Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bir şeyleri yanlış yapıyorum ama nerde hatam var bilmiyorum. Daha önce ilerleme mi hatalar sayesinde gerçekleştirdim. Şimdi resimde ki gibi hata filanda vermedi ama gpon a takılı wan kablosunu pc ye taktım enp4s0 kısaltmasının karşısın da kablo takılı olunca değişiklik olması gerekiyormu ben de sadece no wileress extensions yazıyor.

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Futurisma kullanıcısına yanıt
    hg255s in mavi wan girişine cat kabloyu tak diğer ucuna dizüstüne, wifi kapat adımları uygula.
    not: ben bu yöntemi denemedim diğer arkadaşlar daha yardımcı olabilir.
  • En başından toparlayarak anlatayım diğer arkadaşların vermiş olduğu bilgilerle ,

İlk olarak Linux tabanlı ubuntu'yu kuruyoruz. Bu aşamada modemden direk lan kablosu çekmek daha mantıklı.Wireless de açık olabilir. Ardından terminal'i açıp 'sudo su' yazıp ubuntu kurarken belirlemiş olduğumuz şifremizi yazıp enter'lıyoruz.

Ardından rp-pppoe paketini yüklememiz gerekiyor. Bunun için terminalde sırasıyla şu komutları çalıştırıyoruz.

'sudo apt-get install ppp'

'wgethttp://www.roaringpenguin.com/files/download/rp-pppoe-3.10.tar.gz'

'tar -zxvf rp-pppoe-3.10.tar.gz'

'cd rp-pppoe-3.10/src/'

Burda normalde ./configure yazıp devam etmemiz gerekiyor ancak ubuntu'yu yeni kurduğumuzdan ./configure yazınca hata ile karşılacağız,karşılaşmamamız için 'apt-get install build-essential' yazıp Gcc derleyiciyi yüklüyoruz.Yükleme esnasında evet-hayır sorusu gelecek 'E' yapıp enter'lıyoruz. Ardından devam ediyoruz.

'./configure'

'make'

'make install'

Yapıp bu kısmı sonlandırıyoruz. Ardından terminali kapatmadan dosyaların düzenleneceği klasörlere erişim izni veriyoruz.

1 - 'chmod 777 /etc/ppp/pppoe-server-options'

2 - 'chmod 777 /etc/ppp/pap-secrets'

İzinleride verdikten sonra , /etc/ppp/pppoe-server-options dosyası belirtilen konumda olması gerek yoksa oluşturun ve içeriğini silip şu şekilde yapın,

'require-pap
    login
    lcp-echo-interval 10
    lcp-echo-failure 2
    show-password
    debug
    logfile /var/log/pppoe-server-log'

Tırnaklar olmadan :)

/etc/ppp/pap-secrets dosyasının içine kendi superonline kullanıcı isminizi girin , bu esnada dosya içindekileri silip koduda ekleyebilirsiniz , yada en alta da ekleyebilirsiniz sıkıntı yok,

'# Secrets for authentication using PAP
    # client server secret IP addresses
    "xxxxx@fiber" * "" '

Ardından dosyaları kaydedip kapatıyoruz ve terminalden aşağıdaki komutları çalıştırın,

' touch /var/log/pppoe-server-log '
    ' chmod 0774 /var/log/pppoe-server-log '

Ardından bu komutu çalıştırın, ancak komutta değişiklik yapmanız gerekecek kodu çalıştırmadan önce yeni bir terminal açıp iwconfig yazıyoruz ve o satırlarda ihtiyacımız olan bir kısaltma olacak resimde gösterildiği şekilde , 'enp4s0' ihtiyacımız olan kod , aşağıda verdiğim kodu düzenleyip çalıştırıyoruz.

pppoe-server -F -I enp4s0 -O /etc/ppp/pppoe-server-options

Bu şekilde olacak enp4s0 bizdeki kısaltma , siz iwconfig yazıp kısaltmanızı elde edeceksiniz ve onu yazacaksınız.

