Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    La ferrari modunu nasıl açıyoruz acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    bende merak ettim nasıl açıyoruz
  • aynı cihaz bende de var ama ubuntu olayı ile şifremi almam mümkün değil ubuntu kuracak ne pc var nede ubuntudan anlıyorum.
  • Futurisma kullanıcısına yanıt
    Hocam benim yazımda usb'den ubuntu kurulumu ve adım adım açıklaması mevcut. Bir arkadaş da benden sonra benim eksik bıraktıklarımı yazmış. Yani aslında anlayacak bir şey yok. Ekran görüntülerini takip etsen yeter.
  • beyler şu ubuntu yazılımını sanal olarak windows üzerinden açtım masaüstündeyim bahsi geçen paketi de indirdim ama dosya oluşturma ve diğerlerini anlamadım bu konuda yardımcı olacak varmı.
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/99599747
    WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

hg255s de yöntem 2 işe yarıyor.

Gerekli malzemeler:
    1. çift ethernet (lan - nic- vs vs) pc (yoksa etraftaki bilgisayarcılar dan kafeler den 2. lan kartını kiralıya bilir ve ya ödünç almayı deneyin yoksa linux yönemini uygulayın.)
    2. çalışan internet
    3. bir adet gpon
    4. bir adet hg255s
    5. iki adet cat rj45 kablo

işin püf noktası (1.-6. madde)
    1. 2 ağı Bağlantıları Köprüleyin kabloları takmadan.(acs server a başka bilgi gitmesini engelemiş oluyoruz.)

2. hg255s kapatın cat kablorı sörün hiç cat kablo kalmasın.

3.gpon açık cat kablo takılı ama 2. ucu takmayın.

4.hg255s açık wan girişine cat kablo takılı 2 uçu takmayın.

5."WireShark programını çalıştırıp resimde görüldüğü gibi Yerel Ağ Bağlantılarından birini seçip Capture Menusunden Start diyerek paket yakalamayı başlatıyoruz."

6.aynı anda gpondan gelen ucu ve h255s wan gelen ucu pc deki lan girişlerine takıyoruz (önceden Köprülediğimiz girişlere).

7."Program ekranında paketlerin geçtiğini göreceksiniz.
    Bağlantı esnasında sunucuya gönderilen kullanıcı adı ve şifre paketleri WireShark tarafından yakalanacak.
    Modem bağlantı ışığı (yeşil dünya) sabit yandıktan sonra paket yakalamayı kırmızı renkli stop tuşuna basarak durduruyoruz.
    Ardından programın filtre alanına "ppp || pap" yazıp Apply diyoruz. Kullanıcı adı ve şifrenizin olduğu paketi görmeniz gerek.
    Yani, 1. yöntemde bulunan son resimde ki gibi."

8.gpon dan kapatıp bağlantıları eskisi gibi yapın kullandığınız şekilde.

teşekkür maxtreme.

hg255s PAP-chap seçeneği otomatik seçili defult ayar, ayrıca pap seçmek gerekirse şu root girişiyle değiştirilebiliyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130976248

daha sonra şifreyi deneyin.

dip not: işler yolunda gitmezse modemi sınırlamanız ve gpona takmanız yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 28 Ocak 2018; 23:21:50 >

• arpasuyu A kullanıcısına yanıt
    Hocam kısaca en başından adım adım toparlayabilirmiyiz zahmet olmazsa :)
  • vallaha dünden beri denemediğim şey kalmadı sırf hg255 için sağlam ayrıntılı konu açılsa ne iyi olur.
    Valla bende aynı şekilde, linux bilgim pek olmadığı için bayağı uğraştırıyor. En başından sağlam adım adım gidilirse başarılabilir :)
  • şuan ben biraz daha yaklaştım dizüstüne sıfırdan ubuntu kurdum ve dizüstünün wireless'ın dan hg255 modem wifi ye bağlayarak girdim ama şu kod kısmın da kendi kısatlmamı'zı yazacağımız yere hangi kısaltmayı yazacağım emin değilim aşağıdaki 2 kodda da da denedim en altaki düzeltilmiş olan. Son olarak dizüstü ne iwconfig yazdım ve çıkanlar aşağıda ki resimde burdaki kısaltmaları denedim ama başaramadım.

pppoe-server -F -k -I eth0 -O /etc/ppp/pppoe-server-options

pppoe-server -F -I "buraya kendi kısaltmanızı yazacaksınız tırnaklar olmadan" -O /etc/ppp/pppoe-server-options

