Şimdi Ara

Superonline Fiber - Gerçek WAN IP vermiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
3.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yine tam geçen sene bu zamanlar yaşamıştım bu sorunu.
    whatismyip.com vb. yerlerde görünen gerçek WAN IP ile, router üzerinden görülen WAN IP adresleri farklı.

Kardeşim evimde NAS cihazım var, IP kameralarım var vs. uzaktan erişemiyorum, kaldırın şu bloklu IP den demiştik direk düzeltmişlerdi.

Dün yine aynı şey oldu, yine şikayet ettim. Bu kez geri dönüşleri Statik IP almanız gerekli oldu (aylık 9 tl)
    Hadi parasını geçtim, istemiyorum kardeşim statik IP, dinamik IP'm olsun istiyorum diyorum güvenliğim gereği, kabul etmiyorlar.

24 aylık taahhüdüm Nisan ayında dolmuştu zaten, günlerce haftalarca kapıdan ayrılmadılar tekrar taahhüt vereyim diye, vermemiştim.

İptal edin o zaman diyorum hay hay diyorlar!
    Yahu taaa dialup zamanlarından nerdeyse 15 yıllık müşterisiyim nasıl bir firma bu akıl sır ermiyor, böyle kolay mı vazgeçiyorlar müşterisinden.

Böyle bir hakları var mı? Yani reel IP vermiyoruz NAT'ladığımız IP bloğunda kalacaksınız deme hakları var mı?
    Reel IP istiyorsanız statik IP almalısınız deme hakları var mı?

Hayır 5mbit upload veren başka alternatifte yok ki şak diye iptal edeceğim de...Zaten enayimiyim taahhüt vermiyorum, 49-59 neyse yerine 89 veriyorum, sırf bu gibi durumlarda gebe kalmamak için!

• CGN IP uygulamasından çıkmak istediğinizi söyleyin. Online oyun oynadığınızı pinginizin fazla olduğunu söyleyin. Kendi IP'im ile çıkmak istiyorum düşüyormuş diyin. Arkadaşım ve forumdan bir çok kişi bu şekilde çıktılar. Statik IP olayı değil bu, CGN Carrier Grade Nat diye aratırsanız epey bi konusu geçti forumda. Otomatik IP havuzuna alıyor sizi S.O. Eğer kötü bir IP havuzuna denk gelirseniz yavaşlama oluyor sıkıntılar çıkıyor. Dediğim gibi benzer sıkıntıları olanları bulmak için anahtar kelime CGN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

CGN IP uygulamasından çıkmak istediğinizi söyleyin. Online oyun oynadığınızı pinginizin fazla olduğunu söyleyin. Kendi IP'im ile çıkmak istiyorum düşüyormuş diyin. Arkadaşım ve forumdan bir çok kişi bu şekilde çıktılar. Statik IP olayı değil bu, CGN Carrier Grade Nat diye aratırsanız epey bi konusu geçti forumda. Otomatik IP havuzuna alıyor sizi S.O. Eğer kötü bir IP havuzuna denk gelirseniz yavaşlama oluyor sıkıntılar çıkıyor. Dediğim gibi benzer sıkıntıları olanları bulmak için anahtar kelime CGN.
    Evet biliyorum konuyu, geçen sene de olmuştu, derdimi anlatınca çıkarttılar.
    Ancak bu kez aboneliğimi iptal ettireceğim çıkartmazsanız dememe rağman çıkartmıyorlar, sorun burda...
  • CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Yapacak pek fazla bir şey bırakmadılar hocam. Reste rest diyorlar yani Seçeneklerinizi düşünüp karar verin öyleyse. Sözleşmesinde muhakkak kendilerini haklı çıkarak maddeler koymuşlardır ama yine de siz bir okuyun isterseniz
  • quote:

Yapacak pek fazla bir şey bırakmadılar hocam. Reste rest diyorlar yani Seçeneklerinizi düşünüp karar verin öyleyse. Sözleşmesinde muhakkak kendilerini haklı çıkarak maddeler koymuşlardır ama yine de siz bir okuyun isterseniz
    vodafonede fiberde 4Mbit upload var. Üstelik AKK dolayısı ile upload hızı düşmüyor. Bir bakın isterseniz..
  • quote:

