Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu modemden de port sorunu yaşıyorum. raspberry pi'me 22 portundan ssh ile erişmeye çalışıyorum fakat modem cevap veriyor porta. Müşteri hizmetlerini arıyorum hepsi birbirinden cahil. mahallenin kahvesinden alıp getirmişler galiba. Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen var mı acaba?
  • mechulkalan M kullanıcısına yanıt
    Başka port mu kalmadı? 2202 yapıver ssh portunu raspberry pi de.
    22 modemin ssh sine tanımlı demek ki.

DMZ de verebilirsin alternatif olarak raspberry ip sine.
  • Taze taze 5G ile wireless hız testi :)

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonpoL -- 26 Eylül 2015; 20:49:11 >

• SonpoL S kullanıcısına yanıt
    Günlük turbo mu aldın? :D
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Bu modemle imgur.com a girip resimleri duzgun goruntuleyebilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Günlük turbo mu aldın? :D

Hayır. 100 mbit zaten paketim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfa Lima Whiskey

Bu modemle imgur.com a girip resimleri duzgun goruntuleyebilen var mi?

imgur.com tr banlıymış ben imgur resimleri içeren sitelere vpn ile bağlanıyorum sorun kalmıyor. yada hosts dosyasına şunları ekleyin.

199.27.79.193 i.imgur.com
    199.27.79.193 i.imgur.com

hosts dosyası ilgili yolu: "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts"

Bu arada daha önce girip te bu modemle girince görüntüleyemediğiniz hata aldığınız siteler varsa çözüm yollarından birisi olarak ya benim yaptığım gibi "hosts" dosyasına girerek ilgili sitenin "ip" numarasını silin yada dosya içeriğini komple silin. ben çözümü bu şekilde buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gringoow1 -- 27 Eylül 2015; 23:16:41 >
  • Üstadlar herkese merhaba,

Sorunumu nasıl ve nereye yazacağımı tam anlayamadım siteyi ilk defa kullanıyorum, yanlış başlıkta ve yanlış şekilde paylaşım yapıyorsam şimdiden mazur görün lütfen. Zuperonline aboneliğim ile hg255s verdiler ve kutusunda usb dosya ve yazıcı paylaşımı yapılabildiği yazmasına karşın yazıcımı bir türlü kablosuz kullanamıyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim günlerdir uğraşıyorum ama yol alamıyorum. Aslında bilgisayar bilgim çok yok ve bilmediğim bir çok detay var;

Bazı forumlarda modemlerin bir takım iletişim dillerini olduğundan bahseden üstadlar olmuş, pcl 5/6 ve benzeri bir takım teknik ibareler var, kullandığım yazıcı xerox phaser 6000b ve bu özelliği desteklermi bilmiyorum, daha doğrusu herhangi bir özelliği desteklemesi gerekirmi onu bile kestiremiyorum, en nihayetinde modemim bu desteği veriyorsa cihazın hangi dili konuştuğu önemlimidir yada ne kadar önemlidir bilmiyorum, kaldıki xerox'u aradığımda cihazın kablosuz iletişim ile alakalı bir marifetinin olmadığını ancak bunu destekleyen bir modem, access point yada print server gibi cihazlar ile bunu yapamamam için hiç bir sebep olmadığını belirttiler ancak nasıl yapabileceğime ilişkin detay vermekten kaçınıyorlar.

Zuperonline personeli konu hakkında bi haber ve verdikleri 3 numaradan birisi sadece ttnet müşterilerine hizmet veriyor diye belirtmeme rağmen siz zuperonline demeyin ttnetli gibi işlem yaptırın aradan, anlamazlar diyecek kadar caresiz basiretsiz zawallılar. Buna rağmen üzmedim paşayı ve gerçekten denedim ama salak değilki adamlar, modem modelimi söylediğimde o zuperonline cihazı bizim bilgimiz fikrimiz yok nasıl yardım edelim mümkün değil diyorlar. Hatta bunu defalarca superonline yetkilileri ile görüştü müdürlerimiz ama anlamıyorlar abi diye aşağılıyorlar zuperonline'ı.. Diğer iki numarada birisi çalışmıyor, birisi yalnızca huawei telefonlar için destek verbileceğini belirtiyor ve ekliyor, zuperonline bu modemleri yurtdışına yaptrıyor ve teknik destek sağlayamıyor.... Yani ne xerox ne zuperonline nede huawei hiç bir destek vermiyor..

Daha önce bir macbook'um vardı ve cups print server yüklemiştim, o zamanlar airties 4410 acces pointe bağladığım bu xerox phaser 6000b cihazıma gönderdiğim çıktıları alabiliyordum, ne zamanki macbook bozuldu, windows kurulu laptoplar ile ne kadar uğraştıysamda yapamadım, ne acces point ile ne huawei modem ile nede ttnetten kalan eski airties 5650 modem ile (hepsinde usb port var) bu yazıcıyı paylaştıramadım.

hem yerel yazıcı hemde ağ yazıcısı ekle seçeneklerinden girip denedim, yazıcı ip si için huaweide 192.168.1.1 airties5650'de 192.168.2.1 airties 4410'da ise 192.168.2.254 verdim ve zaten bilgisayarımda kurulu olan ve bilgisayara direk taktığımda kullanabildiğim bu yazıcının yüklü driverlarını gösterdiysemde başarılı olamadım.

