Şimdi Ara

Superonline'daki kısıtlamalar nelerdir ? (Yasaklı siteler, band genişliği sınırlamaları vs ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
1
Favori
17.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zulu123

Su an verdiğiniz karar sanırım verilebilecek en kötü karar :). Sizin binanızda sorunsuz kullanabileceğiniz 3 tane ISS var. TTNet, KabloNet ve SoL. Diğerlerinin altyapısı yok zaten.Taşeron ISS'lerden hizmet almak; bir evi bir kiracı kiralamış, siz de o kiracıdan kiralıyorsunuz ile eşdeğer. Ancak sinir uçları sizin, saçlarınız da sizin. Sinir uçlarımla oynanmasından hoşlanıyorum ve beyaz saç bana yakışıyor diyorsanız verdiğiniz karar mükemmel :))))))....

Bu arada, sabah 9:30 gibi comnet'e web sitesinden başvurdum, öğlen saat 1 civarında belgeleri tarayıp yükledim.

Az önce Türk telekom saha personeli aradı, ben kutuda bağlantınızı yaptım, 100megabit hız görüyorum, siz de bina içi bağlantınızı yapabilirsiniz, tesisat iyi ise 100mbps hız alırsınız dedi, (altyapı sorgulamalarında 62mbps görünüyordu, kutu apartmanın hemen önünde)

Henüz kullanıcı adı ve şifrem verilmedi, verilirse yarın gidip test edeceğim.

100/8 hıza ulaşabiliyorsam, superonline'a göre gözümün arkada kalacağı tek şey 10mbps upload hızı olacak.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Telekom Vdsl altyapısında şu anda türknet kullanıyorum resmen nefes aldım desem yeridir. Telekomdayken sansür sebebiyle internet kanserli gibiydi resmen, şu anda Türknet ile sadece dns değiştiriyorum mis gibi temiz saf internete kavuştum. Ana servis sağlayıcıları (ttnet,sol,kablonet) sansür için kullandıkları cihazları devredışı bırakmadıkları sürece bu rezillik hep devam edecek.

Kısacası arkadaşın verdiği karar kötü değil en iyisidir aksini iddia eden yanılıyor.

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt

Forumda ana sağlayıcı dışından hizmet alıp da neredeyse sövecek duruma gelenlere ne demeli. Sorun olmayınca her ISS iyidir. Önemli olan sorun çıkınca karşında muhatap bulman. O zaman gerisi hikaye kalıyor. Sansür konusunda devlet bu ana sağlayıcıların ensesinde boza pişirdiğinden kaçacak delikleri yok :).... Onların da bu işler için işgücü ayırmak zorunda kalmaktan pek memnun kaldıklarını sanmıyorum...

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Elbette sıkıntılar her sağlayıcıda başımıza gelebilir, doğal olarak altyapı sahibi kendi müşterisiyle daha fazla ilgilenebilir buna katılıyorum. Fakat ben son dediğinize katılmıyorum şu anda hem ttnet hemde turkcell kraldan çok kralcı olmuş durumdalar. Hükümet serbest bıraksa yinede sansürü kaldıracaklarını sanmıyorum. Sözde çocukların güvenliğini bahane ederler aile profili yaparlar kimse kullanmayınca herkese zoraki dayatırlar. Benim için en iyi iss sansürsüz issdir, teknik konularda yaşanan sıkıntılara çok takılmıyorum artık ülkede ne düzgün çalışıyorki zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Elbette sıkıntılar her sağlayıcıda başımıza gelebilir, doğal olarak altyapı sahibi kendi müşterisiyle daha fazla ilgilenebilir buna katılıyorum. Fakat ben son dediğinize katılmıyorum şu anda hem ttnet hemde turkcell kraldan çok kralcı olmuş durumdalar. Hükümet serbest bıraksa yinede sansürü kaldıracaklarını sanmıyorum. Sözde çocukların güvenliğini bahane ederler aile profili yaparlar kimse kullanmayınca herkese zoraki dayatırlar. Benim için en iyi iss sansürsüz issdir, teknik konularda yaşanan sıkıntılara çok takılmıyorum artık ülkede ne düzgün çalışıyorki zaten?

Tamamen size katılıyorum,

Bu arada bugün gidip bağlantıyı test etme imkanı buldum, iç tesisat kablo ucuna telefon jakı çakılı olmadığı için bendeki jak çakılı yarım kablonun ucunu tesisattaki çıplak kabloya elle bağladım. Yani oldukça dandik ve kalitesiz bir bağlantı olmasına rağmen değerlerim aşağıdaki gibi.

