diyorlar ama yalan. Ben airties 5650 yi doğrudan terminale bağladım. Üstüne de disk bağlı. Gece kuşu tarifesinde geceleri cayır cayır download yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bercalan21

Selamlar arkadaşlar. Bende HG255s kullanıcısıyım. Bu modeme aynı anda en fazla kaç kullanıcı bağlanabilir? Kuruluma gelen arkadaşlar ethernet ve wifi ile tolamda en fazla 12 kişi bağlanabileceğini söylemişti? Bilgisi olan var mı? Teşekkürler...

Hocam 4 lan girişi,5 ghz wifi de 60 kişiye kadar destekliyordu galiba.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    bende dün süperonline abonesi oldum. HG 255s modem bağladılar. ilk izlenimlerim iyiydi ama modeme tp link 841 ND router'ı bir türlü baglayamadım. acsess point ve router gibi cihazları nasıl bağlayabilirim. server sistemli IP TV kullanıyorum.etkilenmeden nasıl devam edebilirim? sizlerden yardım bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Superonlineın verdiği routeri kullanmanıza gerek yok. Kullanmazsınız diyorlar ama yalan. Ben airties 5650 yi doğrudan terminale bağladım. Üstüne de disk bağlı. Gece kuşu tarifesinde geceleri cayır cayır download yapıyor.

Selam,

TTnet abonesiyim ,

Sol gecekuşu tarifesine geçmeyi düşünüyorum ,ama modem konusunda açılan konuları görünce midem bulanmaya başlamıştı. Bu durum doğru mu ? Fiber internet olacağı için modem bağlantılarını net bilmediğimden her 5GHz Router bağlanabilir mi sol'da ?

Bu arada gecekuşu tarifesindeki 50Mbps hız fiber ile alınmıyor mu ; eskiden sol fiber abonesiydim ve verdikleri modem adsl modemden farklıydı diye hatırlıyorum ?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 22 Kasım 2015; 21:49:52 >

• Merhaba arkadaşlar ben HG255S modeme sahibim ve Aynı anda bağlanacak cihaz limiti ve kablosuzun kullanabileceği internet hızının varsa limitini nasıl kaldırabilirim
  • quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. Kuruluma gelen arkadaşlar kablolu ve kablosuz toplam bağlantının 12 yi geçemeyeceğini, geçtiğinde bağlantıyı kestiğini ve bu yüzden internet kafelerin bu bağlanı ve bu cihazı kullanamadıklarını söylediler.
  • quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. Kuruluma gelen arkadaşlar kablolu ve kablosuz toplam bağlantının 12 yi geçemeyeceğini, geçtiğinde bağlantıyı kestiğini ve bu yüzden internet kafelerin bu bağlanı ve bu cihazı kullanamadıklarını söylediler.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Bu modemle ilgili 2 Sorum olacak.

1) Modeme baglanan harici HDD içerisindeki filmlere, aynı ağda olan uzaktaki pc lerden, cihazlardan nasıl ulaşıyoruz?

2) Torrent indirebiliyor muyuz? Airties 5760, Asus DSL-AC68U daki gibi..

Teşekkürler & Selamlar

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    1: uzaktan ulaşman mümkün değil çünkü erişime malesef izni yok

2: download masterı bulunmamakta, ayrıca üzerindeki usb lerin sadece boyası mavi 3.0 falan değil tamamen kandırmaca.

rezalet ötesi bir modem, nat ayarlarını yapmanız imkansız, sizi zorunda bırakan superonline sisteminden bir rezalet ötesi modem daha malesef
    afedersiniz ben internet üzerinden zannettim, aynı ağ üzerinden ulaşmak için modemin arayüzünden samba ve ftp yi aktive edip orada verilen adrese girmeniz gerekiyor browser üzerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnrknys

afedersiniz ben internet üzerinden zannettim, aynı ağ üzerinden ulaşmak için modemin arayüzünden samba ve ftp yi aktive edip orada verilen adrese girmeniz gerekiyor browser üzerinden

Teşekkürler,
    Modemin arayüzünde samba ve ftp aktifti zaten. Modem arayüzünde aşağıdaki gibi yazıyor:
    " Depolama paylaşmayı uygulamak için, uygun bir paylaşım servisi seçin.

SAMBA'yı etkinleştir:

Paylaşılan Samba servisi etkinleştirildikten sonra paylaşılan dizine erişerek USB depolama birimindeki verilere de erişebilirsiniz. Paylaşılan dizine erişmek için \\192.168.1.1 adresini (aynı zamanda HG255s öğenizin IP adresidir) ziyaret edin.

Samba servisi ev ağlarında sıklıkla kullanılır. Bazı ağ cihazları Samba'yı destekleyemeyebildiğinden, internet üzerindeki diğer bilgisayarlar paylaşılan verilere Samba servisi üzerinden erişemeyebilir.
    FTP'yi etkinleştir:

Paylaşılan FTP servisi etkinleştirildikten sonra FTP sunucusuna erişerek USB depolama cihazı içindeki verilere güvenli ve kolay bir biçimde erişebilirsiniz. Paylaşılan dizine erişmek içinftp://192.168.1.1 adresini ziyaret edin.
    "

Yukarıdaki kabule göre, adres satırına ne girmeliyim ki uzaktaki hdd içerisindeki dosyalara ulaşayım? Çünkü yukarıdaki gibi yazınca ( \\192.168.1.1 ) girmiyor.

Selamlar

hocam filezilla ile kullanmayı deneyiisterseniz hem pratik hemde daha hızlı olur transferleriniz. başına ftp:192.168.1.1 yazarak girmeyi denediniz mi? Başına ftp yazmanız çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnrknys

hocam filezilla ile kullanmayı deneyiisterseniz hem pratik hemde daha hızlı olur transferleriniz. başına ftp:192.168.1.1 yazarak girmeyi denediniz mi? Başına ftp yazmanız çok önemli
    Ben aynı ağa bağlı , aynı ev içindeki pc lerden modeme bağlı hdd içindeki filmleri izlemek istiyorum sadece.

Uzaktan bağlantı derken farklı ağlardan, ev dışından bağlantıyı kastetmiyorum...

Evin içinde modeme bağlı hdd içindeki filmleri nasıl izlerim?

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Ben aynı ağa bağlı , aynı ev içindeki pc lerden modeme bağlı hdd içindeki filmleri izlemek istiyorum sadece.

Uzaktan bağlantı derken farklı ağlardan, ev dışından bağlantıyı kastetmiyorum...

Evin içinde modeme bağlı hdd içindeki filmleri nasıl izlerim?

Selamlar

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende yaklaşık 2 aydır hg255s modemi kullanıyorum. Ara sıra bağlantı kopmaları yaşıyorum ve konuda okuduklarıma göre aynen bende DNS sorunu yaşıyorum. Hepsini bir kenara bıraktım ve sizlere uzman arkadaşlarımıza bir sorum olacak. Ben 7. katta ve 5 blokluk bir sitede oturuyorum tahmin edeceğiniz gibi müthiş bir sinyal çöplüğü var. Dışarıdayken ve sadece 7 kat aşağıdayken kendi modemim hariç tüm modemleri cep telefonumdan görebiliyorum ama kendi modemimi göremiyorum. hatta üst katttaki komşunun modeminde bile sinyal gücü mükemmel geliyor. Acaba benim modemin sorunu ne olabilir yada sinyali nasıl güçlendirebilirim? Son sorum ise, eskiden laptop için (cenix ca650) marka bir sinyal güçlendirici almıştım. bu tarz antenleri hg255s e bağlayabiliyormuyuz ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.