S

Yüzbaşı
17 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Düzce üni. düşünüyorum mühendislik eğitimi nasıl , hocalar tecrübeli mi,kampüs nasıl? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Babam 2004 ten bu güne garanti bankası ile aktif olarak çalışmakta ve hem kendi kredi kartı var hem ek kart olarak annemin var. Annemin kartında çatlak var , temassız özelliği yok ve kredi kartının son kullanma süresi de yaklaşmakta annemin kartını görünce dedim ki baba böyle böyle bir durum var yenisini isteyelim sonuçta benim banka kartımı ücretsiz temassız özellikli olanı göndermişlerdi ayrı yetten her yıl yaklaşık 200tl aidat alıyorlar.Az önce babam aradı ek kart yenilemek için 75 tl para istediler düpe düz milleti soymaya çalışıyorlar kaç yıllık müşterisini 75 tl lik kart ücreti yüzünden kaybedecekler kartı ücretsiz göndermeyebilirsin 15 20 tl ye basarsın yenisini ama bir plastik parçasını 75 tl ye satamazsın. Bende gidip banka hesabımı kapatacağım para göz olmuşlar iyice zaten eft havale ücreti de alıyorlar yetti artık.

Statik ip 20 TL ve bazı sitelere yavaş giriyor stitik ip almalımıyım güvenlik açısında yararı olur mu?

Türknet ilk kez kasım ayında sokağımıza geldi gidip sorduğumda fiber dediler bende heyecanla beklemeye başladım şubatın yarısındayız ve hala işlemler tamlanmadı.Sorum şu türknet gigafiber kullananlar altyapı kaç ayda tamamlandı bu kadar beklemem normal mi?

Sokağıma türknet fiber döşüyor 1 gigabit lik paket almayı düşünüyorum ancak kafama şu takıldı pc 1 GB kaldırır mı hem WiFi hem kablolu olarak nereden bakabilirim kaç mb desteklediğine?

Türkcell ve vodofone da mobil internet hızım 10mb türkcell e 8 9 aydır başvuruyorum ve geçiştirip duruyorlar baz istasyonu kurulması için ne yapmam gerekir şişlide 100 130 mb alırken oturduğum yerde 10 mb zar zor alıyorum.Ve elektrik gidince direk 1 2 mb ye düşüyor ztn bana çoğunlukla elektrik gidince lazım oluyor.

Merhabalar öncelikle kasım ayında kablonet e geçtim ve ardından sokağıma türknet fiber döşenmeye başladı yakında proje tamamlanacak ben kablonet i iptal etmek istiyorum 2 yıllık sözleşme imzaladım hem akşamları hızı yavaşlatıyorlar hem modemin wifi sürücüsünde sıkıntılar var iptal etsem ve tüketici hakem heyetine gitsem haklı sayılırmıyım? örneğin kurulum ücretini modem kiralama ücretini vs isterler mi? Kısacası sıfır ücret ile kurtulmak istiyorum çünkü türknet fiber daha cazip 2 yıl bekleyemem 85 tl ye 100 mb dowloand 50 upload veriyorlar ki 1000mb lik paket bile var.Kabloneten sözleşmesini iptal eden var ise bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyoruz bir abimle ancak 2060 a baktığımda 6gb vram i var 1080ti ın iste 11 gb benim için rtx e gerek yok çünkü rtx destekli oyun oynamayacağım ve 1080 ti fps i daha yüksek ne düşünüyorsunuz 1080 ti alsam beni 3-5 sene götürür mü? Yoksa yeni teknolojiden vazgeçmemek mi gerkir?

Sistem ve Tercihleri
Operatör
turkcell
ISS
KabloNet
Takım
Galatasaray
Basketbol
Philadelphia 76ers
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 275
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 272)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 41 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.