İlk yazdığım mesajlarda söylediğim gibi tüm operatörlerden yaptığım altyapı sorgularında alabileceğim hız 62mbps görünüyordu, fakat TTelekom saha personeli kutuda 100mbps gördüklerini söylemişti.

Modemde gördüğüm değerler aşağıdaki gibi.

Sonuç olarak Comnet ile 100mbps download 8mbps upload hızını, aylık 99 TL'ye kullanacağım ve superonline'ın engellemeleri ile uğraşmama da gerek kalmayacak.

Upload tarafında SOL'a göre 2mbps eksiğim var ama aylık ödemem de (12 aylık taahüdü baz aldığımda) 40 TL daha az olacak.

Önümüzdeki günlerde tüm gün kullanıma geçtiğimde hayal kırıklığına uğramam umarım.

Superonline'daki kısıtlamalar nelerdir ? (Yasaklı siteler, band genişliği sınırlamaları vs )

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

Tamamen size katılıyorum,

Bu arada bugün gidip bağlantıyı test etme imkanı buldum, iç tesisat kablo ucuna telefon jakı çakılı olmadığı için bendeki jak çakılı yarım kablonun ucunu tesisattaki çıplak kabloya elle bağladım. Yani oldukça dandik ve kalitesiz bir bağlantı olmasına rağmen değerlerim aşağıdaki gibi.

İlk yazdığım mesajlarda söylediğim gibi tüm operatörlerden yaptığım altyapı sorgularında alabileceğim hız 62mbps görünüyordu, fakat TTelekom saha personeli kutuda 100mbps gördüklerini söylemişti.

Modemde gördüğüm değerler aşağıdaki gibi.

Sonuç olarak Comnet ile 100mbps download 8mbps upload hızını, aylık 99 TL'ye kullanacağım ve superonline'ın engellemeleri ile uğraşmama da gerek kalmayacak.

Upload tarafında SOL'a göre 2mbps eksiğim var ama aylık ödemem de (12 aylık taahüdü baz aldığımda) 40 TL daha az olacak.

Önümüzdeki günlerde tüm gün kullanıma geçtiğimde hayal kırıklığına uğramam umarım.

Alıntıları Göster

çok iyi bir router kullanmadığınız sürece zaten buffer bloat yüzünden upload dalgalanıyor. 2mbps için hiç aklınızda kalmasın.

comnet'in dns dışında engellememesi ilginç. düşündükçe superonline artık cazibesini iyice yitirdi. güle güle kullanın.

• nofearl N kullanıcısına yanıt

Router tarafında sıkınıtım yok, Sophos XG115 üzerinde Pfsense çalıştırıyorum.

Yaygın QoS algoritmalarına ek olarak CodelQ (Controlled Delayed Queue) Limiter da kullanılabildiği için bufferbloat ile karşılaşmıyorum.

ISS'lerin engellemesi konusunda ise, başlığa daha önce yazan arkadaşların da dediği gibi en çok engellemeyi SOL-Kablonet ve TTelekom yapıyor. Bunları sadece bir DNS değiştirip pas geçemiyorsunuz.

Ama alternatif ve küçük ISS'lerin çoğunda bu engellemeler DNS üzerinden yapıldığından, uygun bir DNS kullandığınızda engellerin çoğunu atlayabiliyorsunuz.

• Comnet kullanımım 10 günü geçti.

Superonline'ın ve Kablonet'in katı kısıtlamaları ile karşılaşmıyorum.

Benim için diğer önemli konu olan Netflix, youtube ve torrent erişiminde herhangi bir hız kısıtlaması olmamasıydı.

Akşam yoğun saatte yaptığım (hem de kablosuz) FAST hız testi sonucunu ekliyorum.

Ayrıca whatsapp görüntülü görüşmelerdeki video kalitesi de, eskiden kullandığım Turk.net'e göre bariz daha iyi.

Sonuç olarak superonline'ı seçmek zorunda kalmadığım için çok memnunum.

Superonline'daki kısıtlamalar nelerdir ? (Yasaklı siteler, band genişliği sınırlamaları vs )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 14 Mart 2021; 22:17:39 >

• Çok güzel hiç kaybınız yok. Ping inizde benimle aynı kablonet teyim ben gözünüz kalmasın yani kablonet e vs tek sıkıntınız arıza çıkmasın yoksa tt nin keyfi ne zaman isterse gelip sorunu çözüyor.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt

Yanlış.

