Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
360.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    genel olarak cevaplayım

wpa2 de zaten 2.4 ve 5ghz de 50mbit kadar 4mt de sorun çıkartmıyor milet 100mbit almaya çalışıyor wifiden.

2.4-5ghz i en az boş kanla ayarlayın sanırım en verimli ikisinide 20-40mhz aynı olacak şekilde ayarlayın veya 2.4-5ghz birini kapatın daha stabil sanki.
    yüksek ve sorunsuz hız bağlantı için kesinlikle gpon ve 255s arasındaki kabloyu kaliteli kısa cat6 cat6a cat7 değiştirin,mümkünse pc vs cat6 cat6a cat7 kullanarak kullanın.

hg255s wifi si biraz zayıf ön ve arkasında 4mt kadar çember içinde idare eder 7mt hız yarı yarıya düşüyor araya duvar filan girerese bağlanmıyor uğraştırıyor. en güzeli hg255s her şeyi kapatıp kaliteli bi wifi router veya a.c.point çıkışlardan birine takarak kullanmak imkan varsa voip iptv filan kullanılmıyorsa hg255s tamamen aradan çıkartmak (aradan çıkartma için gereken şartlar yeni getirilmeli...).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 21 Ocak 2018; 23:4:14 >
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler.

Benim hizim 8 mbit.

Bu anı kopmaları bir çok kişiyle yaşıyor aslında.

YouTube, indirme programları bu işin üstesinden geliyor.

Bazı indirmeler bu durumda devam etmeyi reddediyor.

Benim gördüğüm assasin Creed Android, GTA 5 rockstar

Modemin yanındayım.

Dediğim gibi wpa 2 yerine wep sectigimda assasin Creed sorunsuzca ve hiç takılmadan indi.

Şartlar aynı olduğunda wep ise yaradı. Wpa 2 kopup durdu.

Olaya bu yönden bakın.

Tek değişen şey wpa 2 yerine wep seçmem kopma sorununu bitirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncelleme geldi, V100R001C163B025SP02 deki güvenlik açığı kapatılmış sanırım.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130525604

V100R001C163B032 yerine isimlemi oynanmış acaba?

güncellenen versiyon HG255sC163B029
  • Bu kadar rezalet bir modem görmedim, 2.4 GHZ de düzgün bir bağlantı sağlayamıyor, 50mbps internetim var zaman zaman 1mbps altına düşüyor, 5Ghz de sorun yok ama onun sinyalide çok dar alanda etkili. Huawei den hiç beklemezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 22 Ocak 2018; 1:52:14 >
    Hocam bu modemin wifi sinyalinden hiç memnun değilim, superonline kullanıyorum modemi yenilediler bir kere fakat sorunlar hala devam ediyor özellikle 2.4 Ghz te bağlantı yok denecek kadar kötü. Tavsiye edebileceğiniz f/p oranı iyi bir router var mı, ya da evimde fazladan modem var onu router olarak kullanma imkanım var mı?
  • KaranlıktaYaşayanAdam kullanıcısına yanıt
    elindeki modem adı ve Modemi Access Point Olarak Kullanmak diye aratın bulursunuz.
    Denedim şu an 10 mbps falan bağlantı sağladı, ama ilgin olan bu hg255s arada normal çalışıyor, genellikle sorunlu sebebini br türlü çözemedim. İnternet yavaşlar biraz anlarımda full çektiğini gösterirken nasıl 1mbps altına iner hız ona anlama veremiyorum.
  • KaranlıktaYaşayanAdam kullanıcısına yanıt
    wifi si dandik yapçak bişey yok dahili anten birazda ısındığında mı düşüyor bilmiyorum bi garip. gigabit lan portlar iyi çalışıyor bari idare ediyoruz.

benim anlamadığım noktada iss ler kendi modemlerini ürettirerek tüketiciye dayıyor bu dandik aletleri diğer üreticilerden ses çıkmıyor diğer markaların satışını engelliyor tekel oluşturuyorlar diğer markaların gıkı yok
  • Kopma ve anı hız düşüşü yaşayan arkadaşlar wep deneyebilir mi acaba?

İddiamın doğruluğu veya yanlışlığı ortaya çıksın. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

Kopma ve anı hız düşüşü yaşayan arkadaşlar wep deneyebilir mi acaba?

Hocam bildiğim kadarıyla wep şifreleme malesef kırılabiliyor. O yüzden kimsenin deneyeceğini pek düşünmüyorum. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

Kopma ve anı hız düşüşü yaşayan arkadaşlar wep deneyebilir mi acaba?

Hocam bildiğim kadarıyla wep şifreleme malesef kırılabiliyor. O yüzden kimsenin deneyeceğini pek düşünmüyorum. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Kullanın demiyorum. Kopmaya çözüm oluyorsa başka çözüm ararız.

Ben wep + mac filtreleme ye geçeceğim. Sürekli olarak modemden yabancı bağlantı var mı? Kontrol edeceğim.

• pphammer kullanıcısına yanıt
    Bende bir değişikli olmadı hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Bende bir değişikli olmadı hocam.