Ardından verdiğimiz komut çalışır vaziyetteyken yeni bir terminal açıp bu kodu yazıyoruz

'sudo tail -f /var/log/pppoe-server-log' şifremizi soracak yazıp enter'lıyoruz ve işlem bu kadar. Bu koduda çalıştırdıktan sonra modemden ONT cihazına giden 'WAN' kablosunu çıkarıp bilgisayarın ethernet girişine takıyoruz ve modemi kapatıp açıyoruz ve kullanıcı adınız ve şifreniz ekranda gözükür durumda mutlu sonnn :)

Bu şekilde modemden sinyal gelince ekrana dökülecek şifremiz ,

Buda farklı modemle internete bağlanabileceğimizin kanıtıdır. Ancak tv plus abonesiyim , farklı modemle görüntü alamıyorum , ona uğraşıyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meturas -- 29 Ocak 2018; 18:12:58 >

• meturas kullanıcısına yanıt
    Hay eline sağlık eve geçince deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: meturas

En başından toparlayarak anlatayım diğer arkadaşların vermiş olduğu bilgilerle ,

İlk olarak Linux tabanlı ubuntu'yu kuruyoruz. Bu aşamada modemden direk lan kablosu çekmek daha mantıklı.Wireless de açık olabilir. Ardından terminal'i açıp 'sudo su' yazıp ubuntu kurarken belirlemiş olduğumuz şifremizi yazıp enter'lıyoruz.

Ardından rp-pppoe paketini yüklememiz gerekiyor. Bunun için terminalde sırasıyla şu komutları çalıştırıyoruz.

'sudo apt-get install ppp'

'wgethttp://www.roaringpenguin.com/files/download/rp-pppoe-3.10.tar.gz'

'tar -zxvf rp-pppoe-3.10.tar.gz'

'cd rp-pppoe-3.10/src/'

Burda normalde ./configure yazıp devam etmemiz gerekiyor ancak ubuntu'yu yeni kurduğumuzdan ./configure yazınca hata ile karşılacağız,karşılaşmamamız için 'apt-get install build-essential' yazıp Gcc derleyiciyi yüklüyoruz.Yükleme esnasında evet-hayır sorusu gelecek 'E' yapıp enter'lıyoruz. Ardından devam ediyoruz.

'./configure'

'make'

'make install'

Yapıp bu kısmı sonlandırıyoruz. Ardından terminali kapatmadan dosyaların düzenleneceği klasörlere erişim izni veriyoruz.

1 - 'chmod 777 /etc/ppp/pppoe-server-options'

2 - 'chmod 777 /etc/ppp/pap-secrets'

İzinleride verdikten sonra , /etc/ppp/pppoe-server-options dosyası belirtilen konumda olması gerek yoksa oluşturun ve içeriğini silip şu şekilde yapın,

'require-pap
    login
    lcp-echo-interval 10
    lcp-echo-failure 2
    show-password
    debug
    logfile /var/log/pppoe-server-log'

Tırnaklar olmadan :)

/etc/ppp/pap-secrets dosyasının içine kendi superonline kullanıcı isminizi girin , bu esnada dosya içindekileri silip koduda ekleyebilirsiniz , yada en alta da ekleyebilirsiniz sıkıntı yok,

'# Secrets for authentication using PAP
    # client server secret IP addresses
    "xxxxx@fiber" * "" '

Ardından dosyaları kaydedip kapatıyoruz ve terminalden aşağıdaki komutları çalıştırın,

' touch /var/log/pppoe-server-log '
    ' chmod 0774 /var/log/pppoe-server-log '

Ardından bu komutu çalıştırın, ancak komutta değişiklik yapmanız gerekecek kodu çalıştırmadan önce yeni bir terminal açıp iwconfig yazıyoruz ve o satırlarda ihtiyacımız olan bir kısaltma olacak resimde gösterildiği şekilde , 'enp4s0' ihtiyacımız olan kod , aşağıda verdiğim kodu düzenleyip çalıştırıyoruz.

pppoe-server -F -I enp4s0 -O /etc/ppp/pppoe-server-options

Bu şekilde olacak enp4s0 bizdeki kısaltma , siz iwconfig yazıp kısaltmanızı elde edeceksiniz ve onu yazacaksınız.

