Şimdi Ara

Superonline Dns Leak ''Çözüldü.'' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
6
Favori
11.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    nasıl gözüküyor? buna nasıl karar verdin?
  • bu hatayı android ve webos ta nasıl çözebiliriz?
  • Merhaba, bende de dns leak problemi yeni başladı ve terbiyemi bozmadan kibarca biraz sinirlendim diyebilirim. Konudaki çözüm yöntemi malesef işe yaramıyor, daha kötüsü müşteri hizmetlerini arayıp böyle böyle bir durum var desem onların konuyu anlaması bana loto çıkma olasılığından daha düşük olduğu için aklına bir fikir gelen paylaşırsa sevinirim.
  • yazılanları yaptım,
    turkcell superonlıne fıberınternet kullanıyorum modem HD255s

ancak hala durum degismedi sanirim, Chrome ZEnmate kullanyorum.
    yani soyle

dnsleaktest.com burdaki sonuclar normal.
    ipleak.net ama burdaki sonuclarda

IP adress
    germany filan tamam ama hemen altinda
    Your IP addresses - WebRTC detection
    ve gercek ip ve shir yaziyor.

yani olmamis degil mi?
    cozum var mi baska?

mesela modem ayalraindan dns yi degsitremiyoruz artik galiba? HG255s izin mi vermiyodu ne
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    upppppppppp
  • arkadaşlar konuyu hortlatmış olucam ama aynı sorun bende de var. Superonline fiber kullanıyorum hem pc hem modeme dns girdim fakat torrent sitesini açmıyor. Direk sayfa bulunamıyor ibaresi geliyor. VPN kurmak istemiorum herhangibir şey kurmadan sayfaları eskisi gibi dns gibi açma yöntemi var mıdır ?
    Yukarıda yazılanları denedim ama olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TremoR666 -- 5 Ekim 2019; 15:16:25 >
  • TremoR666 kullanıcısına yanıt
    Maalesef DNS bazlı engelleme yapmıyorlar artık. DNS değiştirerek giremezsiniz. VPN şart.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Konuya gelip bu mesajı görecek arkadaşlar için de cevap vereyim, 3 yıl geçmiş.

Bunun sebebi Transparan VPN'dir. Tüm VPN firmaları sizi tamamen gizlemez, bazıları sizin gerçek IP adresinizi de karşıya gösterir. Sebebi budur. Bir VPN'e bağlandığınızda ipleak.net sitesine girip gerçek IP adresinizin görünüp görünmediğine dikkat edin. Görünüyorsa o programı kullanmayın.
  • ZTE marka modem de 3. dns olarak 192.168.1.1'i veriyor ve o da ISP dns olduğu için hep leak var. DNSleri elle atıyorum.
  • dnscrypt-proxy kullanın en azından güvende olursunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

dnscrypt-proxy kullanın en azından güvende olursunuz...
    Superonline Fiber abonesiyim ZTE Modem var, Bende bu durum var mı bilmiyorum ama dediğinizi nasıl uygularım biraz detay verebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    modemden uygulanmıyor pcden windows, ubuntu v.s.e, mac ile...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.