Uzuldum

• pphammer kullanıcısına yanıt
    Son çare bir router almaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Son çare bir router almaya karar verdim.

Ben wep ve ufak tefek değişiklikler yaptım. Kablolu ve kablosuz şu an bir şikayetim yok. Ayar yapmadan önce delirtiyordu.

Bu şekilde beni 2019 a götürür. Aboneliğin ekim 2029 da bitecek.

henüz mac şifreleme yapmadım, kontrol için.

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 22 Ocak 2018; 23:18:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

güncelleme geldi, V100R001C163B025SP02 deki güvenlik açığı kapatılmış sanırım.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130525604

şu wifi ayarlarını bi dener misiniz

WPA2-PSK
    AES

2.4GHZ
    B/G/N
    Canal 10
    20mhz

5ghz
    a/n/ac
    canal 40
    20 mhz
    wps kapalı

sonra ikisini de 20/40mhz

deneyin hangisi verimli olursa rahat yakın mesafede 2mt 4diş 50mbit 6mt 3diş 25mbit 8mt 2diş 10mbit giderek düşüyor.

255s e tepeden işikla baktim üst noktada 3 tana pigtail var isan arka ya sma harici anten konektörü koyar wifisi zayıf

( genel olarak her wifi için: her cıhazın bir ömrü olduğu gibi özellikle wifi ilerleyen yılarda uzun kullanımlarda tabiri caizse sağırlaşıyor ilk günki hızı tepkiyi vermiyor zamanla yıpranıyor o yüzden size getirilen cihazların sıfır olduğundan emin olun.)

şundan mı bağlasak yoksa fazlamı kaçar.
    http://www.tp-link.com/tr/products/details/cat-37_CPE220.html
    http://www.tp-link.com/tr/products/details/cat-37_CPE520.html

şuda güzelmişhttp://www.tp-link.com/tr/home-networking/deco/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 24 Ocak 2018; 20:17:20 >
    quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

güncelleme geldi, V100R001C163B025SP02 deki güvenlik açığı kapatılmış sanırım.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130525604

bana güncelleme gelmemiş günceleme paketi yokmu

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130976248

işe yarıyor fazla uraşmadan

burdakiler HG659 a ek kulanıcı eklemişler böyle bişeyler yapısa kökten çözüm olur.
    https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=158&topicid=201985

https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=158&topicid=201985

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 24 Ocak 2018; 20:19:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sphygmus

Wmm i nasıl kapatabilirim tikini kaldıramıyorum?

802.11b/g
    802.11b/a
    alınca açılıyor menü

WMM'yi etkinleştir (QoS):

Hız: 1-54mbps arası kısıtlanabiliyor.

n ve ac modunda kısıtlama devammı ediyor yoksa.

yeni fw hala bana gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 24 Ocak 2018; 20:20:12 >
  • Hepinize çok teşekkürler, arkadaşların sayesinde superonline fiber şifremi öğrendim biraz uğraştırıyor ilk yapışta ancak buna değiyor bence. Şu an Hg255s modemi devre dışı bırakıp yerine sadece 2.4 ghz yayın yapan Pirelli marka modemi taktım, hız huaweiye göre daha düşük internetim 50 mbps bu modemde kablosuz olarak en fazla 20 mbps oluyor ancak daha stabil görünüyor mesela huawei bir anda 1 mbps nin altına iniyordu yeri geliyor 1 saat böyle kalıyordu ancak bunda şu anlık öyle bir şey gözlemlemedim. Biraz daha test edip sonucu aktaracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 25 Ocak 2018; 23:10:2 >
  • La ferrari modu açıldı.
    hg255s içinden çok sayıda yeniden başlatınca altyapı gaza geldi.
    255s içinden çakma root girişiyle baktım değişen bi ayar yok tamamen balığına gün içinde eski bağlantı hızına dönüyor kalıcı değil.

Tamamen tesadüfi bir durum hız sınırlamsaı yapan nokta nedesiyse artık acs, olt , ont torpil geçmiş, periyodik bilgilendirme gelince eski haline dönüyor kalıcı değil.

bikaç test aldım laferrari açılmışken.

şunu belirtiyim wifi pek stabil değil uzuz wifi routerler sınıfında ama bikaç ayarla iş görür. cep tel denemelerinde 2.4 eklemedim 4 tele test ettim 1mt 1.75 2.47 3.35 4.25 geçemedi 6mt de1.35 2.33 3.34 4.20 gibi 8mt çaprazda +duvar yan oda 10mbps civarı(5ghz de 6-10 arası) hg255s sadece bulunduğu odada tam perf veriyor oda canı isterse günümü var ne.

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu

eh idare ediyoruz işete tabiki bi netgear etmez
    bu şekilde bikaçgün kulansak hg255s duman çıkar kafayı yer kendini kaybeder mortu çeker arkasından duasını okuruz

indirimden bi Netgear Nighthawk x4 veya Netgear Nighthawk x4s kapmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 7 Şubat 2018; 14:49:30 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.