Sizlerden ricam bu işin temeli hakkında beni biraz aydınlatmanız ve mümkünse huawei ile değilse airties 5650 ile usb port üzerinden bağlayıp kablosuz çıktı almama yardım etmeniz, access point son seçenek çünkü farklı bir yerde kullanıyorum onu. Hatta isteğim bu paylaştırdığım xerox phaser 6000b'ye ipad ve ipone dan da çıktı gönderebileceğim şekilde airprint seçeneklerinde görebilmek (eğer huawei ile bu mümkün olacaksa süper, yok olmayacaksa önereceğiniz bir print server alsam airprint özelliği kazandırabilirmiyim?) Ha airprint özelliği kazandıramayacaksamda en azından modemlerden birisinden bağlayıp en azından bilgisayarlar üzerinden çıktı gönderebileceğim şekilde bu işi çözmeme yardım etmenizi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar DNS değiştirsem bile bir süre sonra o DNS işe yaramaz oluyor. Sinirim bozuldu.

Sadece HG255s modelinde mi var bu sorun?

Adam akıllı çözüm bulamadım internette. Nasıl çözeceğiz bu DNS sorununu?

sadece imgur değil bi sürü site var hepsini hosts dosyasına mı ekleyeceğiz. Onla uğraşılır mı ya
  • :::Banner::: : kullanıcısına yanıt
    Vpn kullanin. Dns ile girdiginiz butun yasakli sitelerde izleniyorsunuz. Fisleniyorsunuz acik acik.

Vpn de hukumet sizin nereye girdiginizi goremez. Maliyetide oldukca dusuktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Vpn kullanin. Dns ile girdiginiz butun yasakli sitelerde izleniyorsunuz. Fisleniyorsunuz acik acik.

Vpn de hukumet sizin nereye girdiginizi goremez. Maliyetide oldukca dusuktur.

Hızlı bir vpn tavsiyen var mı
    Aylik 1 dolara veya yurtici 5 tl ye vps ler var. alip ustune openvpn access server free edition kuracaksin. Keyfe keder proxy de kurabilirsin. Al sana max. Hizli vpn (paylasimsiz)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu modem üzerinden artık dns değişmiyor.Değişse de işe yaramıyor.Dns için en iyi yol comodo browser.Dahili dns sayesinde bütün engelli siteleri açıyor.
  • Sırf dns değişmiyor diye mis gibi 5ghz ac modemi kötülemeyin.

google dns ip leri mesela google a gitmiyor. dns değiştirerek yasaklı sitelere girerseniz en çok kendinizi fişletirsiniz (zornocu anarşizt evrimci) diye.
    kötüye kullanılmayacağını bilsem, ücretsiz vpn hizmeti açıcam insanlar faydalansın diye ama işte bedava olunca güvenemiyor insan hizmet verdiklerine :)
  • Benim bağlantım da az önce kuruldu. Yaza merhaba kampanyası. Modem de birşey dikkatimi çekti. Wlan ışığı da internet ışığı ile birlikte yanıp sönüyor sörf yaparken. Normal mi bu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Arkadaşlar DNS değiştirsem bile bir süre sonra o DNS işe yaramaz oluyor. Sinirim bozuldu.

Sadece HG255s modelinde mi var bu sorun?

Adam akıllı çözüm bulamadım internette. Nasıl çözeceğiz bu DNS sorununu?

sadece imgur değil bi sürü site var hepsini hosts dosyasına mı ekleyeceğiz. Onla uğraşılır mı ya

Belirttiğiniz site imgur.com ise şuan açılıyor görünmekte.

hg255 ve google dns
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Benim bağlantım da az önce kuruldu. Yaza merhaba kampanyası. Modem de birşey dikkatimi çekti. Wlan ışığı da internet ışığı ile birlikte yanıp sönüyor sörf yaparken. Normal mi bu acaba

Kablosuz balandıysanız normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrotek

quote:

Benim bağlantım da az önce kuruldu. Yaza merhaba kampanyası. Modem de birşey dikkatimi çekti. Wlan ışığı da internet ışığı ile birlikte yanıp sönüyor sörf yaparken. Normal mi bu acaba

Evet kablosuz bağlanıyorum ama wlan ışığının neden yanıp söndüğünü anlayamadım.

• quote:

quote:

quote:

Ethernet ışıkları gibi, aktarım olduğunda bilgi amaçlı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ethernet ışıkları gibi, aktarım olduğunda bilgi amaçlı.

Teşekkürler.

Bu arada imgur sitesi açılıyor ama resimler görüntülenemiyor bende.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.