Ttnet 100 megabitte hiçbir vpn VS yasaklı değildi. 200 megabit sol:a geçtim geçmez olaydım. Wpden mesajlar bile gitmiyor gelde düşün durumu. Vpn hiç biri çalışmıyor diyebilirim. Neyse ki iş vpnleri yasaklı değil.

Turkcell çoğunluğu özel olduğu halde hükümetin yönettiği bir firma.

Ensar vakfına senelerce sponsor olduğu için zaten..

Arkdaşım twitche SOL ile 1000 kbit bile yayın veremedi. Speed test 10 megabit up göstersene bu aldatmaca. Yayın için upload paketi almazsan upload yaptırmıyor.

Böyle keyfe keder throttle yapan bir firma kanunda neye göre yapıyor belli değil. Restorana gidiyorsun büyük bir tavuk sipariş ediyorsun 50tl. Ama 5tl ek sos almadığın için sana soğuk servis yapıyorlar. Durum tam olarak bu.

2023 değil 2022 de bu düzen değişince 1 2 seneye super online'ın başına siyaset değil yatırımcıların seçeceği yeni yönetim kurulu gelince zaten Türkiyenin en iyi firması olacaktır.

Sular çok ısındı. Artık herşey değişti. 1 sene önce ki beğenemedimi Türkiye bile kalmadı. Artık benzinin 14 lira olduğu halkın fakirlikten araç alamadığı, aracı olanın binmeye korktuğu bir ülke olduk.

Bu böyle süremez. Çiçekler kopabilir ama baharın gelişini engelleyemezsiniz diye bir söz vardır. Değişim asla değişmeyen tek şeydir.

Artık koskoca bakanların sözleri, bir belediye başkanının tweet'i kadar etmez olmuş.

120 senelik işletmeler batıyor düşünün kurtuluş savaşı görmüş bütün darbe ve krizleri görmüş işletmeler.

Gerçekten bu milletin anasının... Sözünü tutuyorlar.

Neyse çok değil 10 yıl önce bazı savcılar vardı. Sanki tanrıymış gibi egolu ve kibirli. İstediğini içeri attırıyordu. Bazı yalayıcı gazeteciler onun heykelini dikmeliyiz dedi. Şuan o ve onun gibiler Almanya da şurda burda kaçak olarak yaşıyor. Evet fetö denen cia büyük ortadoğu projesi sigortası denen terör örgütünün adamları.

Şimdi seçimde muhalefet başa gelecek diye bu itlerin de salyası aktı bizde eski gücümüze kavuşuruz diye. Siz bu saatten sonra ancak asılırsınız taksim meydanında. Bu ülkede fetö gibi düşman örgütlerle başından beri mücadele edenler zaten şuan muhalefette olanlar.

Neyse herkes kanun dışı yaptığı her şeyin hesabını verecek!

Aldığı her ihalenin, satın aldığı her devlet kurumunun

Atılan her imzanın.

Şimdi birilerinin emanetçileri gidiyor kendi kazanmadıkları paraları bazı Avrupa ülkelerine götürüp firmalar vs satın alıyorlar. Kimse merak etmesin. Haksız bu milletten alınmış her kuruş geri alınacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Umarım ölmeden bu malum şahısların hepsinin hakettikleri cezayı aldıklarını görürüz.. Yemin ediyorum yaşama amacım artık bu oldu, onların acı çekmesinden, sürünmesinden zevk almak için yaşıyorum.

Turkcell kullanıyorum 8 senedir, anlattıklarınızın hiçbirini yaşamadım. Twitch'de 8K bitrate verebiliyorum drop yaşamadan, Netflix'te hiçbir sorun yaşamıyorum, VPN deseniz kendi sunucum üzerinden kullanıyorum.

• 1 hafta civarinda 1000 mbit olan paketi kullaniyorum fakat hem indirme yaparken hemde hiz testlerinde acaip bir dalgalanma mevcut. Ornegin indirmede 10 mb/s ile 80 mb/s arasinda surekli bir gitme gelme var. İsin cabasi daha o 1000 mbiti bir testte bile goremedim 1000i gectim 900u bile gormedi bir kac kez 870 civarinda hizlar gordum ve garip durumlardan bir digeri de testler bile stabil degil. Bir test yapiyorum 800 cikiyor hemen ardindan bir test daha yapiyorum 90-100 cikiyor boyle sacma bir durum var. Huawei zte wifi5 ve dun wifi 6 modem takildi 3 modemde durum ayni. Belli ki modemlik bir durum degil. Bakalim cozebilecekler mi. Hakkiyla hizmet alamiyorum suan gercekten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt

Özel vpn sorunsuz zaten bende iş için sabah akşam vpn kullanıyorum

Ama turbo vpn dene. Bende çalışmıyor.

