Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (548. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jakobiens J kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin....

Cvt ye alistiginizda ve trafik kurallarina uygun kullanimda aşırı degerleri gormezsiniz. 50050 km de aractaki yol bilgisayarı 7.7 lt gösteriyor( benim hesabima gore 8.2 lt civarı). Bu arada kirmizi renk cok guzel durmus aracinizda.

• Selamlar hayırlı olsun, Çekmeköy Bayraktardan aldınız sanırım,

Biz de üst kattaki turuncu olanı aldık,kısmetse cuma günü halledicez noter işlerini. Mazda 3 skyactiv'den geçiyorum ben de, hanımı ikna etmek için bayağı uğraştık ama bir kere test sürüşüne çıkınca o da "budur" dedi. Bu arada acaba LP aventure yükseltme kiti uygulayan var mı aracına? Kanada'da Subarular için çeşitli kitler ve aksesuarlar üreten bir firma, yaptıkları araçlar çok hoşuma gitti. Ben de sizinki gibi Thule veya Yakima sepet alıcam sanırım , çok hoş duruyordu showroomda. Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın inşallah..
  • Sağolun teşekkürler,sizin aracın rengide muhtesem.Bizim arabalar bana göre pek patron jeepleri gibi değil . Fun factor yüksek araclar ,uçuk mavi turuncu baktım yoktu e dedim o zaman kırmızı olsun hem kırmızı daha hızlı gider:)

Araç 2.0 motor versiyonuyla gelseydi bende düşünurdum yükseltmeyi o zaman biraz daha sert şartlarda aracı denerdik, hatta nette ararsanız jantları altın sarı yapmış bir araç var , ah be diyor insan saçma vergi sistemi yüzünden.

Not :Hafta sonları hafif off-road grubu yok mu Xv kullanci grubunun bu 4x4 araç sahiplerinin hepiniz işemi gidip geliyorsunuz ?

Bir Belgrad yapalım hafta sonu basit bir rotada:)

🚧🚧🚧🚧🚧🚧

• santacruz kullanıcısına yanıt
    Sizin de aracınız henüz teslim almadan dahi olsa hayırlı olsun. Güzel sürüşler dilerim.
    Zamanında sepet konusunu ben de çok araştırıp sonunda port bagaja karar kıldığım için size bir bakış açısı sunmak isterim.

Sepeti sadece görüntü estetiğini beğendiğiniz için değil işlevi de %50 den fazla önemli olduğu için almayı düşünüyor iseniz;

Düzgün kaliteli sepetler, oldukça ağır ve takıp çıkartması her defasında ayrı bir zaman ve performans,
    Sepet içi boşken bile ciddi rüzgar direnci oluşturuyor ve bu durum yakıta yansıyor,
    Sepet ile taşıyacağınız eşyalar her ne olursa olsun dış koşullara karşı savunmasız (yağış, toz, çamur, darbe vs.)

Port bagaja gelince, kendi doğası gereği olan avantajlardan çok sepete karşı olanları anlatayım,

Port bagajlar sepetlere oranla oldukça hafif,
    Port bagajın rüzgar direnci de var ama sepete göre daha aerodinamik ve yakıta etkisi sepete göre daha az,
    Eşyalarınızı tam kapalı ve korumalı taşıyabiliyorsunuz. Dolu bile yağsa esnek olması sebebi ile aracınızın tavanını korur.

Bu konuda port bagaj veya sepet ile ilgili sorunuz olursa bilgi ve tecrübem seviyesinde yardımcı olurum.

Dostum, aracınız hayırlı olsun. Belgrad a XV ile gitmek işe gitmekten farklı değil.
    Yakında Kartalkaya-Uludağ seferim olacak keyif-kayıntı amaçlı isterseniz haberleşiriz.
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=tVZ2inePNZM&feature=youtu.be şundan diyorum öyle çok sert değil denemek isteyen olursa haberleselim... Ben forumlarından GPS track bulmaya calisacagim

• Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz.

hafta başı 3. yıl bakımlarımı da yaptım. Serviste forester ile yanyana duran aracıma baktım ve brehh brehh ne kadar yakışıklı yahu bu araba dedim, foresterin çirkin olduğuna karar verdim. aynı esnada yanımdaki arkadaş vardı, o da senin araba bundan güzel deyince hindi gibi kabardım
    Forester daha büyük, daha güçlü izlenim veriyor amaa.. valla bizim araçların (XV) sportif görünümü forester de yok, piyasadaki 2 tekerli şehir cipleri gibi görünüyor göze biraz. yine de imkan çıksa forestere geçerim o kesin. Motoru, kalbi, ruhu Subaru işte. Keşke şu bizim araçlar da 2.0 motor olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xOguzhangx -- 11 Aralık 2019; 17:58:2 >

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Sepeti aslında görüntüsünü beğendiğim için almak istiyorum. Baktığım iki sepet Thule Canyon XT ve bildiğim kadarıyla Türkiye'de olmayan Yakima Offgrid. Yakima dediğiniz gibi biraz ağır (23kg) ama Thule 13kg ve bu da yaklaşık bir Thule Touring port bagaja yakın . Her iki sepetinde önlerinde nispeten aerodinamiklik sağlayan rüzgar deflektörleri var.
    Taşıyacağım eşyalar snowboard, çadır, kamp malzemesi vs. olduğu için korumaya çok ihtiyaç yok ama , koruma ihtiyacı olan birşey olursa da sepetlerin brandaları oluyor onlardan kullanırım diye düşünüyorum.