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 28 Ocak 2018; 16:12:27 >

O araya yazacağın 'enp4s0' tırnak olmadan
  • dllzxc D kullanıcısına yanıt
    Çok ufak bir ayrıntıyı atlıyorsunuz anlaşılan :) Geniş Ağ Bağlantısında 3.sıradaki kısma kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra sayfanın el altına inip VLAN etkin tik'ini kaldırın kaydet diyip 30 saniye bekleyin :) Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

şuan ben biraz daha yaklaştım dizüstüne sıfırdan ubuntu kurdum ve dizüstünün wireless'ın dan hg255 modem wifi ye bağlayarak girdim ama şu kod kısmın da kendi kısatlmamı'zı yazacağımız yere hangi kısaltmayı yazacağım emin değilim aşağıdaki 2 kodda da da denedim en altaki düzeltilmiş olan. Son olarak dizüstü ne iwconfig yazdım ve çıkanlar aşağıda ki resimde burdaki kısaltmaları denedim ama başaramadım.

pppoe-server -F -k -I eth0 -O /etc/ppp/pppoe-server-options

pppoe-server -F -I "buraya kendi kısaltmanızı yazacaksınız tırnaklar olmadan" -O /etc/ppp/pppoe-server-options

Hocam daha önce yapmadım ama, wifi'dan bu işi yapamazsınız diye tahmin ediyorum. Superonline'da iki tane cihaz var. Daireye fiber kablo geliyor, ufak bir kutuya gidiyor. Ufak kutudan ethernet kablosu çıkıyor, bu kablo modemin wan portuna takılıyor. Bizim burda yaptığımız iş, ufak kutuyu taklit etmek. Böylece modemin ufak kutuya göndereceği kullanıcı adı şifreyi, bizim laptop'a gönderecek. Dolayısıyla ufak kutudaki ethernet kablosunu çıkarın, laptopa bağlayın. Ondan sonra adımları izlemeye başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 28 Ocak 2018; 19:44:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    bu şekilde yapdım ama hiç bir şey olmadı 2. terminali açıp kod girdikten sonra hiç bir şey olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 28 Ocak 2018; 20:7:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/99599747
    işin püf noktası
    1. 2 ağı Bağlantıları Köprüleyin.
    2. h255s kapatın cat cablorı sörün.
    4.hg255s açık wan girişine cat kablo takılı 2 uçu takmayın
    5.WireShark programını çalıştırıp resimde görüldüğü gibi Yerel Ağ Bağlantılarından birini seçip Capture Menusunden Start diyerek paket yakalamayı başlatıyoruz.
    6.aynı anda gpondan gelen ucu ve h255s wan gelen ucu pc deki lan girişlerine takıyoruz.
    7.Program ekranında paketlerin geçtiğini göreceksiniz.
    Bağlantı esnasında sunucuya gönderilen kullanıcı adı ve şifre paketleri WireShark tarafından yakalanacak.
    Modem bağlantı ışığı (yeşil dünya) sabit yandıktan sonra paket yakalamayı kırmızı renkli stop tuşuna basarak durduruyoruz.
    Ardından programın filtre alanına "ppp || pap" yazıp Apply diyoruz. Kullanıcı adı ve şifrenizin olduğu paketi görmeniz gerek.
    Yani, 1. yöntemde bulunan son resimde ki gibi.

teşekkür maxtreme.

hg255s PAP-chap seçeneği otomatik seçili defult ayar ayrıca pap seçmek gerekirse şu root girişiyle değiştirilebiliyor.

dip not: işler yolunda gitmezse modemi sınırlamanız ve gpona takmanız yeterlidir.

dediğiniz WireShark programı ile "EnemyTerritory" arkadaşın bahsettiği yöntem ilemi yapmalıyız ben "EnemyTerritory" arkadaşın dediğini ubuntuda denedim ama sonuç almadım internette WireShark ile yapılanlar artık işe yaramıyor açıkları kapatmışlar diyorlar dı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/99599747
    işin püf noktası
    1. 2 ağı Bağlantıları Köprüleyin.
    2. h255s kapatın cat cablorı sörün.
    4.hg255s açık wan girişine cat kablo takılı 2 uçu takmayın
    5.WireShark programını çalıştırıp resimde görüldüğü gibi Yerel Ağ Bağlantılarından birini seçip Capture Menusunden Start diyerek paket yakalamayı başlatıyoruz.
    6.aynı anda gpondan gelen ucu ve h255s wan gelen ucu pc deki lan girişlerine takıyoruz.
    7.Program ekranında paketlerin geçtiğini göreceksiniz.
    Yani, 1. yöntemde bulunan son resimde ki gibi.