Ardından verdiğimiz komut çalışır vaziyetteyken yeni bir terminal açıp bu kodu yazıyoruz

'sudo tail -f /var/log/pppoe-server-log' şifremizi soracak yazıp enter'lıyoruz ve işlem bu kadar. Bu koduda çalıştırdıktan sonra modemden ONT cihazına giden 'WAN' kablosunu çıkarıp bilgisayarın ethernet girişine takıyoruz ve modemi kapatıp açıyoruz ve kullanıcı adınız ve şifreniz ekranda gözükür durumda mutlu sonnn :)

Bu şekilde modemden sinyal gelince ekrana dökülecek şifremiz ,

Buda farklı modemle internete bağlanabileceğimizin kanıtıdır. Ancak tv plus abonesiyim , farklı modemle görüntü alamıyorum , ona uğraşıyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

Hocam modeminiz iptv destekliyorsa, forumda vlan id=103, priority=4 olarak yazmışlar. Modemin iptv kısmından bunları girerek deneyin. Şurda başka bir arkadaş da vlan id 103 girerek izlemeyi başarmış:
    https://forum.donanimhaber.com/superonline-modemi-kullanmadan-turkcell-tv-kutusunu-kullanmak--128593325

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de sebebini bilmediğim nedenden dolayı olmadı başaramadım ama hata filan da almadım
  • Bu modeme bağlanan aygıtın hız sınırını düşürme ayarı varmı acaba
  • Merhabalar,

Bu modemle sorunlar yaşıyorum.

Vodafone fiber e geçtim daha yeni.

Bu modemin yerine iyi bir modem alsam

Vodafone fiberle kullanabilirmiyim?

Modem marka-model onerirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyaha

Merhabalar,

Bu modemle sorunlar yaşıyorum.

Vodafone fiber e geçtim daha yeni.

Bu modemin yerine iyi bir modem alsam

Vodafone fiberle kullanabilirmiyim?

Modem marka-model onerirseniz çok sevinirim.

Evet, kullanabilirsiniz. Yeni aldığınız modeme kullanıcı adı, şifrenizi girmeniz yeterli. Superonline'ın aksine vodafone bu şifreyi abonelerine veriyor. (Abone olduktan sonra kullanıcı adı - şifre sms ile gelmiş olabilir. Gelmediyse jetfatura.com'dan ya da müşteri hizmetlerini arayarak isteyebilirsiniz.)

Modem marka-model konusunda bir fikrim yok, daha bilgili olanların yardımcı olması daha iyi olur.

• sorunu hallettim şifremi meturas adlı üyenin yardımı ile aldım.

• Arkadaşlar şifremi ubuntu aracılığıyla aldıktan sonra modemi değiştirmeye karar verdim ve sahibindende bir arkadaş ZTE H267A satıyordu aldım ve modemi birkaç gündür kullanıyorum. Artık HG255s in sorunlu bir modem olduğu konusunda hiç bir şüphem yok. ZTE gerek kapsama alanı gerek stabilite konusunda Huawei ile kıyaslanamayacak kadar iyi bence. Abim kaldığı odada sürekli sorun yaşıyordu o bile fark etti artık sorun olmadığını nasıl düzelttiğimi sordu kendisi. Bu modemi alamıyorsanız bile bir router alıp onu kablo ile Huaweiye bağlayın sonrasında rahat rahat internetinizi kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 1 Şubat 2018; 1:39:45 >
  • Superonline ın yeni modemi hangisi ben hg255s ten çok şikayet ediyorum. Bu komutkarı yeni modemde de kullansak kullanıcı adı ve şifreyi alabiliyor muyuz?