Twitch denedim bende şuan sorun yok. Aynı mahallede oturan arkdaşım da yaşadığımız sorun:

İster 1000 ister 2000 ver çocuğun odasına kadar fiber geliyor 100 /10 bağlantı .sürekli 0 oluyor. Sürekli 0.. Yayın yapılmıyor.

Kasper sky vpn açtık. Aynı ağ. Aynı cihaz herşey aynı. 6000 bitrate yemyeşil 1 frame drop olmadan yayın açtı.

Ben bu sektörde çalışıyorum. Network paketlerini analiz edip, kullanıcı bant genişliğini kısıp ona uygun kategorize edilmiş ürün pazarlama tooları geliştiren bir sürü danışman ve yazılımcı VS var...

İstisnalar var. Siz ve ben şuan için istisnayız.

Bu toolar ciddi ürünlerdir. Milyon dolar Bile edebilir çok iyi bir tool geliştirmek.

Ben de şuan what app mesajları gitmiyor. Baya insan yaşıyormuş. 350 megabit alıyorum ethernet ile hız testi yapınca. 3ms ping. Bağlantım sorunsuz. Router knedi routerı'm fiber şifresini öğrendim malum yöntemlerle.

Belki kendi router ve dna kullanmayanlara daha kolay müdahale ediliyordur. Belki router seviyesinde bir throttle vardır belki modem de belki backbone da bunu bilmiyorum ama sağlayıcı tarafındaki çıkışlarda ip üzerinden paketleri engelleme yaptıklarını tahmin ediyorum.

Benim hesap şifremi vermemeleri büyük saçmalık kimse kusura bakmasın. Zorunda mıyım onların verdiği kapalı kutuyu kullanmaya? Belki pfsense kullanacağım?

Neyse durum bu. Wp olayı can sıkıcı baya. Ortam ip havuzunda olduğu için mi oluyor bunlar throttle I ediyor çözemedim. Dns vs yemedi. Statik ip alıp 20tl veremem her ay.

Ttnet te bu sorunların 1 tanesi dahi yoktu. Ttnet sadece 1 gecede maalesef çok sayıda şehit verdiğimiz gün sosyal medyayı tamamen kesmişti şubat sonu 2020

83 milyona 1 valiyi muhatap etmelerini unutmadık. Bu halk o valiyi seçerek göreve getirmemişti oysaki.

Neyse çoğu insan super Online da ciddi sorunlar yaşıyor.

Ileride herşey ortaya çıkacak ve İnternet elektrik gibi bir hizmet olacaktır.

Sağlıcakla

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Ethernet cat 6 mı? Router iyi mi?

Eğer ethernet kullanıldı ise anakartın lan kontrol çipi ne?

Realtek ise mutlaka sürücüyü kaldırın anakart sitesinden tekrar bulup kurun düzelebilir.

Maalesef realtek lan kontrolcüler 1000 megabit ağ bağlantısı için uygun değiller. Pfsense vs için bu sorunlar yüzünden herkes intel kontrolcü kullanıyor. Realtek çöp. Gigabit ethernet hikaye bizzat denedim 2 pc arası. Çok sorun var...

Gelelim çözüme. 2. El temiz Intel pci express 1000 Mbps lan cihazı alınabilir.

Garanti değil ama dalgalanma illa sol dan kaynaklı olmayabilir.

Ben onların verdiği cihazı kullanmıyorum.

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt

Hayatın değişmez kuralı ettiğini bulmaktır.

Biz tek şahıs veya bazı şahıslara bakıyoruz. Bu çok büyük bir illüzyon.

Asıl suçlu toplumdur. Her zaman...

Anadolu irfanı = Müge anlı vakaları.

Cehalet diz boyu. Ortalama iq 87 puan.

Ortalamaya göre iyi bile. Bu millet demokrasi ne bilmiyor direniş ile mücadele ile demokrasi kazanmadık. Çok ileri görüşlü biri verdi. Oysaki haklar verilmez. Alınır...

