Şimdi Ara

superonline hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

superonline hız sorunu

superonline hız sorunu

superonline hız sorunu

Arkadaşlar merhaba superonline evime bağlatalı 1 hafta sonra indirme sorunları yaşamaya başladım. 500 Mbps limitsiz internet paketine abone oldum. İlk hafta güzelce olması gerektiği gibi 55-60 MB/s hızla steam, origin, playstation 5, ubisoft connect aklınıza gelen ne platform varsa her yerden oyun,film vs her şey indiriyordum. Örneğin 107,50 GB'lık avengers adlı oyunu playstation 5'imde oyunu 31,5 dakikada indiriyordum. Şimdi ise indirme hızım çok azaldı hız testlerinden netflix'inki hariç hepsi gördüğünüz gibi iyi diyor fakat indirmeler yaptığımda en fazla 25 MB/s hız alıyorum. Superonline'ın müşteri hizmetlerini aradığımda altyapı kaynaklı değil indirme yapılan sunucu alakalı diyorlar. Tamam sadece 1 platformdan yavaş indirse diğerleri eskisi gibi olsa hadi neyse, fakat her yerden yavaş artık. bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa yazarsa çok sevinirim.

• ONT'nin üst kısmının fotoğrafını atar mısın

• --MK-- - kullanıcısına yanıt

ONT dediğiniz ne oluyor ?

• Modemin yanındaki ufak cihaz, GPON.

• Facebook üzerinden Superonline'a özelden yazin fotoğraflari vs istiyorlar belki ora yardımcı olur. Telefondaki temsilcilerin yardımcı olamadığı bazı konulari sosyal medya ekibi cozebiliyor.
  • --MK-- - kullanıcısına yanıt
    superonline hız sorunu

ışıklar hep böyle kırmızı yanmıyor

• Benzer sorunu ben de yaşıyorum, çözen oldu mu acaba?
  • ahcaner kullanıcısına yanıt

Maalesef çözüme kavuşamadık. Bana sorarsanız superonline'ın altyapısı 200~300+ hızları kaldırmaya yeterli değil ama yeterliymiş gibi kampanya yapıyorlar millete satıyorlar

• Atbrk_the_lad kullanıcısına yanıt

Hocam tam olarak sorun nedir? Sadece steam mı? Yardımcı olmaya çalışacağım.

• Süper online abuk subuk gizli site veya ülke bazlı hız limitleri koyuyor diye okumuştum Muhtemelen sizin durumunuz da bu İlk günler Allah ne verdiyse verdiler sonuçta bu hızlar onlar içinde yeni Daha sonra darboğaz veya yavaşlama korkusundan mıdır bilemem gizli kısıtlamaya gitmişler heralde
  • umutkara742 U kullanıcısına yanıt

Sadece steam değil denediğim yerler origin, ubisoft connect, epic games sore ve playstation 5'imde denedim. Şöyle doğruluğundan emin olduğum siteler var indirme süresi hesaplayıcı : Download Time Calculator - Calculate Download time/speed

örneğin 20 dk'da 55~60 MB/s hızla indirmesi gerekirken en fazla 40~45 MB/s hızı görüyor dolaysıyla 50 dk falan sürüyor (maalesef 1-1.5-2 dk falan sonra daha da indirme hızı düşüyor). İlk günlerde tam olması gerektiği gibi nokta atışı diyeyim size öyle indiriyordu her oyun platformundan.

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt

Bu doğru ise o zaman kesinlikle sorunumun çözümü olmaz :(

• HOCAM ÇÖZÜM BULABİLDİNİZMİ ŞUAN AYNI DURUMDAYIZ

• Al9AIN kullanıcısına yanıt

Yok hayır maalesef sorun devam ediyor

• speed.hetzner.de
    Test Files
    https://speed.hetzner.de

Buradan 10 gb dosyası indirin ve hıza bakın hocam. Ben de 500 paketindeyim fast.com 300-400 mbps arası çıkıyor ama 62,5 mbps stabil indiriyorum yani 500 mbps hız alıyorum.

• Süperonline hızını kesiyor arkadaşlar bundan emin olabilirsiniz. Beni yaşadığım şehirdeki superonline ofisinden biri aradı nasıl memnunmusunuz vs diye onunla sohbet ederken kullanımlarımı incelerken biraz artmış bu ay vs derken ağzından kaçırdı hızın kısıtlanabileceğine dair bir şeyleri sonra hemen değiştirdi konuyu.
  • armyoflovers kullanıcısına yanıt

Bence de müşterinin hızını kendi kafasına göre azaltıyor. Kanunen adil kullanım kotası kalktı ama bunlar kendince çakallık yapıp hız yavaşlatıyorlar adil kullanım kotası uyguluyor yani, belli bir kullanımdan sonra. Altyapı güçlendirme çalışmaları yapacaklarına hızımızı yavaşlatıyorlar.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt

Hala aynı dırım steam'den denesem de playstation 5'imden yapsam da buradan yapsam da ilk günlerimdeki gibi olması gereken 55~60 MB/s hızla indirmiyor.

• Atbrk_the_lad kullanıcısına yanıt

O zaman şikayet kaydı oluşturun hocam ben avrupa sunucularında 60 mb/s ortalamayla çok rahat indirebiliyorum, bu dosyada 62,5-75 arası oynuyor.

• cmd yi yonetıcı olarak acın sonra sırası ile aşşağıdakileri tek tek yapıştırın çözüm olmaz ise NetAdapterRepair uygulamasını yukleyin. 20mbit ustune cıkınca steam baglantıyı kesebılıyor 5 10 sanıye sonra tekrar hız normal halıne gelıyor.

Ipconfig /flushdns

Ipconfig /release

Ipconfig /renew

netsh winsock reset

netsh int ip reset

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.