CGN IP uygulamasından çıkmak istediğinizi söyleyin. Online oyun oynadığınızı pinginizin fazla olduğunu söyleyin. Kendi IP'im ile çıkmak istiyorum düşüyormuş diyin. Arkadaşım ve forumdan bir çok kişi bu şekilde çıktılar. Statik IP olayı değil bu, CGN Carrier Grade Nat diye aratırsanız epey bi konusu geçti forumda. Otomatik IP havuzuna alıyor sizi S.O. Eğer kötü bir IP havuzuna denk gelirseniz yavaşlama oluyor sıkıntılar çıkıyor. Dediğim gibi benzer sıkıntıları olanları bulmak için anahtar kelime CGN.

O olayi ayda 9 tl isteyerek yapiyorlar yoksa pışık pışık 100 lu ipde kalacaksiniz diyorlar.

Oyle ben söyleyin çıkarın şuraya dahil edin yok öyle yapmıyorlar herşey para ile.
  • Onder Akbas O kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık sanıyorum bayramdan önce 16 eylül olması lazım aradım konuştum kayıt oluşturuldu. Ayın 17'sinde çıkarıldı. 1 Ekim'den sonra değişmiş midir adamına göre mi muamele yapılıyor o konuyu bilmem. Ama bizzat görüştüm anlattım ertesi gün artık kendi ip niz ile çıkıyorsunuz teyitini aldım. Şimdi siz bu şekilde konuşunca ben yalancı boş konuşan biri gibi lanse oluyorum.
  • quote:

Yaklaşık sanıyorum bayramdan önce 16 eylül olması lazım aradım konuştum kayıt oluşturuldu. Ayın 17'sinde çıkarıldı. 1 Ekim'den sonra değişmiş midir adamına göre mi muamele yapılıyor o konuyu bilmem. Ama bizzat görüştüm anlattım ertesi gün artık kendi ip niz ile çıkıyorsunuz teyitini aldım. Şimdi siz bu şekilde konuşunca ben yalancı boş konuşan biri gibi lanse oluyorum.

Est siz yalancisiniz demedim ama prosedur boyleymis 9 tl odemek sartmis cevabini aldim.Belkide dediginiz gibi adamina gore muamele yapiyorlardir.
  • Onder Akbas O kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Çünkü az evvel ufak bi google araması yaptığımdahttp://teknoseyir.com/durum/357898 şu linkte bir arkadaş anlatmış o da dediğim şekilde söylemiş. Belki de adamına göre muamele değil de anlamamazlıktan geliyorlar işi yokuşa sürüyorlar. Çünkü benim de görüştüğüm 3 müşteri temsilcisi oldu. İlkinde konuyu anlamadı veya ben aktaramadım heralde statik ip mevzusunu anlattı. Sonra başka birine yönlendirdi tekrar durumu anlattığımda o bayan işte oyunun serverları kendi yurtdışı çıkışları vs. gereksiz bilgiler verdi. 3.görüşmemde karşıma çıkan erkek müşteri temsilcisi isteğimi anladı ve arzı kaydı açtı. Dediklerimi onaylar şekilde linkini verdiğim sitedeki elemanlarda alttaki yorumlarda benzer şeyleri söylemiş. Belki de sizin ve konuyu açan arkadaşın durumu da çağrı merkezi elemanının konuya vakıf olmaması- anlamamasından ötürü olabilir.

• quote:

Olabilir. Çünkü az evvel ufak bi google araması yaptığımdahttp://teknoseyir.com/durum/357898 şu linkte bir arkadaş anlatmış o da dediğim şekilde söylemiş. Belki de adamına göre muamele değil de anlamamazlıktan geliyorlar işi yokuşa sürüyorlar. Çünkü benim de görüştüğüm 3 müşteri temsilcisi oldu. İlkinde konuyu anlamadı veya ben aktaramadım heralde statik ip mevzusunu anlattı. Sonra başka birine yönlendirdi tekrar durumu anlattığımda o bayan işte oyunun serverları kendi yurtdışı çıkışları vs. gereksiz bilgiler verdi. 3.görüşmemde karşıma çıkan erkek müşteri temsilcisi isteğimi anladı ve arzı kaydı açtı. Dediklerimi onaylar şekilde linkini verdiğim sitedeki elemanlarda alttaki yorumlarda benzer şeyleri söylemiş. Belki de sizin ve konuyu açan arkadaşın durumu da çağrı merkezi elemanının konuya vakıf olmaması- anlamamasından ötürü olabilir.
    Az önce tekrar aradım, bu kez tam geçen sene 27.09.2014 aynı sorun için oluşturduğum ve çözülen kayıt numarasını verdim.