Sonuç ortada. Ama şuan ki süreç bence çok olumlu. Siyasal İslam, takiye, ideolojik kimlik siyaseti gibi olgular katiyen çöküyor geri gelmemek üzere yeni nesiller aşılanıyor.

Çöken diğer şeyler : ahlaksızlık rüşvet vermek almak yolsuzluk. Adam köyde akrabası şehre gidince tarlasını izinsiz sürer kiraya verir kötülük yapar bunu hakkı görür. İşte mücadele ve mesele bu artık savaş iyi ile kötü arasında. Gençlik diyor ki : o tarlayı sürmek haram! Boomer diyor ki yoo sürerim sanane. Aynı yeşil çam filmleri..

Artık Kentleşeceğiz. Cehalet ölecek. Aynı red dead 2 gibi. Artık dünya değişiyor bilgi çağı geldi artık halk ve gençlik haksızlığı ve zülmü emeğe konmayı sindiremiyor.

Artık dayın işe soksun hal ye torpile işe gir, baban ünlü yönetmen ise sen alkollü sürdüğün araçla polisi ez şehit et ama hapse girme dönemi yani üstünlerin hukuku BİTİYOR BÜTÜN KORKU BUNDAN.

Z kuşağı bilgiye doğdu ve cidden uyanıklar. Şuan çoğu çocuk

22 yaşında 20 yaşında görüp kendi 20 yaşımız ile kıyaslamak hata. Artık evlenme yaşı 30 oldu. Artık 27 yaş bile eskisi gibi değil. Eskiden 27 yaş evli çocuklu demekti. Şuan hala gençsin gerçek bir yetişkin değilsin. Z kuşağı da hala çocuk. Onlarda büyüyecek

Aynı şekilde artık 72 yaşında adamlar evde çökmek yerine aktif siyasete katılabilecek kadar diri. Örnek kılıçtaroğlu trump vs.

Ne demiş atam : tek umudum gençliktedir..

Merak etmeyin değişim kaçınılmaz. Büyük hesap çıkacak. Türkiye ihracatının yüzde 75ini avrupaya yapan bir ülke ne petrol ne gaz yok

Bursa öyle seçimin üstüne yatmak VS imkansız. Polisin maaşını dahi veremezler. He verirler de 200 dolar etmez.

Yani güç biter. Senelerce etki ajanları halkı korkuttu bugünde itirafçı oldular

Yok kan akarmış yok iç savaş çıkarmış. Kolay mı lan? Biz bu vatanı kana suladık da serv anlaşmasını imzalayan Osmanlıyı devirdik yeni devlet kurduk. Yok öyle bağımsızlıktan demokrasinden baz geçmek. Kimse 90 milyondan büyük değil. Tüm algılar korkular tek tek çöküyor.

Bu acılı süreçte halk bireyselleşiyor ve dini değerler milli değerlerin çok kolaylıkla kullanılabileceğini öğrendi. 20 sene sonra z kuşağı 42 yaşında olacak. Şuan 60 yaşında olanların çoğu ya vefat yada nine dede olacak. Sonuç?

Yeni nesiller bu abd ve İngiltere ye çalışan ne olduğu belli olmayan tarikatların ve şebekelerin sonunu getirecek.

Tek dertleri halk gözünü açmadan önce Türkiye yi bölmek. Bu projenin ismi de büyük İsrail projesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 10 Ocak 2022; 1:28:28 >

Hocam bir masaüstü bir laptop ve bir mac minide denedim hepsinde aynı hız sorunu aynı dalgalanma mevcut.

Router kaynaklı olabilir. 1000 megabit indirme için cpu fln iyi olmalı diye biliyorum.

En iyisi firma ile görüşmek o zaman

Bugun bayii çalışanları geldi sinyal olcumu yaptilar sonra birini aradilar adam hiz testlerinden fotograf istedi. Ne hikmetse eleman adamla gorustukten sonra hic 900u gormeyen hiz 930-940lari gordu ama tabii yine bir yuksek bir alcak cikma ve dalgalanma sorunuda ayrica devam ediyor

Intel lan kontrolcüsü olan (realtek olmamalı) ve kaliteli gerçek cat 6 olduğundan emin olduğunuz bir laptop veya pc ile test yapma şansınız var mı? Veya 5ghz ağı güçlü bir cihazla? Gerçi verdikleri routerım bant genişliği ne bilmiyorum hiç. 5ghz her cihaz 1000mbps veremez doğal olarak.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.