Şimdi Ara

Superonline Fiber İnternet MERSİN'de ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
25.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bey Amca

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Arkadaşlar, Superonline görevlileri her şeyi kurmuşlar. Girişteki kablo kutucuğundan salona kadar incecik bir kablo çekmişler (telefon kablosundan hallice). Eski modemimin olduğu yere de iki adet modem koymuşlar. Tam incelemedim ama biri modem, diğeri kablosuz router sanırım. Torrentte 40 aktif Seedli bir dosyayı ortalama 2-2.2 mb/sn'de indirdim. Speedtest sonuçlarımsa şöyle:

Superonline Fiber İnternet MERSİN'de !

Bana ping biraz fazla geldi, tek sorun bu gibi görünüyor. Ama 20 mbit/sn ile uçmak paha biçilemez bir his! (:

Hangi mahallede oturuyorsun bide hangi marka modem verdiler bize şimdi kuruluma geldilerde tilgin marka modem verecekler.

Benim mahalle Akdeniz mah. olarak geçiyor; evim cadde üstünde zaten. Bana huawei modem+superonline logolu kablosuz router verdiler. Router'ın markasına bakmadım açıkçası.

• Yenişehirdeyim(forum) çarsamba baglatıyoruz.Süper olacak
  • Mezitli de abone olan arkadaslar ; Gun icin de Baglanti sorunu,2-3 gunluk arizalar vs. gibi problemler oluyor mu ? Isim internet uzerinden oldugu icin gecmeye cekiniyorum,su anda ADSL var ve gorustum SOL yetkileriyle bir problem,sorun olmaz teyidini aldim ama yine de bir acaba var.

Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bottomset -- 25 Eylül 2011; 19:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bottomset

Mezitli de abone olan arkadaslar ; Gun icin de Baglanti sorunu,2-3 gunluk arizalar vs. gibi problemler oluyor mu ? Isim internet uzerinden oldugu icin gecmeye cekiniyorum,su anda ADSL var ve gorustum SOL yetkileriyle bir problem,sorun olmaz teyidini aldim ama yine de bir acaba var.

1 hafta oldu bağlatalı daha hiç kopma olmadı. Tek sorun ping başka şehirdekiler 4-6 ping alırken ben 29-40 ping alıyorum yoksa down hızı 40mb ları gördü upl. 7.5mb ı gördü. Mezitli Atatürk mahallesi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bottomset

Mezitli de abone olan arkadaslar ; Gun icin de Baglanti sorunu,2-3 gunluk arizalar vs. gibi problemler oluyor mu ? Isim internet uzerinden oldugu icin gecmeye cekiniyorum,su anda ADSL var ve gorustum SOL yetkileriyle bir problem,sorun olmaz teyidini aldim ama yine de bir acaba var.

Yaklaşık bir ay oldu; herhangi bir büyük sorunla karşılaşmadım. Ping yüksek ama bu dosya indirirken aman aman etkili değil. Sadece bir kez bağlantı olduğu halde müthiş bir kasma oldu ve site açılmadı, onda da modemi kapatıp açtım düzeldi. Ama bu sadece bir kez yaşadığım bir sorun. Her şey harika...
  • silifkeye de isreriz. isteriz.
  • @Ayturk,@Beyamca cok sagolun ve gule gule kullanin.Darisi basima artik deyip basvuruyorum :).
  • Daha demin tanıtım & önbaşvuru için geldiler, ama TTNet ile olan taahhüt'üm ve yararlandığım bilgisayar kampanyası nedeniyle...
  • @bottomset rica ederim, yardımım dokunduysa ne mutlu
    @xFeeL, eğer bilgisayar ve ADSL sözleşmen birbirinden bağımsızsa ADSL cayma bedelini Superonline ödüyor. Ben bu hafta içi SMile'ı kapattırıp ücreti Superonline'a fatura edeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

@bottomset rica ederim, yardımım dokunduysa ne mutlu
    @xFeeL, eğer bilgisayar ve ADSL sözleşmen birbirinden bağımsızsa ADSL cayma bedelini Superonline ödüyor. Ben bu hafta içi SMile'ı kapattırıp ücreti Superonline'a fatura edeceğim

ADSL sözleşmemin bitmesine 5 ay var. Şubat başı bitiyor sözleşmemiz. Ama bilgisayar taksidi faturaya yansıyor. Sen diyorsun ki ADSL sözleşmeni feshedip, fatura öder gibi bilgisayar taksit bedelini öde, Superonline zaten sözleşme bedelini ödüyor. Olsa ne ala. Ama olmuyor sanırım. ADSL'yi iptal ettirsem bilgisayar ücretinide tek faturada alıyor diye biliyorum. Yinede telefon açıp bi sorarım, oluyorsa iyi.

