Şimdi Ara

[SON DURUM=suçlu bulundu]çalıştığım dükkanı 800 bin lira zarara soktum :( (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
37.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama günlük cirosu 250.000 TL den sonrasını okumaya gerek duymadım 😅

Ama okudum. Değişik bir CSB olmuş zebanide yok üstelik. Keşke ciroda çok uçmasaydin hocam. Saglicakla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • John travolta'nın Kod Adı Kılıçbalığı filmini izle orada ne yapacağını anlatıyorlar..
  • citiraga kullanıcısına yanıt
    Neden şaşırdınız? Vatan, teknosa, mediamarket gibi mağazaların merkezi lokasyondaki mağaza ciroları böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarim csb dir

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Günlük 250 bin banka mı
    Hayır perakende

• fox5578 kullanıcısına yanıt
    Ve bu mağazaların virüs içeren tek bir USB karşı çaresizliği...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel CSB, eski günlere döndüm.

İlk başta gerildim, zebani şimdilik yok, ödeme yapmak istemene rağmen kripto para cüzdanının pasif olması güzel detay (ama cüzdan pasifize ediliyor mu bilmiyorum, ilk defa duydum).

Şirketin yedek almamış olması veya başka bir koruma sistemine sahip olmaması mantıksız, donanımların değişmesi zorunluluğu mantıksız, tek cihaz için parayı ödeyebilsen bile muhtemelen ağdaki her bilgisayar için ayrı ödeme yapman gerektiğini ve bunun altından kalkamayacağını düşünmen gerekirdi ve sayılar abartı olmuş (günlük ciro, sistemlerin maaliyeti, mağazanın kapalı kalma süresi vs.).

Puanım 6.5'tan 7/10 kanka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 20 Eylül 2019; 2:26:35 >
  • Ben de CB ofisinde memurluk yapıyorum. Taktım bizim veledin USB' yi.

- ŞAK Cumhurbaşkanlığındaki tüm veriler pert.
    - CB' likten Rusya' ya komikli foto atmışlar.
    - ŞAK Rusya pert.
    - Biliyorsunuz ki Rusya' nın Uzak Doğu ile bağlantıları var.
    - ŞAK Uzak Doğu pert.

Tüm Asya hackeri arıyor. Parası neyse verelim 1.500 dolar çok değil dedi az önce Çin.
  • ben uyduruk bilgisayarıma bile antivirüs kullanıyorum ve sürekli yedek alıyorum
    bu nasıl bir firmaymış yedekleme falan yapmıyor ,antivirüs firmasıyla çalışmıyor :)

üstelik sıfır sistem kurunca bilgiler geri mi gelecek yani ?

hep söylerim hikaye yazarken ayrıntıları atlamayın diye :)
  • umarım csb dir yoksa geçmiş olsun.

• Serin hikaye fidye yazılımlarının temizlenip kaldırılması 3 dk bile sürmüyor
  • Arkadaşın anlattıkları hikaye mi bilmiyorum ama bence çokta yadırgamayın çünkü Türkiye'deki çoğu şirket yedek vs almıyor. Çünkü neden ?
    Bizde "boş ver bir şey olmaz" kafası var ve genelde de birşey olmuyor. Yedek almanın belli bir maliyeti var veya kimse birşey olabileceğini düşünebilecek kafada değil.
  • O PC'ler anladığınız PC değildir, iiçinde HDD de olmaz zaten. Client olarak merkeze bağlı çalışırlar. Kendi içinde veri tutmazlar. Haliyle sana CSB demem gerekiyor.
  • fazla uzatmışsın csb yi artık zebaniler gelsin ve olaya el koysun
  • bi CSB kokusu alıyorum sanki
    ay seniii.....

fena değil beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoklasik -- 20 Eylül 2019; 16:15:55 >
  • Evet arkadaşlar an itibariyle arkadaşı aldık,her an kapı çalıp polislerin geldiğini sandığı polis arkadaşlarla operasyonu bitirdik.Fakat durumlar arkadaşın anlattığından daha sıkıntılıymış.Meğerse sadece mağaza içinde yerel ağ ile bağlı olan pcler değil,markanın bağlı olduğu tüm ülkelerdeki iş ortaklarının pcleri de şifrelenmiş.Nasıl olduğunu bilmiyoruz ama herşey o lanet olası usb belleğin pcye takılmasıyla başlamış.Şimdi abd'den federaller de toplantı yapılacak.Lanet olası fedaraller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 20 Eylül 2019; 16:31:56 >
  • Çok iyi CSB devamı yok mu ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.