• crashris kullanıcısına yanıt
    Komutları HG255s için
  • HG255s 10V100R001C163B025SP02 default Root şifresi de fbr_2015_Hua sadece arkadan restleyince (12-20sn basılı tut) kulanıla biliyor tabi gpon açık olmayacak ayarları kaydedip kullanıla bilir veya başka yerde kullanacaksanız.

acs serverden bilgiler şifreli geliyor aktif root sip kulanıcı adı vs.

ayarların yedeği alınıp decrypt işlemi yapılıp telnet yeni root kullanıcı kaydı filan yapılabilir encrypt yapılıp conf geri yüklenebilir fikir açısından banzer huavei modellerinde yapılışı anlatılıyor nette.
    hg255s için bişey yok hg255d openwrt kurmuşlar.
    https://hg658c.wordpress.com/2015/03/17/hg658c_configtool/
    https://hg658c.wordpress.com/
    http://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=15574.0
    http://forums.whirlpool.net.au/archive/2593488

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 2 Şubat 2018; 4:57:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Arkadaşlar şifremi ubuntu aracılığıyla aldıktan sonra modemi değiştirmeye karar verdim ve sahibindende bir arkadaş ZTE H267A satıyordu aldım ve modemi birkaç gündür kullanıyorum. Artık HG255s in sorunlu bir modem olduğu konusunda hiç bir şüphem yok. ZTE gerek kapsama alanı gerek stabilite konusunda Huawei ile kıyaslanamayacak kadar iyi bence. Abim kaldığı odada sürekli sorun yaşıyordu o bile fark etti artık sorun olmadığını nasıl düzelttiğimi sordu kendisi. Bu modemi alamıyorsanız bile bir router alıp onu kablo ile Huaweiye bağlayın sonrasında rahat rahat internetinizi kullanın.

bi dandik routeri çıkarıp bi dandik router takmışsın al birini vur ötekine daha iyi bişey alsaydın keşke.

2.4ghz bende 40mhz geseçince hız yerlerde geziyor 20mhz seçince düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 2 Şubat 2018; 13:51:21 >

• meturas kullanıcısına yanıt
    Çok güzel anlatmışsınız. Elleriniz dert görmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitx3

HG255s 10V100R001C163B025SP02 default Root şifresi de fbr_2015_Hua sadece arkadan restleyince (12-20sn basılı tut) kulanıla biliyor tabi gpon açık olmayacak ayarları kaydedip kullanıla bilir veya başka yerde kullanacaksanız.

acs serverden bilgiler şifreli geliyor aktif root sip kulanıcı adı vs.

ayarların yedeği alınıp decrypt işlemi yapılıp telnet yeni root kullanıcı kaydı filan yapılabilir encrypt yapılıp conf geri yüklenebilir fikir açısından banzer huavei modellerinde yapılışı anlatılıyor nette.
    hg255s için bişey yok hg255d openwrt kurmuşlar.
    https://hg658c.wordpress.com/2015/03/17/hg658c_configtool/
    https://hg658c.wordpress.com/
    http://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=15574.0
    http://forums.whirlpool.net.au/archive/2593488

Ayarların yedeği alınabiliyor mu? Hangi firmware'daydı bilmiyorum, yedek almaya çalışınca sayfa görüntülenemiyor diyordu. Yedek alma sayfasını firmware'dan silmişler. Attığınız linklerde de o modemin son firmware'larında böyle bir durum gerçekleşmiş. Yedek alabilsek bile, decrypt etmek lazım, bu da modelden modele farkedebilir. Siz şu anda yedek alabiliyor musunuz?

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    V100R001C163B022 ve V100R001C163B025SP02 de yedek alına biliyor tabi routeri arkadan reset tuşundan sıfırlayıp Root girişi yaparak.

univarsal bi conf dosyası telnet ve yeni root kulanıcı adı eklenip modifiye edilebilse herkesin işine yarar.

not: özel mesajlara cevap atamıyorum tel istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 2 Şubat 2018; 17:15:6 >
  • 30 liraya aldım ve eskisinden çok daha iyi şu an sorunum yok memnunum.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.