Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (546. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.031
Cevap
199
Favori
982.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farkli bayilerden fiyat aldiniz mi. Ona gore size verilen fiyat hakkinda degerlendirme yapilabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chemaster1 C kullanıcısına yanıt
    Sadece bugün bir bayiye gidebildim oradan fiyat aldım.Büyük ihtimal yarın bitirmiş olurum işi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fth3 kullanıcısına yanıt
    Telefon ilede teklif alabilirsiniz. İstanbuldamısınız. Çekmeköyden teklif aldınız mı

• Bugün Nissan bayiine de bakıyım dedim açıkçası X-Trail aldım daha hoşuma gitti.Herkese kazasız rahat sürüşler.

• chemaster1 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth3 -- 29 Ekim 2019; 19:33:42 >
  • fth3 kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın

• Merhaba Arkadaşlar,

2018 XV İstanbul-Ankara arasında dönüşte rahat kullanımla 120-130 gidişte biraz daha agresif kullanımla ortalama 7.0 Lt/100 Km tüketim değerleri gördüm.

Faydalı olması adına paylaşıyorum.

• Daha önce de tartışılmıştı ama bu konuda tekrar bir tartışma açmak yararlı olabilir. Hepimiz farkı farklı yakıt markalarını tercih ediyoruz. sizce hangi markanın yakıtı bizim araçlara daha uygun ve/veya hangi yakıtı? bu konuda bir araştırma veya çalışma sonucu var mıdır? veya subarunun bu konuda bir önerisi var mıdır?

mesela ben önceki 2 aracımda shell kullandım sürekli. yeni aracı alınca opet denedim ama 4-5 depodan sonra ondan da vazgeçtim ve bp kullanmaya başladım.kararsızım yani önerileriniz nedir merak ediyorum. çok teşekkür eder, kazasız günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parpali0800

Daha önce de tartışılmıştı ama bu konuda tekrar bir tartışma açmak yararlı olabilir. Hepimiz farkı farklı yakıt markalarını tercih ediyoruz. sizce hangi markanın yakıtı bizim araçlara daha uygun ve/veya hangi yakıtı? bu konuda bir araştırma veya çalışma sonucu var mıdır? veya subarunun bu konuda bir önerisi var mıdır?

mesela ben önceki 2 aracımda shell kullandım sürekli. yeni aracı alınca opet denedim ama 4-5 depodan sonra ondan da vazgeçtim ve bp kullanmaya başladım.kararsızım yani önerileriniz nedir merak ediyorum. çok teşekkür eder, kazasız günler dilerim.
    Ben bundan önce 4 farklı model dizel ve 2 farklı model benzinli araç kullandım. Şu ana kadar tüm yakıt firmalarını denedim. Hem dizel hemde benzin olarak ( Bence veya benim kullanımıma göre) en fazla mesafe kat ettigim firma shell oldu. Opet yakıtı ile az yol gidiyorum nedendir bilmiyorum. Po ise shell e yakın. Bp yi bu aracımda hiç denemedim diğer araçlarımda denedim Opet gibi geldi bana.Total ise her yerde yok yakit almak icin 10 km yol gidiyordum o yuzden tercih etmedim.Son iki aracimda (polo 1.6 tdi manuel ve Xv) (tüm aldığım yakıtların lt fiyatı,hangi il,hangi firma, kat edilen yol, lt/100 km, ortalama yakıt fiyatı vs exel dosyası olarak tutmaktayım) ağırlıklı olarak deneyimlerim BENCE Shell.

• Shell - OPET - BP.. Hepsini kullandım, aralarında büyük bir fark göremedim; bir dolu depoda 50 km.dan daha fazla fark oluştuğunu gözlemleyemedim.
    Zaten her depo dolumundan sonra aynı standartta araba kullanıp aynı yerlere gitmem mümkün olmadığı için yapacağım kıyaslama geçersiz olur, ben kafamı takmıyorum.
    Gün gelir, profesyonel bir ekip, pist üzerinde tüm şartları aynı kılacak şekilde bir test yapar, sonuçlarını merakla okurum :)
  • Akaryakıt firmaları yakıtlarına kendilerince uygun katkıları koyuyorlar. Bu katkılarda yakıtın alındığı saate,iklime göre hareket ediyor.
    Mesela haz-tem-ağustos-eylül aylarında gün boyu güneşte kalmış bir benzinlikten yakıt aldığınızda o yakıtın çok çabuk tükendiğini gözlemleyebilirsiniz. Depodaki yakıt uçuyor resmen.
    Şehirler arası yollardaki benzinliklerde de mutlaka hile yapıyorlar. Hava vuruyorlar depoya yakıtı köpürtüyorlar, böylece göstergeyi suni olarak 1-2 diş yüksek görüyorsunuz. Yola koyuluyorsunuz 10-20 dakika sonra yakıt birden 2 diş düşüveriyor. Tabi an be an yakıtı kontrol etmediğimiz için bu düşüşü çoook sonra farkediyoruz. Yakıtı akşam yada sabah hava serinken almak daha iyi, ve işlek şehir içi istasyonlarından almak daha mantıklı. Tabi yakıt alınan yeri de bir süre gözleyeceksiniz aynı güzergahlarda aynı depo aynı süredemi bitiyor? yakıt alma aralığınız nedir? onu bileceksiniz.

