Şimdi Ara

Superonline Fiber Uyumlu Modemler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, süperonline ın vermiş olduğu modemden memnun değilim. Örnek olarak enfazla 35 port tanımlaması yapılabiliyor. Wifii desteğide düşük. Superonline modemi değiştiriyormu veya ücret karşılığı superonline uyumlu bir modem alabilirmiyim. Profesyonel bir superonline fiber destekli bir modem önerisinde bulunabilirmisiniz.

• fiber sifren varsa 802.11ac destekli herhangi bir router olur.
  • Asus'un herhangi bir modeli. Hepsinin fiber desteği var Şifreniz varsa Superonline uyumlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şifreniz var derken ne oluyor müşteri hizmetleri şifre vermiyor mu veya nereden alıyoruz.

• cemsaglam C kullanıcısına yanıt
    Adsl ? Fiber?

• fiber
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsaglam

Şifreniz var derken ne oluyor müşteri hizmetleri şifre vermiyor mu veya nereden alıyoruz.

https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg253s-wan-internet-sifresi-ogrenme--99599747
  • turkcell tv başka modemle çalışmıyor ama internet mac clone özelliği olan modemlerde çalışıyor. Ben de HG255s ten memnun değilim, internet bazen kopuyor. Üstelik kabloyla bağlıyken de kopuyor. Başka veya daha yeni modem veriyorlar mı emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

turkcell tv başka modemle çalışmıyor ama internet mac clone özelliği olan modemlerde çalışıyor. Ben de HG255s ten memnun değilim, internet bazen kopuyor. Üstelik kabloyla bağlıyken de kopuyor. Başka veya daha yeni modem veriyorlar mı emin değilim.

Turkcell TV'nin çalışması için Huawei modemin WAN portundaki MAC adresini yeni alınan router'un MAC adresine ayarlamak yeterlimidir?
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hayır. Mac klonu Tv de işe yaramıyor. Tv yi kendi modemi haricinde çalıştırabileceğinizi sanmıyorum. Ben çalıştıramadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hayır. Mac klonu Tv de işe yaramıyor. Tv yi kendi modemi haricinde çalıştırabileceğinizi sanmıyorum. Ben çalıştıramadım.

Bende TV yi ASUS router ile çalıştırmayı denedim, yapamadım o yüzden sormuştum.

Bu arada MAC adresini klonlamadan sadece hesap adı şifre girerek bağlanabildim ben internete

İyiymiş :)

Tv işi sıkıntı, neden bağlanmıyor bilemiyorum. Turkcell'den gelen eleman IP almayacağını söylemişti.
    Belki farklı bir özelliği olması gerekiyordur modemin. Tv nin İnternet hızından da etkilenmediğini söyledi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

İyiymiş :)

Tv işi sıkıntı, neden bağlanmıyor bilemiyorum. Turkcell'den gelen eleman IP almayacağını söylemişti.
    Belki farklı bir özelliği olması gerekiyordur modemin. Tv nin İnternet hızından da etkilenmediğini söyledi.

Evet, TV internet hızından etkilenmiyor, internet hızını etkilemiyor da.

IP adresi alma konusunda problem yok. ASUS routerda özel IPTV ayarları var fakat onun için de VID ve PRIO değerlerini bilmek gerekiyor, oda bizde yok.

Şansımıza küsücez galiba.
  • Statik routing işlemlerini gerçekleştirdiniz mi? Ben de router arayışı içindeyim Turkcell TV çalışmayacaksa almayacağım. Elimdeki ile IPTV ayarı biraz uğraştırıcı henüz beceremedim. Başarılı olrusam sonucu paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: luridline

Statik routing işlemlerini gerçekleştirdiniz mi? Ben de router arayışı içindeyim Turkcell TV çalışmayacaksa almayacağım. Elimdeki ile IPTV ayarı biraz uğraştırıcı henüz beceremedim. Başarılı olrusam sonucu paylaşırım

https://forum.donanimhaber.com/superonline-modemi-kullanmadan-turkcell-tv-kutusunu-kullanmak--128593325

Bu konuyu okuyabilirsiniz. Diğer routerlar ile Turkcell Tv kullanımını, yaşanan sorunları anlatmışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• luridline kullanıcısına yanıt
    Ben kendi çapımda denedim ama becerememiş olma ihtimalim yüksek. Şimdi başka bir odada router/dağıtıcı olarak kullanıyorum modemi.
    o huaweide wlan köprü fonksiyonu var onu dene onunla TV+ kutusuna bağla...çalışır heralde...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    Mantıklı, deneyeyim. Interneti bridge'e alıp IPTV yi STB' ye bağlamayı da düşünüyorum. Bridge üzerinden de ikinci bir routera bağlayacağım. Biraz alengirli olacak ama hiç yoktan iyidir. Yeni cihaz almak istemiyorum elimdekini değerlendireyim öncelikli.
  • Bu superonline ne uğraştırır ki milleti, şuan ki durum devam etsin, getirsin piyasada bilen kaliteli 2-3 farklı modem, bu almak isteyene faturaya ek satsın, gelsin servis elemanı bağlasın.
    Turkcell de bir sürü şey var faturaya ek satılan, ps4, laptop, tablet, apple tv vs. alabiliyorsun, koy markete 2-3 farklı fiber modem, vatandaş parasıyla alsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.