Ayrıca çok yakın bir arkadaşımda bir tane Thule port bagaj var dolayısıyla ihtiyaç olduğunda ondan alabilirim :)

Siz ara atkı olarak ne kullandınız acaba? Orjinal subaru mu? yoksa diğer markaların ara atkılarından mı?

Kafamda LP aventure 1,5 inç yükseltme kiti, BFG A/T ko2 lastik ve 15inç jant gibi değişik düşünceler var ama ne kadarını hayata geçirebileceğim bilmiyorum, para ve zaman gerekecek :)

Port bagaja bavul konmuyor hacimleri çok küçük nefret etmiştim içine torba atıyorsun bitek 🤔 , bu sepetlere , off road için yedek lastik atabiliyorsun malum bizim arabalarda stepne yok, uzun yolda siz haklisiniz kısa rotalarda 100 km civarı bu daha pratik daha işlevsel kamp mamp malzemeleri derken daha kullanışlı geldi bana ,Bide daha arabanın doğasını yansıyor gibi.suzuki Jimmy alternatifti ama 120 yi gecmiyor

Muhabbete gireyim bende, Tavan sepeti olarak bende bu yaza doğru güzel bir şey almayı planlıyorum. Ama gidipte thuleye bir kaç bin veremem valla. İstanbulda karanfil oto diye bir yer var ve her model araca göre çok güzel, ayrıca çokta ekonomik ve hafif sepetler yapılıyor. Ara atkıyı da oradan alacağım(Benim tavanda çıta yok sadece vida yerleri var)
    Bir inceleyin bence. Her subarucu gibi heveslenip herşeyin en iyisini en pahalısını alayım diyorsunuz, inanın anlıyorum da, zaman içinde pekte gerek olmadığı anlaşılıyor. Aracın parçası vs orjinal olsun yeter bence.
    Dostum daha yeni aldınız, aracınızı buna benzer ortamlara sokacağınıza emin misini ?

Burada 2014 aracını bile böyle deneyecek pek fala kişi olmaz. Bu arada bu araç off road aracı değil bilginiz olsun.
    Dostum ben Thule ara atkı kullanıyorum. Gerek Thule gerekse de başka marka port bagajlar takılabiliyor. Ayrıca Thule kayak taşıyıcı kullanıyorum. Rayların üzerindeki oluklara monte ediliyor.

Orijinal Subaru ara atkıları da yanılmıyorsam Thule üretiyor Subaru ya özel ve daha da pahalı olarak.
    Ben NIKEN marka yerli üretim 380 litrelik en küçüklerden port bagaj kullanıyorum içine 2 adet lastik sığıyor ve daha da yer kalıyor. Sizin söz ettiğiniz nasıl bir ürün anlayamadım.

Bir de benim port bagajı orijinal arabamın rengine boyatmayı düşünüyorum. O zaman bayağı şık duruyor.
    şurdaki araçlara bakın isterseniz :)

Valla dostum, Türkiye de o donanımlar yok,
    o donanımları araçlara monte edecek deneyimde usta yok (SUBARU XV için konuşuyorum),
    o donanımları araçlarına taktıktan sonra o koşullara aracını sokacak kullanıcı da yok.

İlk iki durumu aşabilirseniz üçüncü yok dediğim ilk araç sahibi siz olabilirsiniz, biz de buradan sizi takdirle izleriz.

Yani yurt dışı baz alındığında ne araçlara neler yapılıyor biliyoruz tabii ki. OFF ROAD Tunning diye bir şey mevcut.
    Ama o donanımlara harcayacak ekonominiz olduğunda bile şunu söyleyebilirim, OFF ROAD aracı olarak üretilmemiş bir aracı bu masraf ve emek ile dönüştürmeye çalışmak yerine direk arazi aracı niye almayalım ki ?

• Bir kaç resim koyayım bende heveslendim,

• Arabayı teslim aldim.Haftaya izlenimlerimi yazarım ilk intiba eyesight aşmış !

Bir ara Tesla kullaniyorum sandım şehir içinde gayet iyi hatta çok iyi .

Uzun yolda zaten çalışır diye bekliyordum ama şehir içinde de çok iyi çalışıyor....

İlk kurcalamalar başladı

Hayırlı olsun. Eyesight için bende yeni kasayı bazen düşünüyorum ama mevcut 2015 makyajlı aracımn üstüne neredeyse bir araç parası daha eklemem lazım. Ekonomik durumlar ortada mecburen bekleyeceğiz 2-3 yıl daha.

Hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.