Hangi marka derseniz,Yakıt markalarının hepsini denedim. En çok total ve petrol ofisinden memnun kaldım.Diğerlerinde gösterge çok hızlı düştü.

• Yakıtta şöyle bir durum var şantiyede yakit siparisi veriliyor atiyorum 9000 lt mazot ama aldigin mazot 9150-9200 lt civarı aliyorduk tankerden(kesilen fatura 9000 lt bu arada). Mazotu getirene sordugumda yazin bu durumun normal olduğu (tabi imzayı ben attigim icin birazda tırsıyordum fazla mazot geldi diye). Kışın boyle bir durumla karsilasmiyorduk. Eger yanlış bilmiyorsam sicakta genlesiyor yakit ve sonrası buharlaşıyor. O yuzden yaz aylarinda depoyu dolu tutmak lazim ki buharlaşma olmasın(yanlış bilebilirim) bu konuyu bilen biri aydinlatirsa güzel olur....

• Benim kullanımımda, Petrol ofisi ve Opet daima biraz daha fazla km yaptırıyor. Shell ve BP birbirine yakın ayırt edemiyorum.
  • 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Henüz 30.000 bakımı için servise gidemedim ancak bu bilgi içimi rahatlattı doğrusu, bu işlem için ekstra ücret alındı mı peki sizden acaba?

Ayrıca Yakın zamanda 30.000 bakımı yaptıran oldu mu bu arada? Aracı alırken 1200 civarı tutar demişlerdi.

Son olarak araçta bir diğer can sıkan durum da 1600-1800 devirler arasında gaza yavaş basınca sanzimandan gelen zincir sesi. Bunun da yazılım ile ilgisi var mıdır acaba, daha önceden fark eden ve başına gelen oldu mu? Kılavuzda nadiren sansizmandan zincir sesi gelebilir, arıza değildir diyor ama benim sürekli aynı devir bandında hizlanırken geliyor, özellikle camlar ve müzik kapalı iken sinir bozuyor. 2000 devire gelince geciyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comp_eng -- 7 Kasım 2019; 15:18:41 >
  • comp_eng kullanıcısına yanıt
    Güncelleme için ücret alınmadı. 30 bin bakımını 2 ay önce İzmit yetkili serviste yaptırdım, 1065 lira tuttu. Ekstra birşey yok; yağ, yağ-hava-polen filtre.

Zincir sesi bende yok.

• MKarmil kullanıcısına yanıt
    Depodaki buharı tutmak için carbon canister adlı Bi ünite mevcuttur ilk çalışma anında yakıtı sevk ederek buhar kaybını önler karbüratörlü eski araçlar için dediğiniz geçerli
    Ama yeni nesil araçlarda var hepsinde

• Olayın yakıtın kendi buharlaşması değil, yakıtlara eklenen katkıların uçucu olmasıyla alakası olduğunu düşünüyorum ben. Aksi halde yakıt sarfiyatıaynı olduğu halde depolardaki yakıtın hızlı tükenmesinin, başka bir mantığını bilmiyorum.
  • blkgtz B kullanıcısına yanıt
    Aklıma takılan bir soru var. Mesela yakıt alacağız ve her zaman depo kapağı açıldığında bir gaz çıkışı oluyor. Bu neden oluyor? Bana göre bi buharlasma mevcut ama buharlaşan yakıt mı? katkı mı? bilemiyorum.

• MKarmil kullanıcısına yanıt
    Yakıt

Katkı dediğiniz Bi tankere Bi bardak falan benzinci söylemişti hepsi aynı rafineriden çıkıyor sonuçta
    Solvent katkısı hırsızlık onu diyorsanız hacimce arttıran fakat faydasız bu günlerde sanmam kimsenin cesaret edebileceğini
    Birde şu var geçen sene 25 milyon ton dizel 2.5 mikyonton benzin satılmış yani dizel dururken benzinle uğraşmaz hırsızlar

• blkgtz B kullanıcısına yanıt
    Öyle deme dostum, hırsıların da kategorisi var. Büyük şirketler belki değil ama, 1 ayda kazanacağı diyelim ki 5000 TL için neler yapmayacak insanlar var.

O yüzden bildik, tanıdık, büyük yerlerden alalım yakıtı diyoruz ya.
  • 
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.