Edit : Sözleşmeyi okudum şimdi, şayet anlaşmamı feshedersem ödediğim taksitler toplam bedelden çıkartılıp faturaya yansıtılacakmış. Piyangodan para çıkana kadar TTNet ile devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 26 Eylül 2011; 23:51:59 >

• Mersin'de billboardlarda reklamlar var 44TL 20Mbit diye. Bildiğim kadarıyla 5TL de ıvır zıvır bişeyler var, 49TL oluyor. Bu reklamda küçük bir yazıyla "25GB Alan Hızı" (TTNET'in netlimitsizdeki adil kullanım hakkı denen zırvalığa karşılık gelen bi durum galiba) diye bişeyler yazmışlar ama internetteki detaylarda yok bu. Abone olanlar abonelik şartlarını biraz açıklayabilir mi? İnternette telefonunuzu da taşırsanız 900dk heryöne gibi hediyesi de var. O daha cazip geliyor bana. TTNET im yok, kapattırmıştım, vınn ile idare ediyorum ama sıkıldım artık. Binamızda S.Online kutu mutu herbişey var..
  • bende süperonline'na geçicem fakat adil kota uygulaması canımı biraz sıkıyor.Eğer uygulanırsa zor durumda kalırım.20 mbit 100gb adil kotalı 12 aylık paketi düşünüyordum fakat fiyatı 69 tl çok geldi.O yüzden aynı hızın 50 gb kotalı olanını düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankee33

bende süperonline'na geçicem fakat adil kota uygulaması canımı biraz sıkıyor.Eğer uygulanırsa zor durumda kalırım.20 mbit 100gb adil kotalı 12 aylık paketi düşünüyordum fakat fiyatı 69 tl çok geldi.O yüzden aynı hızın 50 gb kotalı olanını düşünüyorum...

20mbit 25gb alan hızı olanı seç Mersin daha yeni herşey tam oturmadı 7 8 ay hız düşmez bence eğer düşerse hemen paketini yükseltirsin :)
  • Mersine bile gelmiş konyada hala yok bir hareket. Bizde kurtulmak istiyoruz ttnetten :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Mersine bile gelmiş konyada hala yok bir hareket. Bizde kurtulmak istiyoruz ttnetten :(

Bile derken :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Mersine bile gelmiş konyada hala yok bir hareket. Bizde kurtulmak istiyoruz ttnetten :(

Bile derken :))

Hem istanbula daha yakın hemde nüfus olarak daha büyük bir kent ya o yüzden :)

İşin şakası bi yana tabi konyada henüz fiber adına hiç bi hareket olmaması moralimi bozuyor.
  • Ben de Kocavilayet yolunda oturuyorum,mayista altyapi hazirlandi, sitemize pano takilmasini bekliyorum... Yilbasina kadar umudum yok acikcasi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

quote:

Orijinalden alıntı: yankee33

bende süperonline'na geçicem fakat adil kota uygulaması canımı biraz sıkıyor.Eğer uygulanırsa zor durumda kalırım.20 mbit 100gb adil kotalı 12 aylık paketi düşünüyordum fakat fiyatı 69 tl çok geldi.O yüzden aynı hızın 50 gb kotalı olanını düşünüyorum...

20mbit 25gb alan hızı olanı seç Mersin daha yeni herşey tam oturmadı 7 8 ay hız düşmez bence eğer düşerse hemen paketini yükseltirsin :)

Şuana kadar kimsenin hızı düşmemiş diye duydum.Fakat 7-8 ay sonra fiyat daha uçuk olursa diye korkuyorum.Paket değişimi için gene turkcell bayisine mi gitmemiz gerekiyor yoksa internetten veya telefondan halledilebiliyor mu?

• dün itibariyle başvurumu yaptım..bugün iki kere aradılar gelip kuralım diye...müsait değildim ve salı gününe erteledim..kullanan arkadaşlara sorum eve gelen ekip iki modemmi takıyor..biri kablolu biri kablosuz..bu konu hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim..
  • dün sözleşmeyi imzaladım..bugün iki kere aradılar gelip takalım diye..müsait değildim salı gününe erteledim...kullanan arkadaşlara sorum şu: eve gelen ekip biri kablolu biri kablosuz olmak üzere iki farklı modemmi kuruyor..yoksa başka bir olaymı var..bu konu hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim..bu arada güvenevler mah. çatı restaurant-forum arasındayım..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.