Önce bir napıcaz ki bunu kapatılmış bu dediler, dedim bir bakın sadece içine, o zamanda aynı sorun olmuştu ve 100 lü IP bloğundan sorunsuzca çıkartıldım , şimdi neden olmuyor diyince, tekrar kaydımı güncellediler, halledeceğiz dediler.

Bakalım ne olacak göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

Az önce tekrar aradım, bu kez tam geçen sene 27.09.2014 aynı sorun için oluşturduğum ve çözülen kayıt numarasını verdim.

Önce bir napıcaz ki bunu kapatılmış bu dediler, dedim bir bakın sadece içine, o zamanda aynı sorun olmuştu ve 100 lü IP bloğundan sorunsuzca çıkartıldım , şimdi neden olmuyor diyince, tekrar kaydımı güncellediler, halledeceğiz dediler.

Bakalım ne olacak göreceğiz.

Alıntıları Göster
    Bu arada CGN bloğundan IP alıp almadığımızı nasıl öğrenebiliriz acaba?

Mesela ben whatismyip sitesinden gördüğüm IP ile modem arayüzünde ana sayfada çıkan IP'nin 217'li blokta ve aynı olduğunu görüyorum.

bu durumda bu CGN bloğundan IP almadığıma emin olabilir miyim?

• En güzel çözümü sanırım sabit ücreti yok. VoIP hizmeti almak internet üzerinden verdikleri VoIP hizmeti dahil olunca size reel IP tahsis etmek durumunda kalıyorlar çünkü verdikleri hizmet NAT ve CGN altında çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plusnettr

En güzel çözümü sanırım sabit ücreti yok. VoIP hizmeti almak internet üzerinden verdikleri VoIP hizmeti dahil olunca size reel IP tahsis etmek durumunda kalıyorlar çünkü verdikleri hizmet NAT ve CGN altında çalışmıyor.
    bende aynı çıkıyor sorunu daha detaylı açıklasanız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLODIO

bende aynı çıkıyor sorunu daha detaylı açıklasanız...

Alıntıları Göster
    Herkeste olacak diye birşey yok, şans. Public IP'den tasarruf etmek için yaptıkları birşey.

Neyseki benimkisini düzelttiler yine. Bunda taahüdümün olmamasının etkisi vardır diye düşünüyorum.
  • CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Sevindim adınıza. Taahhütten ötürü olduğunu sanmıyorum hocam derdinizi iyi aktardığınız içindir bence. Neyse sonuç olarak halloldu önemli olan bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

Herkeste olacak diye birşey yok, şans. Public IP'den tasarruf etmek için yaptıkları birşey.

Neyseki benimkisini düzelttiler yine. Bunda taahüdümün olmamasının etkisi vardır diye düşünüyorum.

Selam, bende de aynı sorun var. Fakat WAN üzerinden sürekli IP değiştirerek arada 100'lü olmayan IP'ler geliyor. Sanırım kişiye özel değil bu durum, rasgele hangisi gelirse gibi bi durum var. Havuz gibi değil de bölgeler bi durum olabilir. Siz konuyu tamamen çözebildiniz mi? Ben de aynı şekilde ariyim mi superonline'ı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

vodafonede fiberde 4Mbit upload var. Üstelik AKK dolayısı ile upload hızı düşmüyor. Bir bakın isterseniz..

Vodafone fiber?
  • YunusPhp kullanıcısına yanıt
    http://www.vodafone.com.tr/Net/supernet-fiber.php

TTNET alt yapısını kullanan Fiber / Hiper servis
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    SOL Fiber'de bana ortak ip vermemelerine rağmen yinede online oyunlarda yüksek ping alıyorum, bunu ne yapmalı
  • Dreamcream kullanıcısına yanıt
    Eğer sorunun bilgisayarınızda veya modemde/routerda olmadığına eminseniz başka servis sağlayıcısında deneyin şansınızı öyleyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 16 Ekim 2015; 23:28:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.