teşekkür maxtreme.

hg255s PAP-chap seçeneği otomatik seçili defult ayar ayrıca pap seçmek gerekirse şu root girişiyle değiştirilebiliyor.

dediğiniz WireShark programı ile "EnemyTerritory" arkadaşın bahsettiği yöntem ilemi yapmalıyız ben "EnemyTerritory" arkadaşın dediğini ubuntuda denedim ama sonuç almadım internette WireShark ile yapılanlar artık işe yaramıyor açıkları kapatmışlar diyorlar dı.

Hocam wireshark ile yapılanda iki tane ethernet kartı lazım. Laptopta 1 tane varsa, 1 tane de usb ile bağlamanız lazım gibi. Elinizde yoksa ekstra masraf ve daha önce bu yüzden modemi kilitlenen, servis çağırmadan düzelmeyen üye oldu. Bu yöntem daha garanti ve masrafsız ancak ufak cihazı taklit etmek için kullanacağımız pppoe server uygulamaları windows'ta yok, linux'ta var. Mesajı takip edip yapmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Terminale mesajdakiler yazılacak:

sudo su //Root(Admin) haklarını elde etmek için

sudo apt-get install ppp

wgethttp://www.roaringpenguin.com/files/download/rp-pppoe-3.10.tar.gz

tar -zxvf rp-pppoe-3.10.tar.gz

cd rp-pppoe-3.10/src/

./configure

make && make install

Bu işlemler bittikten sonra ethernet kablosunun bir ucu modemin wan portunda, diğer ucu laptopta takılı olacak.

Bu işlemleri ve devamını yaptınız mı?https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/129888746 bu mesajı takip etmekten başka yanınızda olmadan yardım edebileceğim bir şey yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 28 Ocak 2018; 20:29:47 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    evet yaptım ama home klasörünün içine sadece rp-pppoe-3.12.tar.gz klasörü geldi /etc/ppp/pppoe-server-options ve pap-secrets dosyası gelmedi bende /etc/ppp/pppoe-server-options ve pap-secrets dosyalarını terminalden açıp içini tek tek düzenledim.

Biraz daha ayrıntı için :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 28 Ocak 2018; 20:38:30 >
  • quote:

evet yaptım ama home klasörünün içine sadece rp-pppoe-3.12.tar.gz klasörü geldi /etc/ppp/pppoe-server-options ve pap-secrets dosyası gelmedi bende /etc/ppp/pppoe-server-options ve pap-secrets dosyalarını terminalden açıp içini tek tek düzenledim.

ethernet kablosunun bir ucu modemin wan portunda, diğer ucu laptopta takılı ise, iwconfig yazarak hangi aygıta bağlı, bakın. ethernetten bağlı olduğu için enp4s0 olması lazım. Aşağıdaki komutları enp4s0 olarak kullanın. Modemi açıp kapatıp, şifreniz gözükecek denmiş.

pppoe-server -F -k -I "tırnaksız kendi kısaltmanız" -O /etc/ppp/pppoe-server-options

Mesajın başka bir yerinde de Yukardaki komut çalışır durumdayken ayrı bir komut ekranı açarak şu komutu çalıştırın ve şifreniz direk logda görünecek;

tail -f /var/log/pppoe-server-log

denmiş. Hem komut ekranında, hem de logda görünüyormuş şifre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 28 Ocak 2018; 20:40:23 >

• büyük ihtimal ben yapamadım ama enp4s0 yazan kısaltmayı girdim hiçbirşey olmuyor hata filan da vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 28 Ocak 2018; 20:54:55 >
    hg255s i devreden çıkartmadan kullanınca ne gibi sorun oluyor (hg255s lan çıkışı yeni aldığınız routerin wan girişine takıp yeni routerin wan ayarlarından pppoe kapatıp dhcp gerekli ayarlar yapılarak).

linux yöntemini ben denemedim adımları dikatli bir şekilde baştan uygulayın birşeyler kaçırıyor olmalısınız. (hg255s teki tüm cat kabloları söküp sadece wan cat kablo takı diz üstüne de wan dan gelen cat kabloyu takık tınız demi.
    kolay gelsin.

2 lan kartlı sistemde şifreyi olması 2dk sürmüyor.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.