Şimdi Ara

Superonline dalgalı hız veriyor (FTTB) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
2
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de statik IP tecrübemi paylaşmak istiyorum. Yarım saat önce statik IP denemek için satın aldım. 213 ile başlayan bir numara atandı, tracert'de 172 ile başlayan numaralar kayboldu, 2.hopta reverse.superonline ibareli bir numara eklendi. Toplam hop sayısı azaldı. Fakat pingler hem sabit değil hem de 5-6 ms arttı. Genel kullanımda da hiçbir değişkenlik hissetmedim. O yüzden iptal ettireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 19 Nisan 2022; 3:28:30 >
  • Senseight S kullanıcısına yanıt

Statik ıp aldıktan sonra modem otomatikmen kendisini başlatıyor mu?

fast. com da hangi yurtdışı sunucuya bağlanıyor?

• thelordof kullanıcısına yanıt

Hayır sizin başlatmanız gerekiyor. Alıp iptal edip günlerce kullanabilirsiniz.

fast.com'da istisnasız hem CGN hem statik frankfurta bağlanıyor.

Superonline dalgalı hız veriyor (FTTB) 

Bende statik de amerika sunucularına bağlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt

Bende de cgnat yani statik olmayan ip de amerikaya bağlanıyor. Statik alıp da denemedim.

• 2 gün oldu bağlatalı akıyorum gerçekten. Nazar değmesin, sunucu olarak Almanya-Frankfurt seçili.

• tst- kullanıcısına yanıt

oo süper hız keyifli kullanımlar dilerim, modem olarak ne verdiler?

• yusuf683 Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, Zte h3600 istedim onu getirdiler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 500/20 pakete geçecek arkadaşlara bilgi olması açısından FAST sonucunu da atayım. CGN'de değilim, statik ip kullanmıyorum.

Milan olması ilginç ben de ve etrafımda kontrol ettirdiklerimde hep Palermo.

• ataman5 kullanıcısına yanıt
    Bana hep Milan geliyor hocam, Vodafone kullanırken de Milan geliyordu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bende FTTB var bufferbloat rezalet halde. 100'lük internetin 30'uyla bile indirme yapsam pingler havada uçuşuyor.

Dalgalanma sorunu başlamadan önce hiç artmıyordu onun yerine ara hoplara packet loss giriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 22 Nisan 2022; 22:39:8 >

FTTH olarak da benzer problem bizzat bende de oluyor hocam, fttb olması özelinden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama sebebini de bilmiyorum maalesef.

Bufferbloat'ın ana sebebi modemin QoS ayarını sağlıklı yapamaması. Hangi modemi kullanıyorsunuz siz, ben Zte H3600 kullanıyorum A ve A+ alıyorum tüm testlerde. Hattım FTTH bu arada onu ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tst- -- 22 Nisan 2022; 23:36:45 >

Zte h3600, huawei, asus, xiaomi hepsinde benzer sonuçlar veriyor. Openwrt ile her şeyden A+ alsam bile gene FIFA oynarken takılma oluyor. Bizdeki bufferbloatın sebebinin modem olmadığına eminim. Çünkü dalgalanma olayı başlmadan önce dediğim gibi apayrı tepki veriyordu internet. Aynı modemle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 23 Nisan 2022; 0:12:3 >

Hocam siz fast.com'dan ayarlara girip maksimum bağlantıyı yazdığınızda da bufferbloat olmuyor mu? Ya da pingplotter ile kontrol eder misinz ara hoplarda PL oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 23 Nisan 2022; 0:17:51 >

Pingplotter paralıymış galiba. Fast'de dediğiniz ayarı göremedim, gösterirseniz yapayım.

Herhangi bir test bitişinden sonra sonucu genişletme var. Oradan ayarlayabilirsiniz.

Pingplotter free versiyonu da yeterli.

akamai'ye attım çoğu cdn oradan hizmet alıyor diye, başka atmamı istediğiniz yer varsa atayım Superonline dalgalı hız veriyor (FTTB) 

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.